Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pan Igor

Nowości zegarkowe na 2009 rok

Rekomendowane odpowiedzi

Ta stylistyka Zenitha nie jest juz nowością i chyba każdy sie do niej już przyzwyczaił :rolleyes:

Te zegarki na zdjeciach lub w prospektach wygladaja tak sobie natomiast na żywo sa bardzo ciekawe

i fajnie wygladają na nadgarstku. No i model Vintage Titanium Anniversary :) Po prostu miodzio!

Vacheron też świetny jednak cena zaporowa... jak platyna to tylko Vintage Portugieser ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O gustach się nie dyskutuje

A nie lepiej - "szanuje się gusta innych"? Bo dyskutuje się w najlepsze i nie ma w tym nic złego. Inaczej fora takie jak to nie miały by racji bytu. Ja wiem, że "tak się mówi", ale - przepraszam - to taki nic nie znaczący automat oznaczający to samo, co "nie zgadzam się z Tobą w tej kwestii". No chyba, że faktycznie uważasz, każde kwestionowanie piękna rzeczy, którą ktokolwiek uważa za piękną jest nie na miejscu (bo skoro "nie dyskutuje się")... Chyba fajnie, że ilu ludzi, tyle opinii :rolleyes:

[Koniec dygresji]

 

VC jest oczywiście na swój sposób piękny, ale jego jednocześnie tak skończenie archaiczny, że założenie go na nadgarstek traktowałbym raczej w kategoriach sportu ekstremalnego ;)

 

TomASH - Techno-Zenity to nie nowość, ale ten kolorowy pasek! Pasek! Toż to zbrodnia! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
A nie lepiej - "szanuje się gusta innych"? Bo dyskutuje się w najlepsze i nie ma w tym nic złego. Inaczej fora takie jak to nie miały by racji bytu. Ja wiem, że "tak się mówi", ale - przepraszam - to taki nic nie znaczący automat oznaczający to samo, co "nie zgadzam się z Tobą w tej kwestii". No chyba, że faktycznie uważasz, każde kwestionowanie piękna rzeczy, którą ktokolwiek uważa za piękną jest nie na miejscu (bo skoro "nie dyskutuje się")... Chyba fajnie, że ilu ludzi, tyle opinii :rolleyes:

 

Stwierdzenie, że "o gustach się nie dyskutuje", jest w gruncie rzeczy powstrzymaniem się od krytyki zdania osoby, które jest odmienne od naszego punktu widzenia. Oczywiście każdy ma prawo wyrazić własne zdanie, można się też sprzeczać, ale z zachowaniem szacunku dla poglądów adwersarza. Jednak ja uważam, że dysputy na temat gustu do niczego tak naprawdę nie prowadzą. W tej sytuacji zamiast się bezsensownie produkować wolałem postąpić w myśl zasady "De gustibus non est disputandum", bo tak najprościej. Dla Sphinxa Chronometre Royal 1907 jest taki sobie, a dla mnie ten czasomierz jest genialny - od mechanizmu zaczynając, a na wyglądzie kończąc. Każdy z nas pozostał przy swoim zdaniu, a klubowiczom zaoszczędziliśmy bezsensownej dyskusji na temat: czyj gust jest "lepszy".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

McIntosh dla mnie np ten zegarek od wewnątrz - extra. Od zewnątrz... na damski wygląda :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CERTINA Ds-1 Chronograph Automatic

 

certinads1.jpg

 

43 mm

w srodku VJ 7750

czarna lub srebrna tarcza

bransoleta lub skórzany pasek

 

MOim zdaniem super :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
McIntosh dla mnie np ten zegarek od wewnątrz - extra. Od zewnątrz... na damski wygląda :rolleyes:

Mam takie samo wrażenie - wygląd mechanizmu pierwsza klasa.

 

