Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość dryblus

No to teraz pogadamy o telefonach

Rekomendowane odpowiedzi

Blackberry przechodzi na Androida, nie brałbym BB10, zaraz to będzie martwy system. Przerabiałem to przy Symbianie czy Windows Phone 7.5 :P

zajmujące jest to jak ludzie pasą się nie sprawdzonymi przeciekami twoje informacje częściowo sprawdzą się albo i nie przy prezentacji BB Venice , Android jest dziurawy jak sito anty vir to podstawa (w BlackBerry World jest jeden Anty Vir ale trudno  o jakąś konkretną opinię na jego temat), biorąc pod uwagę bezpieczeństwo systemu - podam prosty przykład w BB7 w przypadku otrzymania zainfekowanej wiadomości otrzymywałeś na terminal pustą wiadomość, obecnie nie jesteś w stanie otworzyć zainfekowanego załącznika , wiem co mówię bo to czego nie mogłem uruchomić w moim Q10 uruchomiłem w laptopie skończyło się to trzygodzinnym czyszczeniem systemu , czy w Androidzie macie podobnie( ilu użytkowników przeklinało swój los po otwarciu trefnego rachunku w załączniku) - obawiam się że nie ... moi drodzy bezpieczeństwo to podstawa i dlatego BB nie pada choć w umysłach niektórych już nie istnieje, zapewne nie wywala pieniędzy na urządzenia nisko marżowe tak jak Samsung (dotychczas) czy Microsoft - chylę głowę przed Apple bo potrafią dokonać to o czym inni mogą tylko pomarzyć , ale Oni nie sprzedawali tylko telefonu oni sprzedają ekosystem spięty w większą całość, tak było i mam nadzieję że będzie w przypadku BlackBerry - sprzedają bezpieczeństwo, wydajność, podstawowe funkcje w standardzie (ale standard odbiega od standardów z innych systemów) - a resztę można pobrać albo z BBW albo z Amazona .

Jest jeszcze jedna ważna rzecz terminale BlackBerry trzymają cenę chcesz kupić nowego Passporta to po ponad roku od prezentacji jego cena oscyluje w okolicach 2 tyś a na początku kosztowały niecałe 3 tyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Civil - piszesz post pod postem, szalejesz - edytuj bo robisz bałagan. A co do BBOS - rynek zweryfikował ten system. Lubisz go, masz prawo, ale zauważ, że jest "was" garstka. Prawie na pewno zniknie, lub będzie funkcjonował jako nic nie znacząca nisza - niezależnie od tego czy Android jest dobry czy zły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

zatem nie masz pojęcia ani o aktualizacjach ani o 

 

Ta... bo do tego to trzeba mieć ogromne pojęcie. 

Po co zaklinasz rzeczywistość, skoro wystarczy wejść na forum Crakcberry i widać wszystko jak na dłoni?! Zabugowane 10.3.1 wyszło oficjalnie w lutym, a na poprawki w wersji 10.3.2 trzeba było czekać do września. Przez ostatnie dwa miesiące nie było nawet leaków. Oficjalnie ani słowa o 10.3.3, żadnych prognoz, żadnych prezentacji nowych funkcji. Wszyscy zastanawiają się, czy przypadkiem 10.3.2 nie było ostatnim softem.

No chyba, że nie umiem szukać, w takim razie wskaż mi skąd mogę poprać leak 10.3.3 - no zwykle zaraz po oficjalnej premierze, wyciekały wersje beta softu z wyższym numerkiem. A tu od 2639 pustki...

 

Nie chce mi się wypisywać jakich funkcji mi brakuje, ale zacznijmy choćby od zwalonego ekranu today, który wyświetla jedną pozycję plus głupkowate "+5 więcej" zamiast normalnej listy zdarzeń. Najlepiej weź sobie do ręki jakiekolwiek Blackberry z OS7 i porównaj funkcjonalność do OS10. Sam powinieneś się domyślić czego nie ma. Od którejś wersji nie da się spauzować nagrania wideo, a nowy soft zepsuł asystenta, który teraz każdy wypowiedziany tekst próbuje konwertować na ciąg liczb. Osobiście byłbym rad, gdyby przywrócili głośność powiadomień do poziomu z softu 10.2 - bo jak na razie nawet takiej głupoty nie potrafią naprawić.

