Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość dryblus

No to teraz pogadamy o telefonach

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jash

Niektórzy jednak nadal myślą, że żyją w hermetycznie zamkniętym pudełku, gdzie nikt na nich nie patrzy i nie słucha i do tego wierzą, że jak ktoś im powie, że dba o ich bezpieczeństwo to tak jest. Matrix Panowie, czysty matrix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Możesz podać źródła i przykłady pchania całej aktywności na jakieś serwery, które są potem wykorzystywane nie wiem do czego?

 

 

PS

 

Nie, nie jestem specjalistą i nie chronię się, bo raz, że jeśli chodzi o moje dane to nie ma czego, a dwa jak pisałem jestem Mały Miki i moje dane są tak istotne jak zeszłoroczny śnieg, ale najwidoczniej Ty jesteś personą wyższej kategorii, która zamyka głowę w szczelnym metalowym kasku.

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję porady...

Mam dłuższy czas galaxy s6 i jestem zadowolony.

Ale zaczęło mnie nosić na zmianę :)

I zastanawiam się co - galaxy s7 ( edge ), huawei p9, iphone SE....nie wiem :rolleyes:


ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Jeśli chodzi o SE - nie braknie Ci tego 1 cala ekranu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to jest dylemat....

Ale wolałbym czynną pomoc w wyborze :)


ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jakieś wymagania masz? Przedział cenowy? Czy tak po prostu między tymi trzema?

 

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymagania - podobne jak parametry podanych modeli, cenowo również.

Oczywiście taniej również :)


ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja się nie podejmę. Na rynku wtórnym p9 kosztuje 1500-1600 zł a nowy 2050.

S7 odpowiednio 1900 i 2300

Jeden ma Qhd drugi fhd. Jeden robi lepsze zdjęcia w kolorze i przy gorszym świetle, drugi monochromatyczne, jeden szklany a drugi aluminiowy. Jeden ma czytnik z przodu, drugi z tyłu. Itp, itd

 

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Którą wersję miałeś 2GB ramu, czy 3GB ramu. Bo jeśli tą pierwszą to zdecydowanie w połączeniu z Helio 20 to raczej słaba opcja, z resztą ta druga nie lepsza (10 rdzeniowy Mediatek to słaby procesor). No i jeszcze jedno. Nie wiem, którą masz wersję iP 6S ale to sprzęt w najlepszym razie za 2500zł. Redmi Note 4 w zależności od wersji kosztuje 135/180 dolarów. No wiem więc co chcesz porównywać.

Jak już to zestaw 6S z Mi5 Pro.

Apple robi tylko flagowce specyfikacje więc i z takimi niech będzie porównywane.

 

3 gb

I jasne dla mnie, że to telefony z różnych półek - ja tylko nie rozumiem zachwytów które nie raz się pojawiają. To telefon, który kosztował mniej niż 1000 zł - i na tyle wyglądał i działał. Gdzie ta wartość dodana "siaomi"?

Którą wersję miałeś 2GB ramu, czy 3GB ramu. Bo jeśli tą pierwszą to zdecydowanie w połączeniu z Helio 20 to raczej słaba opcja, z resztą ta druga nie lepsza (10 rdzeniowy Mediatek to słaby procesor). No i jeszcze jedno. Nie wiem, którą masz wersję iP 6S ale to sprzęt w najlepszym razie za 2500zł. Redmi Note 4 w zależności od wersji kosztuje 135/180 dolarów. No wiem więc co chcesz porównywać.

Jak już to zestaw 6S z Mi5 Pro.

Apple robi tylko flagowce specyfikacje więc i z takimi niech będzie porównywane.

 

3 gb

I jasne dla mnie, że to telefony z różnych półek - ja tylko nie rozumiem zachwytów które nie raz się pojawiają. To telefon, który kosztował mniej niż 1000 zł - i na tyle wyglądał i działał. Gdzie ta wartość dodana "siaomi"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś spojrzał spokojnie jaki Samsung jest za 800, albo LG a jakie Xiaomi i jaka jest różnica w mocy podzespołów to byś wiedzial gdzie jest ta wartość dodana.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Adrian - już to pisałem, ale powtórzę.

