Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość dryblus

No to teraz pogadamy o telefonach

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem LifeProffa [sprzedałem z telefonem] a teraz mam SupCase [iMO najlepszy stosunek jakość cena]


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dosyć mocno się zastanawiam nad BB Passport. Warto się nakręcać na ten telefon, czy lepiej sobie go wybić z głowy? Mam e72 i jakoś trudno mi się przekonać do telefonu bez przycisków :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Świetnie wykonany smartfon z praktycznie martwym już systemem, jeśli to nie przeszkadza bierz. Którą wersję chcesz kupić tę starszą, czy nowszą, szarą z kantami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dzięki Tobie dowiedziałem się, że Passport dostępny jest w dwóch wersjach (do teraz myślałem, że to jest jedynie różnica kolorystyczna). Przyznaje się bez bicia, że jestem laikiem w tym zakresie.

 

Martwy system oznacza, że może być problem w przypadku, gdybym korzystał z internetu?

 

Szukam czegoś na kilka lat. Z kolei trochę szkoda by mi było wydawać tyle kasy na Priv. I pewnie z tej przyczyny rozglądałbym się za pierwszą wersją Passporta.

Edytowane przez Dar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fankaDaktarina

Ja kupiłam Passport i jestem bardzo zadowolona. Dla mnie telefon to nie zabawka, nie interesują mnie pierdyliony aplikacji, rootowanie systemów itp. Ma działać stabilnie, kocham fizyczna klawiaturę i gdyby nie zbyt mały ekran w moim Q10 to bym go nie zmieniała. Jednak do przeglądania neta potrzebowałam większego wyświetlacza i stąd zmiana. N minus względem Q10 : aparat (tam robił zdjęcia błyskawicznie, tutaj niestety autofocus mnie wkurza) i klawiatura (tamta pełna była wygodniejsza) - jednak do tej już też się przyzwyczailam.

 

Jeśli nie masz parcia na duży wyświetlacz to moim zdaniem Q10 jest lepszy. Jeśli jednak neta sporo przeglądasz to Passport.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Którą masz wersję Passporta? Dodam, że nie gram w gierki, nie interesuje mnie dłubanina przy telefonie. Priorytet, to spokój :), rozmowy, internet i zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fankaDaktarina

Zabiliscie mnie tymi wersjami. Nie wiedziałam nawet, że są dwie ;) pewnie starą - czarny z metalową obwodka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o Huawei Shots X, w sumie był temat,ale bez odzewu...


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Jeśli chodzi o różnice między Passportem czarnym, a Silver Edition odsyłam do wujka :)

 

https://www.google.pl/search?hl=pl&site=imghp&tbm=isch&source=hp&biw=1280&bih=891&q=blackberry+passport&oq=blackberry+&gs_l=img.3.1.0l10.1005.3423.0.5436.11.8.0.2.2.0.271.469.1j1j1.3.0....0...1ac.1.64.img..6.5.480.0JejGcf6m4M#hl=pl&tbm=isch&q=blackberry+passport+vs+blackberry+passport+silver+edition

 

Jest jeszcze wersja czerwona, ale nie podoba mi się.

 

Co do Q10 - miałem. To było moje ostatnie BB, a miałem większość modeli. QWERTY cudowna rzecz, system bez zawieszek (ale dziś już bez wsparcia), niestety mizerny aparat i kwadratowy ekran, na którym przeglądanie niektórych treści było kłopotliwe.

 

Robert, jeśli chodzi o ShotX - kolega ma właśnie na testach. Jak chcesz zaczekaj aż skończy, dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fankaDaktarina

Z tym mizernym aparatem to się akurat nie zgodzę... dla przeciętnego użytkownika będzie zdecydowanie wystarczający. A jeśli ktoś ceni sobie szybkość robienia zdjęcia (ja mając ruchliwą szarańczę w domu - tak) to będzie zadowolony.

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Widocznie nie jestem z tych przeciętnych :D

Jak dla mnie foty z Q10 były tak bardzo wyprane z kolorów, że na komputerze nie dało się ich oglądać. Barwowo wyglądały na "smutne" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że Passport jest tak słabo dostępny w ofercie na abonament. A jak już jest, to cena nie zachęca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o Huawei Shots X, w sumie był temat,ale bez odzewu...


Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o Huawei Shots X, w sumie był temat,ale bez odzewu...

