Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie, ale jak kiedyś napisałem tutaj że to najlepszy samochód również na polskie warunki to zostałem wysmiany :D


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta, zwłaszcza w ruchu wielkomiejskim oraz przy parkowaniu.:) Miałem przyjemność parę dni temu stroić.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tez f150, to najlepsze cos i najwygodniejsze czym kiedykolwiek jezdzilem, najlepsze na zime, najlepsze na rozkraczone manitobskie drogi pora zimowa, najwygodniejsze na dlugie trasy i chyba najbezpieczniejsze.

Z tym najlepsze na zime to bym nie przesadzał najwięcej pick up track w rowach zawsze jest bo ludzie myślą że są królami szos i tak kończą a bez obciążenia nie pojedziesz.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Choć to też zależy gdzie u nas w indianie gdzie odśnieżarki mają większy przebieg jak samochody tak jest;)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wywar

Tez tak kiedys myslalem, 4x4 i zawsze pierwszy ruszasz spod swiatel, kiedys na super szklance dalo sie tym jechac gdzie osobowki juz staly po bokach, przyczepic sie mozna tylko do spalania ale na trasie palilo mi to 11l wiec uwazam ze i tak niewiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny ten kolor. On na żywo też wygląda jak ciemnoszary pokryty złotą, transparentna lazurą?

 

 

Gustaw z opisem koloru to Ci nie pomoge bo od razu przypomina mi sie niedawna sytuacja.... 

 

Czekalem na dostawy paneli aluminiowych na jeden z moich projektow, w planach jak byk pisze ze ich kolor to " midnight blue ", panele przyjechaly odpakowuje jeden I od razu za telefon do fabryki ze ktoś fucked up I pomalowal panele na szary kolor.  

Tam panika, sprawdzanie, telefon z powrotem ze wg ich danych to kod koloru sie Zgadza,  a ja na nich z ryjem ze jak sie Zgadza jak panele mialy byc niebieskie a sa szare.  żeby skrocic juz ta historie to po telefonie do architekta okazało sie ze midnight blue jest szary.  :)


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

At midnight wszystkie koty są czarne. Nawet jeśli w dzień niebieskie. Albo szare. :D

 

A 11 MPG zajmuje w mojej pamięci szczególne miejsce.

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez tak kiedys myslalem, 4x4 i zawsze pierwszy ruszasz spod swiatel, kiedys na super szklance dalo sie tym jechac gdzie osobowki juz staly po bokach, przyczepic sie mozna tylko do spalania ale na trasie palilo mi to 11l wiec uwazam ze i tak niewiele.

11l ropy?I z silnikiem1.6?Bo chyba nie na benzynie choć na odciętych 6 cylindrach to może.Moja toyota robi 13 mil z galona i to myśle że wynik przyzwoity w cyklu mieszanym.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby można było kupić u nas F-150, to byłoby na pewno moje. Jestem id dawna zakochany w tym aucie i doskonale rozumiem fenomen jego sprzedaży w US. To auto do wszystkiego i do tego można je fajnie skonfigurować i fajnie wygląda.

Co do Mondeo, to linia tych aut jest świetna. Nie ma znaczenie czy to chabeta czy kombi. Moim zdaniem najlepiej pasują do niego trzy kolory - czarny, biały (perła najlepiej) i właśnie magnetic gray. Na tym istatnim dodatkowo najmniej widać brud. Białego ma moja koleżanka i szybko widać brud. Czernego miałem poprzedniego i chić piękny był, to w utrzymaniu bardzo wymagający.

Dodatkowo magnetic jest bardzo mocno metalizowany ( o tym mówił mi sprzedawca jak zamawiałem) i to prawda. W słońcu mieni się pięknie. Wieczorem robi się taki głęboki. To lakier, który zachęca do mycia, bo wygląda po myciu świetnie i pasuje do bryły auta idealnie.

Edytowane przez Osiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

To są silniki, a nie tam 1,2 i 1,4 ;)

Zmieniając temat, umyłem dzisiaj Mondka i znowu się w nim zakochałem. Jednak magnetic jest obłednym kolorem do tego auta. Dziękuję żonie, że mi nie pozwoliła wybrać innego ;)

 

 

Jakby można było kupić u nas F-150, to byłoby na pewno moje. Jestem id dawna zakochany w tym aucie i doskonale rozumiem fenomen jego sprzedaży w US. To auto do wszystkiego i do tego można je fajnie skonfigurować i fajnie wygląda.

Co do Mondeo, to linia tych aut jest świetna. Nie ma znaczenie czy to chabeta czy kombi. Moim zdaniem najlepiej pasują do niego trzy kolory - czarny, biały (perła najlepiej) i właśnie magnetic gray. Na tym istatnim dodatkowo najmniej widać brud. Białego ma moja koleżanka i szybko widać brud. Czernego miałem poprzedniego i chić piękny był, to w utrzymaniu bardzo wymagający.

Dodatkowo magnetic jest bardzo mocno metalizowany ( o tym mówił mi sprzedawca jak zamawiałem) i to prawda. W słońcu mieni się pięknie. Wieczorem robi się taki głęboki. To lakier, który zachęca do mycia, bo wygląda po myciu świetnie i pasuje do bryły auta idealnie.

