Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość McIntosh

IWC Exupery

Rekomendowane odpowiedzi

Gość McIntosh

Witam.

Opisałem kolekcję zegarków IWC poświęconą wielkiemu pisarzowi i pilotowi wplecioną w jego życiorys. Dla zainteresowanych tematem, podaję link...

 

http://www.iwc.com.pl/exupery.html

 

Pozdrawiam

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne opracowanie. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią:gut dżob men :blink:


"Billy: -I'm scared Poncho.

Poncho: -Bullshit. You ain't afraid of no man.

Billy: -There's something out there waiting for us, and it ain't no man. We're all gonna die..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle - rewelacja .....

 

A same zegarki super..ssczegolnei podoba mi sie wersja numer 2 w stali....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, Twój projekt strony i treść to naprawdę epickie przedsięwzięcie. Chylę czoła, wiem jakie to pracochłonne, tym bardziej dzięki.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Dzięki za dobre słowo. Na weekend przygotowuję dla Was niespodziankę :lol:. Mam nadzieję, że zdążę wszystko wykonać na czas :blink:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szacunek, świetna strona.


Można bez końca patrzeć na ogień, wodę i parkującą kobietę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Regularnie odwiedzam tę stronę - oby tak dalej


JACEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
Regularnie odwiedzam tę stronę - oby tak dalej

 

Niestety, obawiam się, że nie będzie już nic dalej... B)

 

http://www.iwc.com.pl/

 

I think IWC will be quite concerned, legally...

 

... because you used the name www.iwc.com.pl, and it appears to be an "official" site, including using logos, materials with IWC copyrights, etc.. You can't appear to be authorized by IWC or part of IWC, or use IWC's images, look, feel, etc.

 

While presumably your intent was good and your web design skills are slick, I think you may encounter some real legal issues here. I can't speak for IWC but you may wish to get rid of all the "intellectual property" you "borrowed".

 

Sorry to let you know that, and good luck,

Michael

 

Cała dyskusja na forum IWC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest mi niezmiernie przykro. Mam nadzieję, że problem zostanie rozwiązany pozytywnie dla ciebie i dla wszystkich, którzy z chęcią odwiedzali twoją stronę.


Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
Mariusz, a czy jest szansa, żeby jakoś zobaczyć przebieg dyskusji, bez zakładania konta na forum IWC?

Zmartwiłeś mnie trochę...

 

Niestety, nie ma możliwości czytania wiadomości bez rejestracji. Jednak powyższy post Michaela jednoznacznie obrazuje jego stanowisko. Przytoczę jeszcze jeden...

 

I think you'll get a letter...

 

from lawyers associated with Richemont. I suspect you'll find that the copyright, tradename, trademark rules are a lot different than you suppose.

I don't know what IWC will do, but I can tell you that there are very serious legal issues here, and you may not like the consequences.That is unfortunate because you did spend a lot of time, you mean no harm, and the product looks very well-done.

 

The problem is that IWC needs to protect its intellectual property because it can lose rights if the name, look or images are diluted. And no dealer has the authority to give you images to publish --especially those with "copyright --for IWC.ch only" on them.

 

Good luck --you may need that.,

 

No cóż...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety, obawiam się, że nie będzie już nic dalej... B)

 

No dobra, ale dlaczego?

Jaki przepis zabrania Ci robienia strony o produkcie?

Dlaczego domena którą masz jest "trefna" ???

Przeciewż nie sprzedawałeś tam ani IWC, ani nie pisałeś o nich kłamstw...

więc?


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
No dobra, ale dlaczego?

 

W ramach aktualnej strony ciężko będzie cokolwiek zrobić. Okazuje się, że pokazanie katalogowego zdjęcia z zegarkiem stanowi naruszenie praw autorskich i czyjejś własności intelektualnej. Ciekawe czy po tym jak prawnicy współpracujący z Richemont uwalą mnie, to w następnej kolejności wezmą się za YouTube tudzież strony internetowe o tematyce zegarkowej. Na razie zastanawiam się jak wybrnąć z tej sytuacji, a później pomyślę co dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W ramach aktualnej strony ciężko będzie cokolwiek zrobić. Okazuje się, że pokazanie katalogowego zdjęcia z zegarkiem stanowi naruszenie praw autorskich i czyjejś własności intelektualnej. Ciekawe czy po tym jak prawnicy współpracujący z Richemont uwalą mnie, to w następnej kolejności wezmą się za YouTube tudzież strony internetowe o tematyce zegarkowej. Na razie zastanawiam się jak wybrnąć z tej sytuacji, a później pomyślę co dalej.

 

Poszedł PM


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W ramach aktualnej strony ciężko będzie cokolwiek zrobić. Okazuje się, że pokazanie katalogowego zdjęcia z zegarkiem stanowi naruszenie praw autorskich i czyjejś własności intelektualnej. Ciekawe czy po tym jak prawnicy współpracujący z Richemont uwalą mnie, to w następnej kolejności wezmą się za YouTube tudzież strony internetowe o tematyce zegarkowej. Na razie zastanawiam się jak wybrnąć z tej sytuacji, a później pomyślę co dalej.