Wczoraj macalem w MM. Fajny bajer z aparatem. Niezłe wykonany.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób, jakim narzędziem mogę dokonać konwersji wideo kręconego smarfonem tak aby kilkuminutowy filmik nie zajmował kilkaset MB? Polecicie coś?


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bart8

W jaki sposób, jakim narzędziem mogę dokonać konwersji wideo kręconego smarfonem tak aby kilkuminutowy filmik nie zajmował kilkaset MB? Polecicie coś?

Jaki telefon? Może jest możliwość zmiany rozdzielczości, jakości w ustawieniach nagrywania? Jeśli chciałbyś konwertować to możesz użyć np. darmowego handbrake, obniżyć bitrate, zmienić kodek, zmniejszyć rozdzielczość i współczynnik RF, ale nie wiem czy jest sens, bo dekompresja i ponowna rekompresja spowoduje pogorszenie jakości.

 

https://handbrake.fr/

 

Tutaj o współczynniku RF-może zdziałać cuda z rozmiarem wideo, jest porównania jakości w zależności od ustawinia RF:

 

https://mattgadient.com/2013/06/20/comparing-x264-rf-settings-in-handbrake-examples/

 

Przykład rozmiaru wideo:

 

RF:0 – 6127.2MB 

RF:10 – 1925.2MB 

RF:18 – 355.6MB

RF:20 – 254.6MB

RF:22 – 197.3MB

RF:24 – 160.4MB

RF:26 – 136.1MB

RF:28 – 119.6MB

RF:30 – 107.5MB

RF:32 – 98.3MB

Edytowane przez bart8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki telefon? Może jest możliwość zmiany rozdzielczości, jakości w ustawieniach nagrywania? Jeśli chciałbyś konwertować to możesz użyć np. darmowego handbrake, obniżyć bitrate, zmienić kodek, zmniejszyć rozdzielczość i współczynnik RF, ale nie wiem czy jest sens, bo dekompresja i ponowna rekompresja spowoduje pogorszenie jakości.

 

https://handbrake.fr/

 

Tutaj o współczynniku RF-może zdziałać cuda z rozmiarem wideo, jest porównania jakości w zależności od ustawinia RF:

 

https://mattgadient.com/2013/06/20/comparing-x264-rf-settings-in-handbrake-examples/

 

Przykład rozmiaru wideo:

 

RF:0 – 6127.2MB

RF:10 – 1925.2MB

RF:18 – 355.6MB

RF:20 – 254.6MB

RF:22 – 197.3MB

RF:24 – 160.4MB

RF:26 – 136.1MB

RF:28 – 119.6MB

RF:30 – 107.5MB

RF:32 – 98.3MB

Telefon to Samasung Note 3. Na max rozdzielczisci 3840x2160 60 sekundowy film zajmuje 350 MB. Oczywiscie moge zmienic rozdzielczosc ale wiadomo juz ze stratą na jakosci dlatego szukam posredniego rozwiazania. Edytowane przez Diego04

"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bart8

Telefon to Samasung Note 3. Na max rozdzielczisci 3840x2160 60 sekundowy film zajmuje 350 MB. Oczywiscie moge zmienic rozdzielczosc ale wiadomo juz ze stratą na jakosci dlatego szukam posredniego rozwiazania.

Ekran tego telefonu ma 1080p, odtwarzanie nagranego w 4k(3840x2160) na nim filmu mija się z celem, nie odczujesz wizualnie żadnej różnicy w porównaniu do 1080p, efekt placebo. Jeśli telewizor czy inne urządzenia na których chcesz oglądać później nagrane wideo nie ma 4k to nie widzę sensu nagrywania w takiej rozdzielczości. Chyba, że rozpatrujesz takie archiwalne widea w kategorii np. pamiątki, którą obejrzysz za kilka lat to wtedy standard 4k upowszechni się w większości urządzeń na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się wczoraj przesiadłem z Motoroli Moto G 2014 LTE na Xiaomi Redmi Note 2...

O3AfunP.jpg?1

fot. źródło androidauthority

 

I tak jak Motorola niby fajna, praktycznie czysty Android, Marshmallow na pokładzie, dobry ekran, fajne materiały z których jest wykonany, dobre zdjęcia..to jednak w porównaniu do Samsunga S4 mini z niby ciężkim touchwizem to muł trochę, dławi się z powodu RAM chyba, 1GB vs 1,5GB widocznie robi dużą różnice.

