Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kotylozaur

Właśnie obejrzałem film...

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie kinomaniaka obowiązkowe pozycje, to :

 

....

 

O czymś zapomniałem?

 

Jak chcesz siebie nazywać kinomaniakiem to zapomniałeś jeszcze mniej więcej o 60 latach genialnej kinematografii którą polecam nadrobić ;)

Wtedy z obecnej listy zostanie Ci ok 10% :P

Edytowane przez Bartosz 86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz siebie nazywać kinomaniakiem to zapomniałeś jeszcze mniej więcej o 60 latach genialnej kinematografii którą polecam nadrobić ;)

Wtedy z obecnej listy zostanie Ci ok 10% :P

Z ciezkim sercem Musze stanac w obronie Carlita :P ...bo mam podobne gusta w kwestii filmow....

Carlto napisal- dla mnie kinomaniaka obowiazkowe pozycje to......etc

Wiec nic w temacie ze innego kina nie zna......-zaproponował tylko powiedzmy ,swoje ulubione......

A tak naprawde to kino ma troche wiecej lat niz 60.....

Bracia Lumiere - Wyjście robotników z fabryki [1895] - YouTube

Tu masz odnosnik do pierwszego publicznie prezentowanego filmu......

Zreszta to nie oni wynalezli kinomatograf.....ale historia plata figle

Internet nie jest jedynym zrodlem wiedzy.....a kino ma juz 118lat.....

a tu masz odnosnik do pierwszego Polskiego filmu z 1908 r,czyli 13 lat po wynalezieniu kina

Pruska kultura 1908 najstarszy polski film - YouTube

Wiec nim cos napiszesz-przemysl to....

Pozdrawiam.

P.s.Bez sprawdzania ....tylko "rzucajac okiem" Carlito wymienil filmy z ktorych najstarszy to zdaje sie "Ojciec chrzestny" z 1972roku....wiec to tez ma sie "nijak"do Twoich 60 lat......czytac ,czytac i jeszcze raz czytac....ksiazki nie tylko internet....

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że tylko kolega cook mnie zrozumiał :)

 

Dzisiaj poświęciłem wolną chwilę na Savages, obleci, nic specjalnego.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było by wątek stał sie bardziej "merytoryczny",a nie tylko:

-widziałem,polecam B)

-nie widziałem,nie polecam.... ;)

Moze mały konkurs ?-nagroda film na płycie DVD[kto pierwszy ten lepszy..... ;) ]

 

W jakim filme John Travolta dosc obszernie przywołał i omówił postac Sonnego[Al Pacino] w filmie "Pieskie popołudnie"?

Prosze podac tytul-obojetnie,oryginalny czy tez polskiego dystrybutora....-odpowiedzi na priv.

Zwyciezce podam w temacie ;)

 

Powodzenia ;)

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok,sprawdze.....Mam alergie na nazywanie kolejnych serii filmu "sezonem".....moze jestem upierdliwy :ph34r: ale sezon to wg mnie moze byc letni czy zimowy,na leszcza czy lisa :D ,czy w tym sezonie modne sa.......itp.Co wyraz sezon ma wspolnego nowa seria filmu?Ze pierwsza seria emitowana byla na wiosne a druga jesienia?dlatego nowy "sezon"?

Nie tyle jesteś upierdliwy, co nie masz pojęcia o tym jak funkcjonują media. Nowa seria jest umieszczana w sezonie takim jak na leszcza. Okres ochronny to w tym wypadku wakacje - wtedy gra się powtórki. Dlatego ta terminologia jest uzasadniona :)


Budziki zamordowały miliardy snów. Dlaczego więc chodzą bezkarnie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle jesteś upierdliwy, co nie masz pojęcia o tym jak funkcjonują media. Nowa seria jest umieszczana w sezonie takim jak na leszcza. Okres ochronny to w tym wypadku wakacje - wtedy gra się powtórki. Dlatego ta terminologia jest uzasadniona :)

Ty-napewno masz....Sam gdybys nie byl upierdliwy[czepianie sie]to wiedziałbys ze napisałem to w formie zartobliwej....i jako drugi dzis[a od dwu dni moze 10] nie musiałbym zwracac Ci uwagi ze nie masz racji...... ;)

Jakimi samochodami jezdza czlonkowie forum - strona 89 - PO GODZINACH - Klub Miłośników Zegarów i Zegarków

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było by wątek stał sie bardziej "merytoryczny",a nie tylko:

-widziałem,polecam B)

-nie widziałem,nie polecam.... ;)

Moze mały konkurs ?-nagroda film na płycie DVD[kto pierwszy ten lepszy..... ;) ]

 

W jakim filme John Travolta dosc obszernie przywołał i omówił postac Sonnego[Al Pacino] w filmie "Pieskie popołudnie"?

