Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość dryblus

No to teraz pogadamy o telefonach

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, kalwka i funkcyjne.

 

(0).(0)

I odblokowanie czytnikiem

 

(0).(0)


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, kalwka i funkcyjne.

 

(0).(0)

I odblokowanie czytnikiem

 

(0).(0)

Pomożesz z tym podkreslaniem wyrazów? Nie mogłem znaleść w sieci.

038772ce174fc17610e45bd77b22087a.jpg


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo

 

(0).(0)


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo

 

(0).(0)

Padaka. Można z tym zyc ale chyba doinstaluje cos ze sklepu.

 

A propos testowania to wlasnie widzę że dotyk nie jest precyzyjny za każdym razem.


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam klawke ze sklepu, jest to samo.

 

 

4325096138b1187c283d135ed62f1824.jpg

 

(0).(0)


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Kosma, Diego04 - jak piszecie z błędami to co się dziwicie, że wam podkreśla :D


Już po oficjalnej prezentacji. Jakie są Wasze (fachowców) opinie na ten temat? Wizualnie ok. Czekam na opinie użytkowników. Szkoda, że taka słaba rozdzielczość ekranu:

 

http://www.spidersweb.pl/2017/02/blackberry-keyone-wrazenia.html

Specyfikacja Xiaomi za 800zł ze znaczkiem BlackBerry za 2500zł :D i nie mam na myśli tego, że będzie słabo działał, bo nie będzie. Tylko nie za takie pieniądze.

Jest piękny, ma kilka fajnych ficzerów zwłaszcza klawiatura i jej funkcje, aparat ten sam co Google Pixel, ale TCL chyba zapomniało, że to BlackBerry, które sprzedaje się jak czerstwy chleb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzisz o wyświetlaczu w tym BB, czy będzie znaczna różnica w odbiorze między nim, a Galaxy s5? Nie mam na myśli jej wielkości, tylko rozdzielczość. Na korzyść tego BB przemawia do mnie głównie klawiatura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bart8

Nie spodziewałem się, że będzie tak dopracowany.

Największe zaskoczenie to świetna jakość rozmów, lekka i przyjemna nakładka, zasięg i dokładność GPS

 

 

Zastanawia mnie zwłaszcza ten GPS - nie wiem czym to jest spowodowane ale nawet w nawigacji pieszej widzi każdy ruch. Może to kwestia jakiegoś dodatkowego czujnika (czyżby magnetometr?) ale wystarczy, że stojąc w miejscu minimalnie obrócę się o kilka stopni reakcja jest natychmiastowa i to bez względu na to, czy trzymam telefon płasko na dłoni, czy też postawiony pionowo.

 

Ogólnie jak za te pieniądze bajka,

więc dzięki raz jeszcze, bo nawet bym nie wiedział, że taka firma istnieje.

 

Tez korzystałem z pieszej nawigacji, w Krakowie i Zakopanem. Tak jak mowisz, najmniejszy obrot wokol wlasnej osi z telefonem, przeklada sie na obrot grotu wskazowki kierunku. za***iscie precyzyjny ten ge pe es :)

 

(0).(0)

 

Za takie magiczne funkcje odpowiada trio akceletometr+żyroskop+magnetometr.

Też byłem zaskoczony jak to działa tylko prawie 7 lat temu :D . Taką funkcję wprowadzono w 2010 roku do gogle maps na iphonie 4, który jako pierwszy posiadał połączenie tych czujników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kosma, Diego04 - jak piszecie z błędami

No taaa, ale takie zaznaczanie bledow mozna wylaczyc w innych softach. Ja juz przywyklem, ze czerwony kroluje jak co pisze bez pl znakow :)

 

(0).(0)


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

A co sądzisz o wyświetlaczu w tym BB, czy będzie znaczna różnica w odbiorze między nim, a Galaxy s5? Nie mam na myśli jej wielkości, tylko rozdzielczość. Na korzyść tego BB przemawia do mnie głównie klawiatura.

