Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Lestaf

Recenzja G-Shocka GW-9200 Riseman

Rekomendowane odpowiedzi

ICE

Koledzy po prostu nie potrafią się posługiwać sensorami w zegarku ;)

Proponuję im przeczytać wątek od początku, bo już o czujnikach i ich obsługą tu pisałem.

Jak czytam że Ktoś miał inną wys. o 5 m. niż dzień wcześniej a miał to samo ciśnienie i temp., to normalnie ręce opadają :S

 

palo

Na pewno było C?

Czasami jak używasz intensywnie czujników, światełka czyt. bawisz się zegarkiem, to przechodzi w stan odzyskiwania energii.

Migają na wyświetlaczu wszystkie literki wskazania ładowania i nie działają żadne guziki.

Po czasie jak moc wróci do akumulatorka, zegarek wraca do życia :)

Jest to zabezpieczenie przed uszkodzeniem akumulatorka.

Edit:

Doczytałem że się zresetował a to raczej wina akumulatorka.

Jak sytuacja się powtórzy to reklamuj.

Chociaż na wusie czytałem o przypadkach resetujacych się mudmanow przez działanie pola magnetycznego telefonów :|

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ICE To mam rozumieć, że ciśnienie w pomieszczeniu potrafi co kilka sekund zmieniać się o kilka dziesiątych, przez co mój wyjątkowo czuły sensor "wariuje"? Bo piszę już kolejny raz, że tylko te skoki mnie martwią.

@tomaliusz Akurat calutki temat przeczytałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki - dubel mi wyszedł :) 

Edytowane przez ICE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JacaC8 nie wiem, czy czujnik w Twoim zegarku jest sprawny lub wyjątkowo czujny. Żeby to sprawdzić, to poszukaj w sieci jakiejś profesjonalnej stacji meteorologicznej w najbliższej okolicy i zobacz czy ciśnienie które wskazuje Twój zegarek jest zbliżone. Nigdy przedtem nie wpatrywałem się w wartość wskazywanego ciśnienia zbyt długo, poprostu wciskałem przycisk ABC i patrzyłem jakie jest ciśnienie, a po sprawdzeniu wyłączałem. Bardziej interesowała mnie tendencja (wykres). Ale przed chwilą sprawdziłem i mój Range wskazał 1013hPa, a po jakiś 30 sekundach ta wartość zmieniła się na 1012 i potem tak jeszcze trzy razy - czyli również "skacze". Najwyraźniej zegarek odczytywał ciśnienie na poziomie powiedzmy pomiędzy 1012,9 i 1013. Jak sprawdziłem na profesjonalnej stacji było 1012,6hPa - mi osobiście błąd takiej wielkości nie przeszkadza  ;). W instrukcji Range jest napisane, że po wciśnięciu przycisku ABC zegarek pokazuje aktualną wartość ciśnienia i przez pierwsze trzy minuty dokonuje pomiarów co 5 sekund, potem pomiary są co 2 minuty, pewnie dlatego w pierwszych minutach ta wartość "skacze" a potem się "stabilizuje".  

@ICE To mam rozumieć, że ciśnienie w pomieszczeniu potrafi co kilka sekund zmieniać się o kilka dziesiątych, przez co mój wyjątkowo czuły sensor "wariuje"? Bo piszę już kolejny raz, że tylko te skoki mnie martwią.
 

 Myślę, że ciśnienie wcale nie musiało się zmieniać, poprostu zegarek co 5 czy powiedzmy 15 sekund odczytywał inną wartość i tyle. Wydaje mi się, że takie "skoki" lub jak ktoś woli "niedokładności/różnice" pomiaru nie są niczym nadzwyczajnym bo przecież to w końcu czujnik w zegarku a nie profesjonalny instrument pomiarowy  ;) .     

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki za zamieszanie, macie oczywiście rację! Wysokosciomierz w zegarku pokazuje tylko wysokość względną i wyznaczenie wysokości bezwzględnej jak to opisałem jest praktycznie niemożliwe. 

 

Co do kalibracji wg danych meteo to się nie uda, bo podawane jest ciśnienie wyliczeniowe dla wysokości 0 m n.p.m a nie rzeczywiste... No chyba, że ktoś mieszka nad morzem! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Co do kalibracji wg danych meteo to się nie uda, bo podawane jest ciśnienie wyliczeniowe dla wysokości 0 m n.p.m a nie rzeczywiste... No chyba, że ktoś mieszka nad morzem! :)

 

 

Można mieszkać nad morzem, albo wykazać trochę chęci i poszukać ;)  np. tu  http://www.meteo.waw.pl/  - na wykresie po prawej stronie jest ciśnienie rzeczywiste, a w tabelce poniżej "zredukowane" do poziomu morza. W momencie pisania tego posta było odpowiednio 1015,5hPa i 1029,3hPa.

PS. większość stacji meteorologicznych podaje ciśnienie rzeczywiste dla miejsca w którym mieści się stacja oraz podaje na jakiej wysokości n.p.m.  się ona znajduje.

