Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość dryblus

No to teraz pogadamy o telefonach

Rekomendowane odpowiedzi

Miał aktualizację do Androida 5? Chyba  Nie - on chyba nawet 4.4 nie otrzymał.

 

A 4s o któym móil hugo ma najnowszego ios ???


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma najnowszego iOSa (z 2 tygodnie temu dostał kolejne uaktualnienie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dobrze to działa na tym leciwym sprzęcie ?? Może ktoś się wypowiedzieć?


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już muli, szczególnie na przeglądarce i jak ma się porównanie do nowszych modeli, ale to jest 4 letni telefon. 

Do iOS 7 działało wg mnie tak jak trzeba, czyli przez ok. 3 lata, aczkolwiek jest sporo aplikacji które już wymagają iOS 8, więc i tak większość aktualizuje do tego softu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie miałem apple, no ale wsparcie z tego co tu czytam to the best, tylko może trochę na silę w takim razie ?


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krygo - a jasne, że peace :)

 

Kosma - mam na 4 bez s z Ios 7.1 - w porównaniu do żony 5s i córki 6 muli. Ale w porównaniu do Mojej Xperii z3 - to raczej nie odbiega. Przypuszczam, że podobnie jest z 4s na Ios 8.

Tak, czy siak - w 4 letnim urządzeniu jeśli jest technicznie sprawne - a zwykle jest - masz możliwość bezproblemowo nadal pracować i korzystać z dobrodziejstw najnowszych osiągnięć systemu - jeśli Ci na tym zależy. 

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na siłę nie, bo aplikacje wykorzystujące nowe funkcje nie będą działały (plus czasami jakieś łatki bezpieczeństwa), ale jeśli ktoś nie ma wyraźnej potrzeby to ja bym się wstrzymywał po 3 latach. Żeby nie było to ja fanbojem ani fachowcem nie jestem, ale używałem każdego OSa przez jakiś tam czas, zazwyczaj jako drugi telefon mam coś z Androidem i tylko dzielę się spostrzeżeniami (obecnie jestem w fazie zachwalania wszystkim Lumii, bo tania i stabilna ;)). 

Edytowane przez hugo012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Hehehe, rozpędziłeś się Adi bo mnie chyba nie zrozumiełeś :) Wspomnienie nieoficjalnych romów czy czystego androida miało na celu zobrazowanie jak system zaśmiecają Samsung czy tam inne LG oraz operatorzy robiąc często z telefonów to, a nie co innego. Nikt mi nie wmówi, że czysty andek nie zasuwa jak ta lala ;) Nikomu też nie wciskam modowania telefonu i sam tego nie robię (kiedyś mi się zdarzało). Natomiast co do "mitycznej personalizacji" :D to proszę... Poświęcenie dłuższej chwili na początku i w androidzie mogę sobie zmienić każdą ikonkę na taką jak chce, widgetów pogody od groma itd. itp, a to dla mnie ważne. W windowsie kafelki i "cześć czapka" :D  Tak, telefon to przede wszystkim narzędzie do konkretnych celów, ale czy nie lepiej jak wszystko wygląda dokładnie tak jak tego chcę ja? Peace

 

35723824570629497066.png

Tak jakby kogoś to miało zainteresować :P

 

Co lepszego ma Twoja aplikacja od pogody od żywego kafelka w Windows Phone, który z jednej strony ma grafikę pokazującą obecną pogodę i dane tekstowe, a po obrocie pokazuje prognozę na następne dni?

 

synchronizacja-danych-aplikacji-bing-mic

 

mało tego pogodę możesz mieć na ekranie blokady

 

ekran-podgladu-lumia.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A 4s o któym móil hugo ma najnowszego ios ???

 

4s ma możliwość do 8.4


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dobrze to działa na tym leciwym sprzęcie ?? Może ktoś się wypowiedzieć?

 

ja mam na 4s z  8.1 i jest ok. Żona ma z 8.3

Nie ma szału, zauważalnie Nexus 4  z Andkiem 5.1.1 .jest szybszy


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nexus też staruszek Panie

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz Jash to już próbujesz chyba uczepić się szczegółów. Przeczytaj ze zrozumieniem ostatnie zdanie z wypowiedzi, którą zacytowałeś to może dojdziesz do odpowiedzi. Dla podpowiedzi <_< powiem, że 

 

Tak, telefon to przede wszystkim narzędzie do konkretnych celów, ale czy nie lepiej jak wszystko wygląda dokładnie tak jak tego chcę ja? Peace

 

 

Ikon i czcionek kupa do wyboru. W windzie masz jedno i basta. A ową aplikacje miałem na Lumii 735 i d*py nie urywała. Z resztą chociażby taki viber z którego korzystam na okrągło na WP był żenująco wykonany. Ja ogólnie nie mówię, że to są złe telefony, ale pewne ograniczenia są dla mnie na dłuższą metę nieakceptowalne. 