 

 

 

 

ale możesz skorzystać z aplikacji na androida w nowym BB10 nie ma z tym problemu

 

Tylko, że brak aktualizacji softu jest równoznaczny z brakiem aktualizacji GP. Aplikacje androidowe, wraz z nowymi uaktualnieniami, będą pracować coraz gorzej i sprawiać coraz więcej problemu. Obecnie BBOS10 ma zgodnośc chyba z aplikacjami dla Andka 4.4 i starszymi. Na rynku jest już wersja 5.1, a nieoficjalnie wersja 6.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi today działa ok na Z30, z asystenta nie korzystam bo nie lubi mojego akcentu. Ten w BB OS7 był fajny i wyprzedzał rozwiązania konkurencji, obecny może i koncepcyjnie daje radę, ale widać tu brak środków w porównaniu z konkurencją. Prędzej Apple dorzuci nasz język dla Siri niż BB. Kupując z30 liczyłem się, że to ostatni BB, pewnie przytulę Passporta jeśli znajdę go w normalnej cenie. Lekko używane chodziły po 1400, ale zaczęły się pojawiać plotki o Androidzie na Passport i zniknęły.. 2400 za Silver Edition nie dam..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć zrzut ekranu przedstawiający ekran główny z wyświetlającymi się kolejnymi zdarzeniami kalendarza. Muszę to zobaczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to co pokazałeś, to jest HUB, a nie today na ekranie głównym. Chodzi o to:

 

xyz-features-front-back.jpg.original.jpg

 

Czyli szybki podgląd planu dnia na ekranie głównym - znany od lat z innych telefonów komórkowych, nawet tych prostych.

W przypadku gdy jest jedno zdarzenie kalendarza, wyświetla się jak na obrazku. W przypadku więcej niż jednego, wyświetla się tylko najbliższe z informacją np. (+5 więcej). Nie rozumiem dlaczego 80% ekranu ma się marnować, zamiast wykorzystać go na listę kolejnych zdarzeń.

Na renderach Blackberry Rio, widać prawidłowe, pożądane rozwiązanie tej funkcji, które jednak nie zostało zaimplementowane w systemie:

alleged-blackberry-rio-or-z20-1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to co pokazałeś, to jest HUB, a nie today na ekranie głównym. Chodzi o to:

 

xyz-features-front-back.jpg.original.jpg

 

Czyli szybki podgląd planu dnia na ekranie głównym - znany od lat z innych telefonów komórkowych, nawet tych prostych.

W przypadku gdy jest jedno zdarzenie kalendarza, wyświetla się jak na obrazku. W przypadku więcej niż jednego, wyświetla się tylko najbliższe z informacją np. (+5 więcej). Nie rozumiem dlaczego 80% ekranu ma się marnować, zamiast wykorzystać go na listę kolejnych zdarzeń.

 

 

 

Szkoda że Apple do tego jeszcze nie doszło, bo ekran początkowy można zmienić tylko grafiką (zdjęcie).

Czyli jak chcesz umieścić notatki na ekranie początkowym to po wejściu w specjalny program, najpierw musisz sobie je napisać, a później zrobić "zdjęcie" (print screen) i takie nieedytowalne zdjęcie ustawić jako tapetę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to co pokazałeś, to jest HUB, a nie today na ekranie głównym. Chodzi o to:

 

 

A to przepraszam, nie zrozumiałem. U mnie to samo - najbliższe zdarzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Napisałem na forum Plusa, na MyApple.pl, to i tu skrobnę. Może komuś się przyda...

Wczoraj Apple opublikowało uaktualnienie do wersji iOS 9.1 - beta 3. MMSy w Plusie działają !. Ponadto pojawiła się możliwość wykonywania połączeń poprzez sieć Wi-Fi tak więc przy dostępności Wi-Fi nawet brak zasięgu nie będzie stanowił problemu. Jest więc szansa, że finalna wersja 9.1, gdy już oficjalnie będzie dostępna, rozwiąże obecne problemy występujące na iPhone'ach. Wreszcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość iKrawiec

Napisałem na forum Plusa, na MyApple.pl, to i tu skrobnę. Może komuś się przyda...

 

Wczoraj Apple opublikowało uaktualnienie do wersji iOS 9.1 - beta 3. MMSy w Plusie działają !. Ponadto pojawiła się możliwość wykonywania połączeń poprzez sieć Wi-Fi tak więc przy dostępności Wi-Fi nawet brak zasięgu nie będzie stanowił problemu. Jest więc szansa, że finalna wersja 9.1, gdy już oficjalnie będzie dostępna, rozwiąże obecne problemy występujące na iPhone'ach. Wreszcie.

