Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Lestaf

Recenzja G-Shocka GW-9200 Riseman

Rekomendowane odpowiedzi

Synchronizacja moze potrwac znacznie dluzej niz 1 minute - maksymalnie do 14 minut (srednio od 2 do 7 minut) - jesli trwa 1 minute to super.

 

Zgadza się, sam proces może trwać długo, natomiast synchronizacja polega, według mojej wiedzy, na odbiorze początku i końca minuty. Przez ten czas potrzebny jest nie zakłócony odbiór (L3)

Dlatego napisałem, że trwa to minutę. Przy optymalnych warunkach godzina o której zsynchronizował się zegarek to np. 2.03 AM. (o 2.00, zegarek "piknął" pełną godzinę, co w jakiś sposób przesuwa początek operacji na 2.01, przez minutę zegarek łapie sygnał i o 2.02 rozpoczyna synchronizację)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robie wszystko jak być powinno i nadal nic, nawet poza budynkiem na otwartej przestrzeni nie łapie tego sygnału. co jeszcze może być tego przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie przyczyny pozostały dwie:

a) masz kijowe położenie geograficzne - niziny, doliny czy miasto naszpikowane polem elektromagnetycznym

b ) odbiornik w twoim Risemanie jest uszkodzony

 

Weź ten zegarek gdzieś dalej od twojego miasta i spróbuj go ręcznie zsynchronizować. Jeśli to nic nie da - serwis.

Edytowane przez Ranger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze trzecia możliwość - Twój Riseman nie ma funkcji synchronizacji czasu,

Powiedz gdzie mieszkasz?, (może znajdzie się ktoś, kto jest z Twojego rejonu i też ma zegarek z synchronizacją)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mieszkam ma mazurach dokładnie w Mikłajkach. Ten zegarek ma synchronizację czasu, bo niby dlaczego by tego nie posiadał (casio GW-9200)? przy próbie kalibracji ręcznej normalnie wszystko się pojawia czyli godzina ostatniej kalibracji i mrygają te kreski od zasięgu tylko że zamiast L3 cał czas pojawia się tylko L1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są Risemany bez tej funkcji (zdaje się, że pomarańczowy - dla ratowników, z toporkiem na wyświetlaczu nie posiada synchronizacji)

Jeżeli dobrze pamiętam z lekcji geografii, to w Twojej okolicy nie występują góry, więc ta przeszkoda odpada. Może lasy, albo sieć wysokiego napięcia jest problemem?

Jeszcze przyszło mi do głowy sprawdzenie na jaki nadajnik nastawiony jest Twój Riseman. Może zmiana tego nadajnika pomoże?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj byłem na dość dużym wzniesieniu poza Mikołajkami i tak nic z tego a jak można zmienić ten nadajnik (czy to chodzi o ten kod BER bo to ustawione jest poprawnie). Nie wiem już co może być tego przyczyną, nie wydaje mi się żeby bylo coś uszkodzone może to ja coś nie właściwie ustawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

a czy Twoje miasto nie znajduje sie na granicy zasiegu?? jak do tego dojda jakies przeszkody to moze na oddzialac to na odbiór

-przejedz sie kilkdziesiat kilometrów,jak co to przekonasz sie czy odbiornik w Risie dobry :()

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Was

Jestem nowym użytkownikiem formun i szczęśliwym nabywcą Risemana. Udało mi sięgo ogarnąć.

Pozdrawiam Was, bo dzięki temu tematowi właśnie kupiłek GW-9200.

Liczę na przychylne przyjęcie mnie w poczet G-Shick'owców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich miłośników Risemana.

 

Jestem kolejnym posiadaczem GW-9200.

 

Cieszę się, że tutaj trafiłem.

Dowiedziałem się wielu ciekawych rzeczy z Waszych wypowiedzi.

Ciekawi mnie jedna rzecz, o której nie znalazłem wzmianki, a może przeoczyłem...

 

mianowicie, czy wyświetlając dane o wysokości można w jakiś sposób zamiast stopera włączyć aktualną godzinę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz przejść do opcji podstawowej, ale w tym czasie stoper ciągle chodzi, więc jak naciśniesz czerwony guzik, to wrócisz do altimetru, który będzie w takim stanie jakbyś z niego nie wychodził.

Jeśli nie masz to mogę podesłać Ci instrukcję ;)

Edytowane przez Lestaf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha, myślałem, że zamiast stopera można godzinę włączyć.

 

Instrukcję mam po angielsku, ale jeśli masz po polsku to chętnie przygarnę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.

