Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Lestaf

Recenzja G-Shocka GW-9200 Riseman

Rekomendowane odpowiedzi

to zamiast przycisku B wciśnij L [light]

 

inaczej: wciśnij przycisk 'receving' pózniej przycisk 'light' i na koncu przycisk 'mode'

 

Słuchajcie ja nie mogę w swoim zegarku się połapać co to za kombinacja. Mieszkam 300km od Berlina i nie mogę synchronizować czasu chodzę po domu jak nawiedzony i szukam tego L3 mam w dwóch miejscach. Trochę słabo jak mam sprawdzić, czy mój riseman ma odpowiedni nadajnik tą waszą kombinacją klawiszy. W domu się zemnie śmieją, że taki zegrek sobie kupiłem i mam problemy.

Pozdro dla Lestaf 3maj się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaw go przy szybie ustawiając odpowiednio. Wymuś synchornizacje, nie ruszaj go i daj mu czas na załapanie stabinego sygnalu i czekaj.

Edytowane przez maciej76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie ja nie mogę w swoim zegarku się połapać co to za kombinacja. Mieszkam 300km od Berlina i nie mogę synchronizować czasu chodzę po domu jak nawiedzony i szukam tego L3 mam w dwóch miejscach. Trochę słabo jak mam sprawdzić, czy mój riseman ma odpowiedni nadajnik tą waszą kombinacją klawiszy. W domu się zemnie śmieją, że taki zegrek sobie kupiłem i mam problemy.

Pozdro dla Lestaf 3maj się

 

Pamiętaj o tym, że gdy wymusisz kalibracje ręcznie, zegarek nie będzie się stroił automatycznie.

Powinieneś zaprogramować go zgodnie z tym jak podaje instrukcja i czekać, aż sam złapie sygnał, gdzieś w okolicy 3 nad ranem. Ja na początku też miałem trochę problemów ze złapaniem sygnału, ale gdy już raz go złapałem, zegarek stroił się zawsze i wszędzie, nie ważne czy byłem w górach, w blokowisku, w lesie czy nad morzem.

Edytowane przez Lestaf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem risemana i wszystkie opcje już opanowałem, ale mam pytanie troszeczkę innego typu mianowicie czy zdejmujecie zegarek gdy idziecie się kąpać lub na basen, a może nosicie go 24h przez 365dni w roku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wrócić do ustawienia samoczynnej synchronizacji po wymuszonym synchro?

 

 

Używam gwm5600, basen 5razy w tygodniu i zegarek ze mną zawsze cały dzień, odstawiam go tylko na noc przed wejściem do wyra, prysznic też zalicza.

Edytowane przez maciej76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

jezeli masz właczona automatyczą synchronizacje to nawet po wymuszonej synchronizacji tryb auto jest dalej aktywny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat tego nie byłbym taki pewien, bo kiedy ja na początku męczyłem się z ustawieniem kalibracji, funkcja auto zaczęła działać dopiero, gdy pozwoliłem zegarkowi dostroić się automatycznie.

Moim zdaniem najlepiej ustawić wszystkie parametry kalibracji i najzwyczajniej czekać aż zegarek sam złapie sygnał, nie próbując mu w tym pomagać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka razy wywoływałem ręczną synchronizację czasu, później zegarek, w nocy, bez problemu automatycznie pobierał informację o czasie i dacie.

 

Tak na marginesie, używam od kilku dni "atomowego" Frogmana i w nim odbiór synchronizacji dokonuje się w każdej pozycji, nawet wtedy gdy zegarek jest na ręce. W Risemanie jest to niemożliwe - słabą ma ten zegarek antenę (tak przypuszczam).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Riseman kalibruje się nawet na ręce, jak już kiedyś pisałem, nigdy nie miałem problemów z kalibracją, zegarek kalibrował się zawsze, niezależnie od tego gdzie byłem i gdzie miałem tego Risemana założonego, nigdy też nie kładłem go na parapecie. Może macie jakieś wadliwe modele, albo coś źle ustawiacie...