McIntosh - oczywiście, dyskusje, czyj gust jest lepszy są bez sensu, i tu masz rację, natomiast to nie do końca tak, że przekonywanie kogoś nie ma sensu, bo i tak pozostanie przy własnym zdaniu. Gust ewoluuje. Np, jeśli ktoś powie - "Ale zwróć uwagę na piękny bezel, poza tym indeksy to nie <<jarmark ala wczesne casio>>, ale nawiązanie do modelu x z przełomu lat 60-tych i 70-tych", to mogę inaczej spojrzeć na zegarek, w rezultacie za jakiś czas może zacząć on mi się nawet podobać ;) "Podobanie się" to złożony proces, nie tylko czysto estetyczny (gust i koniec), zwłaszcza w przypadku przedmiotów "z duszą". Taki przykład - sam z powodu forum przekonałem się w pewnym stopniu do Breitlinga. Niektórych modeli nadal nie trawię, ale niektóre już tak, nawet czasem myślę, czy by się kiedyś nie skusić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
McIntosh - oczywiście, dyskusje, czyj gust jest lepszy są bez sensu, i tu masz rację, natomiast to nie do końca tak, że przekonywanie kogoś nie ma sensu, bo i tak pozostanie przy własnym zdaniu. Gust ewoluuje. Np, jeśli ktoś powie - "Ale zwróć uwagę na piękny bezel, poza tym indeksy to nie <<jarmark ala wczesne casio>>, ale nawiązanie do modelu x z przełomu lat 60-tych i 70-tych", to mogę inaczej spojrzeć na zegarek, w rezultacie za jakiś czas może zacząć on mi się nawet podobać :lol: "Podobanie się" to złożony proces, nie tylko czysto estetyczny (gust i koniec), zwłaszcza w przypadku przedmiotów "z duszą". Taki przykład - sam z powodu forum przekonałem się w pewnym stopniu do Breitlinga. Niektórych modeli nadal nie trawię, ale niektóre już tak, nawet czasem myślę, czy by się kiedyś nie skusić.

 

Odnoszę wrażenie, że piszemy o tym samym. Pewnie, że można próbować kogoś przekonać, że zegarek "x" jest - nie wiem jakiego słowa tu użyć - niech będzie ładny, ale wskazując odpowiednie argumenty, w takim toku dyskusji koncentrujesz się na zegarku, a nie na guście adwersarza. "De gustibus non est disputandum" obecnie odnosi się do nieco innej sytuacji. Podam Ci przykład: mnie bardzo podoba się IWC Ingenieur Vintage, a Ty możesz uważać ten zegarek za beznadziejnie słaby w aspektach designu. Jeżeli napiszesz, że Ingenieur Vintage wygląda chu..wo, to nie podejmę dyskusji, co najwyżej mogę stwierdzić, że mnie się podoba i tyle. Co innego gdybyś napisał, że McIntosh ma porąbany gust i przypuszczalnie jest idiotą skoro kupił tak beznadziejnie wyglądający zegarek. Wtedy na pewno zareaguję. Natomiast w kwestiach technicznych typu: jakość wykonania, konstrukcja i wykończenie mechanizmu itp. zawsze można podyskutować, a na forum zegarkowym to byłoby nawet wskazane. Tyle ode mnie. Kończmy już ten temat, bo jedziemy off topic.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

McIntosh - ok, czyli się zgadzamy, więc koniec OT :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było o telefonie UN z wahnikiem to teraz w drugą stronę (za serwisem nvision.pl)

 

Nie zastanawiałeś się kiedyś, czy zamiast tradycyjnego telefonu nie lepiej mieć zegarek obsługą rozmów GSM? Hyundai rozważył taką możliwość.

 

Nowość jest produktem dość oryginalnym, wygląda bowiem jak zwykły zegarek na skórzanym pasku, podczas gdy naprawdę jest to komórka z ekranem dotykowym. MB-910 posiada czułą na dotyk matrycę o rozdzielczości 132x176 pikseli i posiada wsparcie dla materiałów wideo, WAP, SMS oraz MMS.

 

Ponadto urządzenie posiada wbudowany mikrofon i głośnik, a dzięki technologii Bluetooth wspiera również wszelkiej maści bezprzewodowe słuchawki. Wymiary zegarka to 58x44x16 mm zaś waga - 60 gramów.

 

Zainstalowana w urządzeniu bateria starcza na prawie 3 dni czuwania i 3 godziny rozmów. Nowość trafi do sklepów w kwietniu w cenie 275 dolarów.

 

189779.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie zastanawiałeś się kiedyś, czy zamiast tradycyjnego telefonu nie lepiej mieć zegarek obsługą rozmów GSM? Hyundai rozważył taką możliwość.

 

Czego to ludzie nie wymyślą? :)

Ale całkem ciekawy pomysł...

Właściwie to przyszłością extremalnej telefonii komórkowej jest miniaturyzacja i zrobienie fona jako chip wczepiany pod skórę (?). Gdzieś o tym czytałem....

 

 

CERTINA Ds-1 Chronograph Automatic

Zajefajna :)

 

Jak znam życie to centralna sekunda jest od stopera, a tarcza na godz 9 pokazuje odliczanie sekund na bieżąco (?). Jeśli tak to co do sekundy może być troszke niedokładny odczyt :lol: Choć mnie to zupełnie nie przeszkadzałoby pewnie :lol: Wyglada supcio.

Tak na marginesie: są jakeś mechaniczne chrono, gdzie centralna wskazówka sekundnika odlicza czas na bieżąco, a do stopera jest samall second?