Prosze podac tytul-obojetnie,oryginalny czy tez polskiego dystrybutora....-odpowiedzi na priv.

Zwyciezce podam w temacie ;)

 

Powodzenia ;)

Proste, Kod Dostępu. Nagrodę przekaż komuś innemu, dziękuję.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proste, Kod Dostępu. Nagrodę przekaż komuś innemu, dziękuję.

Własnie miałem napisac ze pierwszy był SphinX.... ;) -ale gratujuje wiedzy.....

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja też zarzucę konkurs z nagrodą w postacie filmu DVD - tylko muszę wydumać trudne pytanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I znowu mosze sie z Toba zgodzic ;) -"Egzorcysta",moim zdaniem wszystkie filmy po-wzorowały sie na nim......

Na temat "Rytuał" juz sie wypowiadalem,warto obejrzec z jednego powodu-dla Hopkinsa.....

Nie był taki tragiczny, bywały gorsze a w tym chociaż pudełko po polsku mówiło :),Lepszy od Atlasu Chmur ostatnio choć i ten niesie jakieś przesłanie

Nie został wymieniony niezły całkiem Constantine.

Edgar, Aviator to pozycja obowiązkowa moim zdaniem, a i wątek dla zegarkomaniaków jest, podobnie zresztą jak Żelazna Dama w tym samym klimacie.

Sa filmy które coś wnoszą np. Brokeback Mountain a są filmy rozrywkowe np.Batman w obu występuje Heath Ledger

Nie zgodzę się z tym, że Psy to klasyka, jak można nie obejrzeć Misia, Rozmowy Kontrolowane, Nie ma róży bez ognia, Co mi zrobisz jak mnie złapiesz, Hansa Klossa, Czterej Pancerni, Kargula i Pawlaka czy wielu innych to są pozycje obowiązkowe choć po pierwszym razie nie wszystko zostanie zrozumiane, trzeba oglądać drugi raz i kolejny.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie był taki tragiczny, bywały gorsze a w tym chociaż pudełko po polsku mówiło :),Lepszy od Atlasu Chmur ostatnio choć i ten niesie jakieś przesłanie

Nie został wymieniony niezły całkiem Constantine.

Edgar, Aviator to pozycja obowiązkowa moim zdaniem, a i wątek dla zegarkomaniaków jest, podobnie zresztą jak Żelazna Dama w tym samym klimacie.

Sa filmy które coś wnoszą np. Brokeback Mountain a są filmy rozrywkowe np.Batman w obu występuje Heath Ledger

Nie zgodzę się z tym, że Psy to klasyka, jak można nie obejrzeć Misia, Rozmowy Kontrolowane, Nie ma róży bez ognia, Co mi zrobisz jak mnie złapiesz, Hansa Klossa, Czterej Pancerni, Kargula i Pawlaka czy wielu innych to są pozycje obowiązkowe choć po pierwszym razie nie wszystko zostanie zrozumiane, trzeba oglądać drugi raz i kolejny.

Duzo racji w tym co piszesz.....Ale młodym[nie generalizuje] trudno teraz zrozumieć niektore pozycje...maja swoje "kultowe"-"Saga Zmierzch" itp...... ;)

Na dobry humor-z zegarkami w tle...

Miś - Kotłownia - YouTube


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam witam!!! W nowy rok zarzuciliśmy filmik Dwoje do poprawki - niestety bardzo dobrze posklejany trailer nas oczarował a sam film rozczarował - nudny, Meryl Streep po Żelaznej Damie zostawiła sobie fryzurę i przez cały film ją taką widzę a Tommy Lee Jones chyba za bardzo się wczuł w starego, znudzonego życiem kolesia - za duży wkład dał postaci, że się tak wyrażę. Ogólnie film niczym nie zaskakuje, nie wprowadza nic nowego - chyba, że nowością ma być, że dojrzała para ludzi postanawia ratować związek a nie para 30 - 40 latków.

 

Wczoraj za to " Whisky dla aniołów" - gorąco polecam! Możę to za wysoka ocena ale po NIetykalnych dawno się tak nie uśmiałem - choć nie tak często ale zawsze. Filmowi trzeba dać czas na rozwinięcie, choć od początku składa pewne obietnce fabułą i postaciami. Polecam - w jakimś stopniu dla fanów Whisky oraz angielskiego humoru.

