Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
GORKY8

FORUMOWY SPIS AMFIBII

Recommended Posts

Czy ja wiem czy starszy ? :) standardowa anty magnetyczna cccp. Chyba że się mylę. Te najstarsze ministerki miały czerwoną datę

Tarcza z bliska ;) mam jeszcze zwykłą tyle że tarczą strasznie zajechana

post-104735-0-02471900-1562686802_thumb.jpg

Czy ja wiem czy starszy ? :) standardowa anty magnetyczna cccp. Chyba że się mylę. Te najstarsze ministerki miały czerwoną datę

Tarcza z bliska ;) mam jeszcze zwykłą tyle że tarczą strasznie zajechana

Dzięki, ciekawe te indeksy luminescencyjne nad indeksami godzinowymi:)

Cały czas odkrywam jakieś niespotykane tarcze w tych vostokach, niesamowite są te zegarki!

Kolejna moja Amfibia to "beczka" w limitowanej wersji "1967":

post-25327-0-75140900-1564260751_thumb.jpg

Tak, jak wspominałem w "nowych nabytkach", zegarek został kupiony trochę przypadkiem w licytacji na e-bayu. Na wstępie trzeba powiedzieć, że to rzeczywiście jest wersja "Special" w odróżnieniu od "zwykłych" SE, w których wyjątkowość ogranicza się do odmiennej kolorystyki tarczy, pełnostalowej koronki i czasem do lepszego bezela. W tym zaś przypadku mamy bardzo dobrze wykończoną kopertę, która co prawda kształtem nawiązuje do zwykłej beczki, ale ma inne wymiary - jest wyższa, tak, że nawet nie trzeba robić charakterystycznego odsadzenia na deklu (celem zmieszczenia wahnika):

post-25327-0-67055000-1564261087_thumb.jpg

post-25327-0-24625900-1564261173_thumb.jpg

Istotną różnicą jest też szafirowe szkiełko z antyrefleksem w miejsce dobrze znanego plexi. Inna jest też koronka (oczywiście stalowa, ale grubsza niż w SE). Dobre wrażenie wizualne robi kanapkowa tarcza i te świetne wskazówki "łopaty". Jedyną rzeczą, którą zmieniłem jest bransoleta - oryginalnie zegarek był dostępny na stalowej bransolecie z grubymi pełnymi ogniwami. Ja dałem Mesha od Meranoma.

super!! i faktycznie - kawał odważnika z tej amfibii

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

kawał odważnika z tej amfibii

Tak na prawdę, to wszystko jest inne niż w zwykłej beczce: korpus koperty (wyższy o dobry milimetr), bezel (tu jest "klikowy"), szkło, koronka, dekiel a nawet pierścień od dekla. Inne jest mocowanie werku w kopercie (inny ring centrujący + łapki mocujące w rancie koperty). Nie wiem czy sami to produkowali czy zamówili z zewnątrz ale widać wysoką jakość. Oczywiście Wostok nie byłby Wostokiem gdyby nie jakieś awarie - i nawet w niby-specjalnym egzemplarzu musiał być defekt fabryczny :D W moim przypadku zegarek potrafił się zatrzymać nawet w pełni nakręcony, ale zauważyłem, że zatrzymanie zawsze następowało gdy sekundnik był na 51. sekundzie - okazało się że grot sekundnika był za bardzo odgięty ku górze i w tym jednym miejscu haczył o szkło :)

Mi się w końcu udało dobrać pasek do Neptuna - zdjęcia wyszły ciemne, w rzeczywistości zieleń się idealnie zgrywa.

Możesz dać jakiś namiar na pasek z  tym kolorem? Mam potrzebę  zamienić tą bransoletę na coś przyjemniejszego.

post-109974-0-40666300-1570367809_thumb.jpg

Mam pytanko a nie znam się na amfibiach. Czy jest może radziecka (nie rosyjska) amfibia z normalną kopertą (nie ze zintegrowaną bransą) pod pasek, ze scuba dudem i w automacie (najlepiej beczka) ? Czy jest realnie możliwe kupienie takiego zegarka żeby dobrze działał i robił robotę ? Tzn. żeby chodził punktualnie, nie trzeba go było co godzinę dokręcać z koronki i jak go wrzucę do kibla i wyciągnę za tydzień to żeby normalnie działał ;-) noo był wodoszczelny i nierdzewny. Dzięki za rzeczową odpowiedź.