Kupiłem córce Xiaomi Redmi 4 Pro za 799zł (można taniej, bo w Chinach kosztował wtedy jakieś 530zł, a z Vatem wyjdzie coś koło 650zł) - telefon w całości wykonany z metalu, poza wstawką z tworzywa na antenę. Materiały i jakość wykonania 10/10.

Specyfikacja techniczna jest tu:

http://www.mgsm.pl/pl/katalog/xiaomi/redmi4highedition/Xiaomi-Redmi-4-High-Edition.html

Teraz zerknij na konkurencję, tę bardziej znaną z taką specyfikacją i sprawdź ile kosztuje. To jest dla mnie ta wartość dodana, że kupiłem sprzęt ze średniej półki za połowę tego co proponuję ta znana konkurencja. Nic więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 gb

I jasne dla mnie, że to telefony z różnych półek - ja tylko nie rozumiem zachwytów które nie raz się pojawiają. To telefon, który kosztował mniej niż 1000 zł - i na tyle wyglądał i działał. Gdzie ta wartość dodana "siaomi"?

 

 

3 gb

I jasne dla mnie, że to telefony z różnych półek - ja tylko nie rozumiem zachwytów które nie raz się pojawiają. To telefon, który kosztował mniej niż 1000 zł - i na tyle wyglądał i działał. Gdzie ta wartość dodana "siaomi"?

Kup Snapa 650, 3Gb ramu, 32Gb tom, dual sim, slot sd, szybki czytnik linii papilarnych, aku 4000mha, 5,5 cala w aluminium i żeby to szło jak burza z logo LG, Samsung, Sony czy co tam innego za 900 pln w z polskiej dystrybucji. Powodzenia.

 

 

 

(0).(0)

Edytowane przez Kosma

Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Jaki telefon by nie był to bateria, obecnie zintegrowna - niewymienna, i tak wytrzyma max. 3 lata. Wybór telefonu sprowadza się do wyliczenia jego amortyzacji. Firmy "kontraktorskie" składają w środę Jabłko a w czwartek Sunga. W pozostałe dni mniej znane marki. Często z podobnej bazy elementów bo przezbrojenie maszyn kosztuje :) .

 

Z tym bezpieczeństwem parę tematów wyżej to doprawdy mnie wręcz rozwaliło. Wobec tego podlansuję nowe wzorce:

http://osworld.pl/pgp-gpg-bezpieczne-szyfrowanie-dla-kazdego/ , szeczególnie zwracając uwagę na pojęcie "Key Signing Party". To tyle na temat tego jakim zaufaniem się obecnie cieszymy i jak jest ono osiągane gdy chcemy się cieszyć nieco większym  :) .

Apple nie zgodziło się doprawdy na dostęp NSA i innych jakże demokratycznych i wolnościowych instytucji  do ich sprzętu lecz i tak go uzyskano. To nie przypadek, że producenci mikroprocesorów a w nich układów szyfrujących są poddani takim a nie innym regulacjom prawnym. Nazwijmy je, bez względu na państwo, "prawem federalnym" nawet jeżeli dotyczy Chin. Mogą wprawdzie, firmy, odstawić wolnościowo-niezależną szopkę by "podejrzani" przed zdemaskowaniem jeszcze zakupili sprzęt danego producenta, "buisness is usual"   :D . Nie mniej efekt będzie taki jaki z góry został założony.

Nie ma znaczenia czy będzie to telefon chiński, koreański czy amerykański. Użytkonik jest i tak goły i zupełnie przejrzysty.

Byłbym zapomniał. Z definicji otwartoźródłowe oprogramowanie zawsze będzie bezpieczniejsze od zamkniętego, skompilowanego przez Wielkiego Brata.

