Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Lestaf

Recenzja G-Shocka GW-9200 Riseman

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie niedaleko łóżka stoją dwa G-Shocki z WC, zaczynają dzwonić dokładnie w tej samej sekundzie, dźwięk zlewa się w jeden, ale dwa razy głośniejszy <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

od niedawna posiadam Ryśka(Risemana) i mam z nim problem. Ale zacznę od początku. Pracuję na stacji meteorologicznej i mam dostęp do porządnego barometru i termometru. Więc mam wiarygodne pomiary. Czujnik temp. w zegarku mam ustawiony na OFF. Włożyłem teraz zegarek do klatki meteo i po pół godzinie temp w zegarku -3.9stopni C, a termometr w klatce -4,1stopnia C. Temperaturę zegarek pokazuje idealnie. Problem jest z ciśnieniem, jak kupiłem zegarek czujnik był ustawiony na OFF i pokazywał 314 hPa. Pięć dni temu skalibrowałem czujnik w zegarku z barometrem stacyjnym czyli 924 hPa. Dziś jestem w pracy i ciśnienie na stacji wynosi 912 hPa. Przez te pięć dni kontrolowałem ciśnienie w zegarku i wahało się +/- 1hPa. Dziś na zegarku ciągle pokazuje 924 hPa czyli 12 hPa różnicy w stosunku do barometru stacyjnego. Ciekawe jest to że zegarek ciągle pokazuje 924 hPa. Chyba się to kwalifikuje do gwarancji. Ciekawi mnie jak wy macie ustawiony czujnik barometru. Mnie dziwi czemu mi na OFF pokazuje 314 hPa, nawet nie wiem gdzie bym musiał być żeby takie ciśnienie było, chyba na Evereście.

Pozdrawiam

Edytowane przez Kordek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie dziwi czemu mi na OFF pokazuje 314 hPa, nawet nie wiem gdzie bym musiał być żeby takie ciśnienie było, chyba na Evereście.

Pozdrawiam

może to jest minimalne ciśnienie wprowadzone do Risemana, które wyświetla siępo jego wyłączeniu.


Wszystko z czasem się zmienia

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w trakcie pomiaru ciśnienia jest stała temperatura? Zdaje się, że jest to wymóg poprawnego pomiaru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po godzinie od przyjścia do pracy ustawiam ciśnienie zgodnie z barometrem, np 924hPa, i zegarek pokazuje non stop ciśnienie zbliżone do 924hPa +/-1hPa. Za parę dni nawet jak ciśnienie spadło o 12 hPa zegarek nadal pokazuje 924hPa. Coś jest nie tak, chyba że ja coś źle robię. Nie noszę zegarka non stop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budzik "dzwoni" około 10 sekund.

Nie korzystam z tej funkcji - dźwięk jest za cichy, nie budzi mnie.

Mam tak samo. Nie da się budzika ustawić głośniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Jestem od dzis zalogowanym uzytkownikiem Klubu

Jestem od niedawna uzytkownikiem wspanialego zegarka Casio G Shock GW 9200 - 1CU Riseman.

Jestem bardzo zadowolony z niego chociaz nie wszystkie jego funkcje moge przetestowac.

Kupilem go dzieki pomocy zolnierzy amerykanskich z jednej ze stron intyernetowych USA.

Testuje i uzywam go na codzien w Afganistanie..

Jest swietny.

Bede mial do was (uzytkownikow - ale to nie dzis) kilka pytan

Nie bede sie na razie rozpisywal o jego funkcjach i o moim zadowoleniu z jego zakupu ale porusze na razie kwestie ceny.

Oryginalny kupilem za 134 dolary czyli.......okolo 390 PLN.

W kraju kosztuje w granicach 600-700 PLN.

Ktos z nas tu w kraju niezle sciaga kase.

Co o tym sadzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos z nas tu w kraju niezle sciaga kase.

Co o tym sadzicie?

 

Jest dokładnie tak jak piszesz kolego, a kasę ściąga Zibi, pozująca na monopolistę firma, która ma zresztą na tym forum swojego przedstawiciela, niejakiego Netrunera.

Edytowane przez Lestaf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 00110010000010011001

Witaj :(

Jest tak jak pisze kolega Lestaf, ale taka tez jest polityka Casio, G-SHOCKi w USA sa najtansze.

