Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość dryblus

No to teraz pogadamy o telefonach

Rekomendowane odpowiedzi

A jednak... No cóż. W takim wypadku jedynym argumentem za HTC będzie jego ładny wygląd i większy wyświetlacz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 dni to jest bardzo dobry wynik i ciężko będzie znaleźć coś lepszego.

Iphone 5 u mnie spokojnie wytrzymuje 2 dni więc raczej trudno nie będzie znaleźć. Kilkanaście, a czasami kilkadziesiąt telefonów dziennie, internet, wifi cały czas i po 48 godzinach zostaje przynajmniej 30%. Zdarza się, że telefonu nie ładuję 3 dni, ale nie lubię tak robić bo wieczorem już trzeba pilnować baterii żeby nie padła w czasie rozmowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Koledzy, co do baterii to wszystko jest kwestią tego co kto robi w telefonie, co ma w tle danych itp. Ja rozmawiam kilkanaście minut dziennie, dużo smsuję i e-mailuję. W tle Facebook, Messenger, Twitter, Whatsapp, aplikacje od Google, BBM, Skype, czasem GG, Poczta firmowa, Instagram i Tapatalk. Wszystko używane i online. Nie ma bata, żeby po całym dniu nie musiał wpiąć do ładowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iphone 5 u mnie spokojnie wytrzymuje 2 dni więc raczej trudno nie będzie znaleźć. Kilkanaście, a czasami kilkadziesiąt telefonów dziennie, internet, wifi cały czas i po 48 godzinach zostaje przynajmniej 30%. Zdarza się, że telefonu nie ładuję 3 dni, ale nie lubię tak robić bo wieczorem już trzeba pilnować baterii żeby nie padła w czasie rozmowy.

 

Trochę inna półka cenowa niż HTC Desire. 2 dni przy takim używaniu telefonu jak Kromeczka to jest dobry wynik. U mnie Xperia Neo V przy podobnym używaniu trzyma 1-2 dni. Ale idzie go rozładować w kilka godzin siedząc cały czas z włączonym Internetem + muzą.

 

Zawsze można dokupić dodatkową baterię. Kolega mi pokazywał swojego HTC, model bodajże One, z takim pokrowcem z wbudowaną baterią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powoli kształtuje mi się czołówka.

Myślę o LG Swift L9 i Sony Xperia M...

Coś,ktoś może się podzielić danymi lub opiniami?!


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 LG Swift L9

 

Witam,

telefon używa moja Córka > narzeka na małą pamięć (~ 4 GB) i brak możliwości instalowania aplikacji na karcie SD.

Pzdr.


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AdamB

Panowie co byście wybrali, mam 3 typy które są podyktowane zupełnie innymi względami:

 

IP 4s - wielkie zauroczenie

Samsung Galaxy S III - zdrowy rozsądek

Nexus 4 - ciekawość

 

Telefon ma służyć, kolejność nie przypadkowa:

1) przeglądanie forum :)

2) dzwonienie

3) sms

4) gmail

5) przeglądanie innych stron www

6) odtwarzacz muzyczny

7) fotki

8) budzik

Edytowane przez AdamB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Nexusa, teraz mam S3. Z tych dwóch obojętnie co wybierzesz nie zawiedziesz się. Samsung ma lepszy aparat. Nexus jest wykonany z lepszych materiałów. Wykonanie S3 jest nienaganne :), nic nie trzeszczy itp, no ale to plastik. 


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, co do baterii to wszystko jest kwestią tego co kto robi w telefonie, co ma w tle danych itp. Ja rozmawiam kilkanaście minut dziennie, dużo smsuję i e-mailuję. W tle Facebook, Messenger, Twitter, Whatsapp, aplikacje od Google, BBM, Skype, czasem GG, Poczta firmowa, Instagram i Tapatalk. Wszystko używane i online. Nie ma bata, żeby po całym dniu nie musiał wpiąć do ładowania.

 

Nie używam GG i Skype w telefonie, ale wszystko inne o czym mówisz mam włączone i rozmawiam jednak więcej przez telefon niż kilkanaście minut, a mimo to bateria trzyma tak z 46-49 godzin od ładowania.

 

A iPhone? Przepraszam, ale czemu za telefon, którego wyprodukowanie kosztuje niecałe 200$ mam płacić 3000 złotych?! Nie dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Kromeczka, przecież tu nie chodzi o telefon. Wszystko co kupujesz, nawet na co dzień kosztuje w produkcji kilka procent tego co Ty płacisz.