Dlatego:

1. Nie trzymaj w otwartej cyberprzestrzeni niczego co mogłoby narazić cię na szkody.

2. Jeżeli pomimo pkt.1 trzymasz to szyfruj.

3. Jeżeli szyfrujesz to używając "bezpiecznych" kluczy.

4. Jeżeli spełniasz pkt. 2+3 i słyszysz niezapowiedziany dzwonek do drzwi to się nie dziw :) . To z całą pewnością nie jest św. Mikołaj  :D  z nowym iCośTam.

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojjjj mało chyba ludzi, którzy użytkują telefon 3 lata

 

(0).(0)


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup Snapa 650, 3Gb ramu, 32Gb tom, dual sim, slot sd, szybki czytnik linii papilarnych, aku 4000mha, 5,5 cala w aluminium i żeby to szło jak burza z logo LG, Samsung, Sony czy co tam innego za 900 pln w z polskiej dystrybucji. Powodzenia.

 

 

 

(0).(0)

Kosma - ale pisałem - może ma super parametry, może to "miszczu" benchmarków- ale słabo działa jak na taka specyfikację. Nie przewyższał Sony sprzed 3-4 generacji. 

Podsumowując chodzi mi o zachwyty nad ta marką, a jest tak sobie. To wszystko. Punkty w "antutu trutu" nie mają dla mnie znaczenia. Model naprawdę ok  - kosztuje pewnie ze 2000 zł. To juz tak tanio nie jest. 

Na marginesie dodam, że rzucając się na wszelaką "chińszczyznę" świadomie i celowo- nie zostawimy naszym dzieciom żadnego przemysłu. 

ps

Doskonale wiem, że  w wielu wypadkach nie unikniemy, że nie chińskie marki tez tam produkują, że podzespoły etc - ale tylko dlatego, że mych chcemy taniej i taniej. Tak czy inaczej - za (nie wiem ile - ale dożyjemy) zostaną marki chińskie, nie chińskie kupione przez Chińczyków - a jedyne miejsca pracy w Europie będą w usługach  -pewnie też przejętych przez Chińczyków za nasza zgodą i w euforii jak było tanio i fajnie. Tyle, że ani tanio ani fajnie już nie będzie. To taka wizja - szkoda, że realna jak skurczybyk ;)

Volvo, Saab, Krakus, Morliny , Calisia, Motorola, Dział komputerowy IBM, Alcatel, Syngenta, Pirelli, Kraus Mafei, Feretti, Sunseeker, Huta Stalowa Wola, Segway, Salov  - i masa innych przejęć, szczególnie w branży finansowej - bez nagłaśniania. 

Nawet do spółek sportowych wchodzą - Atletico, Manchester United......

Najniebezpieczniejsze jest to, ze najbardziej spektakularne przejęcia dokonywane są przez firmy państwowe.... 

Oczywiście były głosy - to tylko kapitał, to nic nie zmieni - a produkcja Volvo powoli przenoszona jest do Chin - z flagowym S90 na czele..... A to tylko początek.

Sorry - za nie w temacie :)

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Adrian, ale skąd wiesz, że słabo działa chiński telefon ze specyfikacją podaną przez Kosmę, skoro ten co miałeś jest daleki od takiej? To nie jest tak, ze Xiaomi wszystko robi super. Badziew też produkują jak wszyscy, ale najbardziej flagowy model, niestety już nieprodukowany czyli Xiaomi Mi5 Pro 128GB Ceramic kosztuje 1500zł. Jeśli chciałbyś kupić taką samą specyfikację w Samsungu, Sony, LG czy w jakiekolwiek innej firmie to 3000-4000zł musisz mieć. Oczywiście piszę cały czas o rynku pierwotnym. czyli nowy telefon prosto ze sklepu.

