Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość dryblus

No to teraz pogadamy o telefonach

Rekomendowane odpowiedzi

Waham się właśnie czy zostać przy Androidzie czy spróbować właśnie iOS. Nexus, którego używam jest wręcz niesamowity jeśli chodzi o płynność, szybkość działania i aktualizacje systemu. Dlatego kolejny smartfon musi też być "czysty". Zerknę na te Motorole, ale widzę gros opinii na plus dla IPhone'ów i chyba to jest ta droga

 

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

a nie Zastanawiałeś się nad Z30 lub Passportem z Blackberry?

płynne działanie aplikacje z Androida w większości działają i bateria , nie do pobicia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Mam na OneDrive sporo zdjęć zrobionych Q10 i oglądałem sample z Passporta i uważam, że Q10 ma gorszy aparat. Może poprawili trochę późniejszym softem, ale w tej wersji, którą ja miałem był dramat.

Tu:

http://forums.crackberry.com/blackberry-passport-f434/camera-showdown-iphone-6-vs-passport-964668/

jest porównanie Passporta z iPhone 6, gdzie wypadł bardzo dobrze. O takich zdjęciach na Q10 mogłem tylko pomarzyć.

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo, drugi użytkownik BlackBerry a ja myślałem że zostałem jedyny na świecie ,pobawilem się tym telefonem kiedyś I gdyby nie to ze praktycznie rozdawali z30 za darmo to bym go kupił.Zależy do czego masz go w planie używać, jeżeli głównie do rozmów to powiedzmy że aparat jest "a bit clumsy " ,jezeli dużo piszesz ,jest genialny. Za 6 miesięcy kończy mi się umowa z moim prowiderem więc dadzą mi go za darmo .

a co jest niezdarnego w Z30?

intuicyjny interfejs?

a może ekran który zastąpił mi tablet do oglądania filmów na wyjeździe... a może bateria która trzyma i paść nie chce :) , ja używałem go na codzień i złego słowa nie mogę powiedzieć o nim klawiatura wirtualna nie wyprzedzi tej fizycznej z BB ale jest genialna i przyzwyczajenie zajęło mi jedno popołudnie (wcześniej korzystałem jedynie z fizycznej - BB oczywiście :D), naprawdę dopracowany i niedoceniany niestety telefon , zapewne dlatego że nie posiada pierdyliona rdzeni a z tego co wiem w Androidzie to konieczność a w BlackBerry to by był przerost formy nad treścią :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passport wygląda ciekawie. Trochę wymiarowo nie teges ale ma to swoje zalety.

Troche waga sadza na tyłek, szczególnie jak noszę dwa telefony.

Pojemność baterii robi wrażenie ale nie wiem jak z jej realnym działaniem.

 

Tam jest jakiś czysty Adroid co by można było jakieś aplikacje przetestować (napisać i sprawdzić jak działają) czy jakaś hybryda ?

 

Blackberry ma swój własny system BBOS10 , a co do Venice najprawdopodobniej będzie dwu systemowy , przy uruchomieniu będzie można wskazać system , myślę że dużo można o tym przeczytać na bbnews.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na OneDrive sporo zdjęć zrobionych Q10 i oglądałem sample z Passporta i uważam, że Q10 ma gorszy aparat. Może poprawili trochę późniejszym softem, ale w tej wersji, którą ja miałem był dramat.

Tu:

http://forums.crackberry.com/blackberry-passport-f434/camera-showdown-iphone-6-vs-passport-964668/

jest porównanie Passporta z iPhone 6, gdzie wypadł bardzo dobrze. O takich zdjęciach na Q10 mogłem tylko pomarzyć.

no cóż wiem jedynie że Q10 na plecy kładzie iP4S jeśli chodzi o zdjęcia , osobiście byłem bardzo zadowolony jak zrobiłem zdjęcia motyla to widać było jego ..... oczy hehehhehehee i rewelacyjne kolory wyszły - choć nie ukrywam że wszystko robiłem na trybie nocnym , swoją drogą nawet przy sztucznym oświetleniu bez lampy dawał radę :)

