Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Kacpermaster

Zegarek Automatyczny do 3000zł.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć poszukuję swojego pierwszego poważnego zegarka w życiu. Mój budżet na tę przyjemność to  ok. 3000 zł chciałbym żeby był to automat z bransoletą o dosyć casualowym wyglądzie( zegarek będzie noszony na codzień ). Do tej pory zainteresował mnie "Roamer Searock" i "Ball fireman" w którym się zakochałem niestety on jest droższy, w związku z tym myślicie ze jest sens szukać używki do 3000zł? Jakie inne modele polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na bazarku jest świetny nowy Hamilton z chronografem, więc będzie troszkę grubszy, ale na pewno wart rozważenia:

 

Dobrym wyborem będzie też Tissot PRX, kupisz nowy za nieco ponad 3000 zł: https://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/44059_Tissot_PRX_40_205_Powermatic_80_Blue_Dial_T1374071104100


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ball Fireman Ci się podoba (a to bardzo dobry wybór), to może jakoś naciągniesz budżet i kupisz tutaj z dobrym rabatem:

Kod AKT1DESCR0 daje 10% zniżki i cena wychodzi jakieś 860 EUR, czyli jakieś 4.000 PLN

 

https://www.olfert-co.de/ball-fireman-enterprise-herrenuhr-nm2098c-s20j-bk

 

obraz.png.1b4d31331cc2e792b01a6a1547d2ca78.png

 

obraz.thumb.png.975584a29fe396eaf6fffcf238a4611f.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Kacpermaster napisał(-a):

Cześć poszukuję swojego pierwszego poważnego zegarka w życiu. Mój budżet na tę przyjemność to  ok. 3000 zł chciałbym żeby był to automat z bransoletą o dosyć casualowym wyglądzie( zegarek będzie noszony na codzień ). Do tej pory zainteresował mnie "Roamer Searock" i "Ball fireman" w którym się zakochałem niestety on jest droższy, w związku z tym myślicie ze jest sens szukać używki do 3000zł? Jakie inne modele polecacie?

 

Ja klasycznie polecę PRXa, poniżej link do mojej recenzji tego modelu: 

 

Tak w skrócie, sportowy zegarek na zintegrowanej bransolecie. Nosi się bardzo wygodnie i pasuje do wszystkiego, a dodatkowo masz go do wyboru w kilku wersjach kolorystycznych. 

 

Co do podanego przez Ciebie Balla Fireman, to również według mnie solidny kandydat. Też w tym modelu upatrywałem swój pierwszy automat, niestety na przymiarce nie leżał na ręce tak jak sobie to wyobraziłem. Gdyby miał odrobinę większą średnicę, to pewnie nawet nie spojrzałbym na PRXa. Nie zmienia to faktu, że to moje subiektywne odczucie. Zresztą na poniższym zdjęciu wydają się te zegarki niezwykle podobne rozmiarowo, to jednak na nadgarstku układają się zupełnie inaczej. 

 

 IMG_5444.thumb.jpg.e224e0d4a305b6fb84b9564c7e5b44d0.jpg

 

Problemem może być znalezienie używki Balla poniżej 3k. Przeglądam sobie oferty i poniżej 3000 widziałem jedną, ładną sztukę, która zniknęła w 15 minut. Ciekawą opcją jest ta zaproponowana przez @Perpetuum Mobile, co prawda wymaga naciągnięcia budżetu, ale masz nowy zegarek i nawet w przypadku odsprzedaży zbyt wiele na nim nie stracisz ;) 

 

 

Edytowane przez jezyk10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, jezyk10 napisał(-a):

Co do podanego przez Ciebie Balla Fireman, to również według mnie solidny kandydat. Też w tym modelu upatrywałem swój pierwszy automat, niestety na przymiarce nie leżał na ręce tak jak sobie to wyobraziłem. Gdyby miał odrobinę większą średnicę, to pewnie nawet nie spojrzałbym na PRXa.