Edytowane przez Lestaf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 00110010000010011001

Tak na marginesie, używam od kilku dni "atomowego" Frogmana i w nim odbiór synchronizacji dokonuje się w każdej pozycji, nawet wtedy gdy zegarek jest na ręce. W Risemanie jest to niemożliwe - słabą ma ten zegarek antenę (tak przypuszczam).

 

A to dlatego iz m.in. w GWF-1000 jest zastosowany algorytm LSI co sprawia iz odbior sygnalu jest bardziej czulszy, silniejszy i ma duzo wiekszy zasieg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój riseman tak jak od kolegi Lestaf zawsze kalibruje się na ręce bez znaczenia gdzie byłem i spałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...mój także nie ma problemów z klaibracją...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czy łapie sygnał czy nie zależy od tego gdzie się znajdujemy i co za tym idzie od propagacji fal. Lestaf jest z Trójmiasta, snake_08 też z Pomorza i tam broblemów nie ma. Natomiast u mnie w Krakowie jest ciężko, mam w mieszkaniu tylko jeden parapet gdzie łapie sygnał o 2 w nocy a już w dzien nie :D Jest to chyba spowodowane różnicami odbicia sygnału od jonosfery w dzień i w nocy.

Kolega ma Protreka i ten łapie sygnał zawsze i wszędzie. Zresztą ten Protrek używany jest że tak powiem w warunkach polowych, zaliczył też Afganistan i jedno co mogę powiedzieć to jest to wytrzymały "skurczybyk" :D

Patrzac na powyższe mogę jednoznacznie stwierdzić że Riseman był fatalnym wyborem gdyż:

1. Jako zegarek jest mało czytelny - przy moim Mudmanie to porażka

2. Jako gadżet czyli: wysokość, temperatura i barometr to już totalna porażka - jaki ma sens odstawianie zegarka na długi czas żeby zebrać odczyt ? Protrek radzi sobie zdecydowanie lepiej.

3. Jego wytrzymałosć owszem jest duża, ale jak pokazuje życie Protrek dużo nie odstaje.

Podsumowując - G-Shock to obowiązek w moim wyposażeniu ale wystarczy żeby miał WC i TS i obowiązkowo dużą czytelność wyświetlacza.

Po pół roku użytkowania zdecydowanie bym go ponownie nie kupił i dradzam to każdemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym że ja sygnał łapałem nawet w tatrach i to niezależnie od tego czy byłem po stronie polskiej czy słowackiej. Co do gadżetów Risemana to nie zgodzę się z Tobą, że są bezużyteczne, barometr i wysokościomierz działają świetnie, a termometr w zegarku to zawsze była dyskusyjna sprawa i szczerze wątpię, żeby Protreck radził sobie z nim lepiej. Ja Risemana mogę z czystym sumieniem polecić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do gadżetów Risemana to nie zgodzę się z Tobą, że są bezużyteczne, barometr i wysokościomierz działają świetnie, a termometr w zegarku to zawsze była dyskusyjna sprawa i szczerze wątpię, żeby Protreck radził sobie z nim lepiej.

 

Chyba sobie jaja robisz. Barometr w Risemanie jest genialny, to trzeba przyznać. Natomiast wysokościomierz, który określa wysokość na podstawie różnic ciśnienia to jakaś porażka. Gadżet, który przy uprawianiu np. spadochroniarstwa mógłby cię zabić :D

Termometr natomiast spisuje się całkiem nieźle tylko długo trwa jego kalibracja. Za każdym razem trzeba go na nowo nastawiać, żeby pokazał prawidłową temperaturę.

 

Protrek z temperaturą radzi sobie bardzo dobrze(tak samo z wysokością). Jest to kwestia Triple Sensora(w Risemanie jest Twin Sensor), który pozwala mierzyć 3 parametry w 3 płaszczyznach. Kolesie z Delta Force używają ProTreków podczas skoków halo, więc o czymś to świadczy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ja kiedykolwiek pisałem, że Riseman przyda się w skokach spadochronowych? Wyobraź sobie że każdy wysokościomierz działa na podstawie mierzenia różnic ciśnienia, nawet ten w samolotach. Piloci przed startem kalibrują wysokościomierz zgodnie z danymi na mapie, albo z poziomem lotniska. Są w prawdzie wysokościomierze z GPS, ale to już zupełnie inna bajka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wyobraź sobie że każdy wysokościomierz działa na podstawie mierzenia różnic ciśnienia, nawet ten w samolotach.