W Passporcie wkurza mnie to ostrzenie AF ma zadychę -- ale reszta jeśli chodzi o telefon z wydłubanymi oczami mogę polecić :))))

Pozdrawiam

Edytowane przez civil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co jest niezdarnego w Z30?

intuicyjny interfejs?

a może ekran który zastąpił mi tablet do oglądania filmów na wyjeździe... a może bateria która trzyma i paść nie chce :) , ja używałem go na codzień i złego słowa nie mogę powiedzieć o nim klawiatura wirtualna nie wyprzedzi tej fizycznej z BB ale jest genialna i przyzwyczajenie zajęło mi jedno popołudnie (wcześniej korzystałem jedynie z fizycznej - BB oczywiście :D), naprawdę dopracowany i niedoceniany niestety telefon , zapewne dlatego że nie posiada pierdyliona rdzeni a z tego co wiem w Androidzie to konieczność a w BlackBerry to by był przerost formy nad treścią :)

Pozdrawiam

Chyba nie jasno napisałem, pisalem ze clumsy w stosunku do passport, a z30 jest bardzo dobrym telefonem ale pekl mi ekran wiec jak przyjdzie czas to wymienie go na cos innego.


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie jasno napisałem, pisalem ze clumsy w stosunku do passport, a z30 jest bardzo dobrym telefonem ale pekl mi ekran wiec jak przyjdzie czas to wymienie go na cos innego.

do Passporta trzeba się troszkę przyzwyczaić i potem już nie jest taki niezdarny ma kilka fajnych ciekawostek w sobie

no i co jest i plusem i minusem -  trzyma cenę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Moim zdaniem z Androidów najciekawsze są obecnie Motorole - ładne wzornictwo, prawie czysty system, rozsądne ceny. Można znaleźć lepsze słuchawki ale za znacznie wyższą cenę. Niektórzy pewnie też bardziej skorzystają na jakichś wyspecjalizowanych telefonach konkurencji (bo np. dobre zdjęcia to dla nich podstawa) - Moto niczym funkcjonalnie się nie wyróżnia. Jest po prostu dobrym telefonem ze świetnym wzornictwem, w zacnej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co polecilibyście obecnie z Androidem? Aktualnie czekam na nowego Nexusa 5X który ma być podobno pokazany 29 września i ma kosztować $399. Będzie to najlepszy wybór czy jest coś/niedługo będzie co oferuje lepszy telefon w podobnej cenie? Założenie mam takie że te 5,2" które ma mieć nowy Nexus to dla mnie maksimum jeżeli chodzi o rozmiar.

a może Zastanowiłbyś się nad Blackberry -- taki Z30 można kupić za fajne pieniądze , może bebechy nie wydają się super high end ale spokojnie daje radę system Blackberry jest płynny , nie przymula i jest bardzo intuicyjny, hub to coś co jak się raz spróbuje to będzie brakować na innych systemach i ... oprócz dużej pamięci wewnętrznej masz slot na kartę do 128gb, diodę powiadomień , gesty i jak dokupisz skórzane etui które po wsunięciu usypia telefon , bateria u mnie wytrzymywała od 7-20 (o 20 około 20-25%) (non stop na telefonie bt wifi wiadomości sms i BBM)

Edytowane przez civil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

@civil - jeśli chodzi o porównanie z iPhone 4S to się nie wypowiem, bo nie miałem. Miałem za to 3 razy iPhone 5S i powiem tylko tyle, że aparat w 5S zjada bez popitki ten z Q10 :)

 

@nicon - jeśli chodzi o Androida to masz w zasadzie 3 opcje: Nexus, Motorola oraz Alcatel, który zasadniczo daje czystego Androida. Reszta to nadal fajne telefony, ale Andek przerobiony z całą masą bloatware, które nie każdy lubi. Pod względem aktualizacji najpewniejszy jest Nexus i Motka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Blackberry to jeszcze warto wiedzieć, że system BBOS 10 się kończy. Wyraźnie widać zmniejszenie zainteresowania systemem przez twórców. Wycieki pojawiają się jeszcze rzadziej niż zwykle, aktualizacje oficjalne raz na pół roku, a o nowej wersji pojawiają się jedynie plotki. Co gorsze system nie specjalnie jest dopracowany i brak w nim wielu funkcji. Przy założeniu, ze telefon ma służyć na dłużej (a nie tylko na kilka miesięcy), kupowanie Blackberry w tym momencie może okazać się bezsensowne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie Zastanawiałeś się nad Z30 lub Passportem z Blackberry?