 

Dużo pewnie zależy od rozmiaru i kształtu nadgarstka. Też kiedyś mierzyłem Ball'a Firemana i dla odmiany byłem zachwycony. Na moim nadgarstku o obwodzie 17,5 cm leżał idealnie. Zaraz potem przymierzyłem wtedy Omegę AT i to był błąd. Omega po Ballu wydawała mi się dużo mniej wygodna 😉.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

 

Dużo pewnie zależy od rozmiaru i kształtu nadgarstka. Też kiedyś mierzyłem Ball'a Firemana i dla odmiany byłem zachwycony. Na moim nadgarstku o obwodzie 17,5 cm leżał idealnie. Zaraz potem przymierzyłem wtedy Omegę AT i to był błąd. Omega po Ballu wydawała mi się dużo mniej wygodna 😉.

 

Zdecydowanie, nie tylko sam rozmiar, ale i kształt nadgarstka. Dodatkowo dochodzą przyzwyczajenia i subiektywne odczucia. Może kiedyś zmieni mi się percepcja i stanę się posiadaczem Balla FE, bo pomimo tego, że zegarek nie był dla mnie, to uważam go za jedną z najmocniejszych pozycji w tej półce cenowej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orient Star dużo fajnych modeli ma :)

Na bazarku jest ciekawy Edox

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Mirosuaw napisał(-a):

Na bazarku jest świetny nowy Hamilton z chronografem, więc będzie troszkę grubszy, ale na pewno wart rozważenia:

 

Dobrym wyborem będzie też Tissot PRX, kupisz nowy za nieco ponad 3000 zł: https://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/44059_Tissot_PRX_40_205_Powermatic_80_Blue_Dial_T1374071104100

Piękny ten Hamilton, obawiam się jednak,  że będzie dla mnie za duży, muszę wybrać się do sklepu i poprzymierzać Ball i Tissota.

Dzięki za propozycję 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Kacpermaster napisał(-a):

Piękny ten Hamilton, obawiam się jednak,  że będzie dla mnie za duży, muszę wybrać się do sklepu i poprzymierzać Ball i Tissota.

Dzięki za propozycję 

Hej, jak jesteś ze Śląska lub okolic to możesz wpaść przymierzyć 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

Jak Ball Fireman Ci się podoba (a to bardzo dobry wybór), to może jakoś naciągniesz budżet i kupisz tutaj z dobrym rabatem:

Kod AKT1DESCR0 daje 10% zniżki i cena wychodzi jakieś 860 EUR, czyli jakieś 4.000 PLN

 

https://www.olfert-co.de/ball-fireman-enterprise-herrenuhr-nm2098c-s20j-bk

 

obraz.png.1b4d31331cc2e792b01a6a1547d2ca78.png

 

obraz.thumb.png.975584a29fe396eaf6fffcf238a4611f.png

Chyba będę musiał naciągnąć budżet na tego Balla i dziękuję za świetną ofertę mam jeszcze jedną które wydaje się nawet atrakcyjniejsza https://www.gnomonwatches.com/products/fireman-enterprise-black-ref-nm2098c-s20-bk?variant=39417086279744 w związku z tym mam pytanie czy z nią jest wszystko w porządku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Kacpermaster napisał(-a):

Chyba będę musiał naciągnąć budżet na tego Balla i dziękuję za świetną ofertę mam jeszcze jedną które wydaje się nawet atrakcyjniejsza https://www.gnomonwatches.com/products/fireman-enterprise-black-ref-nm2098c-s20-bk?variant=39417086279744 w związku z tym mam pytanie czy z nią jest wszystko w porządku?

Import z UE nie będzie obciążony dopłatami, może minimalna korekta VAT-u a z USA dojdzie VAT i koszt agencji celnej i wtedy wyjdzie drożej i dłużej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Kacpermaster napisał(-a):

w związku z tym mam pytanie czy z nią jest wszystko w porządku?

 

Wszystko w porządku, tylko jak już kolega napisał, w przypadku dostawy spoza UE dojdą opłaty importowe w wysokości 23% wartości zegarka i kosztów wysyłki oraz jeszcze jakieś 100 PLN opłaty dla agencji celnej za usługę odprawy. Z tego co wyczytałem, to wysyłka z Gnomon Watches (Singapur) do Polski dla zamówień powyżej 200 USD jest za darmo.

W przypadku wysyłki z Olfert z Niemiec nie będzie dodatkowych kosztów. Wysyłka też jest tam darmowa dla zamówień powyżej 500 EUR. W najgorszym razie (ale wątpię, żeby to zrobili) doliczą Ci 4% różnicy VAT między Niemcami a Polską, jak robi to Amazon.