 

Jest to mój pierwszy post, na tym forum.Ja też czytając o GW 9200 zaraziłem się ;) , i mam go od pięciu dni.

Dałem 619zł z przesyłką kurierską,i 6 letnią gwarancją.

Mam kilka lat Casio DW 6900,zmieniłem tylko pasek,i dalej mi służy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje, że niedługo też przygarnę Risemana ;) G-Shocki jakoś nigdy specjalnie mi się nie podobały ale dzięki Risemanowi (i tej recenzji) zmieniłem zdanie. Świetny zegarek w góry, i nie tylko. A mam okazję kupić go za 130 dolców :)

Edytowane przez stfraw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś może jakiś pomysł dlaczego nie mogę złapać sygnału kalibracji, pomimo wielu prób w różnych miejscach nadal nic z tego nie wychodzi. Może są jakieś dodatkowe funkcje kture trzeba odpowiednio ustawić. czy poza ustawieniem tego kodu na BER można coś jeszcze skonfigurować. Byłbym wdzięczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw go przy oknie ustawionym w stronę nadajnika, górną częścia tarczy do przodu na wysokości szyby, centymetr od szyby, nie na parapecie. Wywołaj sybchorniacje wymuszoną i zobacz bez ruszania jaki jest sygnał słaby-L1/L2/L3-mocny. Jeśli będzie L2/L3 to będzie ok.

 

Sam niedawno ćwiczyłem. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kiedy pojawiają się te 3 małe kreseczki?

ja ostatnią synchronizację mam 1- 1 12:03 i nic więcej nie pisze.

próbowałem wymusić ręczną synchronizację na tym samym parapecie, ale mam sygnał tylko L1...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaw go na tym parapecie aż piknie, pokaże się albo error albo get i godzina synchro.

 

L1 jest zawsze na początku, potem może być lepiej. Odłożyłeś go na czymś stabilnym godziną 12 skierowaną do szyby i nie ruszałeś? To trwa chwile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja właśnie tak robie i zawsze jest tylko L1. Próbowałem też w innym miejscu oraz na zewnątrz i dalej nic migają te kreski i zawsze tylko L1. Co z tym można zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

sprawdz jeszcze to...

 

wcisnij i przytrzymaj przycisk D i trzymajac go wcisnij B i trzymajac oba jednoczesnie wcisnij C

-pojawi sie na wyswitlaczu J40 lub J60,U60,G77,L60 [b1,D2,G3,T4-to nadajnik chinski] - wybierasz sobie co chcesz przyciskiem D to sa nadajniki panstw..wbierz G77 i przyciskiem B uruchom synchro

-możesz ustawic z ciekawosci U60 lub L60 i właczyc synchro - którys z tych nadajników jest nadajnikiem Angielskim.Mozesz spróbowac.

 

no i najważniejsze..poszukaj kogos kto ma coś z synchronizacją,czy on ma tez takie problemy

-bo albo masz zepsuty odbiornik albo jestes poza zasiegiem - chociaz pierwsza opcja przemawia do mnie najbardziej bo przy drugiej musiałbys miec gigantycznego pecha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz jeszcze to...

 

wcisnij i przytrzymaj przycisk D i trzymajac go wcisnij B i trzymajac oba jednoczesnie wcisnij C

-pojawi sie na wyswitlaczu J40 lub J60,U60,G77,L60 [b1,D2,G3,T4-to nadajnik chinski] - wybierasz sobie co chcesz przyciskiem D to sa nadajniki panstw..wbierz G77 i przyciskiem B uruchom synchro

-możesz ustawic z ciekawosci U60 lub L60 i właczyc synchro - którys z tych nadajników jest nadajnikiem Angielskim.Mozesz spróbowac.

 

 

U mnie po naciśnięciu tych przycisków tak jak opisałeś nic się nie pojawia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

to zamiast przycisku B wciśnij L [light]

 

inaczej: wciśnij przycisk 'receving' pózniej przycisk 'light' i na koncu przycisk 'mode'

Edytowane przez mrovka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaw go na tym parapecie aż piknie, pokaże się albo error albo get i godzina synchro.

 

L1 jest zawsze na początku, potem może być lepiej. Odłożyłeś go na czymś stabilnym godziną 12 skierowaną do szyby i nie ruszałeś? To trwa chwile.

 

 

jest OK.

Zmieniłem parapet i teraz po synchronizacji święcą mi się te 3 kreseczki. Więc zakładam, że tak jest lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj synchronizacji mając zegarek założony na ręce zamiast na parapecie, mi to działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.