1 - zdecydowana większość radzieckich amfibii ma typowe teleskopowe mocowanie na pasek/bransoletę 18 mm

2 - zdecydowana większość radzieckich amfibii cal. 2209 (starsze) i cal. 2409 (nowsze) mają naciąg manualny. Modele z naciągiem automatycznym cal.2416  pojawiają się w okresie przełomu zssr/rosja

3 - tzw beczki z automatycznym naciągiem to rzadkie i dość "ekskluzywne" modele np: reedycja amfibii '67 czy ministerska

Nieuszkodzone uszczelnienie koperty (w tym koronki) plus prawidłowe działanie łożyskowania i mechanizmu wahnika - powinny spełnić wymogi Twojego "kiblowego" testu :)

Edited by cofer

Dziękuję za odpowiedź. To taki żart był z tym kiblem. Potem przemyślałem że może wielbicieli amfibii to mogło dotknąć. Także no offence ;-) chodzi mi o to że ja potrzebuję zegarka roboczego a nie do gabloty. Dla mnie (nieobeznanego) kwintesencją amfibii jest zegarek radziecki, automatyczny (mało nakręcania to mało ruszania koronki a co za tym idzie zachowuje szczelność IMO) na pasek i z nurasem. Bo jak zegarek do nurkowania to musi mieć nurka - to oczywiste :-D. Cel tego zegarka taki że jak pojadę na wyprawę terenową gdzie się autem terenowym wpada do jeziora albo pojadę WSK,ą i mnie deszcz złapie to żeby zegarka szlag nie trafił. Sława kostka czy Poljot kostka się nie nadają ;-)

Edit: tam kolega wyżej ma fajnego wostoczka tylko koń musiałby mieć maskę do nurkowania i wtedy by pasowało :-D

Edited by Marqz

"koń" jest jedną z propozycji amfibii z przełomu zssr/rosja. Innymi poszukiwanymi ich wersjami są "desert shield" i "nurki"

Zastanawia mnie jaka myśl przyświecała pomysłodawcy tej tarczy żeby tam dać konia.

Edited by Marqz

Proszę powiedzcie mi czy były ruskie beczki (nie noworuskie) z kopertą wypolerowaną na wysoki połysk? Przeważnie widuję takie z kopertą szczotkowaną i nie wiem czy ktoś tak to wypolerował czy takie też bywały?

Możesz dać jakiś namiar na pasek z  tym kolorem? Mam potrzebę  zamienić tą bransoletę na coś przyjemniejszego.

Przepraszam, że dopiero teraz. Jak kupiłem u chińczyka:

https://pl.aliexpress.com/item/32857909164.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.617f5c0fMn6iUa

Liderem jakości to to nie jest, ale uznałem, że jak się zniszczy/znudzi to bez żalu wymienię.

Znalazłem również podobny tutaj:

https://www.cheapestnatostraps.com/collections/nato/products/nato-regimental-strap-green-and-red

Natomiast nie wiem czy tu jest inny odcień czy po prostu zdjęcie robione w innym świetle - zawsze by była szansa, że jakość lepsza...

Ale wskazówka koło wyorała :o

Dopiero teraz to zauważyłem :P, ale jak wytłumaczyć nogę nurka, która nie jest rozorana?

post-108248-0-18443700-1574725220_thumb.png

Inna farba się nie dała? :P

Dopiero teraz to zauważyłem :P, ale jak wytłumaczyć nogę nurka, która nie jest rozorana?

attachicon.gifamfib.png

Inna farba się nie dała? :P

Może grubsza warstwa w tym miejscu? Napis Boctok jednak przetarty. Zresztą tu się nie ma co zastanawiać, ten zegarek normalnie wygląda tak:

post-49869-0-64689100-1574725924_thumb.jpg

Edited by kchrapek

Może grubsza warstwa w tym miejscu? Napis Boctok jednak przetarty. Zresztą tu się nie ma co zastanawiać, ten zegarek normalnie wygląda tak:

attachicon.gifDSC06064.JPG

Też ładnie :)

ciekawa sprawa z tym nieścieralnym nurkiem... tu (były) kolega z forum sprzedaje tarczę z podobną sytuacją -> https://allegro.pl/oferta/tarcza-do-wostoka-amfibii-nurka-21-kam-8711198794 

edycja: wklejam ponownie to samo. chodzi o aukcję Korsarz_63  "Tarcza do Wostoka Amfibii Nurka 21 kam"

https://allegro.pl/oferta/tarcza-do-wostoka-amfibii-nurka-21-kam-8711198794

Edited by cofer