Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

piotrek148

Orient vs Seiko

Rekomendowane odpowiedzi

Które zegarki są lepsze? Orienty czy seiko? Które polecacie?


Obecnie ORIENT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obie firmy zacne. Roznica taka, ze Seiko robi tez drogie i bardzo drogie zegarki.


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Nautica

Obie marki warte uwadze, jednak dla mnie SEIKO. Latwiej porównywać tutaj konkretne modele a nie producentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i Orient nie chcąc pozostawać w tyle zaczął produkować bardzo ładne stylistycznie zegarki.


// Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Nautica

Racja Rzepa :)

To moi faworyci w tej marce !

187_mainimage1.jpgpost-0-0-90763700-1330874268.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze teraz mam dylemat. Przeczytałem na forum jakis post w którym było napisane ze komus zaczał spieszyc SEIKO bo prawopodobnie został uderzony. Czy zegarki automatyczne sa takie wrażliwe na uderzenia? Jesli tak to moze wybrac jakis kwarcowy?


Obecnie ORIENT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość andree

:wink: No cóz.Jak spadnie kwarc to myslisz ze wszystko bedzie z nim ok? Fakt mechaniki sa wrazliwsze na silne uderzenia ale bez przesady...no chyba ze jestes zwolennikiem meczowych ustawek to wtedy rzeczywiscie casio ale raczej nie wskazówkowy. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś wyczytałem że Seiko jest właścicielem marki Orient.

Dla mnie technicznie obie OK. Jeśli orient - to lepiej Orient Star. Prestiżowo- Seiko wypada lepiej. Ale to wszystko zależy od modelu. Obie firmy robią porządne zegarki. Obie robią też niedrogie zegarki, które są zrobione na miarę swojej ceny - czyli przyoszczędzone np. na bransolecie, choć mechanika OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obie OK.

Mam seiko, a Orienta ...będę miał za jakiś czas :)

Fajne diverki robią za małą kasę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiko jest w 51% właścicielem marki Orient. Niektóre zegarki Orienta mają mechanizmy zapożyczone z Seiko (droższe modele, np. automatyczny chronograf).

 

Orient robi też drogie (do kilku tysięcy $) zegarki na rynek japoński, linie Royal Orient i Orient Star Royal. Obie firmy oferują bardzo przyzwoite wyroby za nieduże pieniądze, Seiko ma bardziej konserwatywną stylistykę, a Orient w wielu modelach dość awangardową.


pozdrawiam - Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch miesięcy noszę Seiko codziennie do pracy. Jeden z tańszych modeli automat z podwójnym datownikiem. Nie mam powodów do narzekania, szkiełko się trzyma, bransoleta bardzo porządna, mechanizm 7S26 naprawdę OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jm333

Obie marki są doskonałe. Ja osobiście gustuję w marce Orient, mam jeden czasomierz jestem bardzo zadowolony, jest niezwykle dokładny spieszy ok. 3 sekund na dobę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce kupic sobie automata i nie moge sie zdecydowac pomiędzy jakims orientem a seiko 5. Które są dokładniejsze? mozna to jakos określić? Nawet podobaja mi sie te małe orienty crystal aczkolwiek seiko według mnie sa bardziej młodziezowe. Mam dylemat co wybrac


Obecnie ORIENT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to kwestie zupełnie indywidualne - esetyczne.

Mam orienta sprzed 30 lat - po naprawie wypracowanego mechanizmu automatu (po 25 latach pracy) znowu zasuwa jak młodzieniec.

mam Seiko 5 SNK381 i ponoszony godzinke trzyma naciag dobe. Obydwa piekne, obydwa solidne.

Wybierz tylko oczyma ;-)


www.myspace.com/loszmi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chce kupic sobie automata i nie moge sie zdecydowac pomiędzy jakims orientem a seiko 5. Które są dokładniejsze? mozna to jakos określić? Nawet podobaja mi sie te małe orienty crystal aczkolwiek seiko według mnie sa bardziej młodziezowe. Mam dylemat co wybrac

 

Ludzie !!!

Czy rzeczywiście ma takie znaczenie czy zegarek będzie się śpieszył lub późnił 3 czy też 5 sekund na dobę?

Czy wy wszyscy jesteście sędziami w formule 1?

piotrek148 kup sobie zegarek, który Ci się podoba. Ty będziesz nosił go na ręce, nie żaden innym forumowicz.

