Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość dryblus

No to teraz pogadamy o telefonach

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jash

Jeśli słyszę od kolegów, że laguje im S6, jeśli słyszę, że czasem przycina dialer w S7 to nie ma bata, żeby A5 dawał radę.

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupuje nowe urządzenia samsunga z touchwizem - pomimo że podobno jakiś czas temu go udoskonalili - to nie korzystam z niego nawet chwili. Od razu instaluje NovaLauncher. Polecam.


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kolegom polecam mój nowy nabytek - BlackBerry Passport. Najlepszy telefon jaki do tej pory miałem.

 

Wysłane z mojego Passport przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak ma być skoro wypuszczają nowe  modele słabsze od starszych...


Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim Microsoft przejmując Nokię widzę, pozwalniał większość ludzi, którzy, stanowili o fajności Lumii, między innymi projektanta, który projektował Lumie, albo on sam odszedł, ale te nowe Lumie są znacznie brzydsze niż te pierwsze. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Flagowiec 920, potem 930 kosztowały dużo mniej niż 950. Imho Nokia się przeliczyła.

 

Tapaltak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Flagowiec 920, potem 930 kosztowały dużo mniej niż 950. Imho Nokia się przeliczyła.

 

Tapaltak

Nie Nokia, tylko Microsoft, chociaż 950 to też jeszcze projekt spod ręki dizajnerów Nokii (ale mało kto o tym wie)

Niestety jak się proponuje sprzęt za 3kpln z taniego plastiku, skrzypiącego o dizajnie niespecjalnie porywającym, jeśli do tego leży deweloperka to efekt jest jaki jest.

Słabo to wygląda bo na chwilę obecną wybór sprowadza się do iOS i Androida.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam czasami ten temat i może czas aby odnieść się do niektórych wątków.

 

  1. Nie wiem jak używacie (lub znajomi) wspominane Samsungi, oczywiście z TW, ale ja nabyłem w październiku 2014 roku kastrata czyli model S5 mini. Mam bzika na punkcie telefonów na dwie karty. Telefon miał już tego nowszego TouchWiza, nowszego ode wersji znanej np. z S4. Wcześniej używałem (po kolei) 2 smartfonów od tego samego producenta. Co tu dużo mówić. Samsunga wyciągam z pudełka i jest od razu do używania (zaraz napiszę o co chodzi), model uważam bardzo udany. Przez te półtora roku nie miałem z nim problemów - nie pamiętam jakiś zawieszeń, spowolnień itp. Śmiga jak jakiś flagowiec. Nie chcę tu na siłę upiększać, tak po prostu jest. I to też może być uznane jako małe przekleństwo ;-) bo od marca mam służbowego Huaweia P8 lite, czyli też kastrat i bebeszki też ma lepsze od S5 mini, ale... Są pewne drobiazgi, które denerwują np. 1) brak app drawera - wszystkie aplikacje lądują na głównym pulpicie, 2) estetyka ikonek, podstawowych aplikacji np dialer, smsy no niestety nie jest dla mnie. Pierwszy raz musiałem skorzystać z launchera - instalacja Novy + zestaw ikon. Wreszcie jakoś to wygląda + jest app drawer. 3) wygląd, obudowa S5 mini jest super, może też dzięki temu że jest mniejszy (poręczniejszy?) ale też plecki telefonu  pokryte jakimś tam materiałem - i dobrze wygląda i bardzo dobrze się trzyma w dłoni. A P8 - następny dodatek do telefonu zamówiony - przezroczyste etui z "czegoś-tam". Telefon jest kanciasty i tylko patrzeć jak się wyślizgnie z dłoni.  Jedno co ma na plus do głośnik na dole obudowy a nie na pleckach a i głośnośc jest dużo lepsza. I co jeszcze - używam praktycznie zestawu aplikacji, tych samych od jakiegoś czasu. Przy zmianie telefonów poinstalowałem więc to samo co w S5 mini i niestety czuję raz na jakiś czas małe zamyślenie, nie często ale jednak się zdaża. A powtarzam byłem już od tego odzwyczajony mając s5 mini. Teraz do końca nie wiem co robić - zostać przy Samsungu, ale co z Huawei, ma się kurzyć? Pewnie będę używać P8 a s5 mini na sprzedaż, tylko nie chcę nawet liczyć ile będę w plecy :-)
  2. Piszecie o produkach od Apple. Jeden z kolegów wspominał swojego Ipada 2. Też mam takiego, z 3g. Działął świetnie, rewelacyjnie, do czasu.. W okolicach grudnia 2014/ stycznia 2015 jedna (!) aplikacja wymusiłą na mnie aktualizację systemu (wcześniej je pomijałem) i niestety od tego się zaczęło. Tnie się to wszystko, zamyśla, aplikacje trzeba wciskać po kilka razy. Aj... Kiedyś czytałem, że producent nie jest zadowolony ze sprzedaży nowych tabletów bo... podobno za dobrze działały ipady 2 generacji. I co, może znaleźli na to sposób - zamulimy go skutecznie nowszym oprogramowaniem. Jakby tak dbali o szczegóły to byłby komunikat - drogi właścicielu posiadasz taki i taki model, sprawdziliśmy że dostępna aktulizacja jest ponad siły sprzetowe twojego staruszka, instalujesz na własną odpowiedzialność. Tak wiem, naiwny jestem. Także producent zmusił mnie do zmiany tabletu, ale już nie zdecyduje się na coś z iOS.
  3. Grzanie Lumii 920 i 930. Żona ma akurat model 925 od półtora roku i nigdy nic o tym nie wspominała. Może akurat w tym jest coś lepiej zrobione?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

