Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
zbyszke

Nietypowe zegarki marki Atlantic

Czy to dobry pomysl: zebranie do kupy "dziwnych" Atlantikow?  

402 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

I to jest złota myśl - nie byłoby tak dobrej zabawy z atlantic'ami gdyby były ponumerowane i skatalogowane - pewnie dlatego do dziś mają się tak dobrze u nas na rynku wtórnym z uwagi na nasze narodowe zamiłowanie do kombinacji i składania czegoś z (niemal) niczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to zamiłowanie do Atlanticów jest dziwne. Starałem się ukierunkować mój zbiór w inną stronę a zawsze jak wpadnie mi jakiś ciekawy w oko to chcę się go kupić :)


Pod Napięciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio natknąłem się na takiego atlantica:

post-53897-0-43902800-1352498826_thumb.jpg

 

Wygląda jak worldmaster, ale... ja na przykład pierwszy raz widziałem taki zegarek.

 

Możę ktoś z Was jest w stanie powiedzieć o nim coś więcej? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mechanizm wygląda tak:

post-53897-0-60357500-1352500027_thumb.jpg

 

zastanawiam się czy to jest oryginalny zegarek, czy może raczej jakiś składak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przeczytałem komentarz jednego z kolegów który dobrze podsumował markę. Że w Atlanticach wszystko jest możliwe. Generalnie wygląda na mechanizm od tej koperty. Ale może któryś z forumowych ekspertów wprawnym okiem go zidentyfikuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba zbyt wprawnego oka, bo to bardzo charakterystyczny werk - jedna z wersji FHF 72

 

Szczerze mówiąc, to zegarek wyglada mi na składaka. Tarcza jakos tak dziwnie "siedzi" w kopercie, sama koperta ma zupełnie nie-atlanticowe uszy...

Wskazówki równiez nie za bardzo pasujące stylistycznie...

No ale nie czuję sie zbyt mocny w Atlantikach, więc nie chcę ferować wyroków - może któryś z bardziej obeznanych Kolegów spotkał taki zegarek?

 

EDIT: Czy ja dobrze widzę, że werk osadzony w kopercie za pomocą plastikowego pierscienia?

Edytowane przez chronofil

Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tarczą to może być kwestia zdjęcia bo jest trochę z kąta. Wskazówki do tarczy jak najbardziej pasują chociaź może rzeczywiście ta sekundowa jakoś tak odstaje.

 

Chyba dobrze widzisz bo ja też to widzę ;)

Edytowane przez antiquarius.maximus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W latach 50-tych nie stosowano takich pierscieni.

Może fotka dekielka coś by wyjaśniła?

A co do wskazówek, to tego typu rzadko widuje się w atlantikach - coś podobnego było bodajże w modelu "super-extra", ale o ile dobrze kojarzę to inny kształt wypełnienienia był.

No i nie przypominam sobie, żebym w którymś atlantiku widział taki werk.

Ale faktem jest, że przy ilości modeli, jakie wypuścił Atlantic oraz ilości kombinacji, jakie popełnili (w różnych zamiarach) twórczo nastawieni zegarmistrzowie, majsterkowicze, zbieracze, czy handlarze trudno jest być czegos pewnym na 100% ;)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w swoich atlantikach takie wskazówki jedynie co to zastanawia mnie czerwona która raczej bywała w Varldmastarurach ale przy takich nie opisanych liniach tez... Wskazówki wg mnie raczej oryginalne - w sumie trzeba by było przeglądać bazę Wojtka czy jest coś podobnego albo zbiory Jacka, to pewnie coś by znalazł w tej konwencji :)

Edytowane przez sneer

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Ja takiego nie mam.

Wskazówki (H iM) takie były, ale mam wrażenie, że później (lata 70-te) niż tu wygląda całość - późne lata 60-te. Chociaż opis RUBIS wskazuje raczej na wcześniejsze okresy. Ogólnie poplątanie z pomieszaniem.

Nic na takim werku nie mam.

Koperta mocno nie atlantikowska.

Obawiam się, że dekiel tylko zwiększy nasze rozterki. Samo zdjęcie dekla może być mylące, warto jeszcze zobaczyć jak siedzi w kopercie, czyli czy po prostu nie został dołożony do tego składaka (?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec w bazie jest podobny ale:

 

- tarcza taka sama

- wskazówka minutowa i godzinowa taka sama

- wskazówka sekundowa również czerwona ale z innym krótszym końcem ale takie tez występowały w tamtym okresie (bardzo bym sie do tego ni przyczepiał)

- koperta inna

- zdjecia mechanizmu nie ma ale jest zdjęcie dekla - wrzuć Twoje to porównam

 

co do mechanizmu to może ktoś zastosował ten pierscien z braku metalowego..? chociaz jesli chodzi o atlantici z tamtych lat to raczej AS albo Eta ..fhf to chyba raczej od lat 70..

