Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
diesel

Klub Miłośników Zegarków GLYCINE

Recommended Posts

Przeczysz sam sobie, niestety. A wątek o Glycine jest po to, żebyśmy o Glycine rozmawiali.

w wątku o Glycine można rozmawiać zarówno o zegarkach, ich jakości, serwisie, jak i cenach Glycine. to wszystko jest rozmową o marce.

jakoś dziwne, że w wątku Eterny nie ma takiej spiny, gdy porównuje się zagraniczne ceny marki z polskimi, które też mają spore różnice.

poza tym to nie jest jakiś oficjalny wątek Glycine żeby tylko słodzić marce ;)

u mnie tak dzisiaj:

IMG_20170328_081500.jpg

tym bardziej mam prawo do włąsnej opinii poziomu dyskusji i irytowac się gdy ktoś za przeproszeniem pier**li jakby mu zęby szły

poza tym to nie jest jakiś oficjalny wątek Glycine żeby tylko słodzić marce ;)

Pozdrawiam
Piotrek

stopka.jpg

w wątku o Glycine można rozmawiać zarówno o zegarkach, ich jakości, serwisie, jak i cenach Glycine. to wszystko jest rozmową o marce.

jakoś dziwne, że w wątku Eterny nie ma takiej spiny, gdy porównuje się zagraniczne ceny marki z polskimi, które też mają spore różnice.

Nigdzie nie powiedziałem, żeby nie pisać o masdropie, czy wadach Glycine. Nie to było przedmiotem mojej wypowiedzi.

Nie czytam wątku Eterny, ale właśnie o spinkę w tym temacie mi chodzi. O gadanie typu:

te wyprzedaże pokazują ile tak na prawdę ile te zegarki są warte ;)

Dokładnie tak to wygląda, tyle są warte - teraz jak wielka musi być marża :)(...)

To jest opinia o marce? To jedno wielkie chrzanienie. 

Inne warunki sprzedaży są w USA, inne w Europie, i zarzucanie, że to polscy sprzedawcy narzucają taaaką marżę sprawia, że ten wątek robi się nieprzyjemny. 

Podobnie z czepianiem się honorowania gwarancji. Regionalizacja to nie wymysł Glycine. Apple i wiele innych firm też tak robi. Tak jak mówię różne są warunki w różnych częściach świata. Bez cła jest jeszcze fajniej, nie ?

Obiecałem, że dam znać w tym wątku - przybył mój Airman 18 z Massdropa - obyło się bez opłat.

Czyli wyszło mnie to tak jak kalkulowałem, a nawet trochę mniej.

Sądząc po wysypie różnych Glicyne z USA na bazarku, nie jestem odosobnionym przypadkiem.

@Kamagong:

Zapłaciłem za zegarek, który na stronie Piotra kosztuje 8 tys, 30% tej ceny.

Ja wiem, że jest wyprzedaż nadwyżek itp i nic nie wiem na temat marż, ale nie dziwcie się, że ludzie zaczynają się zastanawiać o co chodzi.

Jeśli chodzi o zegarek - jest świetny, nie widzę na tę chwilę wad. Foty wpadną później:)

Na nadgarstku musi być ruch!

Moja opinia dotyczy wielu watkow. Z powodu jednego nie znieccecalbym sie do wątku ;). Fakt oberwalo sie Panu ;). Dla Pana to byl zart a dla 20 czytajacych powod do hejtu. Hejtu kogo? Zarty zartami a merytoryka leży i kwiczy. Pod tym wzgledem niestety to forum polecialo calkiem no i dotyka to tez KMG.

Zdaje sobie sprawę, że każdy z postów można odebrać w nieco inny sposób i żart dla mnie może okazać się dla drugiej osoby argumentem przeciw zakupowi itd. Ale proszę mi w takim razie odpowiedzieć co to jest za forum/temat czyli rozmawiamy tylko rzeczowo i konkretnie wypowiadamy się na dany temat czy jednak jak dotychczas miałem wrażenie, że mogę "luźno" prowadzić wątek, zostawiać nie dopowiedzenia itd. Jeżeli jest to wątek czysto techniczny to w porządku - żarty na bok, ja jednak odniosłem wrażenie na podstawie tego jak ten wątek jest prowadzony, że luźno możemy prowadzić rozmowę, nie martwiąc się tym jak inni użytkownicy to odbiorą na podstawie jednego czy dwóch postów to tylko moje przemyślenia na które nie musi Pan odpisywać, po co zaśmiecać wątek ?:)

Żeby tylko nikogo urazić ale jakoś kierunek tego wątku odbiega o konceptu, zamiast ciekawych fotek, porad, i ogólnego chwalenia się posiadanymi Glycine...

