Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Kierownik

Zegar/budzik/radiobudzik cyfrowy ze stałym podświetleniem

Rekomendowane odpowiedzi

Strach mi pisać w poważnych działach na temat moich poszukiwań, więc uznałem, że wrzucę do OT. 😁

 

Poszukuję zegara lub budzika lub radiobudzika cyfrowego ze stałym podświetleniem - żeby w nocy było widać która godzina.

Temat wydawałby się prosty, ale... nasz stary radiobudzik Philipsa resetuje się przy braku prądu (logiczne) lub zaczyna grubo przekłamywać czas jeżeli przy braku prądu jedzie na bateriach (paranoja).

Od 2 dni patrzę na zegar przekłamujący o pół godziny i zastanawiam się kto wpadł na tak durny pomysł...

 

Co proponujecie kupić w jego miejsce?

Zasilany sieciowo + baterie (najlepiej AA).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Philipsa, któremu stuknęlo już 25 lat i ma bateryjne (9V) podtrzymywanie czasu w razie zaniku prądu w sieci. Kilkugodzinne wyłączenia nie zmieniają wskazań. Może Twój jest uszkodzony?

Widzę, że nadal są produkowani jego następcy.

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/drobny-sprzet-rtv/radiobudziki/radiobudzik-philips-aj3400-12-lcd


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Może jest z nim coś nie tak, może jednominutowe braki prądu uśpiły moją czujność.

Natomiast te pół godziny błędu, po ostatnim 30-minutowym braku prądu, mnie załamało.

Tym bardziej, że to nie miga z informacją o zaniku  zasilania, po prostu pokazuje jakąś głupotę i jest z siebie dumny...

 

20 minut temu, kubaarek napisał(-a):

ja mam coś takiego SENCOR SDC 4800 B Czarny Budzik - niskie ceny i opinie w Media Expert  sterowany radiowo ,zasilany z gniazdka i podtrzymuje bateryjnie podczas braku prądu.

 

A tę temperaturę to podaje w miarę prawdziwą?

Jestem przewrażliwiony na tym punkcie.

Edytowane przez Kierownik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zegarek od pięciu lat chodzi co do sekundy :) po prostu jest bezobsługowy a temperaturę pokazuje wewnętrzną "prawdziwą" z tym że pokazuje tą która jest w miejscu gdzie zegarek umieścisz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem parę lat temu zegarek silvercrest z lidla. Rzuca godzinę na ścianę, co jest wygodne, bo mogę ustawić wielkość cyfr i nie muszę zakładać okularów. Może też świecić cały czas wyświetlacz. Synchronizuje się co noc z zegarem atmowym, jest podłączony do gniazdka, ma też zasilanie bateryjne. I tu mnie zastanawia co napisałeś, bo nie przypominam sobie ani jednego momentu, żeby po zaniku prądu czas nie był aktulny a baterii nie wkładałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, mmaniek napisał(-a):

I tu mnie zastanawia co napisałeś, bo nie przypominam sobie ani jednego momentu, żeby po zaniku prądu czas nie był aktulny a baterii nie wkładałem...

Może dlatego że Twój ma synchronizację z zegarem atomowym? Nie jest czasami tak, że po powrocie napięcia zegar się synchronizuje? Jak możesz to sprawdź 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.02.2024 o 16:39, Kierownik napisał(-a):

A tę temperaturę to podaje w miarę prawdziwą?

Jestem przewrażliwiony na tym punkcie.

jeżeli chcesz do tego pogodę to rozejrzyj się za stacją pogody Stacje pogody - RTV i AGD - Allegro.pl 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ustawiłem Stary smartfon na ciągłe podświetlenie -nie wygasza się i jest na stałe na ładowarce. Ustawiłem tapetę z dużym zegarem cyfrowym i robi już z rok za zegar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe 😄 A to u mnie w nocy za zegarek robi Traser P67. Mam go na stojaku na szafce nocnej, dzięki temu ze ma tryt świetnie da się odczytać godzinę 😄 Tyle że to tak typowo na potrzeby nocy... Tu chyba ktoś potrzebuje coś znacznie więcej i chyba większego "wskazywacza" czasu 😛

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może dlatego że Twój ma synchronizację z zegarem atomowym? Nie jest czasami tak, że po powrocie napięcia zegar się synchronizuje? Jak możesz to sprawdź
Myślałem, że ma może kondensator, który podtrzymuje pamięć. Jak się tak zastanowię, to faktycznie zaniki były albo w nocy albo w ciągu dnia jak nikogo nie ma. Przetestowałem dzisiaj, faktycznie jest tak, że po zaniku i powrocie zasilania jest reset i rusza synchronizacja, jednak po 7 minutach przestał próbować i od 3 godzin nie złapał sygnału, zobaczymy co dalej...
Także, ten, tego... hmmm, nie polecam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mam stację pogody. Wewnątrz i zewnątrz parametry pokazuje na ekranie. Rzutnik w nocy wyświetla na ścianie czas i temp. zew/wew. Sterowany radiowo wiec co do sekundy. Podtrzymanie bateryjne. 