1. Co do appdrawera - zawsze jest alternatywa w postaci innego launchera, np. Nova Prime. Sam używam, bo launcher LG średnio przypadł mi do gustu. Tam już masz appdrawera.

Co do działania Samsungów, może i u Ciebie jest OK, ale większość jak czytam i słyszę od kolegów kuleje. Wczoraj był artykuł na Antyweb chyba, gdzie autor używa Galaxy S7 i niestety, ale czasem dyszy :)

2. O Apple się już nie wypowiadam.

3. 925 nie ma Snapa 8xx więc dlatego nie ma efektu piecyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

App drawer - pisałem, że zainstalowałem Nova launcher. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bart8

Wczoraj był artykuł na Antyweb chyba, gdzie autor używa Galaxy S7 i niestety, ale czasem dyszy :)

Podrzucisz link?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

  1. Piszecie o produkach od Apple. Jeden z kolegów wspominał swojego Ipada 2. Też mam takiego, z 3g. Działął świetnie, rewelacyjnie, do czasu.. W okolicach grudnia 2014/ stycznia 2015 jedna (!) aplikacja wymusiłą na mnie aktualizację systemu (wcześniej je pomijałem) i niestety od tego się zaczęło. Tnie się to wszystko, zamyśla, aplikacje trzeba wciskać po kilka razy. Aj... Kiedyś czytałem, że producent nie jest zadowolony ze sprzedaży nowych tabletów bo... podobno za dobrze działały ipady 2 generacji. I co, może znaleźli na to sposób - zamulimy go skutecznie nowszym oprogramowaniem. Jakby tak dbali o szczegóły to byłby komunikat - drogi właścicielu posiadasz taki i taki model, sprawdziliśmy że dostępna aktulizacja jest ponad siły sprzetowe twojego staruszka, instalujesz na własną odpowiedzialność. Tak wiem, naiwny jestem. Także producent zmusił mnie do zmiany tabletu, ale już nie zdecyduje się na coś z iOS.

 

 Potwierdzam. Miałem identyczną sytuację. Akurat ja bardzo lubię produkty Apple, ale tym ruchem zdecydowanie dostali u mnie minusa. I tak iPada 2 używałem głównie do czytania (tak, wiem że czytniki są do tego lepsze). I samo "przewracanie" kartek było takie mozolne że nie dało się  z niego korzystać. Akurat ja dałem się złowić i kupiłem nowszy, ale obiecałem sobie że to ostatni raz. Nie miałbym pretensji gdyby sprzęt uległ zwykłemu zużyciu lub bateria podziękowała za współpracę, ale tu ewidentnie zmuszono użytkowników do odpłatnego upgrade sprzętu. Najlepszy dowód na to - nie dało się wrócić do wcześniejszego systemu. 

 

 

Teraz mam najmocniejszego dostępnego na rynku i naprawdę mam nadzieję że conajmniej 2-3 lata pociągnie. A nawet jak przestane być wspierany to chociaż iBooks bez problemu da się obsługiwać. 