Mam kilka zegarków, które noszę. Nie patrzę ile który się śpieszy lub spóźnia, bo sprawiają mi dużą przyjemność będąc na mojej ręce i wskazując czas w przybliżeniu zgodny z czasem atomowym.

Chcesz dokładności - kup sobie kwarca synchronizowanego falami radiowymi, z satelity czy czymkolwiek.

Będziesz miał najdokładniejszy pomiar czasu w okolicy, ale czy będziesz miał z tego satysfakcję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obie maki są godne uwagi choć ja osobiscie wybieram SEIKO .

Ponad rok temu sprezentowaliśmy z rodzinką Ojcu SEIKO 5 na imieniny i do tej pory (wiem ze czas nie najdłuzszy) chodzi bez zarzutów , choć Tata nie siedzi za biurkiem w pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Sam posiadam orienta. Przywiezionego przez mojego wójka z Iraku w czasach PeReLowskich, gdy był tam na kontrakcie. Moja mama nadal nosi werseję damską i sobie ją chwali. Minęły od tego czasu ok. 20 lat i ona nadal go używa. Ani razu nie był u zegarmistrza. Nie był konserowany. Nadal pracuje i ma się świetnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższej przerwie pozwolę sobie odświeżyć temat dotyczący zakupu zegarka :D

Od kilku dni buszuje po necie i szukam dla siebie zegarka. Sam nie jestem do końca zdecydowany co wybrać... dziś podoba mi sie ten zegarek a jutro tamten. Też tak macie że jak przychodzi co do czego to nie wiadomo co wybrać?

Rzeczywiście Seiko robi fenomenalne zegarki i dlatego chodzi mi po głowie zakup seiko. Długo zastanawiałem sie co wybrać????? Doszedłem do wniosku że to ma być zegarek uniwersalny żeby pasował do garnitury i do jeansów.

Bez wachania wziąłbym Seiko 5 ale........ jego rozmiar B) Boje sie że będze troche mały. W nadgarstku mam 17,5 cm.

 

Doradźcie coś :)

Jak Seiko 5 wizualnie prezentuje sie na nadgarstku o rozmiarach zbliżonych do mojego? (Pytanie do osób które używały/używają Seiko 5 :))


Obecnie ORIENT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz Seiko SKX007 i gitara:) wg mnie pasuje i do garnituru i do krótkich spodenek. solidny, trwały, godny zaufania:)

co do Orientów - wielki szacun dla marki:) wydaje mi się, że mają dłuższą historię w Polsce niż seiko stąd głosy o trwałości i niezawodności.

Natomiast generalnie wg mnie - obie marki trwałe, solidne, niedrogie i godne polecenia. Od wielu lat na rynku.

Mnie osobiście leży Seiko, ale to kwestia jedynie preferencji osobistej. Wystarczy, że zapuścicie się np. na watchuseek - masa przykładów i seikaczy i orientów chodzących latami bezawaryjnie.

 

Co do dokładności.. jak ktoś wspominał - jeśli szukacie zegarka chodzącego jak atomowy - brać kwarca sterowanego radiem czy czymś w tym klimacie. Na codzień mnie nie przeszkadza te pare sek w te czy nazad. Mam prace za biurkiem , mój Monster chodzi od 3 tygodni idealnie wg atomowego - i jestem zadowolony:)

 

a co do obijania zegarka - każdy jak go puknąć odpowiednio się posypie:) wiadomo że mechaniki są wrażliwsze. ale taki mają urok. jeśli to komuś przeszkadza albo chodzi na karate w zegarku - brać Gshocka. taka moja rada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale odkopałeś temat..

Kupując Orienta szukał bym sklepu z dalekiego wschodu (SG).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś propozycje sklepów i co sądzicie o tym zegarku wady zalety lub coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś propozycje sklepów i co sądzicie o tym zegarku wady zalety lub coś?

 

http://www.orientuhren.de/?language=pl

 

Co do drugiej części pytania - zegarek jak to zegarek może się podobać, albo może się podobać mniej. Ja np nie lubię datownika na sub-tarczy, a ten tak właśnie ma rozwiązane podawanie dnia tygodnia, co do reszty - to Orient więc raczej wszystko O.K.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.