 

pozdrawiam

Edytowane przez sneer

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

No tak, ale u bidfuna ten werk to ca 50-te, 70-te to juz ten drugi FHF. Muszę to dokładniej postudiować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale u bidfuna ten werk to ca 50-te, 70-te to juz ten drugi FHF. Muszę to dokładniej postudiować :)

Dokładnie - tak tez myślałem bo w końcu felsa tez się pojawiała w tamtych latach w Atlanticach


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa... Się wyjaśniło:

 

http://allegro.pl/atlantic-21-rubis-pasowka-i2783097876.html

 

Witam.

 

Przedmiotem aukcji jest używany zegarek produkcji szwajcarskiej Atlantic 21 rubis.

 

Zegarek sprawny,na punktualnym chodzie,po przeglądzie zegarmistrzowskim.

 

Koperta złocona oryginalna od Atlantica kwarcowego,świetnie skomponowana z tarczą.

 

Tarcza w oryginalnym stanie zachowania, opisana-nosi ślady użytkowania.

 

Dekiel wciskany,szczelny,koronka oryginalna z literą;a;

 

Wymiary:

 

średnica bez koronki - 33 mm,

 

grubość ze szkiełkiem - 9,5 mm.

 

 

 

 

Szczerze mówiąc, nie bardzo mi się chce dalej zajmować tym zegarkiem

 

 

 


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Się trafił handlarz... Strata naszego czasu, miejmy nadzieje ze na 10 będzie trafiał się jeden taki element


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Się trafił handlarz... Strata naszego czasu, miejmy nadzieje ze na 10 będzie trafiał się jeden taki element

 

Optymista...

Zauważyłem, że ostatnio coraz częściej odpowiadając komuś na pytania o zegarek po prostu przygotowuję opis aukcji.. Nie tylko ja, oczywiście. Budujące to nie jest. Bardzo lubię gadać o zegarkach, wyszukiwać informację, identyfikować werki itp, ale robić za łosia to niekoniecznie dry.gif


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Ej, więcej luzu. Potraktujcie to jak rebus, czy inną łamigłówkę. W sumie to mnie nie interesuje czy gość ją sprzeda, czy utopi w stawie. Może coś się od siebie przy takich analizach nauczymy - mi się to niedawno zdarzyło, mimo, ze prawie byłem pewien swoich racji - więc proponuję na luzie do tego podchodzić. Też widziałem go na Alle., łącznie z deklem, którego nam tu oszczędzono.

 

W każdym razie zapraszam do kolejnych szarad ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cóż, szkoda że tak to sie skończyło, bo dyskusja była bardzo wciągająca; choć koperta dziwna mi się wydała, to ciekaw byłem Waszych dygresji - żal, że ktoś wykazał się takim brakiem szacunku - mam tylko nadzieję, że nie ucierpi na tym forumowe zacięcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Optymista...Zauważyłem, że ostatnio coraz częściej odpowiadając komuś na pytania o zegarek po prostu przygotowuję opis aukcji.. Nie tylko ja, oczywiście. Budujące to nie jest. Bardzo lubię gadać o zegarkach, wyszukiwać informację, identyfikować werki itp, ale robić za łosia to niekoniecznie dry.gif

 

cóż, szkoda że tak to sie skończyło, bo dyskusja była bardzo wciągająca; choć koperta dziwna mi się wydała, to ciekaw byłem Waszych dygresji - żal, że ktoś wykazał się takim brakiem szacunku - mam tylko nadzieję, że nie ucierpi na tym forumowe zacięcie

 

Żeby była jasność - to nie jest ani mój zegarek ani moja aukcja. Zdjęcia podesłał mi kolega, który również interesuje się zegarkami - tego składaka znalazł na allegro i spytał mnie co to za atlantic. A że nie widziałem wcześniej takiego zegarka to zapytałem na forum. Koniec historii :)

 

EDIT:

 

Pogadałem z kolegą i udało się ustalić z jakiej aukcji brał zdjęcia:

http://allegro.pl/show_item.php?item=2763596651

 

Proszę zwrócić uwagę na datę i godzinę tej aukcji oraz mojego posta. Mam nadzieję, że to rozwieje wszelkie wątpliwości ;)

Edytowane przez tytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie coś wpadło, myślałem, że będzie w gorszym stanie, ale jest elegancko, jedynie musze zdjąć plexi żeby pozbyc się dwóch paprochów bo jakoś wyjątkowo mi przejszkadzają. Automat, podwójna data, jednym słowem Atlantic Mastermariner:

 

1cidw.jpg


ile by nie było to i tak jest za mało...
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Fajny ten Mastermariner. Zapomniałem o niego powalczyć :)

 

Jesli będziesz chciał się go pozbyć, daj znać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też zwróciłem na niego uwagę, choć zdjęcia raczej faktycznie nie przedstawiały go w najlepszym świetle - to co mnie zastanawiało to bardzo "zjechany" dekiel - poprzedni właściciel utrzymywał, że koperta jest stalowa - jakoś nie byłem przekonany bo mam w podobnej Beachboya i jest chromowana - może tu z uwagi na zastosowany automat jest inaczej, ale oglądając zdjęcia wątpiłem w to - jak jest faktycznie po oględzinach?, nie mam takiego a może warto by się nad takim zastanowić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.