Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
zbyszke

Nietypowe zegarki marki Atlantic

Czy to dobry pomysl: zebranie do kupy "dziwnych" Atlantikow?  

380 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Flancowany Szwedzie :lol:

Masz u mnie plusa za humor!!!! :)

Ojjj przestań! Aż sie zaczerwienilem! :)

Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Rubis i jewels to to samo,rubis wschód europy,a jewels zachód europy określenie kamieni na tarczy.Mechanizm elastyczny stosowany od lat czterdziestych też w innych zegarkach.

Rubis i jewels to to samo,rubis wschód europy,a jewels zachód europy określenie kamieni na tarczy.Mechanizm elastyczny stosowany od lat czterdziestych też w innych zegarkach.

No oj... kurcze, wiem... Chodzi mi o to ze jednak w Atlantikach zazwyczaj uzywalo sie jewelsk, a nie rubis. Rubisow jest duzo mniej.

Guest xylog

Kolego kubah, czym cię obraziłem? Zgłoś to moderacji, jeśli potwierdzą twoją opinię, przeproszę i sam sobie dam bana na miesiąc.

Za stan twoich nerwów nie odpowiadam, twoje wkurzenie wynika pewnie z tego, że naplotłeś bzdur i nie umiesz się z tego wycofać.

Koledzy, grzybki znam, widziałem, kształt jest dość podobny.

Ale tu cały czas proszę o o grzybka z A. Jak na razie tylko szwed spełnił moją prośbę :) za co dziękuję.

twoje wkurzenie wynika pewnie z tego, że naplotłeś bzdur i nie umiesz się z tego wycofać.

I znowu zaczynasz. Naprawde to ze czegos nie widziales, nie oznacza ze tego nie ma. Wydaje mi sie ze akurat wlasnie szczegolnie przy Atlantikach warto o troche skromnosci. Czego Ci zycze.

Wiele krajow afrykanskich bedzie Ci mialo za zle, że nie istnieją (ponieważ ich nie widziałes osobiście).

Moderatora uprzejmie prosze o skasowanie ostatnich kilkunastu postow (wlacznie z tym), moze pozostawiajac tylko te ze zdjeciami. W koncu prezentowaly zegarki zgodnie z tematem.

Edited by kubah

Nietypowy Atlantic to taki, o którym informacji jak na lekarstwo. A takim jest raczej Solodater :) Bardzo fajny, oryginalny i dostojny model.

mVTDZN0.jpg

Szkółka sie rozrasta ;) Najnowszy nabytek ma idealnie zachwaną tarcze.. przynajmniej teraz już mamy pewnośc jak wyglądały :)

post-83781-0-95285700-1474461701_thumb.jpg

post-83781-0-16095100-1474461709_thumb.jpg

No to piknie je, AS1158 :)

Zastanawiam się czy przy kilku skolach na forum nie należało by założyć nowego tematu poświęconemu temu modelowi ?

Edited by pit55

No to piknie je, AS1158 :)

Zastanawiam się czy przy kilku skolach na forum nie należało by założyć nowego tematu poświęconemu temu modelowi ?

wlasciwie to taki temat jest, zalozylem go kiedy kupowalem pierwszego....

a ze poki co mam je tu chyba tylko ja, to nie wiem czy jest sens robic nowy temat... ; )

no chyba ze sie ktos jeszcze pochwali ze ma

Wydawało mi się, że ktoś jeszcze chwalił się posiadaniem tego modelu ?

I to nie jednym!!! ;):D

I to nie jednym!!! ;):D

A to pokaz, bo ja tu nigdy nie widzialem zadnego poza moimi :) Fajnie jesli rodzinka by sie powiekszala!

A to pokaz, bo ja tu nigdy nie widzialem zadnego poza moimi :) Fajnie jesli rodzinka by sie powiekszala!

Miałem jednego przejściowo jakiś czas temu miał idealna piękna tarcze! Jest na forum u pewnego "erica ku" ! ;):D

Miałem jednego przejściowo jakiś czas temu miał idealna piękna tarcze! Jest na forum u pewnego "erica ku" ! ;):D

Na forum znalazlem tylko jeszcze poza moimi - xyloga. Jest inny jesli chodzi o tarcze. Jesli byly jeszcze jakies, to daj prosze linka. Ale temat mozna chyba otworzyc. 4 są na pewno.

A taki widzieliscie? ; ) Mowilem na innym temacie, ze znalazlem miejsce, w ktorym sa brdzo dziwne Atlantiki... Tarcza w staine prawie idelanym, tylko troche brudna - do latwego oczyszczenia... Nie mam pewnosci (tylko wiedze teoretyczną) jaki ma mechanizm, ale nie potrafie go otworzyc, a nic nie chce na sile zeby czegos nie zepsuc.

Koperta jest zlocona, bez odpryskow co ciekawe (i informacja o tym jest po... francusku!). Wielkosc - 35 mm. Natomiast jest widocznie cienszy niz Originale - ewidentnie zegarek garniturowy. Jedyne co wydaje sie byc nieoryginalne to koronka. Ale juz jedzie do mnie taki drugi, wiec porownam.

post-83781-0-66711200-1475514342_thumb.jpg

post-83781-0-93737000-1475514347_thumb.jpg

Edited by kubah