Totalny laik :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Yanek z układem wskazówek jest tak jak piszesz. Nie spotkałem innego przy Walżu. Kolejna odsłona nowej DS-1 Chrono. Mnie rozwaliła:

Certina_DS%201%20Chrono%20-%20C006%20414%2016%20031%2000.jpg

PS

Szkoda tylko, że przycisk "start-stop" nie jest taki sam, jak ten do "resetu". Ten pierwszy wydaje się nieco za duży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Yanek z układem wskazówek jest tak jak piszesz. Nie spotkałem innego przy Walżu. Kolejna odsłona nowej DS-1 Chrono. Mnie rozwaliła:

PS

Szkoda tylko, że przycisk "start-stop" nie jest taki sam, jak ten do "resetu". Ten pierwszy wydaje się nieco za duży.

 

Co do wskazówek to szkoda. Jakoś chyba fajniej jest patrzeć jak duża wskazówka (bywa że w innym kolorze: vide TAG Carrera :lol: ) pędzi na codzień po tarczy a nie tylko po uruchomieniu stopera...

 

O KURFA... Mnie również rozwaliła....

Już przy zdjęciu z czarną tarczą myślałem o pasku. A tutaj? Wypas!

 

Przycisk faktycznie mógłby być mniejszy, ale to trzeba obcenić na żywo.

 

PS: Prze avatar murderotic :lol:


Totalny laik :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szkoda tylko, że przycisk "start-stop" nie jest taki sam, jak ten do "resetu". Ten pierwszy wydaje się nieco za duży.

 

A ja przyznam szczerze, że mnie to rozwiązanie się wyjątkowo podoba!

Generalnie udało im się stworzyć fajne chrono z pięknego klasyka, jakby mi ktoś powiedział o tym zamyśle zanim zegarek się pojawił, pogłaskałbym go dość czule po główce, ale wyszło rewelacyjnie!

(wydawał się NIECHRONOGRAFOWALNY - nowe słowo :lol: )

Jest dwa razy ładniejszy niż Podiumka na VJ! IMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Murderotic, o żesz - Przewypaśna cytryna! Ej, za dużo tych fajnych zegarów, toż to jawny zamach na mój plan oszczędnościowy w dobie kryzysu! :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nowa DS-1 wygląda suuuuuper. Ciekawe jak przedział cenowy???


"Zdziwiło was, panowie, żeście usłyszeli z moich ust słowo "Bóg", lecz zapewniam was, że pojęcie Boga i cześć jaką mam dla niego opieram na podstawach tak pewnych jak prawdy z dziedziny fizyki." - Michael Faraday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eberhard Chrono Traversetolo Noir limited edition

automat (pięknie wykończony), 43 mm, DLC

post-5082-0-85694400-1331125749.jpg

A tak odnośnie komentarzy w sprawie Patka czy VC - jak dla mnie niby wieje nudą, ale jak wczoraj widziałem jak wygląda taki Golden Ellipse na ręce to robił wrażenie. Nie jest to tylko magia marki bo, najpierw byłem ciekawy co to za piękny garniturowiec a dopiero potem olśnienie że to TA firma i ten model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash
Eberhard Chrono Traversetolo Noir limited edition

automat (pięknie wykończony), 43 mm, DLC

 

Dżizas :lol: Cudoooooooooo !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Połączenie czarnego białego (srebrnego) z czerwienią stało sie modne, ale w/g mnie w tym Eberhardzie przesadzili z jego ilością. Gdyby czerwony był tylko sekundnik od chrono, albo ramka na datę , zegarek imho byłby duzo ciekawszy.

 

Inna sprawa , że zegarków w podobnej stylistyce jest cała masa. Wysyp był rok temu.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe jak przedział cenowy???

Ja już ciekaw nie jestem :lol: Nowe ceny na Polske SG... Po prostu... Podium chrono Square - 5 390 zl (na pasku) :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze kilka

 

post-22292-0-86844900-1331125750.jpg

 

post-22292-0-75453100-1331125751.jpg

 

post-22292-0-72940500-1331125752.jpg

 

post-22292-0-60184500-1331125754.jpg

 

post-22292-0-81897300-1331125755.jpg

 

post-22292-0-17517900-1331125757.jpg


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z układem wskazówek jest tak jak piszesz. Nie spotkałem innego przy Walżu. Kolejna odsłona nowej DS-1 Chrono. Mnie rozwaliła:

7750 spotyka się czasem w układzie na godzinie 9, 6, 3. Bez daty.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eberhard cudowny.....tylko pewnie cena tez dosc pokazna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-22292-0-22955800-1331125761.jpg

 

post-22292-0-18838300-1331125762.jpg

 

post-22292-0-49566600-1331125763.jpg

 

post-22292-0-44756300-1331125764.jpg


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UN w swoim stylu wymiata.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.