Edytowane przez 00110010000010011001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest tak jak pisze kolega Lestaf, ale taka tez jest polityka Casio, G-SHOCKi w USA sa najtansze.

 

Zgadza się, ale zobacz sobie ''G'' w Wielkiej Brytanii. Też minimum 200zł taniej niż u nas...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

 

Panowie ? niestety taka jest prawda.

 

Tak nas bija po kieszeni podatki, akcyzy, utrzymanie firm i sklepów.

 

Jeśli chodzi o Risemana.

 

Testuje go tu w górach Afganistanu od wysokości 900 ? 3000 m.

 

Stwierdzam że pokazuje wysokość z dokładnością do około 50 m.

 

Niestety nie mogę sprawdzić mu funkcji polaczenia z zegarem atomowym ? bo Chiny i Japonia są tu za daleko. Mam nadzieje ze w Kraju nie będę miał z tym problemów.

 

Bardzo mi się przydaje funkcja porównania czasów za pomocą jednego przyciśnięcia - Polski (Berlin) i miejscowy (Kabul) ? jest to ważne szczególnie w kontaktach telefonicznych lub internetowych z Polską.

 

Niestety nie do końca umiem skalibrować termometr i pokazuje mi kilkustopniowe odchyłki.

 

Może dlatego ze nie mam dobrego termometru na porównanie. No i do końca nie wiem czy ma być skalibrowany na OFF czy na daną temperaturę.

 

Moja koleżanka kupiła też ten sam model 9200 BL tylko że w kolorze blue.

 

W tym kolorze jest ładny ale pasuje raczej dla kobiety. Jak chcecie go zobaczyć dołączam w załączniku 2 zdjęcia w kolorze blue.

 

Ja mam męski ? czarny.

 

A tak jeszcze na koniec dodam od siebie że ideałem byłoby gdyby miał elektroniczny kompas tak jak Pathfindery.

 

Ponieważ bardzo go polubiłem i jest naprawdę dobry to myślę że sobie chętnie podyskutujemy jeszcze nieraz na jego temat. A może czasem mi coś poradzicie w jego obsłudze lub kalibracji.

 

Pozdrawiam wszystkich.

post-35344-0-38637500-1296916033_thumb.jpg

post-35344-0-17770800-1296916075_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stwierdzam że pokazuje wysokość z dokładnością do około 50 m.

 

Ufam ze chodziło Ci o 5 m, bo jeśli nie to masz ten altimetr conajmniej popsuty :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ufam ze chodziło Ci o 5 m, bo jeśli nie to masz ten altimetr conajmniej popsuty

 

A ja uważam, że to nie błąd. Altimetr w Risemanie jest po prostu tragiczny :(

 

Niestety nie do końca umiem skalibrować termometr i pokazuje mi kilkustopniowe odchyłki.

 

Może dlatego ze nie mam dobrego termometru na porównanie. No i do końca nie wiem czy ma być skalibrowany na OFF czy na daną temperaturę.

 

Patrz wyżej. Nie traktuj Risemana jak aparatury pomiarowej, bo funkcje tego zegarka to jest zwykły bajer(albo chwyt marketingowy). Te same funkcje w np. Protrekach są już o wiele bardziej dokładne i tam można polegać na wskazaniach, w przypadku Risemana patrzyłbym na nie jako na urządzenia ostatniej szansy... Wyjątkiem jest barometr, któremu nie mam nic do zarzucenia :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalny kupilem za 134 dolary czyli.......okolo 390 PLN.

W kraju kosztuje w granicach 600-700 PLN.

Ktos z nas tu w kraju niezle sciaga kase.

Co o tym sadzicie?

Cena Casio na ten zegarek w stanach to $220. To, ze niektore sklepy w USA oferuja na zegarki 30-40% rabaty to juz inna sprawa. Zibi widocznie trzyma sie sztywno ceny producenta.

 

A ja uważam, że to nie błąd. Altimetr w Risemanie jest po prostu tragiczny :(

Potwierdzam. U mnie blad czasem wynosi nawet wiecej niz te 50m. Przypominam, ze altimetr w Risemanie dziala na zasadzie pomiarow cisnien. Jezeli zmienia sie pogoda to wskazania alt wariuja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przypominam, ze altimetr w Risemanie dziala na zasadzie pomiarow cisnien. Jezeli zmienia sie pogoda to wskazania alt wariuja.

