Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
michalop

Jaki zegarek masz dziś na ręku?

Recommended Posts

Cóż, jak znam życie, czeka mnie mała wojenka w tej sprawie z Orange, ale z drugiej strony, jestem ich klientem już od wielu lat, więc liczę na to, że temat uda się zamknąć na spokojnie.

Wodoszczelne smartfony mają w warunkach gwarancji zapisek, wykluczający możliwość naprawy po ingerencji cieczy do wnętrza obudowy.

No ale ty jesteś prawnikiem więc idę po popcorn.

Guest fidelio

Wodoszczelne smartfony mają w warunkach gwarancji zapisek, wykluczający możliwość naprawy po ingerencji cieczy do wnętrza obudowy.

No ale ty jesteś prawnikiem więc idę po popcorn.

Nie wiem, co mają, ale wiem, co jest w oficjalnych materiałach Huawei - do 30 minut na głębokości nie większej niż 1,5 m. A do tego brak informacji o konieczności jakiegoś specjalnego zabezpieczenia, bo inaczej na co kumuś wodoszczelność zakładająca właśnie zanirzenie? Ale oczywiście zobaczymy, co będzie :-)

Scuba Dude!  ;) 

vKoIlmR.jpg

Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Guest

Nie wiem, co mają, ale wiem, co jest w oficjalnych materiałach Huawei - do 30 minut na głębokości nie większej niż 1,5 m. A do tego brak informacji o konieczności jakiegoś specjalnego zabezpieczenia, bo inaczej na co kumuś wodoszczelność zakładająca właśnie zanirzenie? Ale oczywiście zobaczymy, co będzie :-)

Też niestety z doświadczenia wiem, że ta wodoszczelność to tylko na papierze. Już nie pamiętam szczegółów, ale wodoszczelny iphone mojej córy miał ileś tam jakichś zapisów drobnym druczkiem według których wodoszczelny tak naprawdę nowe był i naprawa gwarancyjna nie wchodziła w grę. Raczej nie wróżę powodzenia, ale chętnie poczytam jak Ci poszło :)

.. co jest w oficjalnych materiałach Huawei - do 30 minut na głębokości nie większej niż 1,5 m

Rafał, a nie 0,15m?

Pozdrawiam, Marek

Kwiatek, masz to Ty tych włosów :)...

Taka Amfibia zatopiona w buszu...., ala kolorystycznie pasuje:)

Edited by treidi

Guest fidelio

Rafał, a nie 0,15m?

Nie, sprawdzałem to m.in. u brata mojej żony, który zajmuje się sprzedażą telefonów komórkowych :-)

Nie, sprawdzałem to m.in. u brata mojej żony, który zajmuje się sprzedażą telefonów komórkowych :-)

"... ochrona przed skutkami krótkotrwałego zanurzenia w wodzie (30 min na głębokość 0,15 m powyżej wierzchu obudowy lub 1 m powyżej spodu dla obudów niższych niż 0,85 m)"

Pozdrawiam, Marek

Kiedyś zalało mi Sony xperia z3 i bez najmniejszego problemu telefon został wymieniony na nowy.

Guest fidelio

"... ochrona przed skutkami krótkotrwałego zanurzenia w wodzie (30 min na głębokość 0,15 m powyżej wierzchu obudowy lub 1 m powyżej spodu dla obudów niższych niż 0,85 m)"

Marek, z oficjalnej strony Huawei, na końcu, odnośnik 1 :-)

https://consumer.huawei.com/pl/phones/mate20-pro/

No przecież gdyby woda nie weszła do środka to nie byłoby co naprawiać :)

Kwiatek, masz to Ty tych włosów :)...

Taka Amfibia zatopiona w buszu...., ala kolorystycznie pasuje:)

Taki orangutan ze mnie... B) Edited by _Kwiatek_

No przecież gdyby woda nie weszła do środka to nie byłoby co naprawiać :)

Znalazłem ten zapis także u Huaweia. Odmowa naprawy gwarancyjnej punkt 5.

5) eksploatacji produktu w warunkach znacznego zanieczyszczenia, wysokiej wilgotności lub dużych wahań temperatur, kontaktem z żywnością lub cieczą, korozji oraz zastosowania niewłaściwej mocy energii elektrycznej, lub działania substancji chemicznych,

Ok koniec off topa :P

Ciągle jest. Wedle zapewnień producenta miał wytrzymywać do 30 minut na głębokości do 1,5 m. Był raptem z 3-4 minuty, zrobiłem parę zdjęć dzieciakom w basenie i wyświetlacz się skończył... Zakładam, że od jutra walka z Orange ;-)

Kolega miał podobny przypadek parę lat temu z pierwszym Sony Xperia Z.

Tylko później doczytał, że nie można używać w basenie...chlor??? I nie uznali reklamacji...

Guest fidelio

Kolega miał podobny przypadek parę lat temu z pierwszym Sony Xperia Z.

Tylko później doczytał, że nie można używać w basenie...chlor??? I nie uznali reklamacji...

W dokumentach Huaweia nie ma o tym mowy :-)

Znalazłem ten zapis także u Huaweia. Odmowa naprawy gwarancyjnej punkt 5.

5) eksploatacji produktu w warunkach znacznego zanieczyszczenia, wysokiej wilgotności lub dużych wahań temperatur, kontaktem z żywnością lub cieczą, korozji oraz zastosowania niewłaściwej mocy energii elektrycznej, lub działania substancji chemicznych,

Ok koniec off topa :P

Ulżyło mi :-)