Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

polpora

POLPORA - Kolekcja 2008

Rekomendowane odpowiedzi

noo..wygladaja konkret - szkoda ze tylko w unitasie taka koronka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowiadają się dużo lepiej o pierwszej kolekcji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się nie podoba :/ (tylko nie myślcie że ja to tak zaraz na nie) te zegarki z instrumentami nie mają nic wspólnego - najlepiej skomponowany jest "fortepian" ale i tak nawiązanie do tego instrumentu jest takie jak jak siekiera do batonika :roll: (może zamiast tych większych kresek w indeksach godz dało się zamieścić jakiś akcent z klawiatury fortepianu (tzn na bank się da ale żeby nie było że.. no właśnie :) )) "Saksofon" za miękki - to jest instrument blaszany to raz (więc nie pasuje tam kremik z niebieski (już lepsza była by tarcza z "gitary" w tym modelu) a "gitara" totalnie nie gitarowa -> jak gram na gitarze tak nie widzę absolutnie nic co tam nawiązuje do gitary (no może znaczek :lol: ) - jest to instrument tak barwny a został zamieniony w szary i ponury :roll: (w ogóle nie mogę się tam doszukać nawiązań do gitary - nawet w kolorystyce)

 

Wg mnie nowa kolekcja ładniejsza i mniej Atlanticowata niż poprzednia ale dalej nie to - uważam że nazwy modeli są przypięte na siłę... :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to są w kolejności: "ciekawy", "średni" i "nic ciekawego".

 

Ten Saksofon byłby bardzo fajny, o ile koperta będzie pasować (jak będzie stalowa błyszcząca to nieciekawie o czarnym pasku szkoda gadać).

Skoro zegarki są małoseryjne, bez cudów techniki (delikatnie mówiąc) to chociaż zestawienia kolorystyczne (koperty, dobór pasków) powinny być naprawdę OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie tam najbardziej się podoba gitara, szkoda że akurat ten model jest bez małej sekundy, szkoda też, że nie ma logo Polpora na tarczy, wolałbym osobiście nawet logo zamiast nazwy :lol: (aczkolwiek nazwa już nie mierzi mnie tak jak to jeszcze robiła przy poprzedniej kolekcji). Ponadto takie pytanie, dlaczego na deklu saksofonu jest ten instrument a na pozostałych deklach nie ma nic :?: ...drugie miejsce w mojej osobistej klasyfikacji ma ten saksofon, ale nie wiem jak ta "kremowa" tarcza będzie wyglądała na żywo... fortepian mi się nie podoba :)

ps. ogólnie wiele lepiej jak poprzednio (imho), ale cen boje sie straszliwie :lol:

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fortepian rulez :razz: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Tylko cena nas pewnie zabije....

Jak nic 3 koła będzie :> :> :> :> :/ :/ :/


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Saksofon miodzio :shock: (słuszny rozmiar + Unitas) :cool:

Reszta taka sobie..


Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajne maszyny - a i rozmiarówka konkretniejsza.

Niestety jak zwykle masa malkontentów :(

Jakbym czytał komentarze na wp.pl :mrgreen:

Co Kubica dopiero trzeci, co to za sukces?

Benhaker to dobry trener? - bzdura, Leo won, ledwo do finaów ME doprowadził

Gorat 12 punktów zdobyl i 11 zbórek w NBA - to bylby sukces ale w ręczną

 

Powodzenia

Dekielki naprawdę super (jak księgowa pozwoli to kupię :razz: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwszy krok zrobiony: rozmiar

ale mimo że są ładne to jakieś opatrzone się wydają

krok drugi to coś bardziej indywidualnego.

model saksofon z sekundą na godz 12 zamiast na 6. czarna tarcza, w tle sekundnika wkomponowane logo (białe) polpora. sama sekunda tak duża na ile pozwala koperta.

wskazówki prostokątne z igłą pośrodku, powiedzmy czerwone z luminescencją w postaci kropek. indeksy w stylu artwiz-anorexia (nie spotkałem takich w innych zegarkach) kolor na razie nieokreślony. koronka - niewysoka ale szeroka. koperta styl brushed na pasku od tissota prs516.

