Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
diesel

Klub Miłośników Zegarków GLYCINE

Recommended Posts

Glycine chyba pozbywa się zapasów magazynowych przed wprowadzaniem nowej kolekcji, bo na massdropie jest juz kolejny Glycine tym razem double twelve za 500$

te wyprzedaże pokazują ile tak na prawdę ile te zegarki są warte ;)

te wyprzedaże pokazują ile tak na prawdę ile te zegarki są warte ;)

Dokładnie tak to wygląda, tyle są warte - teraz jak wielka musi być marża :) a vandit co do wartości tego zegarka co zauważyłeś to obniż swoją cenę do ceny z massdrop, biorę od zaraz :D

Guest Spatz

No to coś ze starej szkoły... :)

83008977113053422861.jpg26441304521703565340.jpg95577907269865157162.jpg

33875620975059377392.jpg

Pozdrawiam,
Konrad.

Dokładnie tak to wygląda, tyle są warte - teraz jak wielka musi być marża :) a vandit co do wartości tego zegarka co zauważyłeś to obniż swoją cenę do ceny z massdrop, biorę od zaraz :D

pisałem ogólnie o Glycine :) za taka kase to niech ze mną do śmierci zostanie, mojej albo jego :D

Kondziu, chrono klasa :)

Guest Spatz

Dzięki za miłe słowo. Muszę mu zrobić na dniach jakąś galerię. Piotr mówił, że kopara opada no i opadła. Kawał solidnego zegarka. VJ jest pięknie zdobiony... :)

Z całym szacunkiem co ma piernik do wiatraka?

Uwielbiam gdy ktoś się mądrzy nie mając zielonego pojęcia. 

Wiesz czemu salony jubilerskie (franczyzowe) nie chcą zegarków? Dlaczego np. nie wszystkie YEsy mają zegarki w ofercie? Bo im szkoda miejsca na tak mało marżowy produkt. Swoją drogę ciekawe ile razy zastanawiałeś się jaka jest marża na bułce gdzy ją kupujesz? Możesz być pewien że kilka razy większa niż na zegarkach. Wiesz dlaczego salony nie mają tylu marek co niemieckie? Bo marża nie gwarantuje zwrotu inwestycji...Powoli nie chce mi się już czytać tego wątku i tygo żałosnego skamlania o cudzych garkach...jakież to polskie..

I na koniec zastanów się co musi pokryć marża na produkcie to nie będziesz bredził.

Pozdrawiam
Piotrek

stopka.jpg

Z całym szacunkiem co ma piernik do wiatraka?

Uwielbiam gdy ktoś się mądrzy nie mając zielonego pojęcia.

Wiesz czemu salony jubilerskie (franczyzowe) nie chcą zegarków? Dlaczego np. nie wszystkie YEsy mają zegarki w ofercie? Bo im szkoda miejsca na tak mało marżowy produkt. Swoją drogę ciekawe ile razy zastanawiałeś się jaka jest marża na bułce gdzy ją kupujesz? Możesz być pewien że kilka razy większa niż na zegarkach. Wiesz dlaczego salony nie mają tylu marek co niemieckie? Bo marża nie gwarantuje zwrotu inwestycji...Powoli nie chce mi się już czytać tego wątku i tygo żałosnego skamlania o cudzych garkach...jakież to polskie..

I na koniec zastanów się co musi pokryć marża na produkcie to nie będziesz bredził.

Panie Piotrku spokojnie, nie bierzmy niczego dosłownie, żartujemy sobie z vandit :D nikt tutaj się nie mądrzy ten post jest konkretnie skierowany w moją stronę więc proszę darować sobie słowa typu "skomlenie" czy "jakie to polskie" bo nic z tych rzeczy nigdy z mojego profilu nie padło w tym temacie! Zdecydowanie emocje wzięły górę nad Pańskim zdrowym rozsądkiem

PS: proszę poczytać kilka postów wcześniej niż wybierać tylko mój.

Edited by gąssi_gąsqi

Guest Spatz

Ale ja i tak mam lepsze na ręce ;)

Tak sobie wmawiaj ;) No ale słabo nie jest :)

Tak BTW, jak dać ignora użytkownikowi... Nie mogę znaleźć a zagląda do mnie co róż nie wiem po co... Oczy mnie bolo jak pacze na niego :D

Konrad, świetne chrono, gratulacje! :)  Taka stara szkoła to to nie jest, 

Ale ja i tak mam lepsze na ręce ;)

Jeden ze starszych projektów ale wznowionych , dla mnie biały jest świetny natomiast czarny z pomaranczową subtarczą piękny !

Gratulacje Konrad za poszukiwania i dążenie bo nic tak nie cieszy jak złapanie sikora wreszcie o którego łatwo nie jest !

Panie Piotrku spokojnie, nie bierzmy niczego dosłownie, żartujemy sobie z vandit :D nikt tutaj się nie mądrzy ten post jest konkretnie skierowany w moją stronę więc proszę darować sobie słowa typu "skomlenie" czy "jakie to polskie" bo nic z tych rzeczy nigdy z mojego profilu nie padło w tym temacie! Zdecydowanie emocje wzięły górę nad Pańskim zdrowym rozsądkiem

PS: proszę poczytać kilka postów wcześniej niż wybierać tylko mój.