Edytowane przez Perpetuum Mobile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, jezyk10 napisał(-a):

 

Ja klasycznie polecę PRXa, poniżej link do mojej recenzji tego modelu: 

 

Tak w skrócie, sportowy zegarek na zintegrowanej bransolecie. Nosi się bardzo wygodnie i pasuje do wszystkiego, a dodatkowo masz go do wyboru w kilku wersjach kolorystycznych. 

 

Co do podanego przez Ciebie Balla Fireman, to również według mnie solidny kandydat. Też w tym modelu upatrywałem swój pierwszy automat, niestety na przymiarce nie leżał na ręce tak jak sobie to wyobraziłem. Gdyby miał odrobinę większą średnicę, to pewnie nawet nie spojrzałbym na PRXa. Nie zmienia to faktu, że to moje subiektywne odczucie. Zresztą na poniższym zdjęciu wydają się te zegarki niezwykle podobne rozmiarowo, to jednak na nadgarstku układają się zupełnie inaczej. 

 

 IMG_5444.thumb.jpg.e224e0d4a305b6fb84b9564c7e5b44d0.jpg

 

Problemem może być znalezienie używki Balla poniżej 3k. Przeglądam sobie oferty i poniżej 3000 widziałem jedną, ładną sztukę, która zniknęła w 15 minut. Ciekawą opcją jest ta zaproponowana przez @Perpetuum Mobile, co prawda wymaga naciągnięcia budżetu, ale masz nowy zegarek i nawet w przypadku odsprzedaży zbyt wiele na nim nie stracisz ;) 

 

 

Dzięki za obszerną opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Raff007 napisał(-a):

Hej, jak jesteś ze Śląska lub okolic to możesz wpaść przymierzyć 🙂

Narazie dziękuję 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Paulus57 napisał(-a):

Import z UE nie będzie obciążony dopłatami, może minimalna korekta VAT-u a z USA dojdzie VAT i koszt agencji celnej i wtedy wyjdzie drożej i dłużej.

Dzięki za wyjaśnienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Kacpermaster napisał(-a):

Teraz już wiem z kad kupowac 😄

 

"skąd"

 

Nie dość, że można się tutaj czegoś dowiedzieć o zegarkach, to jeszcze o ortografii 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.04.2023 o 21:23, Perpetuum Mobile napisał(-a):

 

"skąd"

 

Nie dość, że można się tutaj czegoś dowiedzieć o zegarkach, to jeszcze o ortografii 😉

No właśnie, wspaniałe foróm 😃😅😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To mój pierwszy post na forum więc chciałbym przywitać się - dzień dobry Państwu,
 
Nie chciałbym wciskać się założycielowi w wątek, niemniej podobnie jak autor szukam zegarka raczej automatic w cenie ok. 3 tys. zł., a zatem "entry level" (chyba, że spdobało by mi się coś droższego, ale w granicach rozsądku). Model wyłącznie na bransolecie, nowy. Kilka moich spostrzeżeń:
 
generalnie miałem swojego faworyta - bardzo podoba mi się Atlantic Worldmaster Art Deco, trafia idealnie w mój gust, uważam go za jeden z najładniejszych zegarków, jakie widziałem. Niestety, od roku czy dwóch używa go osoba z bliskiego kręgu rodzinnego i byłoby niezręcznie kupować identyczny model, a alternatywna czarna tarcza nie podoba mi się.
 
Zastanawiałem się także nad zegarkiem Roamer Searock. Styl inny niż Worldmaster Art Deco, efektowny, być może nawet lekko efekciarski, ale imo bez przekraczania granicy dobrego smaku. Wersja zielona i niebieska wydają się najbardziej atrakcyjne.
 
Dalej, uwagę moją zwrócił model Seiko Alpinist ze srebrną bransoletą i tarczą w kolorze szampańskim. Podoba mi się nieprzewymiarowana wielkość, bodajże 38-39 mm, nieco retro design i jasny, przyjemny kolor.
 
Wreszcie, wpadł mi w oko model przekraczający budżet, ale warto może wspomnieć o nim, Certina DS-2 Powermatic 80. Zwrócił moją uwagę niedzisiejszy nieco design, jest to zdaje się reedycja jakiegoś modelu z przeszłości. Model na bransolecie z niebieską tarczą.
 
