Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Kacpermaster

Zegarek Automatyczny do 3000zł.

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, Jarl napisał(-a):

Dziękuję bardzo za sugestię ws. Tissota. Parę lat temu doradziłem komuś z rodziny zakup automatycznego Tissota i uległ awarii wkrótce po zakupie, od tego marka straciła w moich oczach. Chociaż przyznaję,  design wielu modeli atrakcyjny,  niedawno wpadł mi w oko lekko nostalgiczny PRX.

 

Podbijam to co napisał @peri. Jeśli Ci się podoba, to warto dać szansę. Co do PRXa, już wyżej zamieszczałem swoją recenzję, ale zdecydowanie warto przymierzyć na żywo i samemu ocenić :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy założyciel wątku znalazł swojego automatyka w cenie 3 tys., mnie, który włączył się w watek udało się to (no chyba, że się rozmyślę, jest jeszcze parę dni :).

 

Słowo jeszcze o Tissocie PRX. Zwrócił moja uwagę, przy czym okazało się, ze ten egzemplarz, który mi się spodobał w wersji z niebieską tarcza to był kwarc. Wersja Powermatic 80, również niebieska, ma okazuje się inna tarczę, o takiej gęstej strukturze/fakturze mini kwadracików. Niby detal, ale jakoś nie przypadło mi to do gustu, nie mój styl. Idealnie płaska jest tylko tarcza w wersji kwarcowej PRX-a jak się wydaje. Niemniej zegarek jest niebrzydki i na pewno znajdzie swoich zwolenników.

 

Dalej, Certina DS-2 Powermatic 80 retro w wersji na bransolecie, gdyby była w cenie PRX, to bym ja kupił, ale nie udało się znaleźć w cenie poniżej 4,5 tys., kwota przekraczająca budżet i generalnie kwotę, jaka byłbym gotów wydać na markę Certina.

 

Mówiąc o przekraczaniu budżetu, wpadł mi przypadkowo w oko zegarek co prawda uniseks, ale stylowy, gustowny, Longines Spirit Chronometr 37 mm o jasnoperłowej tarczy, świetny, jeśli ktoś ma czterokrotnie wyższy budżet na zakup zegarka od mojego to polecam ten model :).

 

Tym samym stanęło na zegarku Seiko ("mam made in Japan za parę papierów…") o niewielkiej stosunkowo wielkości (38 mm) i prostej, bezpretensjonalnej nazwie Seiko Prospex Land Alpinist 1959 Modern Reinterpretation Automatic :). Dziękuję wszystkim za rady i wymianę opinii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.04.2023 o 13:04, Jarl napisał(-a):

Tym samym stanęło na zegarku Seiko ("mam made in Japan za parę papierów…") o niewielkiej stosunkowo wielkości (38 mm) i prostej, bezpretensjonalnej nazwie Seiko Prospex Land Alpinist 1959 Modern Reinterpretation Automatic :). Dziękuję wszystkim za rady i wymianę opinii.

Ten z kremową tarczą? Dobry wybór. Niech się nosi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ten właśnie, kremowy / champagne :).

 

Rozmiar 38 mm idealny jak dla mnie, zdecydowanie bardziej mi pasuje niż wcześniejszy 41,5 mm, który nosiłem prawie 10 ostatnich lat :).

sa2704.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za informację. Gdyby ta promocja pojawiła się parę dni wcześniej, to być może skusiłbym się na tę Certinę. Ale jest Seiko…, i z perspektywy tych parunastu dni użytkowania stwierdzam, że zakup miał sens, zegarek trafia w mój gust, podoba mi się tarcza w jasnej, pogodnej tonacji kolorystycznej i rozsądna wielkość. Teraz zdaje sobie sprawę, że 38 mm optymalna wielkość, która mogę uznać przy swoich 18-18,5 cm nadgarstka za komfortową.

 

Zrobiłem porównawcze zdjęcie, Seiko 38 mm vs. Atlantic Worldmaster Art Deco, rozmiar identyczny jak ta Certina - 40 mm, niby 2 mm niewiele, ale to widać. Jak na razie więc, wydaje mi się, ze "lepsze byłoby wrogiem dobrego" :).

