Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
GORKY8

FORUMOWY SPIS AMFIBII

Rekomendowane odpowiedzi

Nie bronie tego zegarka, tez jak do tej pory spotkalem sie z polaczeniem tej tarczy z kanciastymi kopertami,ale przy takiej ilosci roznego rodzaju polaczen to cholera wie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bronie tego zegarka, tez jak do tej pory spotkalem sie z polaczeniem tej tarczy z kanciastymi kopertami,ale przy takiej ilosci roznego rodzaju polaczen to cholera wie...

Pod koniec produkcji w latach 90 były w takich kopertach też. Fotka z katalogu - słaba jakość - ale widać.

post-27093-0-95231700-1440138311_thumb.jpg


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod koniec produkcji w latach 90 były w takich kopertach też. Fotka z katalogu - słaba jakość - ale widać.

O to zdjęcie z katalogu potwierdza też, że orginalnie amfibie były sprzedawane z bransoletami ZIMa, bo taki grawer te bransolety mają. Nie wiem od czega ta jedna inna bransoleta jest. W sumie z bransoletami w radzieckich to rożnie bywo :D  Ostatnio przekonałem się, że do Elektroniki 5 gdzie ona ma rozstaw uszu 20mm wkładali w orginale bransolety 18mm a to już masakra jest :unsure: 

Edytowane przez aronus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @gregch.No i sprawa wyjaśniona...jednocześnie chyba rozwiązało wątpliwości do końca z komandirską łodzią podwodną pierwszą z prawej....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja już też nie mam wątpliwości, jeszcze raz gratuluję bardzo fajnego zegarka, cały urlop ostatnio z nim spędziłem i nawet się w morzu zanurzył (w prawdzie nie umyślnie, ale jednak przetrwał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... W sumie z bransoletami w radzieckich to rożnie bywo :D  Ostatnio przekonałem się, że do Elektroniki 5 gdzie ona ma rozstaw uszu 20mm wkładali w orginale bransolety 18mm a to już masakra jest :unsure:

Do elektroniki widziałem dwa rodzaje bransolet, i 18 i 20mm. Najgorzej że często spotykam 20 spiłowane do 18mm.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do elektroniki widziałem dwa rodzaje bransolet, i 18 i 20mm. Najgorzej że często spotykam 20 spiłowane do 18mm.

Były dwa rodzeje bransolet. Te większe Elektroniki mają rozstaw uszu 20mm np elektronika 1 oraz 5 a te mniejsze 18mm. Ostanio kupiłem Elektronikę 5 tylko dla bransolety a tu wtopa, bo miała bransoletę 18mm <_< . Sprawdziłem na necie i niektóre fabrycznie zapakowane Elektroniki 5 mają założone bransolety 18mm, gdzie powinny być 20mm. Fatalnie to wygląda :blink:

Edytowane przez aronus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...jednocześnie chyba rozwiązało wątpliwości do końca z komandirską łodzią podwodną pierwszą z prawej....

kurrrde... ja łódkę widzę w środku (u góry)! Fotka katalogu słaba i ciężko stwierdzić/potwierdzić czy ma na tarczy napis "komandirskije"??

edit: sorry niznyj prawyj eto toże łodka! :)

 

@gregch, może Ty lepiej widzisz, jest tam "komandirskije"? może daj linka :)

Edytowane przez cofer

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurrrde... ja łódkę widzę w środku (u góry)! Fotka katalogu słaba i ciężko stwierdzić/potwierdzić czy ma na tarczy napis "komandirskije"??

 

@gregch, może Ty lepiej widzisz? może daj linka :)

Ma napis. Link do katalogu

https://picasaweb.google.com/113098239036073221216/199302#

post-27093-0-78752000-1440143082_thumb.jpg


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@gregch dzięki!

jednak nie "komandirskije" tylko raczej "kapitan podwodnojłodki" ...chyba? czy jakoś tak??

 

a propos (jak już sobie o łodkach gadamy). Mam amfibię beczkę właśnie z taką tarczą! która nie daje mi spokoju... gdyż jak widzimy (katalog z 1993r) więc ten wzór pochodzi z przełomu 80/90, a z tego co wiem beczki produkowane były epokę wcześniej!

Czy jestem w błędzie??

(beczka jest na werku 2209, więc nie wchodzi w grę przekładka tarczy)

Edytowane przez cofer

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cofer moim zdaniem nie ma takiej możliwości, żeby beczka była z taką tarczą w orginale. Zakładam, że faktycznie sprawdziłeś, że  Twojej beczce jest 2209. Kwestia założenia tej tarczy z łódką do 2209 to nie jest skomlikowana sprawa, chociaż druciarstwo. Ktoś pewnie upiłował nożki i przymocował tarczę taśmą dwustronną lub przy pomocy kleju do mechnizmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie,nie chodzilo mi o tego kapitana podwodnej lodki z niebieska tarcza,tylko o tego na dole z prawej strony na koncu...podobny do mojego z poprzedniego postu ale bez datownika i z napisem komandirskie...