płynne działanie aplikacje z Androida w większości działają i bateria , nie do pobicia

 

Nie brałem w ogóle BB pod uwagę... Rozmiary niesamowite  ;)  pisałem, że wolałbym coś mniejszego od Nexusa, ale widzę że na to złapię chyba tylko Jabłko 5s/c/4s. Motorolkę dzisiaj oglądałem, ale jeszcze mnie nie przekonuje. Na szczęści jestem ostrożnym kupującym i długo myślę zanim zainwestuję kasę w coś co jest tak blisko ciała  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Fajnie wyglądają te Motorole i ceny też mają fajne. Nawet jest model Pure z czystym Androidem bez nakładek i preinstalowanego softu, ale rozmiar 5,7 to już jednak przesada :(, niestety flagowca nie ma w mniejszym rozmiarze.

 

EDIT: Jednak się myliłem, zwykła Moto X ma rozmiar 5,2. Muszę ją obadać na żywo, tylko obawiam się trochę nakładki od Moto, jak jest z aktualizacjami Androida? Bo w HTC było bardzo kiepsko.

 

Już od dłuższego czasu mam 5.1. Aktualizacje nie są tak szybkie jak na Nexusa, ale dzięki temu też nie mam problemów, które moja siostra ma ze swoim Nexusem 5 - Moto wypuszcza je dopiero jak Google ogarnie wszystkie bugi na Nexusach.

Z preinstalowanych aplikacji Moto:

- aparat: bardzo fajnie rozwiązany pod względem wygody

- galeria: ok

- moto: genialny zestaw ułatwień do korzystania z telefonu, typu gesty na uruchamianie aparatu i latarki, powiadomienia oszczędzające baterię, schematy ustawień w zależności od miejsca pobytu

- motorola connect: o ile ktoś nie ma smartwatcha to niestety bloatware

- motorola migrate: na plus - świetne narzędzie do przegrania wszystkiego ze starego telefonu, na minus - potem się nie przydaje

- oprócz powyższych cztery appki systemowe (obsługa gestów, obsługa głosu, pomoc i odpowiednik google now)

Sam system, poza powyższymi appkami, to czysty android, który śmiga jak należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A S6? Obecnie posiadam i jestem bardzo zadowolony. Zero jakichkolwiek przycięć, system mega płynnie działa. Aparat kładzie ten z S5 na łopatki, świetny wyświetlacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Miałem Samsunga Note 2 - telefon świetny, ale nakładka to porażka na całej linii. Zresztą to nie tylko nakładka samsunga - htc, Sony, właściwie wszystkie nakładki producentów niepotrzebnie obciążają sprzęt, ograniczają użytkownika i na dłuższą metę zaczynają dobijać nawet topowe słuchawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecny TouchWiz to już nie ta sama nakładka co kiedyś. W poprzednich samsungach (wszystkie Galaxy z serii S, Note I i II) zawsze zmieniałem launcher na Novę, teraz nie czuję takiej potrzeby. Oczywiście jest dużo mniej opcji modyfikacji niż w novie, ale te mi w zupełności wystarczają, a do tego działają bardzo dobre widgety Samsunga.

 

W HTC Sense bardzo mi się podoba - jest estetyczny i minimalistyczny, jednak jak zwykle coś musieli zepsuć (znowu aparat i ten nieszczęsny snapdragon 810) i HTC nie mogło zagościć w mojej kieszeni. Może następca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Novę odpalam nawet na czystym - za dużo przydatnych funkcji by nie korzystać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Zdecydowanie nie jest to telefon idealny - aparat mógłby być lepszy pod względem jakości zdjęć, bateria mogłaby mimo wszystko nieco dłużej trzymać, głośniki mogłyby być stereo (szczególnie biorąc pod uwagę ich wygląd), miejsca mogłoby być więcej (16gb bez możliwości rozszerzenia kartą sd), no i w przypadku brania bambusa (uwielbiam) koniecznie trzeba sprawdzić narożniki - w sklepach widziałem dwa modele z lekko odklejonym brzegiem plecków. Ja zamówiłem w końcu w X-Komie dwie sztuki i wybrałem tę w idealnym stanie i do tej pory trzyma się perfekcyjnie.