Nic pilnego, ale przed wakacjami trzeba będzie podjąć jakąś decyzję:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężki temat, ale ze względu na zasadę osiołkowi w żłoby dano. Na szybko wymieniłbym Seiko Recrrafty i Romary Rcomperence, a z innych marek, zwłaszcza typu certina, Tissot, czy atlantis znajdzie się trochę modeli podobnych... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Jarl napisał(-a):
To mój pierwszy post na forum więc chciałbym przywitać się - dzień dobry Państwu,
 
Nie chciałbym wciskać się założycielowi w wątek, niemniej podobnie jak autor szukam zegarka raczej automatic w cenie ok. 3 tys. zł., a zatem "entry level" (chyba, że spdobało by mi się coś droższego, ale w granicach rozsądku). Model wyłącznie na bransolecie, nowy. Kilka moich spostrzeżeń:
 
generalnie miałem swojego faworyta - bardzo podoba mi się Atlantic Worldmaster Art Deco, trafia idealnie w mój gust, uważam go za jeden z najładniejszych zegarków, jakie widziałem. Niestety, od roku czy dwóch używa go osoba z bliskiego kręgu rodzinnego i byłoby niezręcznie kupować identyczny model, a alternatywna czarna tarcza nie podoba mi się.
 
Zastanawiałem się także nad zegarkiem Roamer Searock. Styl inny niż Worldmaster Art Deco, efektowny, być może nawet lekko efekciarski, ale imo bez przekraczania granicy dobrego smaku. Wersja zielona i niebieska wydają się najbardziej atrakcyjne.
 
Dalej, uwagę moją zwrócił model Seiko Alpinist ze srebrną bransoletą i tarczą w kolorze szampańskim. Podoba mi się nieprzewymiarowana wielkość, bodajże 38-39 mm, nieco retro design i jasny, przyjemny kolor.
 
Wreszcie, wpadł mi w oko model przekraczający budżet, ale warto może wspomnieć o nim, Certina DS-2 Powermatic 80. Zwrócił moją uwagę niedzisiejszy nieco design, jest to zdaje się reedycja jakiegoś modelu z przeszłości. Model na bransolecie z niebieską tarczą.
 
Nic pilnego, ale przed wakacjami trzeba będzie podjąć jakąś decyzję:).

 

Spróbuję zaproponować coś w miarę zbliżonego do Atlantica. Widziałem na żywo i robi ogromną robotę, na YT pojawiło się już kilka recenzji.

 

https://dolinski.pl/tissot-chemin-des-tourelles-powermatic-80-t139.407.16.261.00/?gclid=EAIaIQobChMIpcWkkMSm_gIVCtGyCh39EwbdEAQYAyABEgLUafD_BwE

 

Niestety z tego co widzę, w tym kolorze obecnie dostępny jest tylko w 42mm. Jednak patrząc na ruchy Tissota i całkiem mądre zarządzanie portfolio, nie zdziwię się jak niebawem zobaczymy też wersję 39mm. W środku siedzi Powermatic 80, więc ten sam mechanizm co w Certinie. Sprawdzony, z długą rezerwą chodu i z wysoką dokładnością.

 

Edytowane przez jezyk10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


Niestety z tego co widzę, w tym kolorze obecnie dostępny jest tylko w 42mm. Jednak patrząc na ruchy Tissota i całkiem mądre zarządzanie portfolio, nie zdziwię się jak niebawem zobaczymy też wersję 39mm.


Już jest 39mm
https://www.tissotwatches.com/en-en/collection/all-our-watches/t-classic/tissot-chemin-des-tourelles.html

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Mirosuaw napisał(-a):

 

Niestety nie widzę w tym rozmiarze w podanym przeze mnie kolorze. Granatowy, szary i srebrny owszem, ale zielonego i tego z mojego linka nie widzę w 39mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za sugestię ws. Tissota. Parę lat temu doradziłem komuś z rodziny zakup automatycznego Tissota i uległ awarii wkrótce po zakupie, od tego marka straciła w moich oczach. Chociaż przyznaję,  design wielu modeli atrakcyjny,  niedawno wpadł mi w oko lekko nostalgiczny PRX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarki znacznie droższych marek też potrafią trafić do serwisu krótko po zakupie. Jeśli tylko się podoba, to nie ma co się zniechęcać jednostkowym przypadkiem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.