Moja opinia dotyczy wielu watkow. Z powodu jednego nie znieccecalbym sie do wątku ;). Fakt oberwalo sie Panu ;). Dla Pana to byl zart a dla 20 czytajacych powod do hejtu. Hejtu kogo? Zarty zartami a merytoryka leży i kwiczy. Pod tym wzgledem niestety to forum polecialo calkiem no i dotyka to tez KMG.

Pozdrawiam Piotr,

wyslane z Tapatalka

Konrad jak Ci lezy Airman Chrono? ;)

Pozdrawiam Piotr,

wyslane z Tapatalka

Pozdrawiam
Piotrek

stopka.jpg

Guest Spatz

Konrad jak Ci lezy Airman Chrono? ;)

Rozjebał mnie jak rolnik gnój po polu!

Było jak mówiłeś, kopara opadła :)

Samo pudełko waży chyba 1,5 kg...

Rozjebał mnie jak rolnik gnój po polu!

Było jak mówiłeś, kopara opadła :)

Samo pudełko waży chyba 1,5 kg...

Na coś Szyszko lasy wycina :)

Pozdrawiam
Piotrek

stopka.jpg

Żeby tylko nikogo urazić ale jakoś kierunek tego wątku odbiega o konceptu, zamiast ciekawych fotek, porad, i ogólnego chwalenia się posiadanymi Glycine to widzimy ciągłe narzekanie na jakość, cene, serwis i cholera wie co jeszcze. Jeśli już kupiliśmy Glycine, wydaliśmy więcej lub mniej, nie kwestionujmy tego bo cena to rzecz umowna, jeśli jakość kuleje oddaj i wymien na inny, poprostu cieszcie się ludki z zakupu :-D

Wysłane z mojego E5823

PAM 005

Dyskusje odnośnie rzeczywistej wartości zegarków toczą się od dawna a ja nie bardzo rozumiem dlaczego.

Stwierdziłem jednak, że też wyrażę swoje zdanie w tym temacie.

Zegarki, o których tu piszemy to towar luksusowy. Towary luksusowe nigdy nie były tanie. :D Jeżeli ktoś je kupuje za te pieniądze to znaczy, że są tyle warte. Z tą handlową zasadą nie ma co dyskutować. Świat tak się kręci od wieków.

Pasja do zegarków jest tak powszechna m.in. także dlatego, że nie są one tanie. Mając wyjątkowy zegarek jego posiadacz także czuje się wyjątkowy. Myślicie, że "wyjątkowość" rozdają na ulicy za darmo? Jak zaczną rozdawać za darmo to juz nie będzie "wyjątkowośc".  ;)

Nie ma się też co dziwić, że gdy wchodzi nowa kolekcja, to stara kolekcja jest wyprzedawana czasami nawet poniżej kosztów. To też jest stara zasada. Na ubrania przeceny są dwa razy w roku. W tym roku Glycine pokazuje dużo nowości, które moim zdaniem w jakimś sensie zmieniają charakter marki. Jeżeli producent na to się zdecydował to musi wyczyścić magazyny ze starych zapasów.

W świetle powyższego mówienie, że skoro na massdropie są teraz tańsze Glycine znaczy, że one są naprawdę tyle warte to jedno wielkie pier.....enie. Jak by ktoś chciał ode mnie na raz kupić 20 zegarków to pewnie, że bym mu zszedł dużo z ceny.

Jak Wam się wydaje, że szwajcarskie zegarki nie są tyle warte to kupujcie japońskie. Są tańsze i w pewnych aspektach pewnie nawet lepsze. Nikt nikogo tutaj na siłę nie trzyma.

Proponuję założyć nowy temat typu "Dyskusje na temat rzeczywistej wartości poszczególnych marek zegarków". Tam wiele osób będzie mogło się wyżyć.

Teraz jednak przypominam, ze temat w którym piszemy to: 

Klub Miłośników Zegarków GLYCINE

Proszę więc bez OT. 

Może poprosić moderatorów o zaprowadzenie porządku? ;)

Z tego wszystkiego bym zapomniał:

Spatz, ten zegarek wymiata. 

Edited by Kamagong

jaki porządek chcesz tutaj robić?

wpisy które od jakiegoś czasu pojawią się w tym temacie dotyczą zegarków glycine, ich cen, dostępności, etc.. Tak długo jak rozpisujemy się w temacie glycine, tak długo forumowicze będą tym tematem żyli. Skoro w ostatnim czasie dosyć często wracamy do tematu massdropa, globala, etc. oznacza to że ten wątek jest na czasie i jeszcze się nie wyczerpał.

Rozumiem też naszego polskiego dystrybutora, któremu takie wyprzedaże glycine psują rynek i klientów bo tak to można nazwać. Zdecydowanie lepiej byłoby gdyby tego typu wyprzedaże pojawiały się bezpośrednio o dystrybutorów dysponujących przy okazji dobrym zapleczem technicznym pozwalającym na odrzucenie niedoróbek.

Coś jednak jest w tym co napisał ptrk. Zegarek jest wart tyle ile ktoś za niego zapłaci. I nie ma tutaj nic do rzeczy pasja, zamiłowanie, hobby, jest za to czysta zdroworozsądkowa kalkulacja - jeśli stajesz przed wyborem takiego samego produktu w cenie 2k i w cenie 6k, to zaczynasz skalować. Jestem przekonany, że jest grupa osób ( np. ja ) którzy następnym razem stojąc przed wyborem zakupu zegarka za 6k dwa razy się zastanowią czy ma to sens.

pozdrawiam

Marcin