Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
GORKY8

FORUMOWY SPIS AMFIBII

Rekomendowane odpowiedzi

To nie ja wykonałem, tylko mój kolega Jacek z sąsiedniego forum. Wszystko opisał i obfocił tu:

http://czwarty-wymiar.pl/viewtopic.php?t=4673

Ewentualnie możesz zrobić druciane - patrz rosyjskie forum:

http://forum.watch.ru/showthread.php?t=161829

Gegch, powiedz mi o co chodzi, z tymi powycinanymi tarczami (szablony?) z ruskiego forum???

 

ed. doczytałem tylko, że to tarcza "sandwich"??

Edytowane przez Enkil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość postanowił dać drugie życie Uszatej. Miał słabą tarczę więc postanowił do koperty wsadzić tarczę tzw kanapkę. Taka tarcza ma wycięte indeksy i od spodu smarowana jest lumą (jak kanapka masłem :)) Takie tarcze ma Panerai i Chińczycy ściągnęli i robią je do Parnisów. Te tarcze często są używane do modowania zegarków.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie ja wykonałem, tylko mój kolega Jacek z sąsiedniego forum. Wszystko opisał i obfocił tu:

http://czwarty-wymiar.pl/viewtopic.php?t=4673

Ewentualnie możesz zrobić druciane - patrz rosyjskie forum:

http://forum.watch.ru/showthread.php?t=161829

Te uszy z drutu super, tylko że gięcie drutu z nierdzewki, który chyba ma 2-2,5 mm a potem nawiercenie takich uszu to łatwe nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość arc76

359? Amfa czy Komandir? Czytałem wcześniejsze posty i opinie są niejednoznaczne. Kupiona od zegarmistrza.

post-75489-0-09274500-1434552519_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

359? Amfa czy Komandir? Czytałem wcześniejsze posty i opinie są niejednoznaczne. Kupiona od zegarmistrza.

 

Ważne że oryginał. Jest to tzw. Amfo-komandir :) Moim zdaniem jednak jest to bardziej amfibia, szczególnie przez typ zastosowanej koperty, " silne właściwości przeciwwodne B) "   wkładkę antymgnetyczną, jak i zapewne dekiel. Dodatkowo nie kojarzę zbytnio komandirów na 2209. Wskazówki też bardziej amfibiowe. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważne że oryginał. Jest to tzw. Amfo-komandir :) Moim zdaniem jednak jest to bardziej amfibia, szczególnie przez typ zastosowanej koperty, " silne właściwości przeciwwodne B) "   wkładkę antymgnetyczną, jak i zapewne dekiel. Dodatkowo nie kojarzę zbytnio komandirów na 2209. Wskazówki też bardziej amfibiowe. 

Również obstawiam, że to orginalny Amfo-komandir. Daniel*Komandir skąd wiesz, że na mechnizmie 2209? Bo jeżeli tak to nie jest to prawidłowy mechanizm do tego zegarka

Edytowane przez aronus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również obstawiam, że to orginalny Amfo-komandir. Daniel*Komandir skąd wiesz, że na mechnizmie 2209? Bo jeżeli tak to nie jest to prawidłowy mechanizm do tego zegarka

pfu, 2409 ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość arc76

druga strona tej 359 Amfy-Komandira

 

post-75489-0-26306400-1434568895_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pewne wątpliwości co do koperty, dotychczas wszystkie jakie widziałem z tą tarcza (w tym moja) miały okragłą kopertę. W podlinkowanym katalogu też jest okrągła.

Edytowane przez Mike S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee, zbyt rzadka koperta, dodatkowo one były właśnie antymagnetyczne, właśnie z werkami 2409.

 

Nawet jak składak, co naprawdę wątpliwe, to wyjątkowo"koszerny"  :D

 

Wiadomo jakie było pomieszanie w wostoku w tamtych czasach. 

Edytowane przez Daniel*Komandir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam temat swoim ostatnim ulubieńcem:

 

362. Amfibia Generalskie "BURAN" :)

 

gallery_40106_1307_3234.jpg

 

 

gallery_40106_1307_271521.jpg

 

Oj jak ciężko o ładne zdjęcia jak takie smętne dni :( Chcę powrotu słońca i upałów :C

Edytowane przez Daniel*Komandir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość arc76

Piękne te amfy, ja już mam aż dwie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie wszystkim  :)  Swoją drogą, nieźle się namordowałem żeby ściągnąć bezel, bo zbyt luźno się kręcił. 

Mam w tym doświadczenie, zegarek NOS, więc i czysty, a mimo to już chciałem zrezygnować.

Rwałem z całej siły i nic  :(  :lol:

 

Musiałem włożyć pod bezel śrubokręt z płaską końcówką i z całej siły przekręcić go o 90 stopni, by jego czubek znalazł się w pionie.  Bezel się "odgiął" i dalej rwałem już ręką, ostatecznie puścił :ph34r:  Już myślałem że to niewykonalne bez niszczenia zegarka  :D

Jednak mimo zabezpieczeń, lekko mi się drapnął z jednej strony, ale to nic, ledwo widoczny niuans, nawet na foto nie widać.

Edytowane przez Daniel*Komandir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee, te białe cienkie wskazówki i napis Rossija : D Ten ma w sobie klimat zegarka radzieckiego agenta do spraw specjalnych ;d 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee, te białe cienkie wskazówki i napis Rossija : D Ten ma w sobie klimat zegarka radzieckiego agenta do spraw specjalnych ;d 

A mógłbyś pokazać dekiel? Bo to bardziej jest Komandirski niż Amfibia.

Edytowane przez Weiss77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś pokazać dekiel? Bo to bardziej jest Komandirski niż Amfibia.

 

W sumie ta seria to "Generalskie" Koperta tylko z pozoru przypomina komandirową, ale jest m.in zdecydowanie większa i stalowa. Bezel też jest inny niż w innych wostokach , chociaż wygląda zwyczajnie na zdjęciach. Dodatkowo wodoszczelność 200m i automat ;) 

 

11232228_495328547311043_919816077710134

11692501_495328533977711_156958192847670

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Daniel, to na pewno stalowa koperta?? ...szok! nigdy czegoś takiego nie widziałem - aż mnie korci aby ją zadrapać albo potraktować silnym magnesem :)

 

Także brak logo lub innego "identyfikującego" napisu, zwraca uwagę

 

A już pomieszanie angielskiego z cyrylicą w jednej "linijce" plus błąd (ortograficzny/gramatyczny?? - powinno być: 21 камней) ...rozwala totalnie moją percepcję

Edytowane przez cofer

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.