Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość dryblus

No to teraz pogadamy o telefonach

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jash

Klapka zdejmowana, bateria wymienna?

Taplatk

Tak, tak. Plus slot na microSD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z niecierpliwością oczekuję na Xperie M5, może być super telefon za rozsądne pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Ja z niecierpliwością oczekuję na Xperie M5, może być super telefon za rozsądne pieniądze.

Zapowiada się świetny sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja już od pół roku użytkuję Xiaomi Redmi Note LTE i powiem, że petarda. W życiu nie miałem tak szybkiego telefonu, wszystkie aplikacje ruszają z kopyta bez żadnej zadyszki, bateria trzyma tydzień (!) jak nie korzystam z netu i nie oglądam filmów. Jak użytkuję na maxa to starcza na 2 - 3 dni. Jestem zachwycony tym chińskim cudem techniki :) Przeszkadza mi tylko jego wielkość 5,5 cala to już jednak nie telefon, w kieszeń ledwo się mieści i muszę go wyciągać, żeby buty zasznurować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Zaktualizowałem iPhone do najnowszego systemu iOS 9. MMS-y w Plusie znowu nie działają pomimo prawidłowych ustawień, wyłączania, włączania smartfona. Jest to jedyny telekom w Polsce, z którym po każdej większej aktualizacji są problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Zaktualizowałem iPhone do najnowszego systemu iOS 9. MMS-y w Plusie znowu nie działają pomimo prawidłowych ustawień, wyłączania, włączania smartfona. Jest to jedyny telekom w Polsce, z którym po każdej większej aktualizacji są problemy.

 

http://www.spidersweb.pl/2015/09/apple-znow-zagralo-na-nosie-plusowi-nie-dzialaja-mmsy-po-aktualizacji-do-ios-9.html

 

A ja znowu mam ochotę na BB :wub:

 

Passport-Silver-Edition.png

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Jacek,

czytałem już wiele artykułów na ten temat szukając rozwiązania problemu. Problem ewidentnie jest po stronie Plusa i podobno w ciągu kilku dni ma być rozwiązany. Tak twierdzą konsultanci na infolinii. Czas pokaże. Przyznam szczerze, że dotychczas byłem zwolennikiem polskich firm, ale jak patrzę na jakość działania Plusa w kontekście iPhone'a (i nie tylko), to krew mnie zalewa. Mam nadzieję, że kiedyś Vodafone przejmie to dziadostwo i zrobi z Plusa porządnie funkcjonującą firmę.

 

A co do BlackBerry... sięgałem po różne modele Bold kanadyjskiego producenta i zawsze kończyło na tym, że wracałem do iPhone. Obecnie dla mnie temat smartfonów nie istnieje. Tylko iPhone.

Edytowane przez Magik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No sorry... zagraniczna, kupertyńska firma wypuszcza oprogramowanie, które nie potrafi wysyłać MMS-ów w Plusie i to ma być wina operatora? I tak dobrze, że w ogóle coś robią, bo to telefon powinien być dostosowany do pracy w sieciach komórkowych kraju w którym jest sprzedawany.

Edytowane przez dejko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

No sorry... zagraniczna, kanadyjska firma wypuszcza oprogramowanie, które nie potrafi wysyłać MMS-ów w Plusie i to ma być wina operatora? I tak dobrze, że w ogóle coś robią, bo to telefon powinien być dostosowany do pracy w sieciach komórkowych kraju w którym jest sprzedawany.

Problem dotyczy iPhone po aktualizacji do iOS 9. O BlackBerry pisałem przy okazji, bo Jacek wspominał, że rozważa zakup Passport. Wracając do iPhone - we wszystkich sieciach usługi działają prawidłowo. W Play, T-Mobile, Orange tylko nie w Plusie. W Plusie wiecznie są jakieś problemy.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

No sorry... zagraniczna, kanadyjska firma wypuszcza oprogramowanie, które nie potrafi wysyłać MMS-ów w Plusie i to ma być wina operatora? I tak dobrze, że w ogóle coś robią, bo to telefon powinien być dostosowany do pracy w sieciach komórkowych kraju w którym jest sprzedawany.

