Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Lestaf

Recenzja G-Shocka GW-9200 Riseman

Rekomendowane odpowiedzi

Jak odpowiednio zakręcisz, to wynegocjujesz rabat, mi się udało :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbować zawsze warto. Wszystko zależy od sklepu i sprzedawcy. Jeśli trafisz na panienkę bez "uprawnień" do rabatu, to nic nie wskórasz. Sądzę, ze dobrym miejscem do takich działań jest salon na Chmielnej w Warszawie. Stamtąd właśnie była owa promocja 30% przez stronę TT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kacper_1984

Wyskoczyłem na przerwie w pracy do TT i nici :lol: ... "nie dla psa kiełbasa".

Miałem go na ręku, odpowiadają mi wymiary i jest fajowy.

Ale na niego jest 10% rabatu (12% max), na inne zegarki więcej, ale to tylko na wybrane.

Więc nie dało się ugrać rabatu 30% bo pani musiałaby ze swojej kieszeni dołożyć.

Pozostaje mi czekanie na odpowiednią promocje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 110010000010011001

Wyskoczyłem na przerwie w pracy do TT i nici :lol: ... "nie dla psa kiełbasa".

Miałem go na ręku, odpowiadają mi wymiary i jest fajowy.

Ale na niego jest 10% rabatu (12% max), na inne zegarki więcej, ale to tylko na wybrane.

Więc nie dało się ugrać rabatu 30% bo pani musiałaby ze swojej kieszeni dołożyć.

Pozostaje mi czekanie na odpowiednią promocje.

 

Handlowiec/sprzedawca ma odgornie okreslone wytyczne co do rabatow na konkretne marki zegarkow a nawet modele. Jestem handlowcem wiec wiem. Pozostaje tylko czekac na promocje. Z tego co sobie przypominam Zibi organizuje rozne akcje promocyjne na ktorych mozna uzyskac kupon rabatowy.

Edytowane przez 110010000010011001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was przedłużał gwarancje na gw-9200 ?

 

Wziąłem niejako z klucza, te 20 czy 30 PLNów (nie pamiętam ile) to niewiele, a 6 lat to szmat czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem niejako z klucza, te 20 czy 30 PLNów (nie pamiętam ile) to niewiele, a 6 lat to szmat czasu.

 

Pamietaj, ze gwarancja nie obejmuje uszkodzen mechanicznych, a na te jest glownie narazony g-shock. Watpie zeby przez ten czas siadlo cos z elektonika zegarka.


Casio: MQ-30W, DBC-30, G100-1BV, GW6900-1JF / Byl DW-6620 Scorpion, G2300-9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

Szkoda tych 20 złotych na to, bo założę się że prędzej zmaskarujesz mechanicznie G-Shocka przy typowym jego użytkowaniu, aniżeli dojdzie do uszkdozeń elektroniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi ostatnio (4 dni temu) spadł g-shock mudman na kostkę brukową i się był uprzejmy rozlecieć wewnątrz. Nie ochłonąłem jeszcze, jak to się mogło stać. Muszę poszukać gwarancji i złożyć reklamację

Piotrek


--

Piotr Konopka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi ostatnio (4 dni temu) spadł g-shock mudman na kostkę brukową i się był uprzejmy rozlecieć wewnątrz. Nie ochłonąłem jeszcze, jak to się mogło stać. Muszę poszukać gwarancji i złożyć reklamację

Piotrek

 

Az trudno mi w to uwierzyc! Moze wczesniej tak go katowales, ze po prostu ten jeden upadek byl o ten jeden raz za duzo. Albo kupiles jako "super okazja" na allegro :D fake'a B)


Casio: MQ-30W, DBC-30, G100-1BV, GW6900-1JF / Byl DW-6620 Scorpion, G2300-9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Az trudno mi w to uwierzyc! Moze wczesniej tak go katowales, ze po prostu ten jeden upadek byl o ten jeden raz za duzo. Albo kupiles jako "super okazja" na allegro :) fake'a :D

katowanie polegało na używaniu go podczas koszenia trawy w ogrodzie lub jazdy na rowerze B). Aha - raz byłem w nim na basenie. Wiesz - taki ze mnie extremalny facet :)

 

Wersja limitowana z okazji 25 lat G-Shocka, kupiona od kogoś na forum - nie obawiałęm się raczej o oryginalność. Muszę poszukać papierów, bo naprawdę do tej pory sam nie wierzę, że się rozleciał


--

Piotr Konopka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sadze zeby ktos z forum wcisnal Ci podrobke, moze po prostu trafiles na jakis felerny egzemplarz. Nawet takie wahadlowce, podobno niezawodne, a jeden sie rozbil B)


Casio: MQ-30W, DBC-30, G100-1BV, GW6900-1JF / Byl DW-6620 Scorpion, G2300-9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 110010000010011001

Taki?

