Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

_prezesso_

zegarek dla kochanego Taty 15000-20000PLN

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś po raz pierwszy zobaczyłem Eternę Vaughn.

Wypukła tarcza (no i nowy mechanizm Eterny w środku) - robi niesamowite wrażenie.

 

e56155c59ac07757.jpg

 

Pozdrawiam

Iko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMG1439.jpg

 

De Ville Co-Axial St. Moritz Chronograph

 

obecnie dostepna jako nos na bernard cena to polowa zalozonej:)


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zbyszke! dziękuję za przekonanie mnie, do tego iż zegarek nie musi być nowy! (ale ma tak wyglądać). Rzeczywiście ta oferta super, tylko mam niejasne wrażenie, że złoto jest be! pomijając to, od teraz wybór jest open. Jeden warunek - ma wyglądać jak nowy, mieć papiery, pudło itd.

Tylko, że to jeszcze nie ten etap. Na razie zbieram przykłady do zaprezentowania poszczególnych grup (i tu mam pierwszy z kategorii wieczny kalendzarz + księżyc).

Concord też bardzo mi się podoba, choć muszę przyznać, że zyskuje przy dłuższej obserwacji.

Długo męczyłem zdjęcia Pana Irka w czerwcu (ps. gratulacje! El Primero to moje marzenie)

A ta Eterna jest rzeczywiście super - czasem potrafią zrobic zegarek, który niby jest prosty alema coś takiego...

Rzeczywiście..jakbym miał kasę to pobiegłbym jutro kupić dla siebie! i te indeksy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspanialy gest- gratuluje i zazdroszcze /pozytywnie/ obu zainteresowanym!

 

Jednak wybor dosc trudny, bo bardzo duzy, biorac pod uwage srodki jakie moga byc na niego przeznaczone, oraz brak szczegolowo okreslonych kryteriow... ja poszedlbym w cos sprawdzonego, znanego, jednak raczej nowego, oraz mozliwie klasycznego- choc tutaj Ty wiesz najlepiej czy mozesz sobie troszke pofolgowac- jesli tak, to wybor znow sie powieksza :lol:

Podsune kilka propozycji, ktore- wydaje mi sie- sa warte przemyslenia:

- Jaeger-LeCoultre Master World Geographic w stali- duzy /41,5mm srednicy/ ze wspanialym, nietuzinkowym werkiem, oraz z komplikacjami, ktore jednak moga byc rowniez mankamentem, powodem. dla ktorego zegarek ten odpadnie w przedbiegu. Plusem natomiast jest to, ze- mimo wszystko- zegarek ten jest calkiem uniwersalny, co przy jednym zegarku jest calkiem sporym plusem.

- Blancpain Villeret Calendar- 38mm, dobry mechanizm, znow kilka ciekawych komplikacji- jak dla mnie jeden z ladniejszych i ciekawszych 'garnitorowcow' ostatnich lat.

- Blancpain Villeret Ultra-Slim lub tez w wersji Power Reserve- piekny!

- od razu zaznacze, ze nie wiem czy tego, ktorego wymienie mozna kupic w w/w kwocie, choc mysle, ze w USA raczej tak- Girard-Perregaux Classique Elegance, klasyka ponad wszystko, piekno w prostocie...

- z pewnoscia pomyslalbym rowniez o dwoch Chronoswiss'ach: Grand Régulateur albo Delphis, to niewatpliwie zegarki, w ktorych mozna sie zakochac.

Ciekawe zegarki proponuje tez m.in. firma Parmigiani, choc nie wiem czy stylistyka tych zegarkow bedzie Ci odpowiadala.