PS

Przypomnij mi jaki masz telefon, z jakim system i jaką baterię.

U mnie każdy smartfon, czy to BBOS, Android, czy WP8 wymagał codziennego ładowania. 24 godziny to był absolutny maks.

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kromeczka, przecież tu nie chodzi o telefon. Wszystko co kupujesz, nawet na co dzień kosztuje w produkcji kilka procent tego co Ty płacisz.

PS

Przypomnij mi jaki masz telefon, z jakim system i jaką baterię.

U mnie każdy smartfon, czy to BBOS, Android, czy WP8 wymagał codziennego ładowania. 24 godziny to był absolutny maks.

 

Tak, tak zgadzam się, ale nie podoba mi się tak wysoka cena produktu Apple.

 

Mam Nokię Lumię 710, Li-Ion 1300 mAh, wyświetlacz 3,7 cala, Windows Phone 7.8, a więcej nie wiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Tak, tak zgadzam się, ale nie podoba mi się tak wysoka cena produktu Apple.

 

Mam Nokię Lumię 710, Li-Ion 1300 mAh, wyświetlacz 3,7 cala, Windows Phone 7.8, a więcej nie wiem :)

Zatem baterię masz o dużo mniejszej pojemności ;)

Nie mniej aplikacje, które mam, albo nie są dostępne na WP, albo działają kulawo, bez powiadomień, a będąc w tle zużywają niewiele. Miałem HTC 8S i też trzymał średnio.

Powtórzę to co kiedyś napisałem. Dla mnie wyścig baterii jest bez sensu. Smartfony mają coraz większe wyświetlacza, które żrą baterie niemiłosiernie (chyba, że się nie używa). Jak ktoś chce super baterie to kupuje Nokię 6310i albo E52 :) Mi wystarczy jak bateria wytrzyma od wyjścia z domu, czyli ok. 7:30 do powrotu z pracy - 22:00

Jak wracam to zazwyczaj mam jeszcze około 43-50% ale i tak podładowuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatem baterię masz o dużo mniejszej pojemności ;)

Nie mniej aplikacje, które mam, albo nie są dostępne na WP, albo działają kulawo, bez powiadomień, a będąc w tle zużywają niewiele. Miałem HTC 8S i też trzymał średnio.

Powtórzę to co kiedyś napisałem. Dla mnie wyścig baterii jest bez sensu. Smartfony mają coraz większe wyświetlacza, które żrą baterie niemiłosiernie (chyba, że się nie używa). Jak ktoś chce super baterie to kupuje Nokię 6310i albo E52 :) Mi wystarczy jak bateria wytrzyma od wyjścia z domu, czyli ok. 7:30 do powrotu z pracy - 22:00

Jak wracam to zazwyczaj mam jeszcze około 43-50% ale i tak podładowuję.

 

A ja niestety dość dużo podróżuję i żeby się nie zgubić korzystam z GPS w telefonie, albo sprawdzam rozkład jazdy w Internecie na telefonie i wtedy dość szybko bateria pada. Przy normalnym dniu pracy to mi nie zależy zawsze mogę od komputera podładować telefon, ale właśnie jak jestem poza domem/biurem to bardzo mi się przydaje smartfon z wytrzymałą baterią. No i zima idzie... Moja Lumia źle znosi mrozy. Po odłączeniu z samego rana o godzinie 18 potrafi już pokazywać słabą baterię. Jeśli przebywam dużo na zewnątrz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co byście wybrali, mam 3 typy które są podyktowane zupełnie innymi względami:

 

IP 4s - wielkie zauroczenie

Samsung Galaxy S III - zdrowy rozsądek

Nexus 4 - ciekawość

 

Telefon ma służyć, kolejność nie przypadkowa:

1) przeglądanie forum :)

2) dzwonienie

3) sms

4) gmail

5) przeglądanie innych stron www

6) odtwarzacz muzyczny

7) fotki

8) budzik

 

Kup najlepiej dwa:

-Iphona 4s do oglądania, bo ios jest ograniczony. Do tego to szklanka- łato zbić przód i tył.

-Samsunga SIII do używania.

 

W samsungu masz włączniki wifi, sieci komórkowe, bluetooth w pasku narzędzi.

Widget kalendarza z wyświetlanymi zaplanowanymi wydarzeniami itp. na ekranie głównym.

 

 

 

Iphone:

-Przeglądanie www w iphonie 4s- mały ekran zatem lipa.