 

post-82362-0-20046400-1440145431_thumb.jpg

 

Raz juz pokazywalem ten folder za co dostalem platynowa lopate za odkopanie postu...

lopata wisi nad kominkiem...

Edytowane przez popeyefiddichow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ocean jakiś 'nieteges', ale amfibia super :)

 

jak się sprawuje?? bo chodzą słuchy, że do jakości noworusów (vostok-europe) należy podchodzić z dużą rezerwą...


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ocean jakiś 'nieteges', ale amfibia super :)

 

jak się sprawuje?? bo chodzą słuchy, że do jakości noworusów (vostok-europe) należy podchodzić z dużą rezerwą...

To jest właściwie zatoka Dingle w Irlandii. Powiem ci, że zegarek sprawuje się bardzo dobrze i raczej niewiele ma wspólnego z vostok - europe. To jest mój zegarek do pracy na ciężkie warunki atmosferyczne.

 

Sent from my Letv x600

Edytowane przez awasil28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ocean jakiś 'nieteges', ale amfibia super :)

 

jak się sprawuje?? bo chodzą słuchy, że do jakości noworusów (vostok-europe) należy podchodzić z dużą rezerwą...

 

Szkoda że szczególnie mechanizmy to już raczej nie to co kiedyś ;)

 

Spójrzcie jakie śliczne nowości w ofercie! Przynajmniej sobie zaoszczędzę... :ph34r:  :lol: 

 

Większość 21-wszo wiecznych wypustów Wostoka, to jak dla mnie był straszny "stragan" i "odpust" jeśli chodzi o dizajn, a tu proszę! Projektant wskoczył na właściwe tory.

 

Kilka przykładów:

 

 Vostok_Amphibia_SE_420419B-1-600x900.jpg

Vostok_Amphibia_SE_420361B-1-600x900.jpg

Vostok_Amphibia_SE_420416LW-01-600x900.j

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest właściwie zatoka Dingle w Irlandii

TNX @awasil28 :) ocean kojarzył mi się z bezkresem wód... a Ty pstryknąłeś amfę na tle pochmurnej wyspy raczej :)

_ _ _ _ _ _

 

@Daniel*Komandirm - nooo jest moc! ...przynajmniej w ich wyglądzie


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TNX @awasil28 :) ocean kojarzył mi się z bezkresem wód... a Ty pstryknąłeś amfę na tle pochmurnej wyspy raczej :)

_ _ _ _ _ _

 

@Daniel*Komandirm - nooo jest moc! ...przynajmniej w ich wyglądzie

03b452dbad8d5b4a490976611efb8a12.jpg

Proszę bardzo... Ocean

 

Sent from my Letv x600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiszę się z swoją Amfibią niestety ale od razu chyba muszę iść do majstra z tym egzemplarzem nie dokręca mi się koronka do końca i kiepsko tak wygląda

DSCF4903.jpg
DSCF4904.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezel jest w stylu starych bezeli od uszatych. Nawet ciekawy pomysł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tegoroczny model czy trochę starszy? Tarcza mi sie podoba, ale bezel jakoś do mnie nie przemawia.

 

Wydaje mi się że to tergoroczny model, w każdym razie na www jest opisany jako nowość.

Zegar robi na dobe +18s, ta koronka nie daje mi znac, napisalem emaila do sprzedawcy zobaczymy jaki bedzie odzew.

Jestem troche zły na samego siebie bo coś mi mówiło żeby z rosjanami interesów nie robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A też wrzucę swoją, jak za te pieniądze to zegar bardzo fajny, jak dla mnie ta tarcza z nurkiem jest mistrzowska. Czeka ją jeszcze zmiana bezela i może założę jakąś fajną gumę. Już myślę o kupnie następnej i jej zmodowaniu.

 

3334693_DSC03549.JPG

Edytowane przez satanic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

A też wrzucę swoją, jak za te pieniądze to zegar bardzo fajny, jak dla mnie ta tarcza z nurkiem jest mistrzowska. Czeka ją jeszcze zmiana bezela i może założę jakąś fajną gumę. Już myślę o kupnie następnej i jej zmodowaniu.

 

Najlepsza guma to klasyczne, płaskie Bonetto.

Fakt, te noworusy są wdzięczne do modowania, zwłaszcza, że dużo elementów do różnorakiego modowania jest dostępnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamówione Obrisofrane, bezel już idzie, a wkładki jeszcze nie wybrałem nie wiem jaki kolor wybrać - czerwoną, pepsi, czarno-niebieską.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.