DSC02103.jpg?1279211850

 

 

Musial to byc naprawde nieszczesliwy upadek. Z jakiej wysokosci upadl? Zrob zdjecie uszkodzenia.

Mam nadzieje, ze masz gwarancje od Zibi bo jesli nie to marne szanse na serwis.

Edytowane przez 110010000010011001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie taki zegareczek jak na fotce powyżej się zniszczył. Fotek rozlanego wyświetlacza nie zrobiłem (nie miałem czasu za bardzo). Oddałem do serwisu, bo zarówno gwarancja jak i paragon z Zibi się znalazły. Facet w Arkadii w TimeTrendzie powiedział, że nie widział jeszcze takiego uszkodzenia w G-Shocku :)


--

Piotr Konopka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Facet w Arkadii w TimeTrendzie powiedział, że nie widział jeszcze takiego uszkodzenia w G-Shocku :)

 

Ja mysle, ze jest szansa zeby go naprawili lub raczej wymienili na nowy. Nawet jesli uszkodzeie jest mechaniczne i powstalo po upadku na bruk to g-shock powinien to wytrzymac. Co innego gdyby Ci spadl z wiezowca na bruk :)

Daj znac jak sie sprawa zakonczyla, ok?


Casio: MQ-30W, DBC-30, G100-1BV, GW6900-1JF / Byl DW-6620 Scorpion, G2300-9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj, ze gwarancja nie obejmuje uszkodzen mechanicznych, a na te jest glownie narazony g-shock. Watpie zeby przez ten czas siadlo cos z elektonika zegarka.

 

I to jest dobre! W naszym kraju każdy robi klienta w trąbę, ponieważ wystarczy w warunkach gwarancji napisać, że mało co jej podlega, a to co podlega właściwie się nie psuje i po sprawie. To tak jakby kupując jeepa w gwarancji napisać, że zawieszenie nie podlega gwarancji gdy się jeździ poza drogami bitumicznymi...

Niedawno miałem mieć przeprawę z Nokią w kwestii rysującego obiektywu i obłażącego plastiku w N97. Gwarancja obejmuje obudowę na okres 6-ciu miesięcy, ale Nokia od ręki wymieniła całą obudowę na nową po 9 miesiącach. Byłbym zdziwiony, gdyby kolega miał problem z G-Shockiem.

 

W moim przypadku, bardziej obawiałem się akumulatora w zegarku, ponieważ mam włączone A.El a on jakby nie było wciąż się doładowuje. Kiedyś jednak jego właściwości spadną bardzo diametralnie. Za 20 PLN raczej się go nie wymieni w autoryzowanym serwisie. Ale obym się mylił. Należę do ludzi, którzy wolą mieć świadomość pewnego komfortu, nawet za niewielką cenę, a 20 PLN to dla mnie nie majątek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku, bardziej obawiałem się akumulatora w zegarku, ponieważ mam włączone A.El a on jakby nie było wciąż się doładowuje. Kiedyś jednak jego właściwości spadną bardzo diametralnie. Za 20 PLN raczej się go nie wymieni w autoryzowanym serwisie. Ale obym się mylił. Należę do ludzi, którzy wolą mieć świadomość pewnego komfortu, nawet za niewielką cenę, a 20 PLN to dla mnie nie majątek :)

 

Nawet jak bedziesz mial gwarancje 6 letnia to watpie aby np. po 5 latach wymienili Tobie akumulator. To jest naturalnie zuzywajaca sie czesc. Chyba, ze jest udzielana jakas gwarancja na akumulator np. 6 lat, tak jak Nokia daje 6 miesiecy na akumulator. W ciagu tego okresu Nokia wymieni aku ale pozniej to juz musisz zaplacic za nowy.


Casio: MQ-30W, DBC-30, G100-1BV, GW6900-1JF / Byl DW-6620 Scorpion, G2300-9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak bedziesz mial gwarancje 6 letnia to watpie aby np. po 5 latach wymienili Tobie akumulator. To jest naturalnie zuzywajaca sie czesc. Chyba, ze jest udzielana jakas gwarancja na akumulator np. 6 lat, tak jak Nokia daje 6 miesiecy na akumulator. W ciagu tego okresu Nokia wymieni aku ale pozniej to juz musisz zaplacic za nowy.

