Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość dryblus

No to teraz pogadamy o telefonach

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jash

Skoro ludzie dają się doić to firmy ich doją. Proste. A że nowy iPhone jest emejzing i jest najlepszym iPhonem ever (co słyszymy co roku) to siano poleci na konto aż to pęknie w szwach.

Poza tym emejzing dual SIM (który u konkurencji jest od czasów dinozaurów) i emejzing portrait mode z jednej kamery jak w Pixelu 2 A.D. 2018.

No potrafią robić kasę tego nie da się ukryć.

Ciekawe kiedy staną pierwsze namioty pod Apple Stores.

 

Wysłano z Google Pixel 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat cena X się nie zmieniła - za większy rozmiar trzeba zapłacić.

 

Ciekawą opcją wydaje się tez ten XR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apple znów zamiótł z telefonami i zegarkiem ;)

Czym zamiótł? Najsłabsza prezentacja od wielu lat.

 

Wolną, 5W ładowarkę do telefonu za 7.2 k można potraktować jak splunięcie w twarz, ale niektórzy będą dziękować Jabłku za dołączenie do niej kabla ;)

 

Jestem zawiedziony, bo przed prezentacją rozważałem przerzucenie się z Androida, ale pod warunkiem jakiegoś łał (takim łał ostatnio był iPhone X). Łał jednak brak. Ciekawi mnie tylko jak poprawią się zdjęcia, bo w końcu porzucili matrycę wielkości pchły na rzecz pikseli 1.4 um.

 

Xr też szału nie robi - brak ładowania bezprzewodowego, 326 PPI, LCD, brak 3d touch, ... i cena startująca od 3.7 k - tyle co najlepsze androidy :)

 

Wpadł mi w oczy komentarz, że za najdroższą wersje Xs Max można kupić prenumeratę 3 OnePlusów - i tym bym zakończył wypowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rok temu wszyscy narzekali jaki to X drogi, chyba zwariowali, kto to kupi, i jak zwykle wszyscy się pomylili. Tym razem będzie tak samo, ponarzekają, że drogo a i tak kupią. W przeciwieństwie do konkurencji nie muszą dodawać jakiś badziewnych głośników, odkupować starych telefonów, nawet nie muszą dawać bezprzewodowej ładowarki, aby zachęcić do kupna. I nie tracą 20% na wartości na drugi dzień po premierze. Tak to już jest z tym jabłuszkiem, wszyscy myślą, że wreszcie zgnije, a tu nic, nie chce i nie chce. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy mogę wam powiedzieć jak wygląda strategia apple na przyszłe lata. Wzrost cen produktów wprost proporcjonalny do zmniejszenia notcha w iphonach.

 

Swoją drogą tak wszyscy narzekają na te notche a byłem świadkiem w media jak syn pokazywał ojcu telefon i mówi: "nie ma wcięcia w ekranie, to jest już przestarzała tenchnologia". Tutaj jest odpowiedź dlaczego tak duża liczba prducentów stosuje wcięcia w ekranach. Taka moda wylansowana przez apple. Większość klientów podąża tylko za trendami.

 

iPhone xr to strzał w dziesiątkę-kolorowy młodzieżowy, "tani" w porównaniu z xs, xs max, topowe podzespoły, wsparcie producenta kilka lat.

Edytowane przez bartwerk36

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena telefonu powyżej 5000 zł to już lekka abstrakcja. 

Ale to nie tylko domena Apple. Hujawej Mate w wersji Porsche Design różniące się tylko logo, kosztuje także w kolejnych odsłonach ponad 5000 zł. To ja wolałbym jednak zapłacić tyle za "japko". A ten Xr chyba mnie przekona. Ma wszystko czego potrzebuje w tym wreszcie dual, znośna cena i jako "budżetowiec" nie jest mydelniczką jak swego czasu 5C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym zamiótł? Najsłabsza prezentacja od wielu lat.

 

Wolną, 5W ładowarkę do telefonu za 7.2 k można potraktować jak splunięcie w twarz, ale niektórzy będą dziękować Jabłku za dołączenie do niej kabla ;)

 

Jestem zawiedziony, bo przed prezentacją rozważałem przerzucenie się z Androida, ale pod warunkiem jakiegoś łał (takim łał ostatnio był iPhone X). Łał jednak brak. Ciekawi mnie tylko jak poprawią się zdjęcia, bo w końcu porzucili matrycę wielkości pchły na rzecz pikseli 1.4 um.

 

Xr też szału nie robi - brak ładowania bezprzewodowego, 326 PPI, LCD, brak 3d touch, ... i cena startująca od 3.7 k - tyle co najlepsze androidy :)

 

Wpadł mi w oczy komentarz, że za najdroższą wersje Xs Max można kupić prenumeratę 3 OnePlusów - i tym bym zakończył wypowiedź.

