Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
diesel

Klub Miłośników Zegarków GLYCINE

Recommended Posts

a ja parę dni temu zrobiłem poranną fotkę żeby wrzucić do co masz dziś... i zapomniałem :) ale i tak nosze go do dziś codziennie, to się chociaż tu zaprezentuję bo combat się zawsze fajnie prezentuję

post-83433-0-99851800-1490294180.jpg

drugi miesiąc nam już leci i bardzo się polubiliśmy, myślałem że będzie mało masywny, w miarę cienki, wygodny i wsam raz na nato i się nie pomyliłem :) logo jest trochę przesadzone, ale zagięte i niklowane wskazówki pod plexi prezentują się bombowo.

Do ideału zamienił bym mechanizm na manualny naciąg, ale z datą, nie pamiętam jaki to miało numerek 2802? długo się zastanawiałem czy nie iść w używkę na 2801, ale jednak praktyczność i okazyjna cena za nówkę wygrały.

no ale jest to najmniej dokładna sztuką jaką aktualnie mam, co nie zmienia faktu że +10 jest jak najbardziej akceptowalne, zwłaszcza że pewnie jak się dotrze to nieco zwolni

Guest Spatz

Miałem, mierzyłem nawet po raz drugi jednak... za mały... Poza tym kolega popełnił błąd. Pokazał mi razem z No1 i DC4 1953 i... Pozamiatane :D

Miałem, mierzyłem nawet po raz drugi jednak... za mały... Poza tym kolega popełnił błąd. Pokazał mi razem z No1 i DC4 1953 i... Pozamiatane :D

Poważnie? Po czasie z pozostałej dwójki wybrałbym chyba jednak DC-4 mimo, że chorowałem na 1953. Dziwne, że za pierwszym razem nie chciałeś ich obejrzeć, a choć obejrzałeś sobie Royala? 

Guest Spatz

Royal też petarda, macałem. Na ten moment wściek d*py zaspokojony bo czekam na 09 ale już kombinuję... W 1953 zakochałem się... :)

Guest Spatz

Tarcza i wskazówki, które w DC4 jednak do mnie nie trafiają.

Tarcza i wskazówki, które w DC4 jednak do mnie nie trafiają.

Wskazówki pewnie można zamienić...

A taka, że 1953 jest tylko 24h i to może np zniechęcać - jeśli ktoś woli tradycyjne wskazania. Jak dla mnie tarcza 1953 bije na głowę tę z DC 4. Przy czym bazuję na zdjęciach. Na wskazówki nie zwracałem uwagi.

Edited by Tomaszek

Dziś patelnia

94a0cc9e68a1.jpg

dawno nie noszona z jakimiś śmieciami na szkle :rolleyes:

W drodze do Basel Airman rzadzi 2ede967661c89794ae10d35c6666835c.jpg

Pozdrawiam Piotr,

wyslane z Tapatalka

Pozdrawiam
Piotrek

stopka.jpg

Guest Spatz

W drodze do Basel Airman rzadzi

Pozdrawiam Piotr,

wyslane z Tapatalka

Proszę o konkretne foto z Basel nowego Combata Chrono oraz jak najszybsze zamówienie go do PL :)

Bardzo ładny, Piotr. Brałeś z massdropa? :D  ;)

Tak się zastanawiałem, co wybierzesz. Zaskoczyłeś mnie trochę tym Base. Ostatnio to mocno zapomniany model :)

Nie powiedziałbym, że zapomniany. Mniej się o nim mówi tutaj w tym temacie, ale co jakiś czas ktoś wrzuca zdjęcie nowego zakupu Base 22. :)

Dla mnie to właśnie Base 22 jest kwintesencją Airmana. 

Przecież to także tarcza wzorowana na Airmanach produkowanych już w 1953, a wskazówki, które dodają jej charakteru pojawiły się już w 1954 i rządziły w Airmanach przez wiele lat. Dodatkowo wg mnie idealny rozmiar 42, raczej płaskie szkło nie wystające mocno ponad bezel powodują, że wygląda dobrze i na dużym i  małym nadgarstku.

U mnie właśnie taki model jak na zdjęciu, tylko na pasku, nie schodzi z ręki juz od kilku miesięcy. :D

U mnie też B22 w ciągłym użyciu. Nawet fotkę wczoraj wrzuciłem Słowo zapomniany to chyba lekkie nadużycie