Edytowane przez ICE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, mając chęci to nawet nie trzeba szukać tylko można sobie samemu wyliczyć ciśnienie rzeczywiste... Oczywście znając wysokość n.p.m na jakiej się znajdujemy, ale w tym zegareczek Casio nam nie pomoże, niestety. ;)

 

PS W prognozach pogody i komunikatach meteo zawsze podaje się ciśnienie dla poziomu morza.

Edytowane przez Banalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już miałem znowu zacząć tłumaczyć, ale po chwili zastanowienia doszedłem do wniosku, że to nie ma większego sensu. No bo cóż można jeszcze zrobić - podałem linki do stacji meteorologicznych podających ciśnienie rzeczywiste na wysokości na której się znajdujemy w dodatku w czasie rzeczywistym (czyli w danym momencie), a takich stacji jest w necie wiele. Ale, jeżeli ktoś woli zamiast tego informację o przewidywanym, średnim ciśnieniu dobowy podawaną w np. prognozie w WP lub TVN to ma do tego pełne prawo. Mało tego, ma również prawo wyłączyć WC i synchronizować łocza z wieżowym kurantem, może również używać klepsydry do sprawdzenia dokładności stopera, natomiast wskazania barometru może potwierdzać u jakiegoś dziadka (lub babci -żeby nie było dyskryminacji ;) ) na podstawie tego, jak bardzo dziś łupie ich w kościach ;) . Tak, że szkoda pisania i niech każdy ma to co lubi :D . I żeby nie samego OT - świetna recenzja Lestaf! (trochę spóźnione, ale zawsze :P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że nie ma co strzępić języka, bo wiele osób nie mieszka w miejscach gdzie są stacje meteo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nad morzem, nad morzem, nad morzem  ;)

 

Jakoś tak wyszło :unsure: , ale juz poprawione :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam go od kilku dni i mam problem z okiełznaniem pomiarów. Panowie jak go skalibrować by było dobrze? Jak go kładę na parapecie za oknem pokazuje około -1, a temperatura rzeczywista to +4. W sumie to ruszyłem wszystkie parametry .Ustawiłem barometr, termometr i wysokościomierz. Poradźcie jak go ugryźć by było dobrze :)

Edytowane przez Buczo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Dzis zauważyłem że Ryszard paruje od środka przy zmianach temperatury. Jak myślicie, ma sens wysyłać na gwarancję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co ustawiałeś? Na parametrach fabrycznych hula jak ta lala :)

Widzisz może przedobrzyłem. A możesz mi przypomnieć jak przywrócić ustawienia fabryczne? Jestem teraz e pracy, a instrukcja leży w domu. Wziąłbym go od razu zresetował :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyciskiem mode wchodzisz w tryb termometru i barometru, potem przytrzymujesz adjust aż zacznie migać wskaźnik temp. i naciskając równocześnie reset i start resetujesz ustawienia, musi być napis off.

Barometr tak samo, w trybie migania przechodzisz mode na baro.

Wysokościomierz podobnie, wchodzisz wciskając alti potem przytrzymujesz adjust i jak miga to reset i start równocześnie aż pojawi się off  :)

Wychodzisz z ustawień po naciśnięciu adjust.

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytalem już tą recenzje pewnie ze 3 razy w przeciągu ostatnich kilku lat. Kawał dobrej roboty, zarówno zegarek, jak i recenzja. Teraz mam już konto zalożone więc mogę w koncu napisać: DZIĘKI LESTAF :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z ciekawości może się ktoś pochwali jak ten zegarek wygląda powiedzmy po 5-6 latach. Ewentualnie kto ma najstarszego ryśka na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Teraz mam już konto zalożone więc mogę w koncu napisać: DZIĘKI LESTAF :)

 

To ja dziękuję za uznanie. Cieszę się, że recenzja Ci się podoba :)

 

 

A z ciekawości może się ktoś pochwali jak ten zegarek wygląda powiedzmy po 5-6 latach. Ewentualnie kto ma najstarszego ryśka na forum

 

Ja mam ten zegarek od 5 lat i trzyma się całkiem nieźle. W prawdzie pasek musiałem wymienić już w zeszłym roku, a koperta jest trochę poobcierana i przestała być matowa, ale ze strony technicznej wszystko jest ok. Z baterią i czujnikami nigdy nie było najmniejszych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po latach można z całą pewnocią stwierdzić, że lepszej recenzji tego zegarka, nie mógłby zrobić nikt inny. B)


"Poprawna polszczyzna źródłem sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po latach można z całą pewnocią stwierdzić, że lepszej recenzji tego zegarka, nie mógłby zrobić nikt inny. B)

 

Gdzie tam, po prostu byłem pierwszy, kto inny napisałby nie gorszą, ale dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile jeszcze będziecie mu słodzić? 

Napisał 5 lat temu i cały czas odcina kupony  :D

Lestaf napisz coś nowego  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.