Serio tak tych mms'ów duż wysyłacie? Ja również posiadam iphone'a i ostatniego mmsa wysłałem może ze 3 lata temu. Jest tyle innych możliwośći-imessage dla użytkowników ip, whatsupp, od biedy email...itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Ponadto pojawiła się możliwość wykonywania połączeń poprzez sieć Wi-Fi tak więc przy dostępności Wi-Fi nawet brak zasięgu nie będzie stanowił problemu.

 

Tym mnie zaciekawiłeś. Jak to działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tylko wyobraź sobie, że nie każdy ma iPhone, pakiet internetowy i ciągle włączone komunikatory. Wysłanie zdjęcia za pomocą MMS daje gwarancję, że odbiorca go odczyta, albo przynajmniej zostanie poinformowany o jego nadejściu.

 

PS. Nie chcę być złośliwy, ale skoro iOS 9.1 usuwa problem MMS-ów w Plus, to na logikę wina nie była po stronie Plusa, tylko Apple. Chyba, że w konfrontacji lokalny operator GSM vs. kalifornijski globalista, wygrał ten pierwszy i Apple musiało dostosować się do "jego" standardów.

 

Tym mnie zaciekawiłeś. Jak to działa?

To akurat jest usługa Plusa, a nie funkcja w iPhone.

http://www.biuroprasowe.plus.pl/note.php?id=1252

Edytowane przez dejko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

To akurat jest usługa Plusa, a nie funkcja w iPhone.

http://www.biuroprasowe.plus.pl/note.php?id=1252

Funkcja iPhone też tylko w Polsce to jeszcze nie działa. W Plusie Wi-Fi Calling działa przez aplikację - do zainstalowania na Adroidzie. Trochę źle zinterpretowałem wyniki testów i napisałem posta szybciej niż pomyślałem. Oczywiście MMSy działają prawidłowo.

 

Nie chcę być złośliwy, ale skoro iOS 9.1 usuwa problem MMS-ów w Plus, to na logikę wina nie była po stronie Plusa, tylko Apple. Chyba, że w konfrontacji lokalny operator GSM vs. kalifornijski globalista, wygrał ten pierwszy i Apple musiało dostosować się do "jego" standardów.

Nie mnie to oceniać. Jak dzwoniłem do Plusa, to konsultanci twierdzili, że Plus prowadzi rozmowy z Apple. Może się już dogadali, a na oficjalne info przyjdzie czas ?. Nie wiem oczywiście na ile można ufać tym informacjom. Plus w oficjalnym oświadczeniu podał, że o problemach z MMS nic nie wiedzieli. Konsultanci na infolinii mówili, że problem jest im znany od sierpnia i pracują nad rozwiązaniem. Jest tyle sprzecznych informacji w sprawie, że ja już przestałem się nad tym zastanawiać po czyjej stronie jest wina. Ważne, że sprawy idą do przodu o czym świadczy poprawne działanie usługi w iOS 9.1 beta 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przeglądam wątek od pewnego czasu... i wtrącę swoje 3 grosze do dyskusji ponieważ użytkuję obecnie Lumia 735.

Wziąłem go z ciekawości, na podstawie pozytywnych opinii znalezionych w necie...i dla testów - z racji tego, że głównie używam w pracy narzędzi ze stajni Microsoft, tak więc liczę na pełną i bezproblemową współpracę aplikacji z telefonem (exchange,sharepoint,onedrive,onenote + pakiet office, skype). Nic więcej nie oczekuję, bo baterii wytrzymującej tydzień jak w starych telefonach pewnie już nigdy się nie doczekamy ;)

Poza tym jestem minimalistą. Smartfon ma działać jako telefon, poczta i przeglądanie ewentualnych dokumentów, a nie służyć do trzaskania zdjęć "dziubkom" ;)

 

Pierwszy mój wniosek - Microsoft wszedł spowrotem na dobrą drogę... tylko nie wiem na ile mogę im zaufać w kwestii aktualizacji systemu...

Czemu piszę "spowrotem" ? Bo pierwszym "smartfonem", do którego przekonałem się i którego sporo używałem był HTC Touch HD ( https://pl.wikipedia.org/wiki/HTC_Touch_HD)Windows Mobile w wersji 6.1 Professional. Do tej pory go posiadam w razie co jako awaryjny phone ;) Moim zdaniem świetny system jak na te kilka lat temu. Android wówczas raczkował...