Edytowane przez Krygo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda, w dużej mierze. Jacek napisał kto implementuje Windows. A jeśli rzeczywiście czytałeś mój post na który odpowiadasz - napisałem wyraźnie od iphone 5 w górę. A Ty o 4 s, nie wiem czemu.

 

Ale zachwyty dotyczą raczej tylko Nokii. Nie słyszałem, żeby ktoś kupował i chwalił Hisense Nana - jak ktoś rozważa zakup czegoś z Windowsem, to myśli przeważnie o Nokii ewentualnie HTC One, który jest jednym z mocniejszych telefonów z tym systemem. Z drugiej strony, parametry tych wszystkich telefonów są niemal identyczne, a te z 0,5 GB RAM mimo wszystko dość łatwo zamulić. Rozrzut w przypadku Androida jest jednak znacznie większy. 

System "do wszystkiego" nigdy nie będzie działał tak dobrze, jak system dedykowany dla konkretnych urządzeń pracujących na konkretnej platformie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odbiegając od Waszej dyskusji - w październiku BlackBerry ma zaprezentować nowy model Venice. Slider z... androidem :) Myślę, że może on sporo osób zainteresować. Dla mnie chyba będzie jednak nieco zbyt duży, ale fizyczna klawiatura i wygląd czarnej wersji są świetne. Poza tym, specyfikacja wygląda całkiem dobrze (podobna do LG G4 z tego co pamiętam). Podejrzewam tylko, że cena w Polsce będzie bardzo wysoka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Teraz Jash to już próbujesz chyba uczepić się szczegółów. Przeczytaj ze zrozumieniem ostatnie zdanie z wypowiedzi, którą zacytowałeś to może dojdziesz do odpowiedzi. Dla podpowiedzi <_< powiem, że 

 

 

Ikon i czcionek kupa do wyboru. W windzie masz jedno i basta. A ową aplikacje miałem na Lumii 735 i d*py nie urywała. Z resztą chociażby taki viber z którego korzystam na okrągło na WP był żenująco wykonany. Ja ogólnie nie mówię, że to są złe telefony, ale pewne ograniczenia są dla mnie na dłuższą metę nieakceptowalne. 

 

Czcionkę jeśli dobrze pamiętam można zmienić w Androidzie dopiero po root'cie. Nie jest to zatem podstawowa funkcjonalność dostępna dla każdego. Myślę, że grzebiąc w WP zrobisz to samo. Ikon w WP nie ma, ale są żywe kafelki, dla mnie dużo lepsze. Co do Vibera - dla mnie ta aplikacja to ogólnie porażka bez względu na system na jakim ją uruchomię.

 

Ale zachwyty dotyczą raczej tylko Nokii. Nie słyszałem, żeby ktoś kupował i chwalił Hisense Nana - jak ktoś rozważa zakup czegoś z Windowsem, to myśli przeważnie o Nokii ewentualnie HTC One, który jest jednym z mocniejszych telefonów z tym systemem. Z drugiej strony, parametry tych wszystkich telefonów są niemal identyczne, a te z 0,5 GB RAM mimo wszystko dość łatwo zamulić. Rozrzut w przypadku Androida jest jednak znacznie większy. 

System "do wszystkiego" nigdy nie będzie działał tak dobrze, jak system dedykowany dla konkretnych urządzeń pracujących na konkretnej platformie. 

 

Telefony z 0,5GB RAMu też działają. Mam w domu poza 830 i 820 jeszcze 530 i jakoś u córki daje radę. Ogólnie lekko badziewny sprzęt, ale android z takimi parametrami zdechłby po 10 minutach pracy.

Odbiegając od Waszej dyskusji - w październiku BlackBerry ma zaprezentować nowy model Venice. Slider z... androidem :) Myślę, że może on sporo osób zainteresować. Dla mnie chyba będzie jednak nieco zbyt duży, ale fizyczna klawiatura i wygląd czarnej wersji są świetne. Poza tym, specyfikacja wygląda całkiem dobrze (podobna do LG G4 z tego co pamiętam). Podejrzewam tylko, że cena w Polsce będzie bardzo wysoka.

 

Dla mnie totalna porażka BlackBerry. Urządzenie z obcym systemem. Może i okaże się sukcesem, ale dla mnie ta firma już upadała tak nisko, że niżej się nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i okaże się sukcesem, ale dla mnie ta firma już upadała tak nisko, że niżej się nie da.

 

Mam takie samo zdanie. Telefon beznadziejny pod każdym względem. Ogromny, wcale nie najwydajniejszy, obcy system. W Polsce pojawi się pewnie pod koniec roku, kiedy flagowce Samsunga będą posiadały znacznie lepsze parametry. Cena pewnie nie będzie niższa niż 2 500 zł. 

