Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Lestaf

Recenzja G-Shocka GW-9200 Riseman

Rekomendowane odpowiedzi

Podziała na pewno :) A czemu ma nie podziałać? Nawet dbać o niego nie musisz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, (czekałem 7 dni od założenia konta żeby napisać ten post, to jakieś nieporozumienie...).

 

Z tej strony dumny posiadacz GW 9200 już jakiś 6 rok ze mną i sporo przeżył, wiem mniej więcej skąd się wzięła każda większa rysa :D, generalni się trzyma mocno był ze mną w wielu miejscach i ma niezły 'przebieg' powoli Panowie można by się pokusić o wstawianie RISEMAN'ów z dużym przebiegiem jak wyglądają i co w nich naprawialiście, ja na szczęści jeszcze nic, nawet pasek daje radę po tylu latach a zegarek jest ze mną niemalże codziennie czasami nawet w nocy jak śpię.

Założyłem tu konto by zapytać bo może nie każdy z Was zwrócił uwagę że ten zegarek jest w tej chwili dostępny za min 1500 PLN, pamiętam jak kupiłem go za około 600, wiecie może dlaczego tak jest ?

 

Pozdrawiam, Marek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne dlatego że jest to już właściwie kultowy model, a już go nie produkują. Więc o nowego będzie coraz ciężej. 

Ale to tylko moje przypuszczenia a specem nie jestem.

Mnie za to ciekawi czy jest szansa na wznowienie  produkcji ? Ale tego się pewnie nie dowiemy czy ktoś coś słyszał ???

:wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej marne szanse na wznowienie produkcji, bo są już na rynku następcy, chyba że kiedyś przyjdzie im taki pomysł do głowy na jakąś rocznicę.


<p>amw-705d db-35h db-v300 g-2300 g-8900sc[mod] ga-110hc[mod] dw-6930a[mod] gb-x6900[mod] gw-6900b[mod] grx-5600ge gwx-5600c gwx-5600c[mod] gwx-8900b[mod] gw-9230[mod] g-9300[mod] gw-9430 gw-3000b[mod] gw-4000 gwn-1000b[mod] gwn-q1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na rocznicę KODu wyjdzie z autografem Ryśka, oficjalnego patrona. Będzie niebieski z żółtymi gwiazdkami, a z tyłu zamiast smoka będzie osioł. Podobno zamiast ciśnienia będzie mierzył dni bez publikacji wyroku i będzie przeliczał kurs franka. To sprawdzone info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Riseman dogorywa, a przynajmniej dogorywa jego akumulator. Bywa że gaśnie sam z siebie, albo gdy próbuję włączyć podświetlenie. Latem to się nie zdarza, ale zimą gdy światła jest mało, a sikor pod rękawami, wtedy nawet nie sygnalizuje niskiego poziomu baterii, tylko z poziomu H gaśnie wyświetlacz i jedynie migająca mała literka C informuje, że zegarek ma chęci, ale nie ma siły :) Chyba czas na wymianę akumulatora. Wytrzymał 8 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Riseman dogorywa, a przynajmniej dogorywa jego akumulator. Bywa że gaśnie sam z siebie, albo gdy próbuję włączyć podświetlenie. Latem to się nie zdarza, ale zimą gdy światła jest mało, a sikor pod rękawami, wtedy nawet nie sygnalizuje niskiego poziomu baterii, tylko z poziomu H gaśnie wyświetlacz i jedynie migająca mała literka C informuje, że zegarek ma chęci, ale nie ma siły :) Chyba czas na wymianę akumulatora. Wytrzymał 8 lat.

Zegarek przez którego recenzje trafiłem pierwszy raz na forum. Co prawda risemana nie kupiłem, ale od tamtej pory byłem tu częstym gościem, a po kilku latach nawet się zarejestrowałem. Nie daj mu zginąć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie daj mu zginąć...

Będzie żył ;) Jednak zanim go uratuję, sprawdzę ile naprawdę potrafi wytrzymać, gdy zgaśnie na dobre, wyedytuję i uzupełnię recenzję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lestaf pokaż swojego kiedyś, ciekawe jak wygląda z takim przebiegiem, mój ma prawie 5 lat, prawie nic mu nie dolega, wrzucę niedługo zdjęcia, pozdrawiam. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek przez którego recenzje trafiłem pierwszy raz na forum. Co prawda risemana nie kupiłem, ale od tamtej pory byłem tu częstym gościem, a po kilku latach nawet się zarejestrowałem. Nie daj mu zginąć...

Ja tak samo. Szukałem informacji 9300vs9200 i wtedy wygrał 9300, ale risemana po kilku miesiącach też kupiłem. No i wpadłem w wir forum i G :)

<p>amw-705d db-35h db-v300 g-2300 g-8900sc[mod] ga-110hc[mod] dw-6930a[mod] gb-x6900[mod] gw-6900b[mod] grx-5600ge gwx-5600c gwx-5600c[mod] gwx-8900b[mod] gw-9230[mod] g-9300[mod] gw-9430 gw-3000b[mod] gw-4000 gwn-1000b[mod] gwn-q1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek przez którego recenzje trafiłem pierwszy raz na forum. Co prawda risemana nie kupiłem, ale od tamtej pory byłem tu częstym gościem, a po kilku latach nawet się zarejestrowałem. Nie daj mu zginąć...