 

ot 5 sekundowa wizja twórcza zegara dla posiadaczy 125p z zacięciem sportowym :mrgreen:


Please leave the internet. Forever.

Thank you.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiego maila dostałem od Pana Krzysztofa Janczaka:

 

Witam serdecznie,

 

Zapraszam do odwiedzenia działu „Kolekcje” na stronie internetowej manufaktury www.polpora.pl. Można tam znaleźć pierwsze wizualizacje naszych klasycznych czasomierzy z nadchodzącej limitowanej kolekcji "Impresje Jazzowe".

 

Dalsze informacje udostępnione zostaną wkrótce, ponownie drogą mailową.

 

Uprzedzając liczne zapytania, pragnę poinformować, że nie przyjmujemy zamówień, ani rezerwacji na konkretne modele. Zegarki będą rozprowadzane jedynie przez współpracujące z nami salony. Ich adresy znaleść można również na naszej stronie internetowej.

 

Pozdrawiam

Krzysztof Janczak

 

więc ja również zachęcam do przejrzenia kolekcji na stronie Polpory :wink:


Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo jestem ciekawy jak wyjdzie w rzeczywistości dekiel z saksofonem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,do momentu otrzymania wiadomości o wizualizacji nowej kolekcji planowałem zakup zegarka , niestety prawdopodobnie nie skorzystam ( poprzednia kolekcja miała dużo ciekawsze wzornictwo tarcz ( szczególnie podobała mi sie Varsovia ) natomiast rozmiar mały , teraz jest rozmiar ok (42mm) a tarcze :cry: plus za małą sekundę . Chyba zaczekam jednak na kolekcję 2009 , zobaczymy , życzę powodzenia ! maciek


xxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do pana Krzysztofa Janczaka:

 

Postulowaliśmy uczestnictwo Państwa firmy na naszym spotkaniu (14.06).

Zobaczywszy dziś agendę spotkania, przeżyłem niemiłe zaskoczenie - mamy prezentacje innych producentów, a o Polporze ani widu, ani słychu.

Może da się to jakoś jeszcze naprawić?

 

Pozdrawiam

Iko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iko - nie chcę nic mówić ale Wy (jako zwolennicy że tak to ujmę) staracie się bardziej o ich dobrą reklamę niż oni sami :wink: nie chcą to nie - skoro się nie angażują to nic na siłę :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

tak jak zapowiadałem w innym wątku, w dniu 25 lipca będziemy w Salonie Zegarmistrzowskim Banaszak w Poznaniu (od 14 do 18). Będzie to dzień wprowadzenia zegarków z kolekcji "Impresje jazzowe" do handlu, albo precyzyjniej, do salonów. Sprzedaż rozpocznie się 31 lipca. Tym samym będzie parę dni aby obejrzeć zegarki na żywo.

 

Poniżej kilka pierwszych zdjęć.

 

Pozdrawiam

 

post-16891-0-48469900-1330860464.jpg

post-16891-0-14154500-1330860466.jpg

post-16891-0-67019000-1330860467.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten z jasną tarczą piękny. :shock:

Serio.

Zupełnie inaczej wyszedł niż na wizualizacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście Saksofon piękny :shock:


Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie kazda produkcja to nie tylko pasja, ale i biznes. Psioczycie ze pierwsza edycja byla za droga.Nie byla, skoro sprzedala sie w ciagu 2 tygodni. Mam firme handlowa i nie wyobrazam sobie, abym obnizyl cene na towar schodzacy na pniu. Chyba za bardzo przemawiaja przez Was emocje. Ktos pisze z pretensjami ze nie moze sobie pozwolic na taki wydatek. Nie moge sobie pozwolic teraz na nowego Patka, ale nie mam o to pretensji do manufaktury. Takie zycie. Czy ktos pisal pretensje do Paneraia, ze sprzedaje Unitasa po 15000 PLN. A ze Polpora to nowa firma? Coz, kazdy kiedys zaczynal.