Nie wiem dlaczego firma znana z kompaktowych telefonów z fizyczną QWERTY upiera się, żeby konkurować w lidze niewygodnych i przekombinowanych urządzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parafrazując pewną reklamę - system do wszystkiego jest do niczego. ;)

Czcionki, panowie, a co mnie obchodzi jaką czcionkę mam w telefonie. Bez przesady. Ma być czytelna i zawsze taka nest standardowa. Na 1000 funkcjonalności zmiana czcionki byłaby dla mnie...... tysięczna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko wyobraź sobie rozwój smartfonów i urządzeń mobilnych gdyby nie było tego "systemu do wszystkiego". Był przez chwilę taki moment pod koniec minionej dekady. Każda firma kombinowała ze swoim systemem operacyjnym, czego efektem były niedopracowane urządzenia i brak ekosystemu. Przecież obecnie tak naprawdę nie ważne jest to, co dany system operacyjny oferuje. Ważne, żeby animacje były płynne i odpowiednie "apki" do pobrania.

Bardzo trudno jest się przebić ze swoim OS-em, właśnie przez brak odpowiedniej ilości aplikacji. Nawet Microsoft ma implantowac Google Playera, żeby na urządzeniach z Windowsem dało się uruchamiać aplikacje Androidowe. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czcionkę jeśli dobrze pamiętam można zmienić w Androidzie dopiero po root'cie. Nie jest to zatem podstawowa funkcjonalność dostępna dla każdego. Myślę, że grzebiąc w WP zrobisz to samo. Ikon w WP nie ma, ale są żywe kafelki, dla mnie dużo lepsze. Co do Vibera - dla mnie ta aplikacja to ogólnie porażka bez względu na system na jakim ją uruchomię.

 

Ja mam akurat Samsunga i w wszystkich jego telefonach zaimplementowana jest zmiana czcionki. Z resztą akurat w tym wypadku chodziło mi o czcionkę samego widgeta :) I na WP jej nie zmienisz, a jeżeli to kosztowało by to kuuupe zachodu. Żaden z nas drugiego nie przekona, jestem pewien, ale wytlumacz mi tylko jeszcze jedno: co Ci się nie podoba w viberze bo nie potrafię tego zrozumieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Miałem przez chwilę Samsunga Galaxy A5, w którym można zmieniać czcionki, ale jak dla mnie to one są beznadziejne.

Co do Vibera, nie napiszę bo już dawano wywaliłem. Coś było co mnie wkurzało w tej appce, ale co nie pamiętam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużym minusem Windows Phone było do niedawna brak możliwości nagrywania rozmów głosowych. Nie wiem czy w nowszych wersjach coś zmienili. 

Za to system jest potencjalnie bezpieczny. Zablokowany telefon jest nie do odczytania, a nawet odblokowany mało co obsługuje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jakbyś nie zauważył, iOS i WIndows działają TYLKO na telefonach Apple i MS...

 

Co do Apple to zgoda, ale telefon z WP można kupić nie tylko od MS. Przykład, Kruger&Matz Soul 2 ;-)

 

Edit: Zbyt szybko odpowiedziałem i nie zauważyłem, że 7 7 7, podał więcej przykładów słuchawek z WP ;-) 

Edytowane przez Ark

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehehe, rozpędziłeś się Adi bo mnie chyba nie zrozumiełeś :) Wspomnienie nieoficjalnych romów czy czystego androida miało na celu zobrazowanie jak system zaśmiecają Samsung czy tam inne LG oraz operatorzy robiąc często z telefonów to, a nie co innego. Nikt mi nie wmówi, że czysty andek nie zasuwa jak ta lala ;) Nikomu też nie wciskam modowania telefonu i sam tego nie robię (kiedyś mi się zdarzało). Natomiast co do "mitycznej personalizacji" :D to proszę... Poświęcenie dłuższej chwili na początku i w androidzie mogę sobie zmienić każdą ikonkę na taką jak chce, widgetów pogody od groma itd. itp, a to dla mnie ważne. W windowsie kafelki i "cześć czapka" :D  Tak, telefon to przede wszystkim narzędzie do konkretnych celów, ale czy nie lepiej jak wszystko wygląda dokładnie tak jak tego chcę ja? Peace

 

35723824570629497066.png

Tak jakby kogoś to miało zainteresować :P

Co z tego, że zmieniłeś wszystko jak wygląda to gorzej niż kafelki z fajną tapetą i nawet gorzej od stockowego touchwiza :D

 

 

A co do największych bolączek Windows Phone, to moim zdaniem nie jest to na pewno personalizacja samego wyglądu,

 