 

Temat niewatpliwie trzeba doglebnie przeanalizowac i na spokojnie wybrac ten jedyny zegarek, sadze jednak, ze niezaleznie od wyboru, obdarowany bedzie bardzo, bardzo szczesliwy :lol:

 

 

Z pozdrowieniami,

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kryterium "żeby przedstawiciele handlowi docenili" zawęża wybór, bo jest parę świetnych marek, których nie docenią (np. GO) :lol:

 

Do propozycji, które już padły dodałbym czasomierze marki Ebel, zwłaszcza z flagowej serii 1911 (świetne do garnituru, ale ze sportową nutką). Odważną i oryginalną propozycją może być Corum Admiral's Cup (a nuż się spodoba). MasterFan wskazał Chronoswissy, tu jest sporo bardzo ciekawych modeli, np. Lunar i Chronograph-Chronometer. Wreszcie nie wykluczałbym Breitlinga, marka prestiżowa, a np. Montbrillant na pasku do garnituru również przypasuje.


pozdrawiam - Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zbyszke! dziękuję za przekonanie mnie, do tego iż zegarek nie musi być nowy! (ale ma tak wyglądać). Rzeczywiście ta oferta super, tylko mam niejasne wrażenie, że złoto jest be! pomijając to, od teraz wybór jest open. Jeden warunek - ma wyglądać jak nowy, mieć papiery, pudło itd.

Tylko, że to jeszcze nie ten etap. Na razie zbieram przykłady do zaprezentowania poszczególnych grup (i tu mam pierwszy z kategorii wieczny kalendzarz + księżyc).

Concord też bardzo mi się podoba, choć muszę przyznać, że zyskuje przy dłuższej obserwacji.

Długo męczyłem zdjęcia Pana Irka w czerwcu (ps. gratulacje! El Primero to moje marzenie)

A ta Eterna jest rzeczywiście super - czasem potrafią zrobic zegarek, który niby jest prosty alema coś takiego...

Rzeczywiście..jakbym miał kasę to pobiegłbym jutro kupić dla siebie! i te indeksy!

 

 

Coz concord Irka byl bezposrednia przyczyna pojawienia sie mojego Concorda:)


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to również pogratulować!!! (concord)

a jeśli chodzi o post MasterFana to rzeczywiście wszystkie zacne i trzeba przyznać piękne!

Macie rację (,że jak dobrze pójdzie to) za około rok będę miał cholernie ciężki wybór...

'a propos Parmigiani: to stylistyka ich odpowiada mi bardzo, szczególnie tego:

Parmigiani Fleurier Pershing Chronograph (jest on bardzo zbliżony do mojego ideału zegarka sportowego:

Master Compressor Diving Pro Geographic) ale w dalszym ciągu nie ma być to zegarek dla mnie :lol:

Jeśli zaś chodzi o breitlingi i o mnie, to tylko: SO Heritage! jak myślicie: czy na skórze nie mógłby od biedy być do garniaka? (tu chyba dochodzą raczej do głosu MOJE upodobania, a pytanie jest podobne do tej wymiany zdań o omedze bonda..., cóż przez ten bezel to garniak raczej odpada - czyli offtop)

 

przepraszam, bo wcześniej nie doczytałem - padło pytanie o rozmiar: myślę, że optymalnie byłoby 38-40, ostatecznie 42, ale myślę, że jak przyjdzie co do czego to się przejdziemy po sklepach i zmierzymy!

 

dzięki za kolejną porcję do przemyśleń, pozdrawiam i dobranoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-15668-0-88831800-1331076018.jpg

 

I to jest w moim odczuciu najlepsza propozycja. Zegarek po 1 spelnia kryteria poszukiwan (cena, rozmiar, marka, jakosc, elegancja, rozpoznawalnosc)

a po 2 jest to poprostu cudo...pikeny, elegancki zegarek znakomitej manufakutry - dodatkowo dostepny w kilku wersjach kolorystycznych:

 

3714_001_l.jpg

 

3714_038_l.jpg

 

3714_017_l.jpg

 

Plus moja ulubiona wersja (ta akurat sygnowana dla filmu Miami Vice)

IWC_watch.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie przesadzaj.