 

Zgoda, tylko czy jest taki zapis w gwarancji? Naturalnie zużywa się pasek, bo pęka i się ściera, naturalnie rysuje obudowa... Ale jak w wyniku upadku ona pęknie, to znaczy, ze zegarek był wadliwy i nie wytrzymał tego do czego ma być przystosowany. Zwróć uwagę, że w przypadku zegarka nie masz wpływu na optymalne ładowanie akumulatora, tak jak np. w telefonie. Tutaj optymalne łądowanie zapewnia producent i jest odpowiedzialny za jego jakość. Jeśli konsument sam usprawiedliwia działania dystrybutora, to psuje rynek. A w naszym kraju niestety sprzedawcy szkolą konsumentów, że się im nic nie należy.

O ile dobrze pamiętam, w pierwszym rozdziale w każdej wersji językowej (przynajmniej PL, EN i DE) jest napisane, że przeznaczony jest do pracy w ciężkich warunkach. Pewnie, że rozbicie szkła o kant stołu nie podlega gwarancji, ale już rozlany w wyniku uderzenia wyświetlacz czy pęknięta obudowa - tak (mi się wydaje).

Temat rzeka, ale poczekamy co kolega nam napisze o przygodzie z serwisem.

Edytowane przez itepe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, masz racje. Mysle, ze jednak to zalezy od tego co jest napisane w gwarancji. Jestem na 99% pewien, mozna stwierdzic iz np. egzemplarz z peknietym bezelem i wylanym wyswietlaczem doznal uszkodzenia podczas upadku na bruk, a nie zostal np. walniety mlotkiem 10kg. zeby wyegzekwowac wymiane na zasadach gwarancji.


Casio: MQ-30W, DBC-30, G100-1BV, GW6900-1JF / Byl DW-6620 Scorpion, G2300-9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to jest dobre! W naszym kraju każdy robi klienta w trąbę, ponieważ wystarczy w warunkach gwarancji napisać, że mało co jej podlega, a to co podlega właściwie się nie psuje i po sprawie. To tak jakby kupując jeepa w gwarancji napisać, że zawieszenie nie podlega gwarancji gdy się jeździ poza drogami bitumicznymi...

 

 

Gwarancję można odłożyć i dochodzić swoich praw na bazie niezgodności towaru z umową (2 lata od zakupu) ale już u sprzedawcy. Niech potem sprzedawca się szarpie z producentem/dystrybutorem.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwarancję można odłożyć i dochodzić swoich praw na bazie niezgodności towaru z umową (2 lata od zakupu) ale już u sprzedawcy. Niech potem sprzedawca się szarpie z producentem/dystrybutorem.

 

Bardzo dobrze Sergserg. Skoro kupilem zegarek, ktory ma wytrzymac upadek z wysokosci 10m na twarde podloze, a rozlatuje sie po upadku z 1,5m to jest to duza niezgodnosc.


Casio: MQ-30W, DBC-30, G100-1BV, GW6900-1JF / Byl DW-6620 Scorpion, G2300-9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam, że większy problem będzie robił dystrybutor niż producent. Wiadomo, sporo z tym zachodu, a części kosztują, choć nie wiem kto za to płaci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 110010000010011001

właśnie taki zegareczek jak na fotce powyżej się zniszczył. Fotek rozlanego wyświetlacza nie zrobiłem (nie miałem czasu za bardzo). Oddałem do serwisu, bo zarówno gwarancja jak i paragon z Zibi się znalazły. Facet w Arkadii w TimeTrendzie powiedział, że nie widział jeszcze takiego uszkodzenia w G-Shocku :)

 

Paragon zadali do gwarancji? Do zlozenia gwarancji paragon jest nie potrzebny - wystarczy karta gwarancyjna i zegarek. Gdybys dostarczyl zegarek do serwisu na wlasna reke nie przez salon TT to szybciej by bylo a tak to polezy zapewne troszke, nastepnie wysla to pewnie do serwisu glownego T4, tam znow polezy troche czyli zegarek bedzie musial czekac na swoja kolej. Zapewne zostanie wymieniony caly modul, jesli maja go na stanie to wymienia, jesli nie maja to czas naprawy sie wydluzy gdyz musza sprowadzic modul. Ciekaw jestem czy uwzglednia ta reklamacje?

Edytowane przez 110010000010011001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paragon zadali do gwarancji? Do zlozenia gwarancji paragon jest nie potrzebny - wystarczy karta gwarancyjna i zegarek.

 

Eee, dowod zakupu musi byc. Chyba, ze akurat gwarancja Zibi nie wymaga tego. Jeszcze sie nie spotkalem aby wystarczyla sama gwarancja. W druga strone to dziala, sam dowod zakupu bez karty gwarancyjnej to jeszcze przejdzie.


Casio: MQ-30W, DBC-30, G100-1BV, GW6900-1JF / Byl DW-6620 Scorpion, G2300-9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 110010000010011001

Wysylalem raz zegarek bezposrednio do serwisu T4 bez dowodu zakupu tylko sama gwarancje i zegarek, nie bylo problemu naprawili i odeslali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.