 

p.s. Michał już pewnie tego nie zauważa - ale dobrze że były napisy - momentami nie rozumiałem co oni tam mamroczą pod nosem. Owszem film dzieje się w Szkocji ale pewnie dla Polak potrzebuje jakieś ilości czasu aby zacząć rozumieć ludzi na Wyspach.

 

Cook czy wyrwałem się z konwencji : widziałem - polecam - nie polecam? Mam nadzieję, że tak :)


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwoje do poprawki oglądałem tylko dlatego, bo młoda chciała zobaczyć. Film tak jak napisałeś bardzo przeciętny, przedewszystkim nudny jak flaki z olejem :) Szczerze mówiąc widząc taka obsadę, liczyłem na więcej. Słaby film.

 

Whisky dla aniołów jeszcze nie widziałem, ale dzisiaj nadrobie - dzięki Krystian za rekomendacje. Co do języka, to masz racje, ostatnio do kolegi przyjechał brat, który siedzi w stanach juz przeszło 20 lat, i ten miał problemy ze zrozumieniem co poniektórych Irlandczyków. Angielski tutaj jest że sie tak wyraże "niepoprawny", to tak mniej więcej jak w pl. góralski :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem Whisky... i powiem szczerze, że dla mnie ciut nudnawy i daleko do Nietykalnych :) Trochę angielskiego humoru ale czy znów tak dużo?? Dla mnie osobiście słabsze i mniej śmieszne niż Zgon na pogrzebie :) Ale wszystko kwestia humoru właśnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomosc z ostatniej chwili-Gerard Depardieu otrzymał dzis paszport Rosyjski stajac sie niniejszym obywatelem tego kraju.....dzieje sie Panie :D


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam witam!!! W nowy rok zarzuciliśmy filmik Dwoje do poprawki - niestety bardzo dobrze posklejany trailer nas oczarował a sam film rozczarował - nudny, Meryl Streep po Żelaznej Damie zostawiła sobie fryzurę i przez cały film ją taką widzę a Tommy Lee Jones chyba za bardzo się wczuł w starego, znudzonego życiem kolesia - za duży wkład dał postaci, że się tak wyrażę. Ogólnie film niczym nie zaskakuje, nie wprowadza nic nowego - chyba, że nowością ma być, że dojrzała para ludzi postanawia ratować związek a nie para 30 - 40 latków.

 

Wczoraj za to " Whisky dla aniołów" - gorąco polecam! Możę to za wysoka ocena ale po NIetykalnych dawno się tak nie uśmiałem - choć nie tak często ale zawsze. Filmowi trzeba dać czas na rozwinięcie, choć od początku składa pewne obietnce fabułą i postaciami. Polecam - w jakimś stopniu dla fanów Whisky oraz angielskiego humoru.

 

p.s. Michał już pewnie tego nie zauważa - ale dobrze że były napisy - momentami nie rozumiałem co oni tam mamroczą pod nosem. Owszem film dzieje się w Szkocji ale pewnie dla Polak potrzebuje jakieś ilości czasu aby zacząć rozumieć ludzi na Wyspach.

 

Cook czy wyrwałem się z konwencji : widziałem - polecam - nie polecam? Mam nadzieję, że tak :)

Jak najbardziej...... :D

No i "przerobiłem całego 'Spartacusa'......i polecam ;)

Realia owczesnego Rzymu wg mnie zachowane[czytajac "Żywoty cezarów"Swetoniusza i postepowanie np Tyberiusza...zachowania iscie filmowe ;) -sex i flaki,intrygi ;) ],postacie wyraziste,kostiumy dobre,scenariusz tez niczego sobie...jedynym mankamentem jakiego sie doszukałem to scenografia,sceny walki przerysowane...ale moze to plus?

Aktorzy "nieopatrzeni "w innych produkcjach....Batiatusa[John Hannah]pamietamy z "Cztery wesela i.....],Lukrecja[Lucy Lawless-niezapomniana "Xena wojownicza....],Krixos[Mannu Bennett-przywodca Orków w "Hobbicie],Oenomaus[Peter Mensah-"300']przekazujacy wiecej mimiką twarzy niz niektorzy 10minutowym dialogiem......Czy sam Spartacus[Andy Whitfield]przedwczesnie zmarły na nowotwór...

Z Polskich akcentow-IIithyia[Viva Bianca-prawdziwe nazwisko Skubiszewski]

Na koniec dodam ze to serial napewno nie dla nastolatków.... ;)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz ja proponuje mini-konkurs...

 

Nagroda - film na DVD (nowy, nie śmigany) "SENNOŚĆ" Magdaleny Piekorz

 

A pytanie...z jakiego to filmu klatka?

