Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
diesel

Nowe nabytki japońskie - chwalimy się tym, co udało nam się upolować

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, traczu napisał(-a):

Miałem nic nie kupować, ale dla puszki warto zrobić wyjątek.fc5c23896391ead6a5bdd8c2a6adb484.jpg

Gratulacje, puszka widzę w tej najfajniejszej wersji z Marinemasterem na tarczy :D skąd wyrwana?


quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Funky_Koval napisał(-a):

Gratulacje, puszka widzę w tej najfajniejszej wersji z Marinemasterem na tarczy :D skąd wyrwana?

 

Z fabryki konserw chyba, c'nie? 😛

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gratulacje, puszka widzę w tej najfajniejszej wersji z Marinemasterem na tarczy  skąd wyrwana?
Grall wyprodukował ;) a kupiłem u nas na forum.

Mój faworyt to SBBN015, którego kiedyś miałem, ale SBBN031 też mi się zdecydowanie bardziej podoba niż nowe wypusty, więc nie narzekam. Będzie noszone.
 
Z fabryki konserw chyba, c'nie?
 
Nie ma innej opcji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wpadł mi w oko jeden z Orientów, w Polsce kosztuje dość drogo. Czy spokojnie i bezpiecznie mogę zamówić z Creation Watches nie obawiając się o jakieś dodatkowe koszty?

 

Jak wtedy wygląda sprawa ewentualnej gwarancji?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, EmarW napisał(-a):

Witam,

 

Wpadł mi w oko jeden z Orientów, w Polsce kosztuje dość drogo. Czy spokojnie i bezpiecznie mogę zamówić z Creation Watches nie obawiając się o jakieś dodatkowe koszty?

 

Jak wtedy wygląda sprawa ewentualnej gwarancji?

 

pozdrawiam

Dojdzie 23% VAT do ceny z creation watches. Jeżeli chodzi o gwarancję to będzie zabawa z odsyłaniem za granicę. To zawsze jest kłopot.


quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Funky_Koval napisał(-a):

Dojdzie 23% VAT do ceny z creation watches. Jeżeli chodzi o gwarancję to będzie zabawa z odsyłaniem za granicę. To zawsze jest kłopot.

 

Ten VAT doliczamy do ceny bazowej, czy będzie pobierany od kwoty łącznej z tax+duties?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, EmarW napisał(-a):

Witam,

 

Wpadł mi w oko jeden z Orientów, w Polsce kosztuje dość drogo. Czy spokojnie i bezpiecznie mogę zamówić z Creation Watches nie obawiając się o jakieś dodatkowe koszty?

 

Jak wtedy wygląda sprawa ewentualnej gwarancji?

 

pozdrawiam

Zakup polecam, ale zapomnij o gwarancji, bo zapłacisz ponownie jak będzie do Ciebie wracać po naprawie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, EmarW napisał(-a):

 

Ten VAT doliczamy do ceny bazowej, czy będzie pobierany od kwoty łącznej z tax+duties?

Od tego, co zapłacisz za sam zegarek naliczą VAT i cło. I tak jak pisał Paulus, każde odsyłanie na gwarancje za granice to płacenie VATu znowu. Znaczy się da to obejść w firmach kurierskich ale to już jest zabawa na całego. Nie warto. Dopłać kilka stów i bierz z krajowej dystrybucji. Sporo nerwów zaoszczędzisz a zwrot w razie czego bezproblemowy.


quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Zakup polecam, ale zapomnij o gwarancji, bo zapłacisz ponownie jak będzie do Ciebie wracać po naprawie. 

A jak z naprawami takich droższych modeli? Lokalni zegarmistrzowie dają radę? Jak wygląda sprawa z częściami?

 

Co z tym Vatem? Czy cena z tax + duties zawiera już ten VAT, czy on jest naliczany dodatkowo w Polsce ?

 

Nie jest to kilka stówek Funky_Koval... jest spora różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, EmarW napisał(-a):

A jak z naprawami takich droższych modeli? Lokalni zegarmistrzowie dają radę? Jak wygląda sprawa z częściami?

 

Co z tym Vatem? Czy cena z tax + duties zawiera już ten VAT, czy on jest naliczany dodatkowo w Polsce ?

 

Nie jest to kilka stówek Funky_Koval... jest spora różnica.

No to koledzy napisali, można wyciągnąć wnioski. Chcesz przyoszczędzić? Da radę, o ile z zegarkiem będzie wszystko ok. Jak nie będzie, to będziesz się bujał z kupą. Ponownie co kto lubi. Osobiście wolę dopłacić i mieć krajową dystrybucję. Poza tym to nie omega, tylko orient. W sumie każdy ogarnięty majster to przeserwisuje/naprawi


quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Funky_Koval napisał(-a):

No to koledzy napisali, można wyciągnąć wnioski. Chcesz przyoszczędzić? Da radę, o ile z zegarkiem będzie wszystko ok. Jak nie będzie, to będziesz się bujał z kupą. Ponownie co kto lubi. Osobiście wolę dopłacić i mieć krajową dystrybucję. Poza tym to nie omega, tylko orient. W sumie każdy ogarnięty majster to przeserwisuje/naprawi

Wkurzyłem się... nie mogę tego zegarka zobaczyć na żywo. Jedna z sieciówek w grudniu oferowało odbiór w sklepie za pobraniem, czyli de facto możliwość zobaczenia przed zakupem.