 

Tak, to jest wina operatora. Apple ma swoje standardy szyfrowania informacji (bezpieczeństwo komunikacji) - Plus na te standardy leje od wersji iOS7 rok rocznie tworząc tego typu problemy i rok rocznie zwalając bezczelnie winę na Apple. Apple, które o tych standardach informuje z uprzedzeniem i wszyscy operatorzy poza Plusem, jak wskazał to Magik, jakoś nie mają problemu z dostosowaniem ustawień swojej sieci do wymogów gwarantujących bezpieczeństwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

@ dejko,

 

i jeszcze jedno. Firma Apple twierdzi, że informowała Plus o problemach, ale Plus te informacje zlekceważył. Co więcej,  problem dotyczy nie tylko obsługi MMS, ale Hot Spot też nie działa. Ludzie na forach piszą, że FaceTime nie działa podobnie jak obsługa połączeń z Maka. Oczywiście te problemy dotyczą tylko sieci Plus. I na koniec - Apple miałoby się dostosowywać do zacofanego Plusa ?. Wolne żarty. Sprawa wygląda tak, że sprzedaż iPhone'ów (szczególnie w biznesie) dynamicznie rośnie. Firmy piszą wprost - albo Plus przestanie zachowywać się jak partacz albo będzie tracić klientów. Zresztą już traci - wystarczy poczytać forum Plusa, tam przykładów jest aż nadto. Pomijam już fakt, że Plus w oficjalnych komunikatach kłamie. Piszą, że dopiero co dowiedzieli się o problemie, a przecież użytkownicy iPhone'ów informowali ich znacznie wcześniej o zaistniałych problemach (jeszcze zanim iOS 9 udostępniono oficjalnie dla wszystkich).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiam nad odejściem z plusa. Kogo teraz polecacie z dobrym zasięgiem? Najwięcej używam transmisji danych na telefonie...

Taplatk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Też się zastanawiam nad odejściem z plusa. Kogo teraz polecacie z dobrym zasięgiem? Najwięcej używam transmisji danych na telefonie...

Ciężko powiedzieć. Wydaje mi się, że najlepiej byłoby gdybyś kupił kartę i sprawdził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Apple ma swoje standardy szyfrowania informacji 

 

Słowo klucz - swoje standardy. Dlaczego operator ma dostosowywać się do własnych standardów jednego producenta? Oczywiście zrobi to, tak jak i poddali się inni operatorzy by nie tracić klientów - w końcu Apple ma dość spory zasięg rynku i odcięcie się od "standardów Apple" może być dla każdego z nich bardzo bolesne finansowo. Model biznesowy jest oczywisty, fochy użytkowników uzasadnione (bo to w końcu oni są klientami), ale od strony technicznej to patologia porównywalna z internetem 15 lat temu, gdy twórcy stron www musieli dostosowywać strony pod wiodącą przeglądarkę IE, zamiast tworzyć je zgodnie ze standardami.

To telefon komórkowy jest urządzeniem dostępowym do sieci GSM, a nie odwrotnie. Gdyby każdy producent wprowadzał "swoje standardy", to operatorzy poszliby z torbami co chwila wprowadzając zmiany umożliwiające funkcjonowanie w sieci telefonów zrobionych po swojemu. Jeśli dany producent samochodu wprowadzi prostokątny wlew paliwa, przez co nie da się zatankować pojazdu na normalnej stacji, to winne nie są "nienowoczesne" stacje, tylko wydziwiający producent samochodu.

Specyfikacja standardu MMS jest ogólnie znana i w niezmienionej formie powinna być stosowana przez producentów sprzętu, co zapewni bezproblemowe działanie w każdej sieci. Gdyby powstała nowa specyfikacja, Apple ją zastosowało i przez to stracili komunikację w sieci GSM, która nowego standardu jeszcze nie wprowadziła - wtedy można mówić o winie operatora stosującego przestarzałe rozwiązania. Ale jeśli Apple zmienia specyfikację MMS i przez to nie da się ich wysyłać w danej sieci, to winne jest Apple. Jakoś Blackberry sobie radzi, mimo zapewnienia określonych standardów bezpieczeństwa, tylko problem jest jak zwykle z Kalifornijczykami, którzy wszystko muszą robić po swojemu.