SE-wad.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było już zalecono, ale popieram. Japoński Orient Star nadal może umieści się w tej cenie (choć obecnie już trzeba będzie poszukać). Zegarki są dość dokładne i bezproblemowe.
Na przykład dla mnie taki się podoba:

orientstar_1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orient Stary nie są brzydkie, w sklepie wpadł mi w oko Automatic z białą tarcza i z błękitną wskazówką sekundową (mimo, że nie jestem entuzjastą dodatkowych wskazówek na tarczy jak ta rezerwy chodu).

 

Jeśli jeszcze chodzi o Seiko Alpinist Modern Interpretation 1959, to wykasowując zdjęcia z komórki przypomniałem sobie jeszcze o innej wersji, jaką przymierzałem, z niebieską tarczą, o nazwie "Deep Lake". Odrobinę bardziej wpadła mi w oko wersja w kolorze kremowym, ale niebieska imo nie jest brzydka. Ponoć zostało w sprzedaży tylko kilka sztuk, jeśli komuś by się spodobała.

SA-dl21.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 26.05.2023 o 06:32, tanidzaki napisał(-a):

Było już zalecono, ale popieram. Japoński Orient Star nadal może umieści się w tej cenie (choć obecnie już trzeba będzie poszukać). Zegarki są dość dokładne i bezproblemowe.
Na przykład dla mnie taki się podoba:

orientstar_1.jpg

Też bym wybrał ten model. Z tego co pamiętam to rozmiar koperty wynosi 42mm więc całkiem sporo. Jest do kupienia za około 2tys. Cena wydaje mi się bardzo atrakcyjna. Sam mam podobny model. Co do Tissotów i Certina to mają nierozbieralne mechanizmy. Po upływie gwarancji skazany jesteś na autoryzowany serwis.

Edytowane przez Barop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
3 godziny temu, Barop napisał(-a):

(...) Co do Tissotów i Certina to mają nierozbieralne mechanizmy. Po upływie gwarancji skazany jesteś na autoryzowany serwis.

Nieprawda, te mechanizmy można normalnie serwisować i regulować, są tak samo "rozbieralne", jak ETA 2824-2, której są rozwinięciem. I nie jest się skazanym na autoryzowany serwis.

Edytowane przez Jogi

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Barop napisał(-a):

Też bym wybrał ten model. Z tego co pamiętam to rozmiar koperty wynosi 42mm więc całkiem sporo. Jest do kupienia za około 2tys. Cena wydaje mi się bardzo atrakcyjna. Sam mam podobny model. Co do Tissotów i Certina to mają nierozbieralne mechanizmy. Po upływie gwarancji skazany jesteś na autoryzowany serwis.

Skąd masz takie informacje?


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak powermatic wchodził na rynek, to na forach wpisów typu „olaboga, plastik atakuje” było mnóstwo. W sumie nic dziwnego, nowe to straszne. Aczkolwiek tego typu opinie jak kolegi [mention]Barop [/mention] pokazują, że te stare wpisy, a przynajmniej tematy, powinno się opatrywać jakimiś disclaimerami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może zaszła pomyłka swissmatic # powermatic. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
11 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

Skąd masz takie informacje?

Rozmawiałem z właßcicielem jednego ze sklepów internetowych. Ma też salon stacjonarny. Człowiek ten jest zwolennikiem mechanizmów łatwo serwisowalnych. Mówił o jednym przypadku Tissota gdzie naprawa w oficjalnym serwisie to był koszt ok 3/4wartości nowego zegarka. Być może teź coś przekreciłem i napisałem głupoté. W takim wypadku przyznaję się do błędu. 

Edytowane przez Barop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jest model: https://shop.xicorr.com/fsom2004.html

Owszem, design nie każdemu może odpowiadać. Są modele bardzo ładne, z dynamiczną linią, są również takie które i do mnie nie przemawiają. Niezależnie od ocen indywidualnych, proszę samemu zainteresowanemu rzucić okiem na modele, bo a nóż się mu się spodoba. Zegarek 

świetnie wykonany, zarówno jeśli chodzi o estetykę, wykończenie zewnętrzne i pionierskim wręcz podejściu do jakości mechanizmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie niezbyt udane, ale zegarek jak najbardziej, Certina DS-2. Inne wersje kolorystyczne również ciekawe imo.

ds2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.