Na pewno istnieją pewne konwencje mody kultywowane od lat ale nie znaczy to , że są super sztywne. I nie znaczy to, że musisz się do nich stosować - ale to zależy tylko od Ciebie, czy chcesz i czy miejsce gdzie się pojawisz to zaakceptuje (jeżeli oczywiście nie masz tego głęboko w ...) :lol:

IMO nie ma żadnego problemu aby ubrać elegancki zegarek na bransolecie do garnituru w tym przypadku PO.

Weź pod uwagę, że jeżeli zakładamy, że PO jest "nurkiem" i powiedzmy Samuraj też, czy Sumo, to PO jest bardziej eleganckim zegarkiem z cechami nurka (obrotowy bezel / koronka zakręcana, zawór helu).

Coś jak dzisiejsze SUV - np.: Allroad. Czy jakieś pseudoterenówki w stylu X5.

Chodzi mi o to, że zatracają się granice np.: celu w jakim jest zrobiony zegarek.

Znajdziesz elegancki zegarek na pasku w stylu Railmastera z zakręcaną koronką a nikt nie będzie w nim pływał.

Martens też przestał być butem wojskowym a stał się uniwersalnym.

Znam kilka osób (kobiet) które ubierały martensy do eleganckich spodni i nikt nie zwrócił na to uwagi.

 

 

Temat wiele razy przerabiany. Miedzy nami również :lol:

PO jest świetna, ale na pewno nie elegancka.

Martensy do eleganckich spodni - nikt nie zwrócił uwagi. Moze i tak, ale to nie znaczy, że pasuje. Na holu uczelni - to nikt nie zwróci uwagi. Wesoły pan z AC/DC nosi krótkie spodenki do marynarki i trampki. Na koncercie. Ale to nie znaczy, że tak ma być. Zasady nie sa sztywne, ale nie zawsze warto je łamać, nie w kazdej sytuacji wypada. Czasem można wyjść na ekstrawagancką osobe, a czasem na "wieśniaka".

 

W Temacie - wybrałbym Portugalczyka z jasną tarczą. Klasyka, rozpoznawalna, dość "uniwersalny" i jak ulał do pana w okolicy pięćdziesiątki i więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moim skromnym zdaniem propozycje typu Omega PO lub Speedmaster są nie na miejscu.

 

 

A moim skromnym zdaniem, nie Tobie jest oceniać czy wybór jest dobry, tylko autorowi wątku.

Poprosił o propozycje - otrzymał je.

Zresztą co do PO powiedział, że nie chce.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat... Czytam, czytam i... Zastanawiam się nad niektórymi propozycjami i nie mogę sie nadziwić.

Większość IWC, może to i dobre, ale trochę się "przejadło", zapewne się mylę ale dziś każdy szanujący się businessman ma IWC, co nieznaczy, że Ojciec naszego kolegi jako człowiek poważny również musi...

 

Zaatakuję klasycznie czyli:

 

MOD: A NIE ŁADNIEJ TAK.:

 

80119106.jpg

 

Longines Master Collection...

 

Elegancki acz niezbyt ekstrawagancki... Bez zbędnych "fajerwerków", "faz księżyca", "Odliczania do końca świata" i innych tego typu pierdół za przeproszeniem.


Spoglądam na zegarek, lecz nie sprawdzam godziny?

Myślę sobie: ?Jurij Gagarin miał takiego gdy leciał w kosmos??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaproponuj może Adriatice. Tez ładna. Zauważyłeś tytuł postu?

On określa przedział cenowy, w którym propozycja powinna się miescić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MOD: A NIE ŁADNIEJ TAK.:

 

Ładniej, dzięki...

 

A co do przedziału, to fakt... Trochę zaniżyłem, a w sumie zaniżyłem o dobre 10 000 zł (ups :rolleyes: )

Ale ten Longines (pomimo swojej niewielkiej ceny :) 6 000 zł) jest naprawdę (moim zdaniem) kandydatem... To tylko propozycja do rozpatrzenia :)


Spoglądam na zegarek, lecz nie sprawdzam godziny?