 

Co do reszty całkowicie się zgadzam. Czekam jeszcze w którym pokoleniu zaczniemy i my mieć skośne oczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam, ze po przeczytaniu Waszych postow zaczalem sie mocno zastanawiac na Xiaomi. Uzytkuje LG G3, ktory niby ciagle dobrze pracuje ale chcialem zmienic go na nowa G6, ktora w PL bedzie jakos w kwietniu pewnie. Sledzilem wszystkie doniesienia z nia zwiazane i sie troche podjaralem. LG po problematycznym G5 mialo zrobic solidny telefon z 32-bitowym HiFi DAC'iem, bezprzewodowym ladowaniem, szerokokatnym aparatem i fajnym ekranem wydawal sie swietnym wyborem i powrotem do dobrych praktyk LG. Przezylbym nawet procek z tamtego roku, ktory do niego wlozyli bo nowy snapdragon bedzie dopiero w S8. ALE rozwalily mnie informacje, ze DAC owszem bedzie ale tylko na rynek koreanski, a bezprzewodowe ladowanie tylko USA. Europa dostaje kastrata. Takie podejscie odrzucilo mnie troche od tej firmy i powaznie zastanawiam sie nad Xiaomi. Jakiego polecacie w podobnej spec co G6?

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy użytkownicy Iphona 7 mogą wypowiedzieć się na temat odprysków powłoki lakieru na swoich telefonach? Chcę zakupić Iphona 7 i najbardzie podoba mi się wersja matowa ewentualnie czarna błyszcząca, ale po tym co czytam w sieci to się trochę obawiam... :) napiszcie z własnego doświadczenia jak to wygląda ;)

 

Z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Na marginesie dodam, że rzucając się na wszelaką "chińszczyznę" świadomie i celowo- nie zostawimy naszym dzieciom żadnego przemysłu. 

 

 

Chętnie bym kupił jakiś telefon oferujący to, co taki Xiaomi czy Oneplus, ale będący produktem polskim. Niestety jest to awykonalne.

A winą niepotrzebnie obarczasz konsumentów czy ogólnie odbiorców produktu, bo to nie oni są winni, ani nie oni mogą ten stan rzeczy zmienić.

 

A nawet jeśli ktoś bardzo chciałby wspierać coś polskiego, to często jest robiony w balona. Ot chociażby z podwórka zegarkowego - wskrzeszenie marki Błonie. W cenie dobrej klasy zegarka (bodaj 2k czy więcej plnów) oferują (czy oferowali) produkt, który powinien kosztować >1k plnów, przy tym ładując chiński werk i wciskając, że to szwajcar. 

 

A co do Chin, to winę ponoszą kraje, które traktowały ich jak przygłupią i tanią siłę roboczą. A oni, mając możliwości techniczne, w które te kraje ich wyposażyły, po prostu zaczęli kopiować, a potem tworzyć własne technologie. I teraz jest, jak jest.

 

Wracając do telefonów, realia są takie, że biorąc pod uwagę jakość, parametry i cenę, to typowym chińczykom mało który telefon "topowych" producentów jest w stanie dorównać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Peccarus - niestety polityka LG od pewnego czasu jest coraz bardziej dziwna. Też czekałem na G6 z HiFi DAC, tak jak czekałem na V20....wyszło jak wyszło. Dlatego ich olałem i kupiłem HTC 10.

Co do specyfikacji....ciężko będzie.

Na papierze jedynie wspomniany przez mnie Xiaomi Mi5 Pro z ceramicznymi pleckami i pamięcią wbudowaną 128GB, ale raz się się już kończą i kupisz już tylko od Janusza z allegro.

Dwa....aparat i audio. W testach jest super. O ile audio potwierdzają użytkownicy (ten sam układ co w HTC 10) to z aparatem nie wiem. W testach na YT wypada często lepiej niż Samsung Galaxy S7, widziałem fotki w sieci i są super, a 10/10 użytkowników z którymi rozmawiałem mówi, że kicha i że wychodzi im 1 na 10 zdjęć. Oczywiście biorę pod uwagę, że oni nie potrafią robić zdjęć, ale....coś tam w głowie zostaje, że nie tak.

 

Może jednak poczekaj i kup tę wersję z Korei?