 

Orange czy T-Mobile to sieci globalne, więc nic dziwnego, że szybciej reagują na dyktat Apple. Polkomtel jest operatorem polskim, lokalnym i stąd pewnie dłuższy okres czasu konieczny do wprowadzenia zmian.

Edytowane przez dejko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apple to jedyna firma, która jest w stanie wprowadzić na rynek ołówek za 99 $

Edytowane przez Admof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apple to jedyna firma, która jest w stanie wprowadzić na rynek ołówek za 99 $

A ludzie to kupią.

Tak jak zapłacą za zegarek prestiżowej firmy z Etą w środku.

 

Ja bym raczej powiedział że biedna Polska, bo na zachodzie to jest kilka godzin pracy.

A u nas ile pracy przeciętnie zarabiających.

Przypomnę że propagandowa śrenia krajowa dotyczy około 35% zatrudnionych.

Bo w małych firmach mogą płacićo połowę mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noszę się z zamiarem wymiany mojego Nexusa 4 na nowy sprzęt. Po 2-letnim użytkowaniu tego jakże zacnego urządzenia doszedłem do wniosku, że kolejny sprzęt musi również mieć czysty soft, bez żadnych brandowych nakładek czy aplikacji. Tutaj właśnie pojawia się problem. Otóż naturalnym wyborem powinien być następcą, czyli Nexus 5. Uznałem jednak, że potrzebuję mniejszego, gabarytowo, smartfona. Piątka od Nexusa jest jeszcze większa od czwórki, a z telefonów w podobnym rozmiarze, a najlepiej mniejszych, znalazłem tylko IPhone 5s lub c. Nigdy nie byłem sympatykiem produktów z jabłuszkiem, ale własny soft i gabaryt mocno mnie przekonuje. Pytanie tylko, czy jest jeszcze na rynku coś w podobnym gabarycie (rozmiar IPhone 5) z własnym softem?

Edytowane przez jakuber85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lumia jakaś?


Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to już pamiętam. Miałem jako służbowy przez 3 miesiące i jakoś Łindoza mi nie podchodzi  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Orange czy T-Mobile to sieci globalne, więc nic dziwnego, że szybciej reagują na dyktat Apple. Polkomtel jest operatorem polskim, lokalnym i stąd pewnie dłuższy okres czasu konieczny do wprowadzenia zmian.

To nie jest żaden argument. Play nie jest globalnym telekomem i w ich sieci iPhone działa jak należy. Wiem, bo sprawdziłem. Poza tym, słowo "dyktat" zamieniłbym na dobrą współpracę, z którą w Plusie mają najwyraźniej problem. Chyba nie zdają sobie jeszcze sprawy z tego, że to nie Apple ma problem tylko Plus, bo to Plus traci klientów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noszę się z zamiarem wymiany mojego Nexusa 4 na nowy sprzęt. Po 2-letnim użytkowaniu tego jakże zacnego urządzenia doszedłem do wniosku, że kolejny sprzęt musi również mieć czysty soft, bez żadnych brandowych nakładek czy aplikacji. Tutaj właśnie pojawia się problem. Otóż naturalnym wyborem powinien być następcą, czyli Nexus 5. Uznałem jednak, że potrzebuję mniejszego, gabarytowo, smartfona. Piątka od Nexusa jest jeszcze większa od czwórki, a z telefonów w podobnym rozmiarze, a najlepiej mniejszych, znalazłem tylko IPhone 5s lub c. Nigdy nie byłem sympatykiem produktów z jabłuszkiem, ale własny soft i gabaryt mocno mnie przekonuje. Pytanie tylko, czy jest jeszcze na rynku coś w podobnym gabarycie (rozmiar IPhone 5) z własnym softem?

 

 

Sam mam 4 i chyba by jej nie zamienił.

Z małych to może iPhone 4s ?


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.