 

Tak, tyle tylko, że wysokościomierz w samolocie spełnia tylko funkcję wysokościomierza. W Risemanie wysokościomierz i barometr są w jednym sensorze przez co mamy tak duży błąd. Dla mnie altimetr w gw 9200 zwyczajnie ssie i uważam go za zbędny bajer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie oczekiwałbym od zegarka przydatności w sytuacjach gdzie od pomiaru wysokości będzie zależało moje życie :D Spokojnie. Generalnie okazuje się, że jednak zegarek to przede wszystkim urządzenie do pokazywania czasu i czytelność wskazań jest sprawą nadrzędną. Sensory Risemana to jednak nawet jak na zegarek porażka :D Trzeba jednak kupić i poużywać żeby dojść do wniosku że lepiej sprawdzają się bardziej "specjalistyczne" linie zegarków np. Protrek.

Inna sprawa, że jeszcze lepiej sprawdzają się Suunto :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Inna sprawa, że jeszcze lepiej sprawdzają się Suunto

 

Suunto to już zupełnie inny rozdział tej samej historii. W komputerach Suunto to zegar jest bajerem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Byłem z moim riskiem w górach i skalibrowałem sobie zegarek z danymi z mapy. Podczas wycieczki kontrolowałem sobie wysokość z punktami na mapie lub na szlaku i różnice były bardzo małe więc mogę stwierdzić że wysokościomierz działa jak należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba sobie jaja robisz. Barometr w Risemanie jest genialny, to trzeba przyznać. Natomiast wysokościomierz, który określa wysokość na podstawie różnic ciśnienia to jakaś porażka. Gadżet, który przy uprawianiu np. spadochroniarstwa mógłby cię zabić :P

Termometr natomiast spisuje się całkiem nieźle tylko długo trwa jego kalibracja. Za każdym razem trzeba go na nowo nastawiać, żeby pokazał prawidłową temperaturę.

 

Protrek z temperaturą radzi sobie bardzo dobrze(tak samo z wysokością). Jest to kwestia Triple Sensora(w Risemanie jest Twin Sensor), który pozwala mierzyć 3 parametry w 3 płaszczyznach. Kolesie z Delta Force używają ProTreków podczas skoków halo, więc o czymś to świadczy :lol:

 

Czy czasami Triple Sensor nie ma związku z tym, że w Pro Trekach jest jeszcze kompas. Pomiar wysokości w Pro Trekach na 99% również jest realizowany z wykorzystaniem czujnika ciśnienia takiego samego jak ten od barometru. Niestety pomiar wysokości z wykorzystaniem czujnika ciśnienia przeważnie jest obarczony błędem. Najmniejszy jaki udało mi się uzyskać to ok +/-2m z czujnikiem Freescal'a i 16-bitowym przetwornikiem Analog Device podłączonymi do mikrokontrolera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Byłem z moim riskiem w górach i skalibrowałem sobie zegarek z danymi z mapy. Podczas wycieczki kontrolowałem sobie wysokość z punktami na mapie lub na szlaku i różnice były bardzo małe więc mogę stwierdzić że wysokościomierz działa jak należy.

Po prostu wstrzeliłeś się akurat we wzorcowe dla wysokościomierza ciśnienie atmosferyczne :lol: Gdybyś poszedł w góry przy innej pogodzie, a co za tym idzie ciśnieniu zobaczyłbyś cuda na wysokościomierzu :P

Jedyna rada to wstępne skalibrowanie wskazań w miejscu gdzie znasz wysokość z mapy.

Edytowane przez Darecki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie odnośnie budzika a raczej jego długości działania mianowicie jak długo działa wam budzik np jak ustawicie go na AL1??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budzik "dzwoni" około 10 sekund.

Nie korzystam z tej funkcji - dźwięk jest za cichy, nie budzi mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.