Skoro nie wykorzystujesz tego komercyjnie a informacyjnie, to dziwi mnie ich reakcja.Więcej wyrozumiałości dla pasjonatów a mniej dla szemranych straganiarzy...Powinni sprawdzić stronę i przyznać jakąś licencję czy coś..a nie uwalać.Uuuu,minus dla IWC B)


"Billy: -I'm scared Poncho.

Poncho: -Bullshit. You ain't afraid of no man.

Billy: -There's something out there waiting for us, and it ain't no man. We're all gonna die..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest podejrzenie o taki przebieg sprawy to Mariusz sam się do nich zgłoś. Napisz, że bardzo chętnie zastosujesz się do ich wskazówek dot. zawartości strony podlegającej ochronie prawnej i czekaj cierpliwie na odpowiedź.

Zawsze to inaczej zostanie potraktowane niżeli rozpoczynanie "awantury" z ich strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skoro jest podejrzenie o taki przebieg sprawy to Mariusz sam się do nich zgłoś. Napisz, że bardzo chętnie zastosujesz się do ich wskazówek dot. zawartości strony podlegającej ochronie prawnej i czekaj cierpliwie na odpowiedź.

Zawsze to inaczej zostanie potraktowane niżeli rozpoczynanie "awantury" z ich strony.

 

 

czas pokaze swoje B)

 

jestesmy na zakrecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
Skoro jest podejrzenie o taki przebieg sprawy to Mariusz sam się do nich zgłoś. Napisz, że bardzo chętnie zastosujesz się do ich wskazówek dot. zawartości strony podlegającej ochronie prawnej i czekaj cierpliwie na odpowiedź.

Zawsze to inaczej zostanie potraktowane niżeli rozpoczynanie "awantury" z ich strony.

 

Ja już i tak zrobiłem wszystko co mogłem na obecną chwilę zrobić - strona internetowa została usunięta. Teraz pozostaje już tylko czekać na list z Richemont B).

 

W ogóle cała ta sytuacja mnie dziwi. Pamiętam jak jakiś czas temu zacząłem pisać polską stronę o Vacheron Constantin. Tam też znalazło się logo producenta, były filmy reklamowe, zdjęcia zegarków. Link do strony umieściłem na forum VC i reakcje były zupełnie inne. Alex się ucieszył, że jest ktoś komu pasji i chęci nie brakuje żeby cokolwiek bezinteresownie zrobić, nikt mnie prawnikami nie straszył i było normalnie. Co ciekawe (wracając do IWC), zwracałem się do Władka z prośbą o materiały z grafiką i je otrzymałem. Władek mówił mi, że mogę korzystać z materiałów dla prasy, które ma na swojej stronie internetowej, a tymczasem Michael Friedberg pisze, że...

 

The problem is that IWC needs to protect its intellectual property because it can lose rights if the name, look or images are diluted. And no dealer has the authority to give you images to publish

 

No i bądź tu człowieku mądry. Z jednej strony ludzie na forum IWC piszą...

 

Dear Mariusz

 

You did a wonderful job, my sincere compliments.

Language has not been a limitation at all.

Congratulation on a job very well done.

I ll visit your site frequently.

 

Thank you

Argiris

______________________

 

If your work has been endorsed and supported

by IWC then I send you my full compliments for your web skills.

Andrew

______________________

 

You're obviously very talented as a web-site designer, you've obviously put a lot of time and energy into your site and you're obviously a huge fan of IWC. Good luck.

______________________

 

...ale z drugiej są też i tacy, którzy jakby mogli to by mi ścieli głowę. No nic, będę czekał na rozwój wydarzeń. Co by nie było, to takie sytuacje skutecznie zniechęcają do jakichkolwiek działań. Zanim następnym razem przyjdzie mi do głowy myśl stworzenia jakiejkolwiek strony internetowej, to zastanowię się 1000 razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oby sie dobrze skonczylo

troche przykro, zwlaszcza, ze robiles ta strone juz dosc dlugo i widac bylo pasje


Pozdrawiam, Daniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno jest mi pojąć sens takich działań ze strony IWC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trudno jest mi pojąć sens takich działań ze strony IWC.

rozwijająć Twoją myśl... to kretyn jakis wymyślił!! takiej bzdury dawno nie słyszałem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To głupie - ale IWC jakoś tak zmalała w moich oczach.

Ktoś, kto chce w ramach pasji, własnego czasu i środków pokazać coś innym, robiąc producentowi przy okzaji "dobrze", traktowany jest w ten sposób. Dziwne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Dziękuję wszystkim za słowa otuchy.

 

To głupie - ale IWC jakoś tak zmalała w moich oczach.

Ktoś, kto chce w ramach pasji, własnego czasu i środków pokazać coś innym, robiąc producentowi przy okzaji "dobrze", traktowany jest w ten sposób. Dziwne.

 

Na razie to jest reakcja moderatora na forum należącym do IWC. Oficjalnie producent jeszcze nie zajął stanowiska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.