Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Shadowsniper

Prośba o identyfikację i dobór przystawki balansowej

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni państwo uprzejmie proszę o pomoc licząc na państwa wiedzę i kreatywność w tym zakresie. Otóż mam i posiadam zegarek jachtowy firmy barigo rocznik 77, który jak widać na załączonym obrazku, nie posiada koła balansu ani włosa. Zakup jest już niemożliwy, gdyż pomimo przejrzenia całego dostępnego internetu Nie udało mi się go znaleźć. W związku z powyższym, pytam się starszych i bardziej doświadczonych kolegów o możliwość podmiany przystawki balansowej. Za wszelkie sugestie serdecznie dziękuję.

IMG-20240212-WA0020.jpeg

20240213_075919.jpg

20240213_075926.jpg

IMG-20240213-WA0002.jpeg

IMG-20240213-WA0004.jpeg

IMG-20240213-WA0000.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

musiałbyś policzyć zęby, określić czestotliwość pracy balansu, więc  dokładnie co jest Ci potrzebne, albo po prostu dobierać "pi x oko" przystawki balansowe najbardziej zbliżone wyglądem do oryginalnej(o ile jest to oryginał). 

Edytowane przez zadra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz do producenta. Obecnie nie stosują mechanicznych werków, ale może pomogą. To chyba rzadko spotykane wyroby.

 

https://barigo.de/marine


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę kotwiczną przystawkę balansową (chyba 18000bph), to mozna zastosować inna , nawet metronowską, pod warunkiem zgodności wymiarowych... :) Mechanizm będzie pracował. Już przerabiałem, takie przeróbki i mechanizmy chodzą do tej pory prawidłowo


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, mkl1 napisał(-a):

mozna zastosować inna , nawet metronowską

też o tym pomyślałem, ale jednak trzeba by bezpośrednio przymierzyć..  Na oko byłoby chyba ok..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak wielkość. Serdecznie dziękuję za odpowiedź oczywiście musi się zgadzać ilość zębów i zgrubne wymiary zębatki...  Z głębokością osadzenia nie ma tutaj problemu bo werk składa się głównie z powietrza 😁 tym bardziej dziękuję bo już rozważałem taki niedorzeczne pomysły jak pasówkę czy nawet o zgrozo Chińczyk w wersji na baterię 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez zbigmak
      Próbuję naprawić barometr.  Rurka kapilarna jest pęknięta, Średnica zewnętrzna 18.2mm długość  84.5    Czy ktoś może mi pomóc lub podać dane kontaktowe kogoś, kto może.  Mieszkam w Piasecznie pod Warszawa

    • Przez Kraft
      Witajcie, potrzebuję pomocy. 
      Dostał się w moje ręce Chińczyk, przypuszczalnie na jakiejś odmianie werku ST, ale nie mam pewności. Automat, "chronograf" tzn. dwie tarcze wskazujące datę + rok oraz wskazania 24-godzinne. Marki Maurice Lacroix, ale to celowo pomijam, bo wiadomo, że to małe chińskie rączki robiły.
      Wahnik odkręcił się i narobił spustoszenia, uderzając w regulator włosa balansu. Mocowanie klocka zostało całkowicie wyczepione z półmostka, włos pogięty. Może ktoś ma jakiegoś trupka, żeby przełożyć cały balans? Dodatkowo proszę o pomoc w identyfikacji mechanizmu.


    • Przez marcin.grabowski
      Witam,
      Mam pytania dotyczące zegarka ze zdjęcia. Pierwsze pytanie, które mi się nasuwa dotyczy oryginalności, mianowicie czy zegarek jest oryginalny? Druga sprawa, to uszkodzony balans, czy czasomierz jest wart naprawy? Nie ma żadnej "rodzinnej" wartości poza tym, że mam sentyment do marki Doxa. Niestety z ceną może być różnie, ponieważ słyszałem, że ciężko jest z balansem do tego mechanizmu i tak się zastanawiam czy warto brnąć w naprawę.
      Pozdrawiam




    • Przez mr2pac
      Witam,
      Potrzebny mi namiar na zegarmistrza (najlepiej w Warszawie) który będzie w stanie dorobić czopy do do osi balansu, ew. dorobić oś.
      W razie co mogę też wysłać zegarek pocztą do innego miasta.
      Pozdrawiam i dzięki,
    • Przez michalwd
      Drodzy Koledzy Zegarmistrzowie,
       
      Naprawiam amatorsko zegarek Tissot Seastar automatic i prawdopodobnie podczas czyszczenia uszkodziłem jedną ze sprężynek dociskających kamień w łożysku balansu (łożysko Incabloc, do postu załączam zdjęcia). Nie wiem czy stało się to w myjce, czy przy przekładaniu części, po prostu podczas montażu zorientowałem się że sprężynka jest pęknięta. W tym zegarku sprężynka jest wyjątkowo mała, znacznie mniejsza niż innych zegarkach i oczywiście w swoim złomie nie mam nic pasującego.
      Czy ktoś wie jak/gdzie mógłbym szukać takiej sprężynki? Czy może coś podobnego występowało też w innych zegarkach i można kupić gdzieś cały popsuty zegarek jako dawce części?
      Jeżeli potrzeba jeszcze jakiś informacji to chętnie odpowiem.
       
      Dziękuję i pozdrawiam,
      Michał Widlok



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.