Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
astrogator

Nowe polskie nabytki

Rekomendowane odpowiedzi

Z przyjemnością bym nie czytał nabijania postów ,gdyby to nie było w tym dziale ,bo tu czytam wszystko.

Te same podwójne posty w:

zegarki na republika.pl.

Błonie - zagadka

i tu.

Jakby dobrze poszukac to pewnie byłoby to samo Błonie super w kilku innych działach ,a jak nie ma to szybko się pojawi.

Kolego Stanisławie a może tak więcej konkretów ,a nie pustego nabijania postów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego @pirx65 miło mi, ze pamiętasz moje imię, pewnie z poprzedniej naszej niezgodności poglądów. Nic prostszego jak poszukać, sprawdzić czy nie ma więcej podobnych wpisów w innych działach, a nie stosować metodę pomówień. Przewidywania też są bezpodstawne i nietrafione, więc proponuje skupić się na merytorycznej stronie swoich postów i nie czytać tych moich mało konkretnych. Znasz mój nick, więc bez problemu możesz pomijać moje wpisy, a ocenę zgodności z regulaminem zostaw moderatorom. Pozdrawiam ozięble.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję! Ten model trafia się nieczęsto!

Chyba jednak model z czarnymi indeksami przez całą tarczę jest jeszcze ciut rzadszy. :ph34r:

To była okazja czy trzeba było płacić jak za zborze? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trafiony razem z kilkoma ruskami ; kilka sztuk za kilka dyszek ; fuks  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Mój następny polski zegarek. Mam dorosłego Blonexa, teraz gołąb pocztowy przyniósł mniejszego juniora. Chyba będą kolejne.

post-73391-0-71623300-1426328084_thumb.jpg


Są tacy, co mają rozum, a są tacy, co go nie mają, i już.  Kubus Puchatek

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, to z innego źródła. Tylko źródło ciężko pokazuje, a jeszcze gorzej pozbywa się czegokolwiek. Ale cały czas rozpracowuję.


Są tacy, co mają rozum, a są tacy, co go nie mają, i już.  Kubus Puchatek

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze raz gratuluję .To mało spotykany model w takim stanie.

Jak Ci się kiedyś znudzi to chętnie przygarnę bo mam takiego ale dużo gorszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Zostają obydwa. I mam nadzieję na następne.


Są tacy, co mają rozum, a są tacy, co go nie mają, i już.  Kubus Puchatek

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

To i ja się pochwalę :)4a11eaa89b9d6b4590000b0ceac276d5.jpg7680dd63bcf996de8a5e2aa0eedc0356.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ładnie zachowanej tarczy Polana jeszcze nie widziałem - gratuluję, piękne sztuki.

Edytowane przez Wintergreen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No naprawdę, szczęka spada. Jak nic już dzisiaj nie zasnę. Ja też takie chcę, mamusiu!!!

Gatuluję i zazdroszczę oczywiście ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sadysta ;)

Aż miło popatrzeć. Wyrosły, jak grzyby po deszczu. Na dobry sen toby były, gdybyś chciał je wrzucić do mojego koszyczka. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza wyląduje alfa z zielonym szkłem zakupiona z zaprzyjaźnionego kociolka. Czy wie ktoś przy okazji dlaczego montowano takie szkła czy miało to jakieś przeznaczenie.

post-64529-0-19138300-1426707042_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to nie jest to oryginalne szkiełko, a upodobania właścicieli zaspokajane były przez operatywnych zegarmistrzów.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna kolekcja, pozazdrościć...Co do oryginalności do chyba "Przystanek.."jest pewnym wyznacznikiem. Ale... tu mamy przykład radosnej twórczości zegrmajstra jak pisze Zasadas, w szkiełku. Według książki stosowano praktycznie dwa rodzaje wskazówek - jeśli dobrze zrozumiałem. Tymczasem widziałem już 3 egzemplarze Zodiaka, czerwonym sekundnikiem, a takiego zestawienia w książce nie widziałem... . 

Bardzo mi się podoba określenie operatywny zegarmistrz ;) Brak wiedzy nadrabia entuzjazmem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod tym "bikiniarskim" szkiełkiem / była taka moda na wymienianie oryginalnych szkieł na kolorowe / ,tej Alfy praktycznie  nie widac.

Sekundnik chyba nie taki .

Edytowane przez pirx65

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"" Wersja "bikiniarska" jest cool  :D .
Rzeczywiście były dostępne takie kolorowe szkła do zegarków. One też były przeźroczyste, ale kolorowe.
Pamiętam, jak pracując w warsztacie ojca słyszałem, gdy padało pytanie o kolorowe szkła, lub oferta ze strony zegarmistrza.
Określenie bikiniarstwo dla tego zjawiska słyszę po raz pierwszy.
Ciekawe, że internetu nie było, a takie nowinki rozchodziły się lotem błyskawicy.
Na początku trudno dostępne, potem były w wielu zegarmistrzów, potem moda minęła i nawet nowe szkła poszły do lamusa.
Trochę wysoko wyceniony, ale może za bikiniarza warto?
Władysław "

cytat z postu W.M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.