Tak właśnie wyglada koncepcja tego wątku ? Ciągłe oglądanie fajnych zdjeć i pozytywnych opinie na temat jakiejkolwiek marki? Dyskusja musi być prowadzona na każdej linii frontu, nawet w "okopach" choć nikt z Nas nie lubi w nich siedzieć :D

poza tym to nie jest jakiś oficjalny wątek Glycine żeby tylko słodzić marce ;]

Dokładnie tak :)

Stare zdjęcie:

375cb01566626421410367bf57db5188.jpg

Edited by gąssi_gąsqi

Na coś Szyszko lasy wycina :)

Oj będzie smok(g) w Krakowie zionął, oj będzie ... :wacko: Niech ten Szyszko lepiej przestanie ...

A przy okazji - zegarek mam już prawie trzy lata, a jeszcze się tu nie zapisałem ...

Rozmowy ożywione, a niektóre porównania wręcz poetyckie ... Miłego dnia!  

post-87451-0-95276700-1490697257_thumb.jpg

Edited by Misiu7

To nie chodzi o słodzenie marce tylko o rzetelny przekaz.  Przykład z tej strony o D12 odnośnie massdropa. Mogę mieć D12 za 2000zł  a w PL 6 tys. Ani jedno ani drugie nie jest prawdą. Albo marudzenie że widac Invictę bez żadnych merytorycznych argumentów.  Cięcie kosztów bez merytorycznego uzasadnienia. Że farby nie dali w cyfrach bezela? TO cięcie kosztów? Ale dali AR portrójny a zegarek zrobili 1300zł taniej. To gdzie to cięcie kosztów? Tylko o to mi chodzi. I nie irytuje mnie to jako sprzedawcy, tylko jako czytelnika forum. Przez właśnie takie pisanie dla pisania na forum już do innych wątków nie zaglądam w ogóle. 

Pozdrawiam
Piotrek

stopka.jpg

Zasada jest prosta

- zegarek fajny piszemy ze fajny

-zegarek , wykonanie  ch....we- piszemy ze chu....we

- ceny....piszemy gdzie ? co ? jak?

tematy marż, zysku, EBIT i EBIDTA.....kogo to powinno obchodzić????

Jesli na massdropie jest D12 za 500$ to dlaczego nie można mieć za 2000??

bo zakup bez opłat celnych jest przestępstem karno skarbowym. Może nie wszyscy koledzy wiedzą, zwłaszcza Ci którzy chwalą się publicznie, że udało się przemycić.

Pozdrawiam
Piotrek

stopka.jpg

Co ten potrójny wewnętrzny ar daje poza niebieska poswiata? Nic. Mogą poczworny i popiatny zrobić z tym samym efektem. Najlepszy ar mialem w Breitlingach i teraz w CW. Efekt braku szkiełka. Bo tam jest ar z obu stron, zamiast pierdyliardu warstw wewnętrznych.

aż dziw bierze, że nie marudzisz, że masz w nich zewnętrzy AR, który się rysuje :)

Pozdrawiam
Piotrek

stopka.jpg

Co ten potrójny wewnętrzny ar daje poza niebieska poswiata? Nic. Mogą poczworny i popiatny zrobić z tym samym efektem. Najlepszy ar mialem w Breitlingach i teraz w CW. Efekt braku szkiełka. Bo tam jest ar z obu stron, zamiast pierdyliardu warstw wewnętrznych.

W Tajfunie może tak, w Trajdencie jest tylko wewnętrzny. I dobrze, bo to zegarek do tyrania, a nie do "słitfoci". ;)

Czy podwójny, potrójny AR wewnętrzny daje lepszy efekt (poza niebieskim szkłem) niż w przypadku pojedynczego?

Co do zasady się zgadzam. Jednak..

Mialem 3 zegarki od różnych producentów (Carrera, Planet Ocean i Transoceana) z dwustronnym AR i wyglądało to cudownie. Do czasu pojawienia się mikrorysek. Co nie znaczy, że dwustronny AR jest zły - jak dla mnie może być jak najbardziej, ale nie w zegarkach do tyrania, edc (jak zwał, tak zwał).

Aktualnie w 300 master mam jednostronny, nie działa tak wydajnie jak w PO, ale nie muszę się przejmować.

Zegarków bez AR, nie mogę jakoś zaakceptować.

Edited by Tomaszek