 

@Osiem,

widać, że bardzo lubisz swój samochód ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomimo paru pierdół, które w nowym aucie nie powinny mieć miejsca, to zgadza się - bardzo lubię to auto ;)

U mnie w aucie musi być czysto, odkurzone, czyste plastiki, umyte auto, wtedy czerpię jeszcze większą frajdę z jazdy. Ostatni gratis jaki dostałem na przeglądzie, to firmowa szmatka z logo Forda do czyszczenia ekranu. Bomba, bo wypalcowany ekran bardzo mnie wkurza, a tutaj jeden ruch i czysty. Bardzo miły i praktyczny prezent. Tak na marginesie fajny pomysł na gadżet reklamowy, który zamierzam po nowym roku wdrożyć w swojej firmie :)

Edytowane przez Osiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wywar

11l ropy?I z silnikiem1.6?Bo chyba nie na benzynie choć na odciętych 6 cylindrach to może.Moja toyota robi 13 mil z galona i to myśle że wynik przyzwoity w cyklu mieszanym.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Na benzynie 8 cylindrach 5.6 pojemnosci :), jechalem latem z Thompson do Winnipegu robiac 850km na jednym baku 130l, to specyficzna trasa bo praktycznie nie zwalniasz i nie zatrzymujesz sie, ustawiasz 100km/h i nic wiecej tylko prowadzic, nowa F150 flexfuel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wtakim razie rewelacyjny wynik aż się wierzyć nie chce!Gratuluje cierpliwości bo 100 na godzine na tych drogach to jagbyś piechotą szedł tymbardziej w takim wygodnym samochodzie:)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam powloke kwarcowa na lakier. Tanio nie jest, ale warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wywar

To wtakim razie rewelacyjny wynik aż się wierzyć nie chce!Gratuluje cierpliwości bo 100 na godzine na tych drogach to jagbyś piechotą szedł tymbardziej w takim wygodnym samochodzie:)

Sent from my iPhone using Tapatalk

To samochod firmowy, w celu zwiekszenia bezpieczenstwa firmy instaluja GPS-y, przekroczysz dopuszczalna o 10km i juz telefon od kierownika :), kostka wsadzona w zlacze servisowe monitoruje wszystko, pasy, predkosc, styl jazdy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam powloke kwarcowa na lakier. Tanio nie jest, ale warto.

 

pod jakim względem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pod jakim względem?

Pod kazdym, zabezpiecza lakier przed brudem, pieknie wyciaga glebie koloru, latwiej umyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samochod firmowy, w celu zwiekszenia bezpieczenstwa firmy instaluja GPS-y, przekroczysz dopuszczalna o 10km i juz telefon od kierownika :), kostka wsadzona w zlacze servisowe monitoruje wszystko, pasy, predkosc, styl jazdy :)

Sprytnie:):)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam dwie osoby, które robiły powłokę i efekt jest taki sobie. Więcej tego nie powtórzą. Ja nie robiłem, choc się zastanawiałem. Dla mnie to jeden z tych wydatków, gdzie płacisz za swoje lepsze samopoczucie. Mój znajomy, który ma profesjonalną myjnię + car detailing namawia mnie na to odkąd kupiłem nowe auto. Pomimo rabatu po znajomości i obejrzeniu dziesiątek aut po tym zabiegu, jeszcze mnie nie namówił :)

Edytowane przez Osiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki zestaw tu kosztuje ok 100$ i ma wystarczyć na suv kolega nałożył to na tacome i niby przed rysami miał zabezpieczyć a jak mu baba na parkingu drzwiami walła to i rysy złapał i wgjęcie:)Za 10$ mam dobry wosk który na 3 samochody wystarcza mi na pół roku albo więcej a efekt podobny;)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edytowane przez piotrek39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod kazdym, zabezpiecza lakier przed brudem, pieknie wyciaga glebie koloru, latwiej umyc.

 

A masz odniesienie do dobrego twardego wosku? Ja się zastanawiałem - ale jak uświadomiono mi, że na odpryski nie pomaga (no bo w sumie jak?) to odpuściłem, a nałożyłem w lipcu przyzwoity twardy wosk marki Soft 99 - i sytuacja jest taka, że jak czyste auto - to wygląda jak mokre, kolor super, a mycie to zwykle ciśnieniowa myjka. Dopiero w zeszłym tygodniu pierwszy raz od woskowania użyłem gąbki......... A koszt - 2 godzinki roboty i ok 150 zł.

Ps

Przed zimą jak znajdę czas to nałożę warstwę wosku choć lipcowa jesz ze super trzyma...

 

A co sądzicie o tzw. niewidzialnych wycieraczkach?

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu pisał o pułapie cenowym xc90. To najbogatszy model z wczoraj a455da0cb0f6e4dee4c0feccdf59bab2.jpg

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak odnośnie powłok to jest to ostatni punkt na liście dopieszczania lakieru. Samo nałożenie powłoki na zatkany lakier, bez dekontaminacji, odsmalania itd, itp mija się z celem. Widziałem powłoki nałożone na nieprzygotowany lakier i jest to wywalanie kasy. Po korekcie, owszem, powłoka jak najbardziej. Na auto "z marszu" - lepiej za to wlać do baku.

 

Niewidzialne wycieraczki - temat rzeka, obecnie testuję 4Nano i jestem zadowolony, zatyka się odrobinę szybciej niż RainX ale daje radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... jechalem latem z Thompson do Winnipegu robiac 850km na jednym baku 130l

Ale to nie oznacza 11 tylko 15,3 l/100 km.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.