Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
LukasS

Klub Miłośników Zegarków STOWA

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam, ale jak można pisać takie bzdury, w dodatku zaprzeczając samemu sobie.

Skoro wartość marki Polpora = 0, to zegarek powinien kosztować - no ile - 500 pln?

A ile kosztuje?

Jeśli więcej, to zgodnie z Twoim rozumowaniem, wartość marki jednak jest większa od zera.

Sprzedaje się, czy nie? Wyprzedaże są? Klienci kupują - kupują.

 

NB. Konsument nie kupuje markowego produktu dla wartości marki, tylko z innego powodu...

 

Polecam najpierw lekturę jakiegoś podręcznika marketingu, a potem wypowiadanie się w tym temacie.

 

Pozdrawiam

Iko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak apropos cen, Stowa własnie je podnosi. Nowe ceny będą obowiązywać od 13 Marca. Tłumaczą to "presją cenową w ostatnich miesiącach" cokolwiek to znaczy :rolleyes:

 

NOWY CENNIK

 

Z newsów być może niektórych zainteresuje, że 22 marca startuje sprzedaż 80 sztuk specjalnej serii Marine Original.

 

Szczegóły tutaj :D


Strela Chronograph, Casio DW-5600E, Stowa Flieger LE, Atlantic Worldmaster, Schamburg Conceptum, Omega Seamaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O w morde! Nie wiedziałem, że tak sobie poszybowali z tymi cenami :D

 

 

A taka jak z lewej jest do wzięcia na forum WUS. W dodatku od rodaka.

No ale cenę to sobie nieźle pociągnął :) No ale daj mu panie Boże, niech za taką pójdzie :P

W takim razie sorry... w świetle powyższych faktów, cena tej limitki na WUS wydaje się 'normalna' :rolleyes:


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj...rzeczywiście poszybowali... ;)

Ale na otarcie łez Partitio w tej samej cenie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to przepraszam za dublowanie, nie zauważyłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zamówiłem Stowę Antea KS (udało się jeszcze przed podwyżką), przewidywana dostawa do końca kwietnia. Zastanawiam się czy nie domówić brązowego paska (zamówiłem z czarnym). Czy warto go zamówić w Stowie, czy lepiej poszukać czegoś za mniejsze pieniądze ale bez napisu STOWA? Zależy mi na tym żeby był przede wszystkim wygodny. Jeśli coś innego to co byście polecili?

Pozdrawiam

Jarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz napinać się na oryginalny pasek Stowy, z tego co pamiętam to jakość nie była nadzwyczajna..

 

tzn. nic ponad przeciętną...

 

jeśli mogę polecić to spróbuj zamówić pasek u któregoś ze strapmakerów..

 

będziesz miał coś specjalnie dla siebie i pewnie w rozsądnej cenie..

 

poszukaj na forum..

 

możesz popatrzeć na paski nick555,eyelip i paru innych..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz napinać się na oryginalny pasek Stowy, z tego co pamiętam to jakość nie była nadzwyczajna..

Nie żeby jakieś badziewie, ale jakość dość średniawa. I z tego co pamiętam, to przynajmniej na początku, bije od niego taki dość intensywny "chemiczny smród". Ja kiedy dostałem swoją Stowę limitowaną, to pierwsze co zrobiłem, to zdjąłem z niej pasek i zapakowałem do woreczka foliowego "dla potomnych". Jeśli przyjdzie mi kiedyś sprzedawać, to następny właściciel będzie miał satysfakcję, że dostanie oryginalny, sygnowany, nigdy nie używany pasek :)

Jedyne co zrobiłem, to zdjąłem z tego paska tą ich sprzączkę sygnowaną i używam z innymi paskami. Sprzączka jest bardzo fajna. Dość solidna i masywna, ale jednocześnie nie nazbyt masywna jak dla garniturowca. No i jest dobrze ukształtowana i profilowana. Nie uwiera, nie niszczy pasków i utrzymuje je długo w dobrym stanie.

 

Jeśli chodzi o same paski, to najczęściej używam do tej Stowy paski Rios1931. Cena podobna lub niższa, a jakość wykonania zazwyczaj lepsza.

.

Edytowane przez Taktic

Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam do Was pytanie czy ktoś z Was miał kiedyś przyjemność mieć na ręku Partitio? Jak z wykonaniem i czy te 37 mm to rzeczywiście mało w przypadku tego modelu?

Generalnie dość mało jest o niej w sieci... :lol:

Edytowane przez Pionier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noszę z przyjemnością partitio handaufzug, na przemian ze stową z lat 40-ch w rozmiarze 33 mm i fliegerem 2801.2 40 mm oraz z zegarkami do 45 mm. Rozmiar nie przeszkadza. Ręka 175.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eugene,

 

wrzuć zdjęcia Partitio, jak możesz. To piękny model Stowy a zdjęć "real" na forum nie ma.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, Eugene z mojej strony również prośba do Ciebie o wzbogacenie naszego forum o zdjęcia Partitio. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zdjęcia.

Partitio ma wyjątkowy, wyróżniający się styl i klimat! Piękna Stowa :(


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również dziękuję za zdjęcia.

Piękny duet, moje gratulacje. A Partitio, coż powiedzieć...Klasa sama w sobie. :lol: Mógłbym poprosić w wolnej chwili o zdjęcie nadgarstkowe partitio?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy to wystarczy żeby dołączyć do klubu...?

 

 

77559372.jpg

 

78552139.jpg

 

95524165.jpg


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Mógłbym poprosić w wolnej chwili o zdjęcie nadgarstkowe partitio?

 

Przepraszam, o wolne chwili jest trudno.

post-31659-0-67568600-1335179186_thumb.jpg

post-31659-0-83226200-1335179200_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, bardzo Ci dziękuje. :)

utwierdziłeś mnie w przekonaniu, że jest doskonała w każdym calu i muszę na nią zacząć odkładać fundusze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponieważ od jakiegoś czasu Stowa jest na mojej liście życzeń, obserwuję modele używane i tu pytanie o TEN egzemplarz z ebaya. Sprzedający chce za niego sporo, podkreślając unikatowość (wg mnie nie do końca wartą pieniędzy których sobie życzy) zniechęcają mnie dodatkowo te masakryczne rysy na deklu (podejrzewam, że sam podjął próbę otwarcia nożem lub jakimś innym zbrodniczym narzędziem).

Pytanie zasadnicze, czy wg Was warto iść w coś takiego, skoro nowy model Stowy jest wart 630 EUR ? Będę wdzięczny za wszelkie opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, co poeta ma na myśli pisząc o "ostatniej z dobrych kopert"...

Nowa jest nowa, ma fajniejszą koronkę, decydujesz czy chcesz logo, czy datę, czy grawerowany wahnik. Czyli zegarek na TWOJE zamówienie. Gdyby to był jeszcze ręczny naciąg.

Moim zdaniem nie warto brać używki.

Pozdrawiam,


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej, że cenowo ta używana jest ledwie symbolicznie tańsza od nówki sztuki. Dla mnie wybór jest prosty.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.