 

W kolorach na pewno. Ekrany.....hm...Samsung ma ppi 432 a BB 433 więc raczej nie :D Chociaż z tymi ekranami jest dziwnie. W LG miałem 2K na 5,7 cala - kolory żywe, mega kontrast, ikony ostre, krawędzie dokładne. Ponieważ szukam nowego sprzętu dla siebie byłem dziś w markecie z elektroniką. Galaxy S7 i Moto Z - oba ekrany 2K jak w LG i oba mniejsze, zwłaszcza Samsung. Obraz mniej wyraźny, ikony nie ostre, jakby za mgłą.

 

No taaa, ale takie zaznaczanie bledow mozna wylaczyc w innych softach. Ja juz przywyklem, ze czerwony kroluje jak co pisze bez pl znakow :)

 

(0).(0)

U mnie na LG jak powyłączałem wszystkie autokorekty to też podkreślał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi w LG G3 nie podkreslalo :) No nieważne, Android czuwa nad poprawnoscia uzywanego jezyka

 

(0).(0)


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jash dzięki za info. Swoją drogą ciekawe jak będzie z dostępnością tego telefonu w PL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Proget (BBSklep) będzie miał na 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest odpowiednik KNOXA na xiaomi? Fajnie jakby bylo bezpieczne srodowisko.


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest odpowiednik KNOXA na xiaomi? Fajnie jakby bylo bezpieczne srodowisko.

Zapewne z bezpośrednią wysyłką do centrali ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś ostatnimi czasy zebrałem się na odwagę, aby kupić nowe baterie, wszystkie sprzęty działają. Byłoby tego trochę więcej, ale jednak niektóre zabawki sprzedałem, albo wymieniłem na przestrzeni lat. Jednak Nokia kiedyś to była jakość i w sumie to trwało dopóki logo Nokia nie zniknęło z Lumii, dwie Lumie, które miałem tj. 710 i 625 były w swoim czasie bardzo zacne, później jak sprawdzałem 535 to już nie było to...ta reaktywacja to nie wiem czy nie będzie tylko jechanie na starej renomie...

 

16807806_1586397518052141_42152431269660

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Eh....E61 to był chyba jeden z telefonów, który wspominam najmilej.  Jeszcze E61i była fajna, a ptem ten model przeszedł dziwną metamorfozę stylistyczną.

A ja dziś po tygodniowej batalii w głowie i internetach zamówiłem HTC 10, które wygrało z Samsungiem S7, Xiaomi mi5 Pro 128GB Ceramic, OnePlus 3T i ZTE Axon.

 

E61 lubiłem do tego stopnia, że z ziomkiem z SymbianOSa założyliśmy dla niej swoje forum:)

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja najmilej wspominam Nokię która miała dwa zakrzywione paski wokół obudowy i występowała w deóch kolorach- miałem dwie obudowy -7610.

Oraz Nokię E72 z pełną qwerty.

Nie miałem ale macałem "banana".

No i Ericsona z klapką któremu zrobiłem tuning i nwyciąłem otwory pod przyciski.

 

W obecnym iphonie kubię 3d toucz. Przy pisaniu mocne naciśnięcie na klawiaturze pozwala przejechać jursorem w dowolne miejsce. Łatwiej trafić niż celując palcem.

Edytowane przez Remy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Tylko wiesz jak to jest z Xiaomi, parafrazując słynne powiedzonko o Linuxie, "Xiaomi is cheap only if your privacy has no value". Jeżeli nie przeszkadza komuś wysyłanie jego danych i aktywności bez zgody na chińskie serwery to może się cieszyć z zaoszczędzonych kilkuset złotych.

To ja napiszę tak. Jak ktoś jest głupi i nie wie co kupuje to już jego problem. Xiaomi jest dla trochę bardziej świadomych użytkowników.. Oczywiście nie piszę teraz o modelach z oficjalnych dystrybucji jak x-kom.pl tylko o zakupach z Chin lub od Janusza na allegro.

Pierwsze co to odpalasz bez karty sim i sprawdzasz soft. Możesz mieć Globala, czyli OK lub tzw syfmiui, które robi to o czym piszesz. W tym drugim przypadku wgrywasz albo Globala, albo Xiaomi.eu - to drugie jest najbezpieczniejszym wyjściem, bo jest zrobione przez chłopaków z Polski. Masz czysty soft bez syfu, ba nawet nie ma zainstalowanego nic od Google poza Sklepem Play.