 

A wiesz, jak działa wysokościomierz w samolocie? Dokładnie tak samo. Po prostu sensor w Risemanie jest cholernie źle przemyślany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa z kalibracją czasu.

 

Zawsze zegarek kalibruje czas gdy zostawię go na parapecie.

Jeśli leży na stole to ni w ząb nie ma kalibracji (używam go od miesiąca) , aż do dziś.

 

Rano się zdziwiłem widząc że zegarek w nocy (ok 4:04) dokonał kalibracji

i to leżąc na stole, z dala od parapetu.

 

Zapewne nie cię nie zmieniło nie powstał nowy nadajnik.

 

Muszę obserwować go przez kilka dni.

 

Istnieje też inne wytłumaczenie.... może żona wymyka się nocami i zabiera mi zegarek

aby poszpanować przed znajomymi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jestem od niedawna uzytkownikiem wspanialego zegarka Casio G Shock GW 9200 - 1CU Riseman.

Jestem bardzo zadowolony z niego chociaz nie wszystkie jego funkcje moge przetestowac.

Kupilem go dzieki pomocy zolnierzy amerykanskich z jednej ze stron intyernetowych USA.

 

To kupiles bardzo tanio, w bazach US Army, G-Shock'i sa duzo tansze niz w cywilnych sklepach.

Taki Riseman normalnie kosztuje w $220 + tax.


Casio: MQ-30W, DBC-30, G100-1BV, GW6900-1JF / Byl DW-6620 Scorpion, G2300-9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pamietam , ze kalibrowalem termometr i barometr. Czy wysokosciomierz tez trzeba kalibrowac? Jezeli tak to przypomnijcie mi w jaki sposob bo podzialem gdzies instrukcje obslugi, a wskazania z GPS sa bledne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy wysokosciomierz tez trzeba kalibrowac?

 

Tak. Wchodzisz w funkcje wysokościomierza i klikasz ''Adjust''. Aczkolwiek daruj sobie, bo już ten GPS jest bardziej dokładny niż sensor Risemana :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak jadę w góry kalibruje wysokościomierz na podstawie wskazań GPS i dopiero ruszam w trasę , na początku sprawdzałem wskazania obu urządzeń i pokazywały mniej więcej zawsze tak samo ( teraz już tego nie robię ) . Tak że na moment w którym się jest w danej chwili w górach wydaje mi się że wysokościomierz działa dobrze . Natomiast termometr najlepiej skalibrować na ręce jeżeli się chce mieć aktualne wskazania temperatury w czasie chodzenia z zegarkiem na ręku . Barometr ........ tu w zasadzie niema czego doradzać .

 

Jeżeli chodzi o kalibracje czasu automatyczną WC to powiem tak u mnie po jednej stronie domu działa idealnie i nie ważne czy zegarek mam na ręce ,czy zostawię go gdzieś na meblach ,czy na oknie (pokój zwrócony w stronę BERLINA ) , natomiast po drugiej stronie domu działa marnie tzn; w 80%- 90% przypadkach potrafi nie skalibrować , ale naprawdę się tym nie przejmuję :) .

 

A tak naprawdę doradzam wszystkim trochę luzu i nie chodzić za zegarkiem z termometrem i GPSem .

 

Ogólnie zegarek jest super .

Edytowane przez ocelot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki . dziala. Ja z zegarkiem przemierzylem polnoc - morze , poludnie - gory i zawsze mam go na reku. Jeszcze nie mialem problemu z kalibracja czasu. Za okres 6 -u miesiecy uzytkowania moze nie zlapal sygnalu z 6-7 razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, mój wysokościomierz tak ostatnio skacze, że to jakaś porażka - błąd nawet 100m! Czy to rzeczywiście zmiany pogody (raz śnieg, deszcz, potem słońce), bo już oszalałem? Kalibruję prawie codziennie i nazajutrz to samo... Mam go może miesiąc i wcześniej było w miarę ok, hmmm...

Edytowane przez stfraw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rany, już z tysiąc razy było tutaj napisane, że wysokościomierz i termometr Risemana jest do d*py to nadal wbijacie, żeby napisać, że wam wysokościomierz i termometr kiepsko wskazują... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.