Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Reborn

Addiesdive

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy miałem/mam San Martiny, Steeldive, Cronosy, Poganiny, ale nie miałem nigdy addiesdive. Kusi mnie taki jeden nurek (AD2102) na Ali i zastanawiam się jak z jakością tych cudów? Czy to bardziej SD czy Pagani? Jak z lumą? Czy bransoleta to blaszka? :) zegar wychodzi Ok 700, wiec półka cenowa SD. Ktoś coś podpowie?

Edytowane przez Reborn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Reborn napisał(-a):

Koledzy miałem/mam San Martiny, Steeldive, Cronosy, Poganiny, ale nie miałem nigdy addiesdive. Kusi mnie taki jeden nurek (AD2102) na Ali i zastanawiam się jak z jakością tych cudów? Czy to bardziej SD czy Pagani? Jak z lumą? Czy bransoleta to blaszka? :) zegar wychodzi Ok 700, wiec półka cenowa SD. Ktoś coś podpowie?

Ja mam wrażenie że Addiesdive to jest to samo co Steeldive, tylko inne logo. Dużo ich zegarków jest identyczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Steeldive powinien być ciut wyżej w hierarchii niż Addiesdive, tak samo jak Pagani nad Pagrne bo to podobna sytuacja była.

Tylko tyle że to było jak marki młodszych braci wchodziły na rynek, tańsze z ciut gorszymi parametrami jak choćby szkło mineralne czy bezel stalowy/aluminiowy.

Teraz jak marki mają już rozgłos i się sprzedają to z ceną idą lepsze podzespoły, przynajmniej szkło szafirowe, ceramika i samo wykonanie.

Mam wrażenie że SD i AD to ta sama firma, tak jak Pagani i Pagrne ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam od nich kwarca za 200 zł z oficjalnej strony na Ali. Nie mogę się do niczego doczepić jak na cenę. Brakuje tylko szafiru. Jest dziwnie jak dla mnie zakręcona koperta ale da się to odkręcić palcami. Świeci całkiem nieźle najlepiej z moich zegarków. Koperta 40 mm, L2L 48 mm. Bransoleta jest bardzo długa mam skróconą na maxa  ale mam mały nadgarstek zero ostrych krawędzi. Osobiście przeszkadza mi szkło powiększające datę preferuje czyste szkło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem "tuńczyka" od AD, poza koszmarną bransoletą i trochę krzywo naciapanymi kropami lumy nie miałem zastrzeżeń. Poszedł do ludzi ze względu na kolor. Jakiś czas później wpadła puszka od SD (profilaktycznie na gumie) i poza dokładniej naniesioną lumą, jakość wykonania jest wg mnie identyczna. Zresztą w instrukcji, "karcie gwarancyjnej" Addiedsive-a było nie tylko logo, ale i dumny napis Steeldive;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tuńczyka i willarda od steeldive, mam również sumo oraz kwarcowego submarina od addiesdive. Jeśli chodzi o steeldive to do wykonania nie mogę się przyczepić. Bezele centrują idealnie! W homarze sumo od addiego niestety jest nieosiowość a był on najdroższy ze wszystkich wymienionych. Co do kwarcowego suba to w sumie przewinęły się ich 4 sztuki przez moje ręce. Były kupione z myślą o prezentach dla znajomych. Każdy miał jakąś większą lub mniejszą niedoskonałość (a to niecentrujący bezel, a to sekundnik nie trafiający w indeksy, a to brak loga na deklu kiedy drugi taki sam już miał logo) :). Jednak w przypadku ich ceny (na promocji z kodami do dostania <200zł) to i tak dostajemy bardzo dobry zegarek. Co do homera sumo to jednak mam lekki niedosyt. IMHO Steeldive>Addiesdive.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki to kwarcowy submarine? I jak on się ma do takiego Casio Duro (którego największą wadą jest kwarcowe, rysowalne szkło)?

Edytowane przez T Atomicus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, T Atomicus napisał(-a):

A jaki to kwarcowy submarine? I jak on się ma do takiego Casio Duro (którego największą wadą jest kwarcowe, rysowalne szkło)?

https://pl.aliexpress.com/item/1005004004801961.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.45.23ee1c24V4GTYm&gatewayAdapt=glo2pol

Addiesdive ma mineralne szkiełko i lepszą lumię. Jakościowo casio będzie pewniejsze.

Edytowane przez Bonthyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Willarda od Addiesdive i Submarinera od Steeldive. Oba na automacie seiko, kupione w podobnym czasie. Gdyby nie logo - nie do odróżnienia pod względem jakości, wykonania, świecenia lumy, bransolety, itp. W żadnym nie ma się od czego przyczepić.

 

Mam też Casio Duro i z czystym sumieniem mogę polecić (na ręku wygląda na ciut większy niż willard a tym bardziej submariner), bardzo fajny zegarek, ale szkiełko niestety łatwo łapie ryski.

Edytowane przez GrzesiekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.