Co do samej prywatności....czy masz iOS, czy WP, czy Androida, czy nawet Facebooka....Twoja prywatność już dawno jest historią jak dinozaury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja najmilej wspominam Nokię która miała dwa zakrzywione paski wokół obudowy i występowała w deóch kolorach- miałem dwie obudowy -7610.

Oraz Nokię E72 z pełną qwerty.

Nie miałem ale macałem "banana".

No i Ericsona z klapką któremu zrobiłem tuning i nwyciąłem otwory pod przyciski.

 

W obecnym iphonie kubię 3d toucz. Przy pisaniu mocne naciśnięcie na klawiaturze pozwala przejechać jursorem w dowolne miejsce. Łatwiej trafić niż celując palcem.

Ja E72 nadal używam jako służbówkę i sobie chwalę. Tylko do przeglądania internetu się ona nie nadaje ale to akurat normalne przy tak małym ekranie.

6937fcd009b0074c0c185c9822c9fd64.jpg

 

Tapaltak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Gratuluję Ci jeśli nadal wierzysz w to co piszesz o Apple. Tu mały cytat:

"Apple, jak każda inna korporacja, zawsze będzie najpierw myślała o najważniejszym. Zawsze będzie działać w obrębie lokalnego prawa, bo złamanie go może zaszkodzić firmie. Z tego powodu, gdy lokalne władze przyjdą do Apple i legalnie zapytają o dane osobiste użytkowników, firma będzie miała do wyboru: albo być posłuszną, albo przysporzyć sobie kłopotów. Nie jest sekretem, że zdecydowana większość firm wybiera pierwszą opcję i Apple nie jest wyjątkiem. A więc: czy Apple bardziej zabezpiecza Twoje dane? Tak, bez wątpienia! Czy sprawia, że są niedostępne dla NSA i innych władz? Zdecydowanie nie."

 

Oczywiście zgadzam się, że na tym polu Google jest gorsze, bo tak jak piszesz żyje z danych. Nie mniej Apple nie jest święte, ale na pewno lepiej dba o użytkowników.

Tylko, szczerze....dla kogoś takiego jak ja, Mały MIKI jakie to ma znaczenie? Poza tym zawsze jest root, albo blokada dostępuj aplikacjom do czegokolwiek.

 

Poniżej porównanie:

 

porownanie_zpsjela9tjd.jpg

 

Jak jest w iOS10 i Nougat'cie nie wiem, ale patrząc na wykres raczej lepiej jak gorzej.

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dziś 2 godzinki redmi Note 4.

Wykonanie na poziomie co najwyżej Samsungów że średniej półki. Z 10 rdzeniami nie chodzi zauważalnie lepiej niż mój Sony z3. Widocznie wolniej od iPhone 6S. Zaznaczam, że to nówka.

Może cyferki w benchmarkach ma toto szałowe, ale na codzień to warte tyle co kosztuje. Nic ponad. To mój pierwszy kontakt z Xiaomi. Może sztuka pechowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Którą wersję miałeś 2GB ramu, czy 3GB ramu. Bo jeśli tą pierwszą to zdecydowanie w połączeniu z Helio 20 to raczej słaba opcja, z resztą ta druga nie lepsza (10 rdzeniowy Mediatek to słaby procesor). No i jeszcze jedno. Nie wiem, którą masz wersję iP 6S ale to sprzęt w najlepszym razie za 2500zł. Redmi Note 4 w zależności od wersji kosztuje 135/180 dolarów. No wiem więc co chcesz porównywać.

Jak już to zestaw 6S z Mi5 Pro.

Apple robi tylko flagowce specyfikacje więc i z takimi niech będzie porównywane.

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apple żyje ze sprzedaży urządzeń, a Google z posiadania danych użytkowników, jak myślisz, komu bardziej zależy żeby chronić ich prywatność? Niedawno była sytuacja gdzie nawet NSA nie mogła deszyfrować iPhona terrorysty i Apple nie chciało pomóc, więc tutaj iPhone akurat jest dużo bezpieczniejszy.

wczoraj były doniesienia od wikileaks, że CIA ma backdoory w sofcie Android i iOS, a nawet jest opcja w TV smart TV od Samsunga, że wyłączony telewizor może Cię nagrywać, śpij dalej naiwny martwiąc się o Chińczyków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.