 

Mylisz się - XR ma bezprzewodowe ładowanie. Nie wiem czy zauważyłeś, ale Apple co 2 lata robi większe zmiany, a po roku od wypuszczenia z reguły jest zupgradowana wersja. Porównujesz do najlepszych Androidów - tylko ich problemem jest właśnie Android ;) nawet jak mają niby dużo lepsze podzespoły to pracuje dużo gorzej niż IOS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Cena telefonu powyżej 5000 zł to już lekka abstrakcja.

Ale to nie tylko domena Apple. Hujawej Mate w wersji Porsche Design różniące się tylko logo, kosztuje także w kolejnych odsłonach ponad 5000 zł. To ja wolałbym jednak zapłacić tyle za "japko". A ten Xr chyba mnie przekona. Ma wszystko czego potrzebuje w tym wreszcie dual, znośna cena i jako "budżetowiec" nie jest mydelniczką jak swego czasu 5C.

Nie widziałem dokładnie prezentacji ale czy to nie jest tak że fizyczny dual SIM jest tylko w Chinach a reszta ma hybrydę jak zeszłoroczny Pixel 2 czyli fizycznie jeden slot plus eSIM?

 

Wysłano z Google Pixel 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem dokładnie prezentacji ale czy to nie jest tak że fizyczny dual SIM jest tylko w Chinach a reszta ma hybrydę jak zeszłoroczny Pixel 2 czyli fizycznie jeden slot plus eSIM?

 

Wysłano z Google Pixel 2

Dokladnie tak fizyczne dwie sim tylko w Chinach

 

Cóż ja już od jakiegoś czasu kupuje jeden model wstecz niż bieżący no chyba, że akurat firmowe abo się kończy to wtedy różnie bywa, także teraz może zacznę koło świąt myśleć o Xie 


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepszego żartu dzisiaj nie zobaczycie. W czasach gdy konkurencja rozdawała do swoich telefonów, głośniki bezprzewodowe, ochronę ekranu na rok, a nawet telewizory, apple do iphona za 5-7k dodaje ładowarkę 5W, tanie przewodowe słuchawki i kabel z usb, którego nie podłączycie do nowych macbooków bez przejściówki.

 

Zrzut-ekranu-2018-09-13-o-11.57.43.png

Edytowane przez bartwerk36

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7k za tel? Hehehe, to juz naprawdę komedia :)

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Lepszego żartu dzisiaj nie zobaczycie. W czasach gdy konkurencja rozdawała do swoich telefonów, głośniki bezprzewodowe, ochronę ekranu na rok, a nawet telewizory, apple do iphona za 5-7k dodaje ładowarkę 5W, tanie przewodowe słuchawki i kabel z usb, którego nie podłączycie do nowych macbooków bez przejściówki.

 

 

 

Skoro stać Cię na telefon za 7kpln to kilka dodatkowych kabelków i szybka ładowarka za kilka stówek to dla Ciebie żarcik ;) a tak serio nawet jakby dali sam telefon w woreczku foliowym bez niczego to sprzeda się konfident na komendzie :)

Co do dual SIM jeśli kolega potwierdza to co napisałem to w Polsce o Apple'owskim DS możemy zapomnieć. W zeszłym roku po premierze Pixela 2 był wywiad z naszymi opkami i jak na razie nie ma planów co do tego typu rozwiązania.

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby Orange zapowiada eSIM jeszcze w tym roku, a Plus 2019.

 

Tak, prawdziwy DS tylko na rynek chiński, reszta świata eSIM + SIM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On waży blisko 200 g i ma grubość 11 mm. Na Twoim miejscu rozważyłbym coś innego jednak pomijając kwestię ceny itd. Ja z kolei po obejrzeniu miliona recenzji jestem nadal w kropce. Honor 10 odpada z uwagi głównie na słabe audio i fatalny czytnik odcisków palców. Przy LG G6 obawiam się, że nie dostanie kolejnej aktualizacji i stanie na Oreo... Pocophone z podobno i tak co najwyżej średnim wyświetlaczem ma problemy z podświetleniem. Poczytałem o HTC i niby dźwięk na słuchawkach i foto ma świetne, ale jak zobaczyłem test wytrzymałości to wymiękłem. Wygląd też średnio w sumie mi odpowiada. Doszło do tego, że zacząłem myśleć o dołożeniu paru groszy i kupnie S8. Generalnie wiem o wiele więcej i jednocześnie nie wiem nic :D P9 nadal ogarnia, ale już troszkę mi z  nim nudno...