 

Potem znienawidziłem MS jakiś czas temu za to, że potrafili totalnie olać swoich użytkowników choćby w temacie aktualizacji z WP7 i skype ( http://www.pcworld.pl/news/398187/Uzytkownicy.Windows.Phone.7.sa.wsciekli.na.Microsoft.Firma.zabrala.im.Skype.a.html

Dość fajne telefony, które po prostu działały (nie licząc małej ilości aplikacji wówczas) ... ale ludzie zostali ze starym oprogramowaniem bez możliwości update do nowszej wersji.

 

W tzw "między czasie" przeniosłem się na Androida doceniając jego multum możliwości i używałem do zeszłego tygodnia... ale szlag mnie już trafił...

 

Lumia 735 - jakie zalety dla mnie "na świeżo":

- świetna bezproblemowa współpraca z programami MS - exchange,sharepoint,onedrive,onenote - choć tego można było się spodziewać to nie jest to oczywiste ;)

- świetny ekran

- slot na kartę mikro-SD

- wymienialny akumulator

- LTE

 

 

WADY:


- kalendarz - czemu nie można wyswietlic wiecej zdarzen na podgladzie np. najbliższy tydzień ???

- ekran 4,7 cala to chyba max. dla telefonu. W ochraniaczu z klapką już mam lekki problem z obsługą jedną ręką.


 

Myślę, że telefon spokojnie wart polecenia... można jeszcze dostać za 699 


 

Z Androida jeśli będę kupować to tylko czyste systemy. Żadnych nakładek, żadnych telefonów od operatorów z brandowymi aplikacjami i brakiem aktualizacji...

W podobnej cenie mogę polecić Motorola Moto G LTE 2nd Gen. (czarny) za 679:


 

Podsumowując na razie - dobry telefon świetnej jakości wykonania i funkcjonalności, które zwyczajnie działa, po prostu w dobrej cenie dla normalnych użytkowników.

Edytowane przez hezio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Moim zdaniem 730/735 to jeden z najlepszych smartfonów, jakie Nokia wypuściła z WP. Ma przyjemny rozmiar, dobry ekran, bardzo dobry tylni aparat, przedni też jest bardzo OK. Do tego jest rozbieralny.

Nic tam nie trzeszczy, pomimo, że to poliwęglan a nie metal. Do tego świetna cena. I co najważniejsze działa :)

Ja obecnie przesiadłem się z Lumii 930 na 830 i jestem mega zadowolony. A już za 3 godziny premiera Lumii 950 i 950 XL. Ciekaw jestem bardzo flagowej mydelniczki Microsoftu.

Jeśli potwierdzą się plotki z cenami to skończą jak BlackBerry niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A już za 3 godziny premiera Lumii 950 i 950 XL. Ciekaw jestem bardzo flagowej mydelniczki Microsoftu.

Jeśli potwierdzą się plotki z cenami to skończą jak BlackBerry niestety.

A jakie niby mają być ceny ? Podaj :)

 

Patrząc na hardware to super:

Lumia 950: 5,2-calowy wyświetlacz OLED o rozdzielczości 1440 x 2560 pikseli, sześciordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon, 3 GB RAM oraz 32 GB. Tylna kamera PureView 20 Megapikseli oraz przednia kamera 5 Megapikseli.

Lumia 950 XL- 5,7-calowy wyświetlacz, ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 810.

 

Powyżej 5 cali to już jest masakra... Tego nie można dobrze trzymać i operować jedną ręką podczas jazdy samochodem ;)

 

Kolega ma Lumia 1520 ( http://www.microsoft.com/pl-pl/mobile/telefony/lumia1520/) i szczerze - te wymiary dyskwalifikują go jako "telefon". Zresztą kolega na początku był baaaardzo entuzjastycznie nastawiony...ale teraz po kilku miesiącach jednak stwierdza, że jest "trochę za duży" bo jest jednak problem z trzymaniem po kieszeniach ;)

 

Bardziej interesuje mnie opcja aktualizacji softu. Niby MS stwierdza, że:

otrzymają darmową aktualizację, kiedy tylko będzie gotowa. Jednocześnie informujemy, że pracujemy ciężko nad tym, aby udostępnić system Windows 10 dla innych urządzeń Lumia. Lumia 430, Lumia 435, Lumia 532, Lumia 535, Lumia 540, Lumia 635 (1 GB RAM), Lumia 640, Lumia 640 XL, Lumia 735, Lumia 830 i Lumia 930. Dostępność funkcji może być różna w zależności od telefonu. Wymagana pamięć wewnętrzna wynosi 8 GB.

ale mam w pamięci, to co zrobili z WP7...

Edytowane przez hezio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hardware nie poraża w żaden sposób, takie specyfikacje mają flagowce konkurencji z zeszłego roku.