 

 

 

czy użytkownicy Iphona 7 mogą wypowiedzieć się na temat odprysków powłoki lakieru na swoich telefonach? Chcę zakupić Iphona 7 i najbardzie podoba mi się wersja matowa ewentualnie czarna błyszcząca, ale po tym co czytam w sieci to się trochę obawiam... :) napiszcie z własnego doświadczenia jak to wygląda ;)

 

Z góry dziękuję

 

Kolega z pracy ma czarny mat i jest OK, ale on nosi w etui.

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Powiem Wam, ze po przeczytaniu Waszych postow zaczalem sie mocno zastanawiac na Xiaomi. Uzytkuje LG G3, ktory niby ciagle dobrze pracuje ale chcialem zmienic go na nowa G6, ktora w PL bedzie jakos w kwietniu pewnie.

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

 

Ja się przesiadłem z G3 właśnie, w październiku jakoś. Myślałem do tej chwili, że mam mocny telefon :)

 

 

(0).(0)

 

 

Kosma - ale pisałem - może ma super parametry, może to "miszczu" benchmarków- ale słabo działa jak na taka specyfikację. Nie przewyższał Sony sprzed 3-4 generacji.

Podsumowując chodzi mi o zachwyty nad ta marką, a jest tak sobie. To wszystko. Punkty w "antutu trutu" nie mają dla mnie znaczenia. Model naprawdę ok - kosztuje pewnie ze 2000 zł. To juz tak tanio nie jest.

 

Pisałem tu wielokrotnie, że nie są dla mnie żadnym argumentem cyferki w benchamrkach, bo często nie przekładają się one na komfort i szybkość pracy urządzenia. W życiu nie robiłem nawet takiego testu na żadnym ze swoich urządzeń. Nie wiem jaki ten mój Xiaomi kręci wynik w tych wszystkich programach, wiem że kosztował 9 paczek i zapier**** zdrowo. Po pół roku i kilkudziesięciu apkach, lata tak samo jak po wyjęciu z pudła. I ten tel jest na prawdę ok, a nie kosztował nawet połowy 2000pln.

 

(0).(0)


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jash - zastanawiam sie wlasnie nad kupnem wersji koreanskiej ale nigdy nie ściągalem z azji zadnego telefonu. Macie w tym jakies doswiadczenie?

 

Kosma - na co zamieniles? Ja jakichs wielkich wymagan w sumie nie mam, bo nie gram na telu w jakies wymagajace gry ale nie lubie jak mi po roku tel zaczyna sie wieszac podczas pisania smsow. Do tej pory z G3 nie mialem tych problemow

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3/32 Snapdragon 650. Wczesniej tylko LG "G klasse" i Galaxy S o I do IV, jakaś Motka tez była.

 

(0).(0)


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rradek - na produkcje telefonów wysokiej klasy w Polsce nie liczę - to takie wtrącenie przy okazji telefonów. 

To nie tyle kraje co korporacje traktując Chiny jako zgłębie taniej siły roboczej wyposayły ich w wysokie technologie. Żaden z nas tego nie odwróci - ale wielu z nas i owszem. A i kraje/państwa zaczynają z tym walczyc. Byc może za późno - ale wiele transakcji przejęcia firm przez korporacje Chińskie  zablokowano na poziomie rządów

Tak naprawdę w Europie nie ma producenta telefonów. Ale zjedzą nas - a telefony to pikuś.

Jacek -ciągle pisze o tym co był u mnie- nawet nie wiem jaki ma Kosma - chodzi mi tylko o to, że redmi note 4 zrobiła na mnie marne wrażenie.

Zółw - moja córka ma od początku grudnia i póki co bez  żadnych problemów z matowym czarnym. A już miała stłuczony i wymieniany ekran w serwisie Apple. 

Kosma - a widzisz - ja mam telefon z czasów G2 - od Sony i działa moim zdanie lepiej niż Note 4 redmi. Może coś z Twoim G3 było nie tak?

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem w rekach Redmi Note 4, nie mogę się wypowiedzieć. G2 miałem, świetny tel przez pierwszy rok użytkowania.

 

(0).(0)


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.