Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Lestaf

Recenzja G-Shocka GW-9200 Riseman

Rekomendowane odpowiedzi

Riseman z funkcją lusterka... Full wypas !!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest znak, ze ostatniej nocy Twój zegarek zsynchronizował się z zegarem, z którego pobrał aktualną godzinę.

 

Z tego co pamiętam, oznacza też siłę sygnału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest znak, ze ostatniej nocy Twój zegarek zsynchronizował się z zegarem, z którego pobrał aktualną godzinę.

 

Z tego co pamiętam, oznacza też siłę sygnału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładność sensorów w GW-9200 : barometru, temperatury, wysokości na jak oceniacie w skali 0-6 ?

Edytowane przez Berni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paragon zadali do gwarancji? Do zlozenia gwarancji paragon jest nie potrzebny - wystarczy karta gwarancyjna i zegarek. Gdybys dostarczyl zegarek do serwisu na wlasna reke nie przez salon TT to szybciej by bylo a tak to polezy zapewne troszke, nastepnie wysla to pewnie do serwisu glownego T4, tam znow polezy troche czyli zegarek bedzie musial czekac na swoja kolej. Zapewne zostanie wymieniony caly modul, jesli maja go na stanie to wymienia, jesli nie maja to czas naprawy sie wydluzy gdyz musza sprowadzic modul. Ciekaw jestem czy uwzglednia ta reklamacje?

witam,

 

dzisiaj otrzymałem odpowiedź z serwisu w sprawie mojego Mudmana. Okazało się, że zegarek jest "niemożliwy do naprawienia ani do wymiany". Jak przypuszczam nie mieli wkładu do limitowanej wersji mudmana i dlatego taki werdykt. :D

 

Dostałem zwrot gotówki. Teraz muszę się rozejrzeć za nowym nabytkiem :D.

 

Piotrek


--

Piotr Konopka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładność sensorów w GW-9200 : barometru, temperatury, wysokości na jak oceniacie w skali 0-6 ?

 

barometr- 6

wysokościomierz- 4

termometr- 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i też sobie kupiłem

 

to już 4-ty 9200 w mojej kolekcji w przeciągu 3 ostatnich lat

 

 

pozdr


It's not Your music
It's not Your clothes
It's not Your favourite colour
It's Your watch that tells most about who You are!
---------------------------------------------------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 00110010000010011001

witam,

 

dzisiaj otrzymałem odpowiedź z serwisu w sprawie mojego Mudmana. Okazało się, że zegarek jest "niemożliwy do naprawienia ani do wymiany". Jak przypuszczam nie mieli wkładu do limitowanej wersji mudmana i dlatego taki werdykt. :D

 

Dostałem zwrot gotówki. Teraz muszę się rozejrzeć za nowym nabytkiem :D.

 

Piotrek

Witam

Bedzie to rowniez G-SHOCK?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

barometr- 6

wysokościomierz- 4

termometr- 2

 

 

Lestaf, dziękuję za ocenę sensorów

 

 

pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tylko moja osobista ocena, ktoś inny może mieć inne odczucia. Barometr działa idealnie i to chyba każdy potwierdzi, dodatkowo wykres zmian ciśnienia czyni z tego zegarka niemal stację na Kasprowym :lol: Wysokościomierz jest w miarę dokładny, wiele razy używałem go w górach, ale jednostka pomiaru to pięć metrów, więc co do metra nigdy nie będziesz wiedział na jakiej jesteś wysokości. Co do termometru to było tu o nim sporo dyskusji, ja osobiście z niego nie korzystam, a jak już skorzystam to mu nie ufam :lol:

Po zastanowieniu, zmieniłbym chyba ocenę termometru na 1

Edytowane przez Lestaf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest. Możesz w niego walić młotem, palić palnikiem, rozjeżdżać samochodem, wyrzucać go z lecącego samolotu, zakopać go pod ziemią, dać dziecku do zabawy, ale... wystawisz go na deszcz i po nim. Taka niestety pięta achillesowa G-Shocków :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Bedzie to rowniez G-SHOCK?

Chyba właśnie Riseman. Ale na razie muszę się pozastanawiać i pooglądać modele

 

Piotrek


--

Piotr Konopka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest. Możesz w niego walić młotem, palić palnikiem, rozjeżdżać samochodem, wyrzucać go z lecącego samolotu, zakopać go pod ziemią, dać dziecku do zabawy, ale... wystawisz go na deszcz i po nim. Taka niestety pięta achillesowa G-Shocków :)

Jak to jest żart, to ja chyba nie tego nie łapie. Stary się chyba robie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest żart, to ja chyba nie tego nie łapie. Stary się chyba robie :)

 

To jest zart :)

 

Ten post jest odpowiedzia na pytanie czy G-Shock jest wodoszczelny.

Lapiesz juz?


Casio: MQ-30W, DBC-30, G100-1BV, GW6900-1JF / Byl DW-6620 Scorpion, G2300-9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łee, a jak pisałem tego posta to miałem nadzieję, że was przynajmniej rozbawię :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łee, a jak pisałem tego posta to miałem nadzieję, że was przynajmniej rozbawię :rolleyes:

 

Dla mnie bylo super B)

Ciekaw tylko jestem czy adresta Twojego postu skumal jaka gafe strzelil.


Casio: MQ-30W, DBC-30, G100-1BV, GW6900-1JF / Byl DW-6620 Scorpion, G2300-9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich fanów Riseman,a :rolleyes:

Mam dwa pytania :

1 Jak czytać wykres i do czego służy.

2 To mój pierwszy zegarek na baterię słoneczną . W instrukcji czytałem ,że jak będzie niedoładowana to nie działają wszytskie funkcje i najlepiej go nie przykrywać rękawem. W lato OK myśle ,że nie będzie problemu, ale zimą. Czy przy normalnym użytkowaniu od jesieni do wiosny nie ma problemu z niedoładowaną baterią?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że pytasz o wykres w kółeczku na tarczy zegarka.

Pokazywane są tam zmiany ciśnienia. Zegarek co dwie godziny (parzyste)automatycznie dokonuje pomiaru ciśnienia i później wyniki pokazuje w formie wykresu. Można dzięki temu przewidywać pogodę. Wykres rośnie- będzie ładnie, poprawi się pogoda. Wykres opada - zmiana pogody na gorsze, można zabrać ze sobą parasol. To prognozowanie ma sens jeżeli zegarek przez dłuższy czas jest w jednym miejscu.

 

Myślę, że nie powinno być żadnych problemów z ładowaniem zegarka w okresie jesienno zimowym, co jakiś czas wystawiaj go na działanie światła dziennego - powinno wystarczyć do normalnego użytkowania zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pelni naladowany Riseman wytrzymuje bez swiatla 9 miesiecy (wedlug danych producenta) wiec spokojnie wystarczy Ci przy normalnym uzytkowaniu. Jak by co mozesz go doladowac sztucznie pod zarowka. W instrukcji obslugi sa podane czasy ladowania w zaleznosci od natezenia swiatla oraz ile musisz ladowac zegarek w zaleznosci od tego ile razy uzywasz podswietlenia lub alarmu. Mozesz sobie wedlug tego mniej wiecej wyliczyc czy Ci starczy czy nie.


Casio: MQ-30W, DBC-30, G100-1BV, GW6900-1JF / Byl DW-6620 Scorpion, G2300-9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rady , przydały się . A co do pogody to faktycznie sprawdza się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.