 

METEO SP79 Stacja pogody - niskie ceny i opinie w Media Expert

 

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

dzięki za wszelkie podpowiedzi.

Sencor SDC 4800 kupiony i stoi u nas na półce od kilku dni.

Spełnia swoje zadanie w 110%.

Byłoby 120%, ale nie chce się synchronizować pod telewizorem.

Zrobił to tylko raz, leżąc na środku pokoju.

No trudno - i tak jesteśmy zadowoleni.

 

Dotychczas ten typ czasomierza służył głownie mojej partnerce, do sprawdzania czasu w środku nocy, bez szukania telefonu na szafce.

Teraz również ja korzystam i odpalam wg niego moje mechaniki. :)

IMG20240303134157.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak Sencor i Silvercrest odnajdują się w piramidzie prestiżu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
5 godzin temu, Kierownik napisał(-a):

Hej,

dzięki za wszelkie podpowiedzi.

Sencor SDC 4800 kupiony i stoi u nas na półce od kilku dni.

Spełnia swoje zadanie w 110%.

Byłoby 120%, ale nie chce się synchronizować pod telewizorem.

Zrobił to tylko raz, leżąc na środku pokoju.

No trudno - i tak jesteśmy zadowoleni.

 

Dotychczas ten typ czasomierza służył głownie mojej partnerce, do sprawdzania czasu w środku nocy, bez szukania telefonu na szafce.

Teraz również ja korzystam i odpalam wg niego moje mechaniki. :)

IMG20240303134157.jpg

znajdź miejsce wolne od (kolumn ,głośników) i będzie cacy :) 

w którym miejscu łapie sygnał możesz sprawdzać o każdej porze naciskając przycisk "-" kilka sek ,zacznie migać antenka po synchro ikonka antenki pozostaje .

Edytowane przez kubaarek
doprecyzowanie odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.02.2024 o 11:02, Adi napisał(-a):

Mam stację pogody. Wewnątrz i zewnątrz parametry pokazuje na ekranie. Rzutnik w nocy wyświetla na ścianie czas i temp. zew/wew. Sterowany radiowo wiec co do sekundy. Podtrzymanie bateryjne. 

 

METEO SP79 Stacja pogody - niskie ceny i opinie w Media Expert

 

 

"Projekcja" godziny to jest najlepsza rzecz ever...dyskretnie i na suficie 

Akurat mój staruszek wyzionął ducha i szukam czegoś

To, że dodatkowo jest czujnik pogody do zamontowania na zewnątrz to jest super sztos! Pokazuje dokładnie? Bo z ostatnimi dwoma mam złe doświadczenie jeżeli chodzi o jakość wskazań :( 

 

Chyba, że ktoś z kolegów może polecić coś jeszcze co ma stację pogody z czujnikiem na zewnątrz + wyświetlanie godziny na suficie?


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w kilku miejscach czujniki do 2 stacji pogody, plus czujnik systemu ogrzewania i różnice są na poziomie do 1 stopnia, co może tłumaczyć umiejscowienie czujników. Jet wystarczająco dokładnie jak dla mnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
5 godzin temu, Adi napisał(-a):

Mam w kilku miejscach czujniki do 2 stacji pogody, plus czujnik systemu ogrzewania i różnice są na poziomie do 1 stopnia, co może tłumaczyć umiejscowienie czujników. Jet wystarczająco dokładnie jak dla mnie. 

 

I mas zna mysli ta z Twojego linku?

Edytowane przez pisar

"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to co w linku i drugą, dużo droższą stację. Obie pokazują bardzo podobnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.03.2024 o 17:37, Admof napisał(-a):

A jak Sencor i Silvercrest odnajdują się w piramidzie prestiżu?

 

U mnie w kasetce Tag może leżeć koło Casio i nie mam z tego powodu kompleksów.

Sencor spełnia swoje zadanie i tylko to się liczy.

 

W dniu 3.03.2024 o 19:05, kubaarek napisał(-a):

znajdź miejsce wolne od (kolumn ,głośników) i będzie cacy :) 

w którym miejscu łapie sygnał możesz sprawdzać o każdej porze naciskając przycisk "-" kilka sek ,zacznie migać antenka po synchro ikonka antenki pozostaje .

 

Tak właśnie wymusiłem pierwszą synchronizację.

Będę jeszcze kombinował. 

Trochę szkoda, że nie synchronizuje codziennie.

Ale nie będę robił przemeblowania sypialni "bo zegarek".

Nie jestem aż tak nawiedzony. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.