Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
sprocket

Casio Protrek

Rekomendowane odpowiedzi

Akumulator (w niektórych Protrekach chyba nawet kilka) jest wymienny, ale jeśli po wyjęciu z pudełka nie był całkowicie rozładowany to raczej żadna krzywda mu się nie stała i dłuuuugo posłuży. Z czasem się naładuje, nawet słońce nie jest do tego potrzebne. ;)

 

Automatyczna synchronizacja włączy się w nocy, nie przejmuj się tym. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, może głupie pytanie, ale jak poznam, że synchronizacja się włączyła, gdy zegar ustawiony???

Tak to jest, jak się dziecku zachciało protreka;)

Edytowane przez GTS77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli synchronizacja w nocy zakończy się sukcesem, przez cały kolejny dzień na wyświetlaczu widoczny będzie "Receiving Indicator" - takie trzy słupki ponumerowane 1-2-3 na lewo od dnia tygodnia, jak na poniższym zdjęciu:

 

casiopaw11003.jpg

 

Poza tym możesz sprawdzić datę i godzinę ostatniej udanej synchronizacji - przełączaj kolejne funkcje przyciskiem MODE, aż znajdziesz ekran oznaczony "R/C". Coś takiego:

 

paw-1100-1v-watches-1303671584.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seven dzięki za obrazowe wytłumaczenie:). Jak ustawić budzik??

Alleluja!!! stało się....po 2 dniach, w nocy nastąpiła synchronizacja. Medium jest dalej, ale już nie naświetlam.

Ok nastepne pytania, do czego służy opcja:

REC,SIG?, w opisie pisze:podświetlenie odbywa się na dwa sposoby,automatycznie po skierowaniu ręki do twarzy lub po nacisnieciu przycisku, jak uzyskać opcje nr 1:).

Tak ogólnie teraz, polecacie ten model casio? czy jest awaryjny? widze, że bardziej chodliwy jest PAW-1500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tryb alarmów znajdziesz tam, gdzie widzisz SIG. SIG to sygnał pełnej godziny, a kolejne niezależne alarmy to AL1 - AL5. Pomiędzy alarmami przełączasz przyciskami COMP oraz ALTI. Aby ustawić czas wybranego alarmu, przytrzymaj ADJUST na około trzy sekundy - zacznie mrugać godzina alarmu. Ustawiasz jak zwykle przyciskami COMP i ALTI, pomiędzy godziną a minutami przełączasz przyciskiem MODE, a na koniec potwierdzasz ADJUST (po tej operacji alarm zostaje automatycznie aktywowany). Wybrany alarm lub opcję SIG włączasz i wyłączasz przyciskiem BARO. Sygnalizatorem włączenia są te malutkie ikonki pod Receiving Indicatorem (dzwoneczek = SIG, to coś obok to alarmy). Przytrzymując na moment przycisk ALTI, możesz przetestować głośność alarmu.

 

REC to tryb, w którym można zapisywać i odczytywać wyniki pomiarów z czujników.

 

Funkcję automatycznego podświetlenia włączasz i wyłączasz, przytrzymując LIGHT na około trzy sekundy - na ekranie zapali się ikonka "A.EL". Automatyczne podświetlenie działa tylko w odpowiednio ciemnych warunkach i aktywuje się je poprzez przechylenie zegarka o około 45 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek mam juz 5 dni, i z tego co widze synchronizacja odbywa się co drugą noc. Zobaczymy jak to będzie wyglądalo dalej. Zastanawiam się nad trwałością pasków do tych zegarków, czy warto zaopatrzyć się w rezerwowe. Samemu wymienić chyba bedzie trudno?. Instrukcji polskiej brak, gdzie tu jest stoper?. Nurtuje mnie jeszcze pare spraw co to za opcje gdy wciskam MODE: dokładnie trzecie kliknięcie( u góry przewija się jakby sekundnik), czwarte kliknięcie(taka strzałka u góry wyświetlona).

 

ps: Seven jak całkowicie wyłączyć alarm? wiesz żeby na drugi dzień o tej samej porze nie pikał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne funkcje pod przyciskiem MODE to:

 

- REC

- World Time (czas na świecie)

- stoper

- timer (odliczanie wstecz)

- alarmy oraz R/C, te już znasz :)

 

Stoper startujesz i zatrzymujesz przyciskiem ALTI, resetujesz COMP. Timer obsługujesz tak samo, aby ustawić czas startowy odliczania w zakresie 1-60 minut, przytrzymaj ADJUST i ustaw minuty przy użyciu ALTI oraz COMP. Po wciśnięciu MODE możesz też włączyć autopowtarzanie - jedna strzałka to pojedyncze odliczanie, dwie strzałki to autopowtarzanie - zmieniasz to przy użyciu ALTI. Potwierdzasz jak zwykle przyciskiem ADJUST.