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

hezio - gdzieś wyczytałem (nie pytaj gdzie, nie pamiętam za cholerę), że dwa nowe flagowce mają kosztować w okolicach 3300-3600zł. Uważam, że brak materiałów "premium" w budowie smartfona i ta cena to nieporozumienie.

Kosma - które modele flagowe z zeszłego roku mają taką specyfikacje? Androidowe :) ale nie kojarzę, żeby któryś miał dokładnie to samo, bo jak ma np 3GB ramu, to snapa ma 805, a nie 810. Nie mniej nie siedzę już dawno w tym systemie. Mogę mieć braki.

Nie porównujmy więc w tym sensie, bo działanie Androida i WP to dwie inne bajki. Android jest super, ale ile dasz mu ramu tyle zeżre. W WP wystarczy 1GB i telefon śmiga lepiej niż piędziesięcio rdzeniowy android z 3GB ramu.

Najlepszym przykładem jest Galaxy Note 4. Super funkcjonalność kontra zawieszające się oprogramowanie.

Mam w domu obecnie 3 Lumki  - 530 z 512MB ramu, 820 z 1GB i 830 z 1GB. Miałem też 930, która ma 2GB ramu. Nie ma praktycznie żadnej różnicy w działaniu tych telefonów. Jedyne ale to to, że lepsze gry które działały płynie na 930, działają różnie na 820 i 830, czasem klatkują, a na 530 nie pójdą w ogóle.

 

Wracając do flagowców - porównanie z flagowcami obecnymi, dwóch chyba największych konkurentów:

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=7534&sSearch2=&idPhone3=7263&idPhone2=7431

 

To jakim cudem wyszła Ci zeszłoroczna specyfikacja?

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hardware nie poraża w żaden sposób, takie specyfikacje mają flagowce konkurencji z zeszłego roku.

Ale absurdalnh hardware nie jest potrzebny do dobrych systemów. Dla ms czy ios to zapas na pare lat. Android oczywiście ledwo by dychał. Tylko 6 rdzeni..... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Ale absurdalnh hardware nie jest potrzebny do dobrych systemów. Dla ms czy ios to zapas na pare lat. Android oczywiście ledwo by dychał. Tylko 6 rdzeni..... ;)

 

Dokładnie. Ani iOS, ani WP nie potrzebują mieć hardware lepszego niż niejeden pecet. Tym bardziej się zastanawiam po cholerę oni dali w XL 3GB ramu. Pewnie na papierze nie chcieli odstawać :D chociaż to do niczego nie potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o G3, wersja 3gb ramu ale tam jest faktycznie Snap 801 ewentualnie 805, a nie 810 - źle cyferki zapamętałem :) Nie pisałem o sofcie, tylko o hardware, i myślę że można porównywać co kto kiedy wsadza do swoich urządzeń, nie patrząc pod jakim system będzie pracował, Chodzi mi o samo zastosowanie konkretnych technologii, przez konkretnych producentów na osi czasu. Jedni prędzej, inni później. A to pewnie dlatego, że tak jak piszesz WP nie poczbuje takiego potworka, że działać płynnie. Masz racje, w zeszłym roku dawali 3GB + 805, albo 2gb + 808 itp, ale  specyfikacja 950/950xl i tak nie jest jakaś kosmiczna, ta kamera chyba jakaś kosmiczna :) A to po co im te bebechy, jak WP tego nie porzebuje ?


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Kosma - tak jak pisałem, uważam, że MS wpadł trochę w pułapkę papierowych specyfikacji. Skoro inni mają Snapa serii 8xx to my też musimy, inni mają 3GB ramu to my też musimy. Nie ważne, że do niczego nie potrzebne, ważne, że dziennikarze nie będą mieli się do czego przyczepić. W użytkowaniu nie do odczucia tak jak ja nie czuje różnicy na L830 ze snapem 4xx i 1Gb ramu versus poprzednia L930 ze snapem 8XX i 2Gb ramu. Róznica tylko taka że 930 grzała się jak piekarnik, a 830 nawet ciepła się nie robi.

Nie wiem też dlaczego MS wypuszcza fajne słuchawki typu Lumia 640XL i daje im 8GB pamięci wewnętrznej, z których na dzień dobry zostaje 4GB. Owszem, większość appek można instalować na karcie pamięci, ale uważam, że 16GB byłoby bardziej na miejscu.

 

 

A tu mój wiejski tuning :)

 

7959c4ec8eba56c7dcdc8b2ce76d8e18.jpg

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.