-Brak raportów doręczeń przy sms-ach.

-szybkie uruchomianie- w wersji ios6 tego nie ma a wersja ios7 (gdzie jest tylko pasek ze skrótami) różnie działa,

-notatki tylko w formie zdjęcia (brak możliwości edycji) zapisane na pulpicie, ekranie powitalnym.

Edytowane przez Remy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co byście wybrali, mam 3 typy które są podyktowane zupełnie innymi względami:

 

IP 4s - wielkie zauroczenie

Samsung Galaxy S III - zdrowy rozsądek

Nexus 4 - ciekawość

 

Telefon ma służyć, kolejność nie przypadkowa:

1) przeglądanie forum :)

2) dzwonienie

3) sms

4) gmail

5) przeglądanie innych stron www

6) odtwarzacz muzyczny

7) fotki

8) budzik

nie przekreślałbym Nexusa

 

iphone ma najmniejszy ekran, najmniejszą rozdzielczość więc moim zdaniem odpada na starcie

Jeśli o mnie chodzi to nawet iPhona nie rozważałbym :D ale to kwestia gustu

 

ja na moim SGS II mniej więcej tak użytkuję i jestem zadowolony

 

Nexus 4 ma najlepszy procesor, najwięcej ramu i największy ekran

SIII jak najbardziej, ale jak już to SIII LTE a to z prozaiczneg powodu bo ma 2 MB RAMU a nie 1 jak i9300

 

mój wybór Nexus albo SGSIII

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie... Mam Sony Xperia Z i chciałbym włączyć taką opcję by pokazywała mi się treść właśnie otrzymanego SMS na zablokowanym ekranie (żeby SMS wybudzał ekran i się wyświetlał), tak jak w japku. W opcjach tego nie mogę ustawić.
Doradzicie jakąś apkę? Zależy mi jednak, by nie zmieniała ona interfejsu wiadomości (seryjna wersja jest dla mnie ok). Może znajdzie się jakaś prosta nakładka za free?
Jestem jeszcze zielony w kwestii andka :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co byście wybrali, mam 3 typy które są podyktowane zupełnie innymi względami:

 

IP 4s - wielkie zauroczenie

Samsung Galaxy S III - zdrowy rozsądek

Nexus 4 - ciekawość

 

Telefon ma służyć, kolejność nie przypadkowa:

1) przeglądanie forum :)

2) dzwonienie

3) sms

4) gmail

5) przeglądanie innych stron www

6) odtwarzacz muzyczny

7) fotki

8) budzik

S3, ale pomyslalbym nad S4 (ekran).

Breitling, IWC, Rado, Rolex, U-boat - kolejnosc nie alfabetyczna, a zakupowa. Co nastepne? :ph34r:Kiedy Rolex zacznie robic meskie rozmiary? ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jest włączony tryb stamina albo jak tam oni to zwą. 


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie sprawdziłem, to nie to :( poradzcie cos koledzy

jesli ma to tak wyglądać to ja podziękuję firmie sony za jej produkty, ustawienie maxymalne na xperii, na samsungach mniej wiecej w 3/4 paska:

img_0887.jpg

Edytowane przez Marcinkowski

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chorwat, dnia 18 List 2013 - 23:18, napisał:

(...) treść właśnie otrzymanego SMS na zablokowanym ekranie (żeby SMS wybudzał ekran i się wyświetlał), (...) Doradzicie jakąś apkę?

 

Witam,

może ta Ci będzie pasowała https://play.google.com/store/apps/details?id=net.everythingandroid.smspopup

Pzdr.


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

@Marcinkowski - kolory zależą od użytego typu wyświetlacza. Sony używa tych swoich oraz od Sharpa. Aby to sprawdzić musisz mieć roota i za pomocą odpowiedniej komendy z poziomu PC odczytać te dane. Ja na przykład w swojej V-ce mam bardzo ciepłe barwy, biały jest przy niskiej jasności (używam 20%-30%) jak bardzo, bardzo słabe kakao.

Jak dam na 100% biały jest biały, a jasność jest tak duża, że nie da się patrzeć na ekran.

Jeśli chodzi o stronkę www, u mnie wygląda tak:

dzi2.th.png

Na jakiej przeglądarce masz odpaloną stronkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem odpowiedź jest prosta, po prostu "wujowy" ekran, czyli zwykłe tft dodatkowo wzbogacone o różne magiczne powłoki przeciw zarysowaniom itp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.