 

A Xiaomi już wiem dlaczego nazywa się chińskim Apple...klapka z tyłu jest wprawdzie imho zrobiona z okrutnego plastiku, co przy Motce czy Lumiach wypada słabiutko, ale ekran full hd świetny, i jezu jak to z tym mediatekiem ośmiordzeniowym śmiga przy 2 GB RAM to ja nie mam pytań...mocny nie tylko w benchmarku. Przy tej cenie jak mi się za rok rozpadnie to też nie będę płakał. A wrażenia z użytkowania potężne, jakby flagowiec (performance) w skórze budżetowego chińczyka (ta klapka bleh). Na razie jestem happy. Pewnie gdyby weszli z takimi cenami oficjalnie do Europy i USA to by ich zabili na patentach, ale gdyby patenty nie istniały to Samsung i Apple zaczęli by płakać cichutko w kąciku...takie pierwsze wrażenie po jednym dniu. 

Za IPhone 6s można pięć takich Xiaomi 5,5 cala  kupić, masakra :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się wczoraj przesiadłem z Motoroli Moto G 2014 LTE na Xiaomi Redmi Note 2...

O ile można spytac gdzie brałeś??

na alle, prosto z Chin czy na XFS?? i w jakiej cenie trafiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się wczoraj przesiadłem z Motoroli Moto G 2014 LTE na Xiaomi Redmi Note 2...

 

Czytam opinie w necie na temat tego telefonu (Xiaomi) i natrafiam na same laurki. Ciekawe tylko na ile prawdziwe są te opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno, post pod postem...

 

Panowie, czy dużo lepszy jest Blackberry Priv w porównaniu do Blackberry Passport?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile można spytac gdzie brałeś??

na alle, prosto z Chin czy na XFS?? i w jakiej cenie trafiłeś?

 

brałem na tej stronie http://xiaomi.com.pl/produkt/telefon-xiaomi-redmi-note-2-16gb-lte/ to sklep użytkownika z allegro Sklep TV SAT, wysyłka jest z polski, wgrane od razu jest miui polska, gdzie wszystko jest w pl itp. Dostałem telefon w dwa dni. Jednak jak zaraz po zamówieniu czytałem na polskim forum xiaomi, że ludzie mieli przejścia z tym sprzedawcą (A to, że nie ma na stanie tego co jest na stronie i takie tam różne) i trochę się peniałem...zakładam , że jak kupuję chińczyka w Polsce, takiego którego oficjalnie nie ma na rynku to w przypadku awarii mogą być przejścia gwarancyjne...jakby to miał być Xiaomi za 1400 PLN to bym pewnie speniał i kupił coś innego ;] I na klapce tylnej jest jakby mały odprysk plastiku, albo w transporcie tak dostał, albo wcisnęli taką klapkę, heh, ale nie mam siły teraz się o to ciskać, tylko dokupię skórzane plecki...

 

A co do laurek to cóż...to jak śmiga ten telefon...generalnie ajfoniarze i windowsowcy patrząc na to jak działa taki telefon tracą oręż w sprawie mulącego androida...:) Oprócz laurek, w recenzjach zawsze w minusach jest wykonanie. bo cóż, tylna klapa sprawia wrażenie tanioszki, materiał jest kiepski, zostają paluchy...do tego złącze usb do ładowania jest, no cóż...trzeba uważać żeby nie pociągnąć za kabel bo rozłączysz sprzęt...wszystkie te chińskie przymioty taniości bledną jak zaczyna się korzystać ze sprzętu. A nowszy model: Redmi Note 3 jest już metalowy zdaje się coby lepsze wrażenie sprawiać. Nie wiem, może lepiej wziąć Mi4, albo Redmi 3-  5,0 cali...? To tak po dwóch dniach korzystania, może za miesiąc będę chciał go wyrzucić za okno, jeszcze nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Admof zamów sobie jakieś plecki i plastik przestanie Ci przeszkadzać. Tylko nie bierz Ipaky bo z wykonaniem tam jest słabiutko. Ja na tym tel siedzę od stycznia i złego słowa nie powiem. W tej cenie zapewne nic lepszego się nie znajdzie. Jeżeli ktoś się zastanawia to polecam. Jeżeli chodzi o sklep tv-sat to nie polecam. Ja dostałem jakąś no name ładowarkę zamiast oryginalnej.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.