 

Też to przerabiałem, miałem taki sam mętlik w głowie. Kupiłem IP 7+ ale z racji na bardzo wolne ładowanie i tylko do 80 kilku procent pozbyłem się go bardzo szybko. Chciałem kupić też telefon z nieszklaną tylną obudową, ale to bardzo trudne zadanie. Nabyłem Mate 10 Pro, pobawiłem się jeden dzień i leży sobie na półeczce jako zapasowy, a ja nadal korzystam z wysłużonego Note 4 :D

 

Rok temu wszyscy narzekali jaki to X drogi, chyba zwariowali, kto to kupi, i jak zwykle wszyscy się pomylili. Tym razem będzie tak samo, ponarzekają, że drogo a i tak kupią. W przeciwieństwie do konkurencji nie muszą dodawać jakiś badziewnych głośników, odkupować starych telefonów, nawet nie muszą dawać bezprzewodowej ładowarki, aby zachęcić do kupna. I nie tracą 20% na wartości na drugi dzień po premierze. Tak to już jest z tym jabłuszkiem, wszyscy myślą, że wreszcie zgnije, a tu nic, nie chce i nie chce. 

Jeszcze gdyby nie było takie awaryjne :D


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Niby Orange zapowiada eSIM jeszcze w tym roku, a Plus 2019.

 

Tak, prawdziwy DS tylko na rynek chiński, reszta świata eSIM + SIM.

Co do Plusa nie wiem ale o Orange słyszałem i o to pytał też blogger wtedy rzecznik Orange powiedział że są plany na przyszłość ale są bardzo bardzo dalekie.

 

Wysłano z Google Pixel 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tbn

Ja jestem pod wrażeniem jak apple sprytnie podniósł ceny o jakieś 50%. Dwa lata temu podstawowy model czyli iphone 7 kosztował chyba jakieś 650$, teraz bazowy X to 1000$. SE już nie ma, jest jakiś R dwa razy drożej. :)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apple to stan umysłu.

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam srajfona- żadna rewelacja. Moze i świetny telefon ale jak ma sie i telewizor ,komputer, lodówkę i zamrażarkę z tej firmy.

Faktycznie : stan umyslu.

Ja zmieniam go na 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To szkoda z tym "dualem" bo na esim faktycznie pewnie poczekamy......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

To szkoda z tym "dualem" bo na esim faktycznie pewnie poczekamy......

Też już chętnie bym się pozbył drugiego telefonu i wrzucił dwie karty SIM do jednego.

 

Wysłano z Google Pixel 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Esim w orange prawdopodbnie w tym roku. To jest duży plus apple, że mają siłę przebicia. Gdyby np. samsung w galaxy s9 ogłosił, że będzie miał esim to już to widzę jak operatorzy w naszym kraju rzucaliby się na wprowadzenie tej opcji u siebie...

Tymczasem oneplus 6t nie będzie miał mini jacka bo apple też nie ma i jakoś wiąże koniec z końcem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na prezentacji potwierdzili ze są dogadani z T-Mobile na wprowadzenie eSIM - domyslam sie ze jak w USA to i jest szansa w reszcie swiata. Użytkownicy Apple to łakomy kąsek dla operatorów, także nie zdziwiłbym się jakby sprawy miały się przyspieszyć u innych operatorów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

A propos eSIM w Apple, cytat:

 

Apple stosuje eSIM niezgodny ze standardem. Jest on nazywany Apple SIM.

 

Źródło gsmonline.pl

 

Czyli co niby będzie ale to w sumie cos innego?

 

Co do wprowadzania u nas i za granicą. Nie wiem czy to pójdzie tak szybko z uwagi na ilość urządzeń obsługujących eSIM

 

 

Wysłano z Google Pixel 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos eSIM w Apple, cytat:

 

Apple stosuje eSIM niezgodny ze standardem. Jest on nazywany Apple SIM.

 

Źródło gsmonline.pl

 

Czyli co niby będzie ale to w sumie cos innego?

 

Co do wprowadzania u nas i za granicą. Nie wiem czy to pójdzie tak szybko z uwagi na ilość urządzeń obsługujących eSIM

 

 

Wysłano z Google Pixel 2

 

Jeśli to prawda to Apple wypromuje swój standard, operatorzy się dostosują, żeby tylko mieć iphona w ofercie i reszta producentów się też dostosuje, żeby być jak apple...

 

RTEmagicC_5c8a13.jpg.jpg

Edytowane przez bartwerk36

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzrost cen iphonów:

ip7- $650,

ip8 - $699,

ipXr $750,

 

I do tego ten przelicznik cena ipXs $1000 w PL 5000zł. 

 

Apple nie musiało wprowadzać fajerwerków bo najtańszy bezramkowiec to już nie $1000 a $750.

 

No i dla tych co chcą się wyróżnić paletki do ping ponga tj. ipXs Max, tyle że i tak ludzie zapakują go w etui bo koszt wymiany ekranu to $329 a rozbicie tyłu $599.

 

Jedyne co warte jest odnotowania to pomiar EKG w Apple Watch 4, na razie apka tylko dostępna w USA. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.