Pomimo powyższych wad jednak strasznie lubię ten telefon, a dodając do tego, że zapłaciłem za niego 1200zł to uważam, że jest bezkonkurencyjny i gdybym miał teraz kupować nowy telefon to też brałbym Moto (choć zastanawiałbym się nad tym 5,7 calowym olbrzymem ;))

Edit: Choć oczywiście jeżeli poczekanie na Nexusa 5 od LG to nie problem, to bym poczekał. Poprzedni model mnie odrzucił swoją plastikowością i bardzo słabą baterią, ale możliwe, że w nowym to poprawią i będzie to jeszcze lepszy sprzęt od Moto (choć bez bambusa :()

Edytowane przez Mateusz Dąbrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Używa ktoś BB Passport? Jakie wrażenia?

Mój Q10 wylądował w szufladzie ze względu na mały wyświetlacz. LG G3 teraz do ,,zabawy" powiedzmy, że jest ok.

Jednak klawiatura BB to moja absolutna słabość i tak się zastanawiam , że może jednak da się ją połączyć z sensownych rozmiarów wyswietlaczem.

Uzywalem Passporta jednak nie sprawdzil sie.Chodzi o wielkosc, niestety jednak dla mnie byl za duzy.Pracowalem w sklepie wiec przy schylaniu  czy nawet jak siedzialem to dwukrotnie wysunal sie z kieszeni i spadl na podloge.

Ogolnie co do jakosci wykonania to super oraz czas pracy na bateri,

No moze jeszcze bakowalo mi kilku aplikacji , ktore nie byly dostepne.

Wczesniej posiadalem Blackberry Z10 i funkcja pisania z podpowiedziami byla dla mnie rewelacyjna.

Gdyby tylko system posiadal aplikacje na ktorych mi zalezy do pozostalbym przy BB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A S6? Obecnie posiadam i jestem bardzo zadowolony. Zero jakichkolwiek przycięć, system mega płynnie działa. Aparat kładzie ten z S5 na łopatki, świetny wyświetlacz.

Po moich prywatno-zawodowych doświadczeniach z Samsungami jednoznacznie stwierdzam, że nie chcę mieć z tą marką ani z jej produktami nic do czynienia. Jakość wykonania, jakość oprogramowania, funkcjonalność telefonu - zabawka dla dziecka. Nie ma nic co mogło by mnie przekonać do zakupu tych "smartfonów".

 

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Po moich prywatno-zawodowych doświadczeniach z Samsungami jednoznacznie stwierdzam, że nie chcę mieć z tą marką ani z jej produktami nic do czynienia. Jakość wykonania, jakość oprogramowania, funkcjonalność telefonu - zabawka dla dziecka. Nie ma nic co mogło by mnie przekonać do zakupu tych "smartfonów".

 

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

 

W skrócie - nigdy nie miałeś w rękach S6. Jeśli chodzi o materiały i wykonanie to absolutny numer 1. Po nim długo nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem, miałem, nawet dzisiaj za połowę ceny można mieć lepsze telefony pod wieloma względami ;)

 

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem, miałem, nawet dzisiaj za połowę ceny można mieć lepsze telefony pod wieloma względami ;)

 

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Na przykład...te lepsze pod wieloma względami i za połowę ceny ?

 

wymęczone z fona....


ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Żarty na bok. Pisz konkretnie co i dlaczego. Nexus 5, owszem niczego sobie, tylko pod względem materiałów porównując do S6 to raczej Polonez do  Mercedesa, aparatu też nie ma co porównywać. Ekran też słabszy. Jedyna jego "przewaga" to pierwszeństwo aktualizacji. W każdym innym aspekcie jest gorszy.

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.