 

Alarmy włączasz i wyłączasz tak jak opisywałem wyżej - przyciskiem BARO. Ikonka alarmów widoczna w trybie głównym oznacza, że jeden z nich jest aktywny. Aby sprawdzić, który dokładnie, wejdź w tryb alarmów - tutaj ikonka będzie zapalona tylko przy włączonych alarmach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogą być dwie przyczyny - albo DST nie jest ustawione w tryb AUTO, albo po prostu tej nocy żadna synchronizacja nie powiodła się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie byłem zdziwiony, bo synchronizacja w nocy była. Sprawdziłem teraz DST było OFF, zmieniłem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki sam dzisiaj problem z Ryśkiem i jak się okazało DST nie był ustawiony AUTO tyko ON.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja, właśnie zmieniłem w swoim 5600

Edytowane przez meXy

Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jestem nowym forumowiczem. Noszę się z zamiarem kupna kolejnego egzemplarza czasomierza. Jestem raczej użytkownikiem niż znawcą zegarków.  Tym razem wybór padł na Pro Treka. Pozcątkowo wzrok mój zmierzał w kierunku modeli  PRG-260 i PRW-1500, jednak ostatecznie zatrzymał się na PRW-1300 w wersji na pasku. Za tym wyborem przemówiły gabaryty zegarka (mam dosyć mały nadgarstek) i czytelny, nie "przeładowany" wyświetlacz. 

 

Pytanie teraz do kolegów w kwestii ewentualnej awaryjności obiektu mojego porządania i doradzenia z jakim wariantem gwarancji zakupić na allegro zegarek? Czy z opcją 36 miesięcy gwarancji sprzedawcy, czy jednak dopłacić jakieś niestety150-200 zeta i z opcją 36 + 36 miesięcy w TT?

 

I druga kwestia, którego z allegrowych sprzedawców polecacie (salon ze względu na rożnicę w ilości PLN odpada) jeśli chodzi o ceny, orginalności produktu no i rzetelność tranzakcji?

 

Z góry dzięki za pomoc.

 

DST powinno być teraz ustawione w tryb OFF lub AUTO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Bardzo spodobał mi się model PRG 240 titanium.

Mam pytanie do użytkowników protreków na tytanie.

Ponieważ lubię mieć zegarek cały czas przy sobie, mam wątpliwości co do wytrzymałości bransolety na piach plaży, moczenie w morskiej wodzie, zadrapania od skałek, jazdę na rowerze itp.?

Generalnie, jak znosi cioranie w terenie?

Nadmieniam, że po czymś takim musi jako-tako wyglądać przy garniturze...

Edytowane przez unibike

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykły tytan bez zastosowania dodatkowej obróbki jest bardziej miękki od stali i tym samym będzie bardziej podatny na zarysowania.

 

To ogromny i gruby zegarek - mam wątpliwości, czy w ogóle zmieści się pod mankietem koszuli... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykły tytan bez zastosowania dodatkowej obróbki jest bardziej miękki od stali i tym samym będzie bardziej podatny na zarysowania.

 

To ogromny i gruby zegarek - mam wątpliwości, czy w ogóle zmieści się pod mankietem koszuli... ;)

Dzięki za szybki odzew.

A wracając do tematu, pokrycie daimont-coś tam nie zmniejsza problemu?

Czy guma de facto lepsza pod tym względem?

Który z piotrusiów ma szanse wejść pod rękaw?

Dopytuję się, ponieważ do najbliższego stoiska, gdzie mógłbym obejrzeć więcej niż 1 model  mam ponad 60 km...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli DLC? Taka powłoka jest już wielokrotnie bardziej twarda niż stal, ale w Protrekach tego nie znajdziesz.

 

PRW-2000 albo PRG-200 nie są aż tak grube, ale pozostałe wymiary również mają pokaźne.

 

Jaki masz obwód nadgarstka?

Edytowane przez Seven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli DLC? Taka powłoka jest już wielokrotnie bardziej twarda niż stal, ale w Protrekach tego nie znajdziesz.

 

PRW-2000 albo PRG-200 nie są aż tak grube, ale pozostałe wymiary również mają pokaźne.

 

Jaki masz obwód nadgarstka?

Obwód ok 18 cm.

Ale lubię duże sikory.

Może napisze ktoś, kto jest posiadaczem zegarka na tytanie, jak to wygląda w codziennym użyciu, no i w terenie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywanie wysokosciomierza ma sens w chwili jakiejs 'wspinaczki', po kalibracji chwile wczesniej ( np. na podstawie mapy lub ustawiajac 0 dla danego punktu startowego). Wtedy wskazania beda dokladne i bedziemy wiedziec ile metrow weszlismy (lub zeszlismy). Innego, wiarygodnego, sensu zastosowania nie znalazlem (sam tak z altimetru korzystam).

Pozdrawiam.

a co jak zmieni się ciśnienie w trakcie? np." ostry" wzrost lub spadek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybki odzew.

A wracając do tematu, pokrycie daimont-coś tam nie zmniejsza problemu?

Czy guma de facto lepsza pod tym względem?

Który z piotrusiów ma szanse wejść pod rękaw?

Dopytuję się, ponieważ do najbliższego stoiska, gdzie mógłbym obejrzeć więcej niż 1 model  mam ponad 60 km...

te zegarki mające SOLAR nasi się na ręku tak by ładowałą się bateria/ akumulator czyli nie pod rękawem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.