Wroze ze zegarki sprzedadza sie bardzo szybko.

Poza tym nigdzie nie wyczytalem ze cena to 3000. Napisal to ktorys z Nas, a reszta podchwycila. Cena ma byc znana za kilka dni.

Pisze sie na Saksofona z biala tarcza.

Pzdr.

Jeszcze jedno. Jestesmy czlonkami Klubu MZiZ, ale nie jedynymi ludzmiw Polsce kupujacymi zegarki. Smiem twierdzic ze Salony akurat z nas maja najmniejszy pozytek (swidomosc nizszych cen za granica). Jestesmy moze coraz bardziej dostrzeganym Forum, ale to jeszcze nie znaczy ze jestesmy wyrocznia.

Dla mnie np.jest zenujace jak czytam "Bylem w salonie, przeegzaminowalem sprzedawce, przymierzylem 30 zegarkow, choc i tak nigdy tam nic nie kupie, bo w sieci 20% taniej". Ja taknie potrafie, ale ludzie sa rozni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co się stało z GITARĄ ?


xxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie kazda produkcja to nie tylko pasja, ale i biznes. Psioczycie ze pierwsza edycja byla za droga.Nie byla, skoro sprzedala sie w ciagu 2 tygodni.

 

..... nie sieją????

 

Mam firme handlowa i nie wyobrazam sobie, abym obnizyl cene na towar schodzacy na pniu.

 

 

A co robi Twoja manufaktura?

 

 

Chyba za bardzo przemawiaja przez Was emocje. Ktos pisze z pretensjami ze nie moze sobie pozwolic na taki wydatek.

 

Myślę, że bardzo dużo ludzi na tym forum może pozwolic sobie na taki wydatek, tylko za tą kwotę można kupić wiele innych fajnych (ładniejszych [???] zegarków)

 

Nie moge sobie pozwolic teraz na nowego Patka, ale nie mam o to pretensji do manufaktury. Takie zycie. Czy ktos pisal pretensje do Paneraia, ze sprzedaje Unitasa po 15000 PLN.

 

Nie obraźcie się, ale do Patka czy Panerai to Polporze jeszcze daleko

 

 

A ze Polpora to nowa firma? Coz, kazdy kiedys zaczynal.

 

Pewnie. Jak Polpora zacznie robić zegarki dla Formozy to zaakcpetuję cenę.

Z racji polskości proponuję serie dla nurków.:

 

Batyskaf / płetwa / dzwon

 

i dla czołgistów od razu

 

Chełmofon / Odłamkowy / Szarik

 

Wroze ze zegarki sprzedadza sie bardzo szybko.

 

Patrz pierwsze cytowanie

 

Pisze sie na Saksofona z biala tarcza.

 

Jak dla mnie fortepian może mógłby być, ale wskazówki do chrzanu za - ciemne

 

 

Jeszcze jedno. Jestesmy czlonkami Klubu MZiZ, ale nie jedynymi ludzmiw Polsce kupujacymi zegarki.

 

Do tego jeszcze jesteśmy na forum publicznym, wiec każda krytyka w ramch Net-Etykiety jest dozwolona.

Jeżeli pierwsze z ETĄ kosztowały ~ 2000 zł a porównywalny zegarek można kupić za ~ 1000 to strach się bać co będzie z Unitasem

 

Stąp extrapolacje odnosnie ceny ;-))))

 

 

Smiem twierdzic ze Salony akurat z nas maja najmniejszy pozytek (swidomosc nizszych cen za granica). Jestesmy moze coraz bardziej dostrzeganym Forum, ale to jeszcze nie znaczy ze jestesmy wyrocznia.

 

Ale my nie jesteśmy po to, żeby napędzac salony kupując zegaki tylko, żeby je zbierać i o nich dyskutować....

 

 

Dla mnie np.jest zenujace jak czytam "Bylem w salonie, przeegzaminowalem sprzedawce, przymierzylem 30 zegarkow, choc i tak nigdy tam nic nie kupie, bo w sieci 20% taniej". Ja taknie potrafie, ale ludzie sa rozni.

