Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam

Nie wiem czy to dobre miejsce by uzyskać jakąś poradę, ale spróbuje. Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem PRX-a, kupiłem go z drugiej ręki i zegarek nie jest już na gwarancji. Lubię na niego popatrzeć przez lupę, robię to często ale wczoraj doznałem sporego zaskoczenia, otóż na cyferblacie, centralnie na literce R zauważyłem włos, do tej pory był niewidoczny, a wczoraj może światło uwypukliło jego obecność, dosłownie kłak, cieniutki, biały, zawinięty i jakby przyklejony do cyferblatu bo wskazówki po nim szorują ale on się nie porusza. W związku z tym mam pytanie do doświadczonych forumowiczów, co z tym fantem zrobić, czy jest możliwe żeby to przeszło kontrole, czy poprzedni właściciel coś majstrował, co bardziej prawdopodobne, choć nie ma żadnych śladów otwierania koperty. 

Zdjęć nie zamieszczę bo nie mam takiego makro. Dziękuje za ewentualne podpowiedzi.

Edytowane przez przyjezdny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do majstra i niech go usunie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widziałem PRX jest często podrabiany. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, przyjezdny napisał(-a):

(...) Lubię na niego popatrzeć przez lupę (...) W związku z tym mam pytanie do doświadczonych forumowiczów, co z tym fantem zrobić (...)

Schować lupę do szafy.

 

Godzinę temu, przyjezdny napisał(-a):

(...) czy jest możliwe żeby to przeszło kontrole (...)

Tak, bo to produkt masowy, którego nikt nie ogląda przez lupę. Jeśli wady nie widać gołym okiem, z odległości około 15-20 cm, "to jej nie ma".

 

Godzinę temu, przyjezdny napisał(-a):

(...) czy poprzedni właściciel coś majstrował, co bardziej prawdopodobne, choć nie ma żadnych śladów otwierania koperty. 

Zdjęć nie zamieszczę bo nie mam takiego makro. (...)

To jest właśnie bardzo mało prawdopodobne.

Edytowane przez Jogi

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, sviety napisał(-a):

Do majstra i niech go usunie.

to wiem, tylko kwestia kosztów i boje się że przy otwieraniu coś się porysuje, bo tam chyba  jest dekiel podważany 

8 godzin temu, Antiquarius napisał(-a):

Z tego co widziałem PRX jest często podrabiany. 

wiem, ale to nie ten przypadek, 

8 godzin temu, Jogi napisał(-a):

Schować lupę do szafy.

 

Tak, bo to produkt masowy, którego nikt nie ogląda przez lupę. Jeśli wady nie widać gołym okiem, z odległości około 15-20 cm, "to jej nie ma".

 

To jest właśnie bardzo mało prawdopodobne.

dopiero przez lupę widać jaki on piękny :)

ale że nie używają lupy to się po tissocie nie spodziewałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to zegarek z dolnej półki ale mimo wszystko nie spodziewałem się takiego byka, fakt że sam dopiero zobaczyłem go po dwóch miesiącach. Ciekaw jestem czy gdyby gwarancja była to tissot by to usunął?

w każdym razie dzięki za odzew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie to cienki włoskowaty kawałek uszczelki czy jakiś inny element, na gwarancji usuną. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, to wygląda raczej jak bawełna, jest cieniutki i skłębiony, ma kilka mm długości. Niestety gwarancji nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę cywilnej odwagi i sam usuniesz.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, przyjezdny napisał(-a):

to wiem, tylko kwestia kosztów i boje się że przy otwieraniu coś się porysuje, bo tam chyba  jest dekiel podważany 

 

Nie przesadzaj, nie takie zegarki otwierają ;) Koszt ok.20 zł (przynajmniej ja tyle płaciłem). No i nie do bateryjkarza tylko znajdź dobrego majstra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może tak zostawić? O ile włos jest "fabryczny" i został przeoczony przez kontrolę jakości (której nie było), to taki PRX z włosem może mieć większą wartość kolekcjonerską niż PRX bez włosów. Najlepiej byłoby, gdyby był zatopiony w warstwie lakieru, przynajmniej częściowo. A gdyby to była mucha, to już w ogóle jak bursztyn.


- ireo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chcąc usunąć taki włos dowiedziałem się od zegarmajstra, że nie opłaca się tego robić w zegarku za 500zl. Usunął sprzedawca w ramach gwarancji.

 

Kit do otwierania i skladania zegarka to kilka dyszek na Ali. Powodzenia i odwagi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.