Myślę sobie: ?Jurij Gagarin miał takiego gdy leciał w kosmos??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
Ciekawy temat... Czytam, czytam i... Zastanawiam się nad niektórymi propozycjami i nie mogę sie nadziwić.

Większość IWC, może to i dobre, ale trochę się "przejadło", zapewne się mylę ale dziś każdy szanujący się businessman ma IWC, co nieznaczy, że Ojciec naszego kolegi jako człowiek poważny również musi...

 

Ciekawe spostrzeżenie. Ja powiedziałbym, że jeżeli już się coś przejadło, to bardziej napis na tarczy. Bo jak spojrzysz na komplikacje, konstrukcje poszczególnych mechanizmów, to widać w nich różnorodność. Niedawno był na forum podobny temat w którym ktoś użył zbliżonych argumentów w odniesieniu do Omegi. No cóż, do mnie one nie trafiają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście proszę mnie źle nie zrozumieć... To, że Omega czy IWC są popularne, znaczy jedynie o ich wartości (ludzie sobie cenią: jakość wykonania, materiały z których zegarek wykonano no i historię oraz renomę firmy).

 

Po prostu uważam, iż Longines to ciekawy (wcale nie gorszy) akcent wśród tych zegarków.

Przyznajcie, że wygląda świetnie, a na Longiens-a (pomimo iż 10 000 zł tańszy od IWC) nikt ręki nie podniesie... :)

 

Napisy na tarczy... W Longinie to nieodłączna ozdoba która zawsze wygląda świetnie i chyba nigdy się "nie przeje"...

A co do "Komplikacji konstrukcyjnych" w zegarkach, to coraz częściej zauważam szkiełka zamontowane w różnych miejscach mające na celu pokazanie pracy mechanizmu... :)

Bardzo to ciekawe, ale zegarek ma wskazywać czas, a nie go zabierać... W taki pracujący mechanizm można się godzinami wpatrywać, podobnie jak w rybki... Niby nudne, ostentacyjne a jednak przykuwa wzrok ( CYKcykCYK :) CYKcykCYK) :rolleyes:


Spoglądam na zegarek, lecz nie sprawdzam godziny?

Myślę sobie: ?Jurij Gagarin miał takiego gdy leciał w kosmos??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

MasterFan wszak przywołał już w tym wątku markę Chronoswiss, jednak propozycja pozostała bez komentarza. Jeśli celowo to proszę pomiąnąć moją wypowiedź, jeśli nie to warto wg mnie rozpatrzyć Chronoswiss z linii Classic.

 

Model Lunar Triple Date w wersji w stalowej kopercie, o średnicy 38mm, stylistycznie odróżnia się od przedstawionych dotychczas zegarków w wątku. Klasyczne raczej komplikacje, ciekawe wzornictwo. Jest w oficjalnej ofercie (w przedstawionej wersji) w Polsce, katalogowo w górnym zakresie cen podanych w tytule wątku.

 

post-7884-0-65900200-1331076910.jpg

post-7884-0-02644800-1331076911.png

 

 

http://www.chronoswiss.de/start.php


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posty pozostają bez odpowiedzi bo na razie patrzę co i jak... nie dałbym rady komentować każdego postu. w każdym razie studiuję wszystkie propozycje i w niedługim czasie podzielę się dotychczasowymi spostrzeżeniami.

ps. jak już piszę to dziękuję wszystkim, którym się chciało coś skrobnąć! pzdr piotrek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
Garniturowiec: H.Moser (tylko niemam przekonania, czy 20 tys wystarczy)

h-moser-and-cie-associates_191.jpg

 

Pomysł super, niestety cena katalogowa to 23800 Euro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pomysł super, niestety cena katalogowa to 23800 Euro.