Odpowiedzi wpisujcie w tym wątku - kto 1, ten lepszy :)

 

screen1_zpse728ac31.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szybko....czułem, że za proste.

 

Poproszę adres do wysyłki na Priva :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciezkim sercem Musze stanac w obronie Carlita :P ...bo mam podobne gusta w kwestii filmow....

Carlto napisal- dla mnie kinomaniaka obowiazkowe pozycje to......etc

Wiec nic w temacie ze innego kina nie zna......-zaproponował tylko powiedzmy ,swoje ulubione......

A tak naprawde to kino ma troche wiecej lat niz 60.....

Bracia Lumiere - Wyjście robotników z fabryki [1895] - YouTube

Tu masz odnosnik do pierwszego publicznie prezentowanego filmu......

Zreszta to nie oni wynalezli kinomatograf.....ale historia plata figle

Internet nie jest jedynym zrodlem wiedzy.....a kino ma juz 118lat.....

a tu masz odnosnik do pierwszego Polskiego filmu z 1908 r,czyli 13 lat po wynalezieniu kina

Pruska kultura 1908 najstarszy polski film - YouTube

Wiec nim cos napiszesz-przemysl to....

Pozdrawiam.

P.s.Bez sprawdzania ....tylko "rzucajac okiem" Carlito wymienil filmy z ktorych najstarszy to zdaje sie "Ojciec chrzestny" z 1972roku....wiec to tez ma sie "nijak"do Twoich 60 lat......czytac ,czytac i jeszcze raz czytac....ksiazki nie tylko internet....

 

Litości - naprawdę nie musisz mi tłumaczyć historii kina.

Zrobiłeś mi wykład po którym muszę powiedzieć, że nic nowego się nie dowiedziałem i zapewniam Ciebie, że internet nie jest moim jedynym źródłem wiedzy (na jakiej podstawie ten zarzut wysuwasz?)

Jak Sam zauważyłeś najstarszy zaproponowany przez Michała film to 1972 rok... czyli jeszcze tak jak napisałem minimum 60lat kina wstecz do nadrobienia i taki był sens mojej wypowiedzi czego z całym szacunkiem nie zrozumiałeś :)

Tak więc czytać, czytać i jeszcze raz czytać posty ze zrozumieniem :)

O moją bibliotekę w domu się nie martw bo ok 40% pozycji dotyczy filmu a fakt, że posiadasz wiedzę na temat kina nie świadczy, że inni są w tej kwestii 'niepiśmienni' :)

 

Pozdrawiam i dziękuję za poprawę humoru !

Edytowane przez Bartosz 86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było by wątek stał sie bardziej "merytoryczny",a nie tylko:

-widziałem,polecam B)

-nie widziałem,nie polecam.... ;)

 

W pełni popieram.

Fajnie byłoby podyskutowac w forumowym gronie o dobrych filmach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pełni popieram.

Fajnie byłoby podyskutowac w forumowym gronie o dobrych filmach :)

 

Hmm..stawiam 10zł, że skończy się to skokiem do gardeł i bluzgami, tak jak niewinny zdawać by się mogło temat o samochodach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Litości - naprawdę nie musisz mi tłumaczyć historii kina.

Zrobiłeś mi wykład po którym muszę powiedzieć, że nic nowego się nie dowiedziałem i zapewniam Ciebie, że internet nie jest moim jedynym źródłem wiedzy (na jakiej podstawie ten zarzut wysuwasz?)

Jak Sam zauważyłeś najstarszy zaproponowany przez Michała film to 1972 rok... czyli jeszcze tak jak napisałem minimum 60lat kina wstecz do nadrobienia i taki był sens mojej wypowiedzi czego z całym szacunkiem nie zrozumiałeś :)

Tak więc czytać, czytać i jeszcze raz czytać posty ze zrozumieniem :)

O moją bibliotekę w domu się nie martw bo ok 40% pozycji dotyczy filmu a fakt, że posiadasz wiedzę na temat kina nie świadczy, że inni są w tej kwestii 'niepiśmienni' :)

 

Pozdrawiam i dziękuję za poprawę humoru !

Wyluzuj ;) jest ok...z postami to bywa nieraz jak z wierszami....to pani od Polskiego wiedziała co miał na mysli autor-bardziej niz on sam.......... :D

Hmm..stawiam 10zł, że skończy się to skokiem do gardeł i bluzgami, tak jak niewinny zdawać by się mogło temat o samochodach

To tylko od nas samych zalezy..... :D [-co w temacie "telefonicznym "sie działo...hehe]wierze ze bedzie innaczej...

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.