Ja też po tej recenzji zakupiłem Risemana i całkiem dobrze mi służył przez jakieś 2 lata - niestety mała czytelność wyświetlacza, oraz szybkie gasniecie podświetlenia spowodowały przejście na inna stronę mocy - Suunto...i tak juz zostało do dzisiaj. Niemniej zegarek być zacny... Trzymam kciuki za twojego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też po tej recenzji zakupiłem Risemana i całkiem dobrze mi służył przez jakieś 2 lata - niestety mała czytelność wyświetlacza, oraz szybkie gasniecie podświetlenia spowodowały przejście na inna stronę mocy - Suunto...i tak juz zostało do dzisiaj. Niemniej zegarek być zacny... Trzymam kciuki za twojego

Przydało by się coś nowego na 35-lecie Casio, ale nie zapowiada się godny następca starych cyfrowych mudmanów, gulfmanów i risemanów. Ostatni sensowny imo to gw 9400, chociaż podświetlenie diodą średnio mi się w nim podoba. Jednak iluminator to iluminator :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ceny za to zrobiły sie teraz światowe...kiedyś bym nie przypuszczał, że za 2.5 k pln kupiłbym g-shocka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za parę stów się nada do tyrania, za parę tysięcy było by mi szkoda. Ale i tak G w kolekcji mieć trzeba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za parę stów się nada do tyrania, za parę tysięcy było by mi szkoda. Ale i tak G w kolekcji mieć trzeba

Ja z G sie wyleczyłem po moim pierwszym suunto, gdy się okazało, że podświetlenie w Suunto działa tak długo, jak sa naciskane przyciski - czyli nie gasnie podczas przechodzenia do potrzebnej nam funkcji. Poza tym Riseman podawał wartośc cisnienia rzeczywistego, Suunto podaje cisnienie na poziomie morza i do tego z wieksza dokładnością. No i najwazniejsze, okazało sie, że G są mało czytelne, zwłaszcza te w negatywie w stosunku do Suunto. 

Edytowane przez zwirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja z G sie wyleczyłem po moim pierwszym suunto, gdy się okazało, że podświetlenie w Suunto działa tak długo, jak sa naciskane przyciski - czyli nie gasnie podczas przechodzenia do potrzebnej nam funkcji. Poza tym Riseman podawał wartośc cisnienia rzeczywistego, Suunto podaje cisnienie na poziomie morza i do tego z wieksza dokładnością. No i najwazniejsze, okazało sie, że G są mało czytelne, zwłaszcza te w negatywie w stosunku do Suunto.

Pełna zgoda, niemniej Suunto bardziej mi się kojarzyło jako odpowiednik Pro Treków, które nawiasem mówiąc w wersji cyfrowej bardzo mi się podobają. G to G :) dla wytrzymałości imo się go kupuje. Ps może napiszesz recenzję swojego Suunto, obowiązkowo że zdjęciami. Chętnie przeczytam, a pewnie nie tylko ja. Pozdrawiam

Edytowane przez POKUSER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie niezły pomysł, zwłaszcza że pare lat miałem Risemana, a potem przesiadłem się na Suunciaki: X-lander, Core, teraz Ambit a czekam na dniach na Traversa... chyba napiszę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też po tej recenzji zakupiłem Risemana i całkiem dobrze mi służył przez jakieś 2 lata - niestety mała czytelność wyświetlacza, oraz szybkie gasniecie podświetlenia spowodowały przejście na inna stronę mocy - Suunto...i tak juz zostało do dzisiaj. Niemniej zegarek być zacny... Trzymam kciuki za twojego

Mam Ryśka coś koło 7 lat, używany wakacyjnie i do sportu, zaliczył też rok w Afganie i mam go coraz bardziej dość :) Tak jak pisze zwirek, czytelność wyświetlacza to porażka, podświetlenie nie jest ważne, ale głośność alarmu budzika to kolejna porażka. Funkcje wysokościomierza i termometru to nieporozumienie, jedynie barometr daje jakieś w miarę rozsądne odczyty ale i tak w górach używam do tego funkcji w Garminie e-treksie. 

Wracam do korzeni wzbogaconych o solar i WC czyli zbieram kaskę na GW-M5610. Oglądałem go w salonie i jakość wyświetlacza miażdży, pozostało sprawdzenie głośności alarmu :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Ryśka coś koło 7 lat, używany wakacyjnie i do sportu, zaliczył też rok w Afganie i mam go coraz bardziej dość :) Tak jak pisze zwirek, czytelność wyświetlacza to porażka, podświetlenie nie jest ważne, ale głośność alarmu budzika to kolejna porażka. Funkcje wysokościomierza i termometru to nieporozumienie, jedynie barometr daje jakieś w miarę rozsądne odczyty ale i tak w górach używam do tego funkcji w Garminie e-treksie. 

Wracam do korzeni wzbogaconych o solar i WC czyli zbieram kaskę na GW-M5610. Oglądałem go w salonie i jakość wyświetlacza miażdży, pozostało sprawdzenie głośności alarmu :)

No i o tym nie wspomniałem, ale Suunto Core, Ambit 3 i teraz od niedawna Traverse potrafią mnie obudzić ! Jak do tej pory to jedyne zegarki naręczne z takimi możliwościami ;) Żaden Casio nie był w stanie, mimo 5 alarmów ustawianych co 5 minut :P

Edytowane przez zwirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.