Gorsze jest to, że jak uruchamiam link do youtube na androidzie,  w mailu czy gdzieś to ustawiam domyślną aplikację youtube i tam mi się te linki później otwierają zamiast w przeglądarce. Ta funkcja domyślnych aplikacji do plików różnego rodzaju jest cholernie wygodna. W Windows Phone tak to niestety nie działa. I tu dochodzimy do największej bolączki czyli do lipy z aplikacjami.  System jest tak zaprojektowany, że nie ma nawet głupiego last.fm scrobblera działającego w czasie rzeczywistym, bo przy hubie muzyka ponoć tak się nie da,

 

Przyznaję się, że dużo korzystam z Facebooka i aplikacja od Microsoftu woła o pomstę do nieba, może nie jest tak zasobożerna jak wersja na Androida, ale ale...jak Facebook wprowadza zmiany w API to na Androidzie zaraz mamy aktualizację, Microsoft to dzisiaj nie dostosował aplikacji tak, żebym mógł zobaczyć wyskakujące powiadomienia o postach z tego dnia sprzed lat, zdjęcia wrzucane przez fanpages otwierają się w IE zamiast w aplikacji, nie ma sortowania komentarzy, tzn. nie dodasz odpowiedzi do konkretnego komentarza i też nie są tak wyświetlane, czyli nie wiadomo o co chodzi przy czytaniu. 

 

Instagram Beta, zrobiony przez Microsoft i przekazany Instagramowi ponoć został zaktualizowany wczoraj czy przedwczoraj, ale nie można było dodawać wideo, po tym jak Instagram dodał prostokątne zdjęcia feed się nie ładował...znowu zmiana API i użytkownicy Windows Phone w czarnej d*pie bo wszyscy mają gdzieś aktualizacje do ich aplikacji oprócz pasjonatów robiących appki typu gościu od 6tag.

 

Poza tym design systemu, intuicyjność obsługi super, przy korzystaniu WP lepiej mi się dzwoni, pisze wiadomości sms niż na jakimkolwiek Androidzie, zdecydowanie bardziej chce mi się korzystać wtedy z podstawowych telefonicznych funkcji. choć szybki Android to lepsza zabawka do internetów, głównie przez wsparcie developerów aplikacji.

 

Miałem 3 telefony z WP poczynając od wersji 7.8 przez 8 i 8.1 i każdy jeden miał jakąś lipę z ekranem, 710 - podświetlenie smużyło, 625 stuck pixel, który zniknął po pół roku, teraz w 535 znowu po dwóch tygodniach stuck pixel. W samsungu - S4 mini, dwa tablety - nie do pomyślenia...2% rynku i na tym się skończy z takim podejściem Microsoftu. Nie widzę możliwości zawojowania rynku.

Edytowane przez Admof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Admof - YT to aplikacja Google, dlatego tak to działa. Ja rozwiązałem ten problem w ten sposób, że kopiuje link, a potem otwieram go np. w Tubecast.

FB - pełna zgoda. Najgorsza wersja FB jaka jest to na WP. Fakt, że jest lekka i płynna w porównaniu z tą z Androida, ale działa jak chce, powiadamia jak chce, część powiadomień otwiera w aplikacji, część w przeglądarce. Nieporozumienie. Są inne, nieoficjalne, ale ja nie próbowałem.

Instagram Beta - czekam na dzień, kiedy to g*wno zniknie ze sklepu, bo jest zupełnie nie potrzebne. Na szczęście jest 6tag - aplikacja do Instagrama na WP, która funkcjonalnością, wyglądem, jakością zdjęć kładzie na łopatki wszystkie oficjalne appki Instagrama na wszystkie systemy. Najlepsza aplikacja jaka jest na WP i najlepszy klient Instagrama. Rudy H. odwalił świetną robotę.

 

Tak jak pisałem, po roku przerwy z Androidem nie odnajduje się w tym systemie. Nie pasują mi ikony. Wróciłem do WP, odesłałem Samsunga i czekam na NL830 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem przez chwilę Samsunga Galaxy A5, w którym można zmieniać czcionki, ale jak dla mnie to one są beznadziejne.

Co do Vibera, nie napiszę bo już dawano wywaliłem. Coś było co mnie wkurzało w tej appce, ale co nie pamiętam :D

 

Czcionki dostępne na dzień dobry to nie wszystko bo mnóstwo tego w sklepiku Google. A Viber?

 

- nie no Viber jest fatalny

- dlaczego?

- nie pamiętam

 

Tu już wymiękam :D

 

Co z tego, że zmieniłeś wszystko jak wygląda to gorzej niż kafelki z fajną tapetą i nawet gorzej od stockowego touchwiza :D

 

Wiesz dobrze, że chodziło o to co można zmienić/ zrobić i ustawić pod siebie. A to co Ty o tym sądzisz... Ma się podobać mi, a nie Tobie.

Edytowane przez Krygo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.