 

Napisałem maila 2 dni temu - dostałem info, że od marca się zasady zmieniły, kupuję, płacę i odbieram wtedy - jak mi się nie spodoba to zwrot i mielenie pieniędzy.

 

Więc jak tak podchodzą do klienta to ja sobie wolę jednak przyoszczędzić, różnica jest prawie 2 k. To nie mało.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Funky_Koval napisał(-a):

No to koledzy napisali, można wyciągnąć wnioski. Chcesz przyoszczędzić? Da radę, o ile z zegarkiem będzie wszystko ok. Jak nie będzie, to będziesz się bujał z kupą. Ponownie co kto lubi. Osobiście wolę dopłacić i mieć krajową dystrybucję. Poza tym to nie omega, tylko orient. W sumie każdy ogarnięty majster to przeserwisuje/naprawi

Mam sporo zegarków i popsuł mi się jeden (chińczyk). Naprawa kosztowała 100 zł. Radzę wziąć pod uwagę ten czynnik. 

Przeciętnie wychodzi mi ok. 1,5 zł na sztukę. Wolę import :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tuńczyk wiadomo.  👍

8 godzin temu, traczu napisał(-a):

... Mój faworyt to SBBN015, którego kiedyś miałem ...

Mam identycznie.

To był/jest najlepszy Tuńczyk. Jak się kiedyś uda to z wielką chęcią wrócę do niego. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, EmarW napisał(-a):

Co z tym Vatem? Czy cena z tax + duties zawiera już ten VAT, czy on jest naliczany dodatkowo w Polsce ?

 

Jak weźmiesz "tax+duties", to masz już wszystko wliczone, ale teraz sprawdziłem i liczą sobie w tej opcji około 30% więcej, a cło i VAT to w wielkim skrócie około 25% (plus jakieś tam opłaty za obsługę celną przewoźnika, ale im droższy zegarek, tym procentowo to mniej wychodzi), więc wydaje mi się, że przy samodzielnym dokonaniu opłat powinno być taniej, zwłaszcza przy droższych zegarkach. Oczywiście w opcji darmowej przesyłki jest ryzyko, że będą chcieli Ci policzyć VAT od dodatkowych 100 USD (jakieś tam tabelaryczne koszty transportu), więc najlepiej, jakby sprzedawca na fakturze wpisał CI kilka USD jako koszt transportu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za info.

 

Zamówienie złożę w przyszłym tygodniu - spróbuję poprosić żeby wpisali na fakturę koszt transportu.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz otwieram!! 

 

 

20220412_132916.jpg


nawrót choroby....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też sobie coś nowego od japońskiej marki wziąłem 

D15C7FE2-E7FE-481A-898F-9DD8C292FA4D.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jakie będą i czy będą komantarze 😉 ale mnie jak zobaczyłem na Insta, bardzo się spodobał 😃😃😃😃

 

 

20220412_153432.jpg


nawrót choroby....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, nix napisał(-a):

Ciekawe jakie będą i czy będą komantarze 😉 ale mnie jak zobaczyłem na Insta, bardzo się spodobał 😃😃😃😃

 

 

20220412_153432.jpg

No i gitara, niech się nosi :D klasyczny tuńczyk był złoty z czarnym, wgl Seiko lubi złoty :D 


quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, nix napisał(-a):

Ciekawe jakie będą i czy będą komantarze 😉 ale mnie jak zobaczyłem na Insta, bardzo się spodobał 😃😃😃😃

 

 

20220412_153432.jpg

Mnie ogólnie czarny ze złotym wydaje się dobrą parą. A czy innym się spodoba, czy to ważne? Zegarek jak każdą "zabawkę" kupujesz dla siebie i to jest najważniejsze. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dawnych czasach sporo różnych Monsterów przewinęło się u mnie. Ostała się tylko pomarańczka gen. 2, a teraz ponownie dołączył klasyk :) Choć w stanie mooocno średnim, ale nie ma co wybrzydzać ;)

 

1649849842447.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Chorwat napisał(-a):

W dawnych czasach sporo różnych Monsterów przewinęło się u mnie. Ostała się tylko pomarańczka gen. 2, a teraz ponownie dołączył klasyk :) Choć w stanie mooocno średnim, ale nie ma co wybrzydzać ;)

 

1649849842447.jpg

 

Watch wygląda na zdjęciu w miarę OK, a branse zawsze można wypolerować 😉


nawrót choroby....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezel i koperta też porysowana. Szkło pójdzie do wymianki na szafir - przy okazji - wiecie może jaki rozmiar ma ori szkło?

 

Bransa jak polerka? Szczotkowanie powinno być ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.