Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
zbyszke

Nietypowe zegarki marki Atlantic

Czy to dobry pomysl: zebranie do kupy "dziwnych" Atlantikow?  

402 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Kozackie te wasze Time-Roye.

Jest to jeden z modeli który chciał bym mieć w kolekcji a nie było mi dane :(

Można wiedzieć za ile nabyliście swoje?

Dzięx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki tam 3004 z lat 70-tych na AS/ST 1800, pewnie już gdzieś był w tym temacie ale chyba warto wrzucić.

post-41872-0-57820700-1347028633_thumb.jpg

post-41872-0-55816500-1347028648_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dsc09048i.jpg

 

Wczesny "quick-set date" z przyciskiem na godzinie 2--giej. Na AS 1441.


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczesny "quick-set date" z przyciskiem na godzinie 2--giej. Na AS 1441.

 

Gratulacje, Zbyszku! Nie tylko nietypowy, ale równiez świetnie zachowany i wyjątkowo ładny.

Zazdroszczę ;)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sliczny kalendarz! gratulacje...!


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cudowny Atlantic Zbyszku. I do tego jaki stan. Pozazdrościć. Piękna sztuka


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Jak z fabryki, mój niestety nie zachował się tak dobrze. Ale fajnie widzieć jak kiedyś wyglądał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Atlantic PLAZA na ETA 2790-1 28800a/h, widzieliście go już kiedyś?

post-41872-0-89629000-1347364650_thumb.jpg

post-41872-0-01865100-1347364686_thumb.jpg

post-41872-0-75066700-1347364702_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak z fabryki, mój niestety nie zachował się tak dobrze. Ale fajnie widzieć jak kiedyś wyglądał.

 

No, niestety nie calkiem:

 

dsc09051q.jpg

 

Ze zacytuje samego siebie:

 

Okazalo sie, ze koperta jest po renowacji - obecnie chromowana, ale kiedys pozlacana: "PLAQUE D OR LAMINE 20 MICRONS" dalej widnieje miedzy uszami. Glowny powod kupna - wczesny quick-set date co prawda dziala "w trybie manualnym", ale data nie przeskakuje podczas normalnego chodu zegarka. Dalej - tarcza, ewidentnie cos bylo przy niej grzebane np. usunieta stara luma, ale czy nadruki sa oryginalne? Sam nie wiem, moze i tak, choc czerwone obramowanie okienka datownika jakies takie "odreczne". No i na koniec jeden z teleskopow ktos "zanitowal" na stale, tak ze nosze go na parcianym, przewleczonym pasku.

 

Zdaniem Bylego Forumowicza (TM) ALAMO tarcza zostala w przeszlosci dosc radykalnie umyta.


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sliczna plaza..gratki! masz tych dziwaków kilka:)

Edytowane przez sneer

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie pojawił się następny Manhattan - tym razem w kopercie z walcowanego złota..całkiem duży skubaniec .. B)

 

img1910n.jpg

 

img1908ht.jpg

 

img0685zz.jpg

 

img0693bg.jpg

 

 

jak zwykle wyszły mi cienie na zdjęciu tarczy... :angry:

Edytowane przez sneer

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a miałem już więcej nie kupować...Tevomatic ...prawie NOS...Xylog to Twój.

 

 

img1950w.jpg

 

img1949eu.jpg


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

A dzięki, miło zobaczyć swój zegarek :rolleyes:

 

A wracając do CALLENDER-a, faktycznie, porównałem zdjęcia i mój ma ciemną warstwę lumy i jest pokryty "sarym złotem'. Wrócę z urlopu to wrzucę zdjęcie. Alamo miał chyba rację, umyty. Ale tak na szybko to wszystko, poza lumą, zostało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

A tu obiecane zdjęcie mojego Calender-a:

 

atlanticcalender5285221.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tu obiecane zdjęcie mojego Calender-a:

 

Piękny, mimo lekkiego zmęczenia życiem. Ma charakter :)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tergo co pisałeś myślałem Jacku, że jest w dużo gorszym stanie a tu proszę :) Pięnie wygląda no i oryginalna pozłota zachowana ;)


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zygmac

Mój nowy nabytek-atlantic damski.

Nie wiem,czy jest kompletny(dekielek bez napisu atlantic.Na tarczy brak napisu incabloc)

Ale za takie pieniądze...:))

post-39956-0-84633400-1348928972_thumb.jpg

post-39956-0-42257700-1348928994_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-23343-0-86331400-1330861017.jpg

 

Czy to, że napis Worldmaster jest napisany pod pewnym kątem to norma w Atlanticach?

Kupiłem właśnie podobny zegarek i również u mnie napis jest jak by krzywy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

Dawno się na forum nie pokazywałem. Ale wreszcie znalazłem trochę czasu aby pochwalić się moim ostatnim zakupem. Jest to Atlantic o dźwięcznej nazwie FABULOSA. Szczerze mówiąc pierwszy raz widzę na oczy taki model :) W środku werk sygnowany dawną nazwą marki Atlantic.

post-32260-0-58136200-1351937182_thumb.jpg

post-32260-0-22411300-1351937189_thumb.jpg


Pod Napięciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Fabulosa to faktycznie rzadkość. To drugi, może trzeci egzemplarz, który widziałem. Śmiesznie wygląda ten malutki mechanizm przy tak dużej tarczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt wygląda to dość śmiesznie. Zegarek jest dość duży jak na ówczesne trendy. Zastanawiam się nad jego wiekiem. Mnie to wygląda na koniec lat 40.


Pod Napięciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

początek 50-tych to raczej na pewno (AS 1158, kształt koperty, czarny ring) - widziałem ich kilka , ale tego pierwszego ze starą nazwą na werku, zatem może to być ciekawa pozycja w zbiorze, a skoro stara nazwa to pewnie sam początek 50-tych - przyznać trzeba, że dość groteskowo wyglądają te duże atlantic'i z malutkimi mechanizmami i ogromnymi wypełnieniami

 

a jak dekielek - w fabulosach jest tak śmiesznie,że na tarczy schopckprotected, werk ma incabloc, a na deklu oba napisy

Edytowane przez John Time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem, dekiel opisany jest oboma nazwami. Mnie także zdziwiła stara nazwa na werku. Zastanawiam się z czego to wynika. Mam Atlantica z tego samego okresu ale także starszego i werk jest sygnowany nazwą Atlantic.


Pod Napięciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Myślę, że po prostu mieli na składzie trochę małych, starych werków, coś z nimi trzeba było zrobić ...

 

Zresztą, w tej marce nic nie wiadomo, jedna pewna reguła to, że nie było żadnych reguł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.