"Ten zegarek tak jak ja posiada serce które bije..."  B.H. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30 kart i gość się dziwi? Desktopowa wersja Chroma na służbowym lapku przy 15 otwartych karach w dwóch oknach (nic nadzwyczajnie wymagającego) pożarła mi dzisiaj 3,8 GB (sic!) RAMu.

 

Udało mi się kupić S7 w dobrej cenie i od soboty testuję. Na razie zauważyłem lepszą żywotność na baterii (24h włączony, prawie 3h SOT, w tym zrobionych około 70 zdjęć + nagranie 15 minut filmu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kolegom polecam mój nowy nabytek - BlackBerry Passport. Najlepszy telefon jaki do tej pory miałem.

 

Wysłane z mojego Passport przy użyciu Tapatalka

Chciałem Z30 na niego zmienić, ale BB niestety nie wyda nowych poważnych wersji systemu. Tylko łatki bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

A co myślicie o moto X force? Warto czy przesada cenowa?

 

Za taką kasę przecierające się nylonowe plecki w nierozbieralnym telefonie, no way.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za taką kasę przecierające się nylonowe plecki w nierozbieralnym telefonie, no way.

Dzięki. Oświeciłeś mnie. Nawet nie wiedziałem, że nierozbieralna. Plastik, cóż jest wszędzie. Jedno co to mnie ta cena od początku odrzucała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Tam nie ma plastiku. Z przodu szkło boki metalowe ale plecki są z materiału który się przeciera i zadziera. Trochę to słabe. Sam wygląd co warto dodać typowo Motorolowy, nie powala oryginalnością.

 

Wysłane z mojego LG-H960 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uprzedzam, że nie jestem Apple fanboy'em, ale od czasu 7-mki(tragedia, wcześniej miałem XP-ka) Windy nie uznaję, a Bill'a Gates'a też nie trawię ;)

Od 3 lat śmigam ze starym ajfonem 4S(lubię wyświetlacze Retina i jego konkretną obudowę, a geekiem nie jestem, więc nie wykorzystuje nic innego niż przeglądarka, aparat, kontakty, odtwarzacz - przyzwyczaiłem się do brzmienia produktów Apple z różnymi portable słuchawkami, które mam). 

Od ponad 2 lat jestem bardzo przywiązany do interfejsu Apple - brat mnie przekonał po tym jak spaliłem 7-letniego IBM(jeszcze preLenovo) X41, którego sobie ceniłem, do zakupu MB Pro Retina 13". Bardzo lubię ostre, wyraźne i piękne - zdjęcia(mechanizmy!), filmy oraz teksty(nie męczy mi się wzrok nawet po kilkunastu godzinach pracy) wyświetlacze Retina, świetny czas pracy na baterii - od 6 do 10h, w zależności od wykorzystywanych programów i pancerną obudowę(miesiąc temu wyrżnąłem nim(można powiedzieć, że mi się wyślizgnął z rąk) o dębową litą komodę - ma tylko drobne wgniecenie na klapie, zawiasy nie ruszone, ekran i obudowa nie ruszone.

T-mobile męczy mnie telefonami, żebym przedłużył umowę już od ponad roku. 

Więc, mam do wykorzystania 300zł za lojalkę, umowa Jump pro Firma, niecałe 90zł netto/mies(jak dotąd), wystarczy mi 4-8GB netu, a żeby jeszcze bardziej obniżyć cenę wezmę go na 30 lub 36 miesięcy. Będzie to tel firmowy, więc na F-VAT.

Zależy mi na tym by prawie tak pancerny jak 4S, więc zastanawiam się czy brać 6-tkę(widziałem i czytałem o "bend over") czy doinwestować w 6S?

Nie ukrywam, że nie lubię zmieniać niczego, dlatego ma być to telefon na 2-3 lata(wezmę ubezpieczenie za 9zł/mies). 

Stabilny, bez wodotrysków, a przede wszystkim solidnie obudowany.

Z uwagi na w/w przyzwyczajenia, zostaję przy Apple, więc(o ile ktoś się orientuje):

1. brać 6S, w cenie dla oferty Firma, 90netto/mies, 30-36mies, z tą wspomnianą zniżką 300zł 

2. brać 6 lub 6S, ale przenieść numer do Play bądź Orange? Jak dotąd nie narzekałem na T-mobile, ale też nie bardzo się interesowałem tym co mogą mi zaoferować inne sieci.


IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.