No wlasnie, a w tej cenie to spojrzalbym juz tylko w jedna strone /szukajac takiego typu zegarka/... F.P. Journe Chronometre Souverain :D

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MichaelD

Jeśli zegarek do garnituru to pozostał bym przy max 40 mm średnicy ( w zależności jaki rozmiar nadgarstka ma twój Tata), bez zadnych dodatkowych komplikacji poza datownikiem i może mała sekunda:

 

 

Moje propozycje:

 

Blancpain Léman Ultra-slim Big Date 5,4 k USD

2850-1127-53Bside1.jpg

 

Glashütte Original Senator Sixties 4,5 k USD

glashutte-senator-sixties.jpg

 

Zenith Class Elite Reserve de Marche 4,05 k USD

01-1125-655-01-3.JPG

 

Jaeger LeCoultre Master Control Automatic 4,2 k USD

jumbos6.jpg

 

Glashutte Original Senator Power Reserve Display 6,7 k USD

http://us.st12.yimg.com/us.st.yimg.com/I/w...r_2024_14891070

http://us.st12.yimg.com/us.st.yimg.com/I/w...r_2024_15170347

 

RGM 222E Roland G. Murphy Signature Series Guilloche Dial 5,4 k USD ( choć rozmiar 41,5 mm)

http://us.st12.yimg.com/us.st.yimg.com/I/w...r_2028_33616180

http://us.st12.yimg.com/us.st.yimg.com/I/w...r_2028_33342120

 

Universal Geneve Microrotor UG 101 3,5 k EURO

755456-924624.jpg

 

Piaget Altiplano Petit Seconds niestety nie mogę znaleźć nigdzie ceny :D

altiplano.JPG

 

Nomos Tangomat Zeta Date Sapphire Back 2,8 k USD

nomostangomatdatef_1229_detail.jpg

nomostangomatdateb_1031_detail.jpg

 

Nomos Tangente Power Reserve Sapphire Back 1,8 k USD

nomospowerreserveblack_1883_detail.jpg

nomostangenterdmalphab_2018_detail.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

świetne!

właśnie miałem pytać czy coś może z UG, albo w stylu bauhaus.

no i zenith -(jak na razie) moja ulubiona marka

dzięki, będę miał o czym myśleć.

ps. możecie mi powiedzieć co jest napisane na werku RGMa?

bo jeśli mnie oczy nie mylą to... ale to raczej niemożliwe, więc jak możecie to powiedzcie, bo mnie to zaintrygowało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez obrazy, ale przedstawione powyżej zegarki są... Jakby Ci to tu... Może tak, oprócz Zenith-a Class Elite Reserve de Marche to wszystkie wyglądają jak ?jednorazówki? za mniej niż 300 zł?

 

Ten zegarek winien niemieć zbędnych ?duperelek?, ale powinien wyglądać na wartego swojej ceny, to musi być coś? Coś takiego iż na pierwszy rzut oka widać nie pieniądze, a prestiż, klasę, dobry gust (mimo iż o gustach się nie dyskutuje), profesjonalizm (musi być widać, że wie czego chce), elegancki acz nie ekstrawagancki?

 

W myśl formowej ?piramidy prestiżu? (nie wiem czy było) zaproponuję jeszcze?

 

Patek Philippe 5022

1373927gross.jpg

 

Jego cena (na chrono24.com wynosi (w przeliczeniu) 22.804 zł...

 

Omega Speedmaster 50th Annivesary

1414176gross.jpg

 

24.896 PLN? (chrono24.com)?

 

Ups, znowu się pomyliłem, myślałem, że mają być do 25.000... W każdym razie, napewno coś się podobnego znajdzie za tą cenę... :D


Spoglądam na zegarek, lecz nie sprawdzam godziny?

Myślę sobie: ?Jurij Gagarin miał takiego gdy leciał w kosmos??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.