 

Ale gro ludzi kupi. Bo nie umie obsługiwać ebaja, bo się boi internetu albo nie ma karty kredytowej.

 

Co ty się tak martwisz o salony. Poradzą sobie.

 

 

Moja konkluzja jest taka.

Jezeli Polpora zrobi calutki zegarek sama z polskich części (no może oprócz werku) i napisze wyprodukowano w Polsce na tarczy i oczywiście cena będzie normalna to pierwszy lecę na Salony


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba tylko Seiko robi caly zegarek, o innych mnie przynajmniej nie wiadomo. Nie przesadzajmy. Jedyne co mi sie nie podoba, to ta limitacja. Najpierw 30, a teraz 60 szt. A z tym ze "za taka cene mozna kupic lepszy zegarek" to pewnie prawda. Tyle tylko, ze to odnosi sie do wielu firm. Rozpatrujac stosunek ceny do jakosci jako jedyny argument, wszyscy chodzilibysmy w Seiko. Pachnie mi tu troche polskim piekielkiem. Jak nie bylo zegarka "wyprodukowano w Polsce" to zle, a jak jest, to okazuje sie ze nie taki. Wszyscy z sentymentem odnosza sie do starych Blonie, a one tez calkiem polskie nie byly. Moze nasze wnuki takim samym sentymentem darzyc beda Polpore. Wszysto przed nimi. Nie sadze zeby nawet w XIX wieku, jakas manufaktura po roku dzialalnosci robila samodzielnie caly czasomierz.

Jakos dziwnie mi sie wydaje ze gdyby te zegarki kosztowaly 300 zl, i w pierwszym roku produkcja wyniosla 5000 szt., przeszly by bez echa. To moze sztucznie budowana otoczka wyjatkowosci, ale chyba sie udalo.

Dajmy juz spokoj, przeciez nie ma przymusu miec tych zegarkow w swojej kolekcji.

Pzdr.

Za fajansiarska, kwarcowa Certine Kubica, ludzie placili po 5000zl. To dopiero paranoja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lawnowerman

Po pierwszym cytacie, to IMO zbyt ostro pojechałeś, jak na moda zwłaszcza...

 

Co do oferty Polpory - założyliśmy, że jesteśmy wyrocznią rynku zegarmistrzowskiego w Polsce. Przy okazji sprzedaży pierwszej kolekcji Polpory okazało się, że nie mamy racji. Rynek wchłonął ofertę natychmiast.

A tak w ogóle - Polpora kieruje swą ofertę nie do ludzi z Forum ale do ludzi :mrgreen:

Polopra korzysta chyba ze strategii błękitnego oceanu w branży, a to oznacza, że na razie nie chce kierować produktu do masowego odbiorcy.

 

Tak to już jest w ekonomii, ze cenę płaci konsument, a skoro zegarki zeszły na pniu, więc cena była OK.

Z punktu widzenia konsumenta, różnica między ceną sprzedaży, a wytworzenia, nie jest marżą sprzedawcy, ale kosztem wartości dodanej dla nabywcy. Skoro ktoś płaci za te zegarki z serii muzycznej, to znaczy, że te zegarki te wartość mają.

 

Jedrek -dobre posty

 

Pozdrawiam

Iko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dajmy juz spokoj, przeciez nie ma przymusu miec tych zegarkow w swojej kolekcji.

 

Pewnie.

Ale po to jest forum, żeby dyskutować.

Nie rozumiem fascynacji niektórych, ale to ja nie rozumiem, to jest moje zdanie a nie klubu.

To jest forum publiczne i je wyrażam.

 

 

Za fajansiarska, kwarcowa Certine Kubica, ludzie placili po 5000zl. To dopiero paranoja.

 

Dokładnie.

Szczególnie, że zwykła była 5 x tańsza....

 

I tu masz 200 % racji !!!!

I o to mi chodzi.!!!

Rzucili się ludzie na pierwsze [???] polskie zegarki po bardzo długim okresie....

ale tak na prawdę to one ani polskie, ani ładne, a cena juz dokumentnie chora....


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.