Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
LukasS

Klub Miłośników Zegarków STOWA

Rekomendowane odpowiedzi

włąśnie! wydaje mnie się, że te zegarki mogą właśnie byc czy to powystawowe, czy końcówki serii czy też kupione i oddane przez kogoś tam. Jedno jest pewne, że jak ktoś chce mieć STOWĘ swoją, niespotykana i tylko dla siebie zrobiona to trzeba zapłacić - niestety - pełną wartość;) nie ma że boli:]


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie nasz forumowicz. Numer 2/25 już dawno był poza Polską -> https://www.google.p...:watchuseek.com

 

edit/

aukcja przerwana... chyba sprzedał na boku, bo się tam jawnie umawiali na oglądanie gdzieś w Londynie..

.

 

 

 

jasne, dzięki za news. Dobrze to sprawdzić, by któryś z nas w to nie wdepł;)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

włąśnie! wydaje mnie się, że te zegarki mogą właśnie byc czy to powystawowe, czy końcówki serii czy też kupione i oddane przez kogoś tam. Jedno jest pewne, że jak ktoś chce mieć STOWĘ swoją, niespotykana i tylko dla siebie zrobiona to trzeba zapłacić - niestety - pełną wartość ;) nie ma że boli:]

 

A skąd masz pewność że czekając na swoją Stowe i płacą jej pełną wartość nie dostaniesz egzemplarzu "po kimś" <_< tzn. oddanego


==================

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam, żyję w błogiej nieświadomości - to jest piekne :) za to płacę ;)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum Stowa ktoś się pytał o zegarki adwentowe a dokładnie co właściwie znaczy sformułowanie "jak nowy". Poniżej odpowiedz Jorga:

 

Hello everybody,

 

"like new" means that this watches are unworn and in a very good condition.

Most of them are exhibition watches.

These watches are really in a very good condition, not only technically but also optically.

 

Maybe, these watches have some really small microscratches, but normally they do not.

I check these watches and if necessary i make some work on it - for example I polish the case again etc...

 

But please be advised that this watches are mostly better than a lot of the "new" watches you can buy in a shop where a lot of people have tried this watches and the watches have a lot of scratchers and the straps are worn a few times (short times but anyway)

 

Our watches have always new straps and the watches are definitely unworn !

 

In addition these watches are not older than one year !

 

As you know we do this special event with different special offers each year - not like in this year with the Advent Kalender, this is new - but we did it in the last years in one big single offer.

 

Best regards

 

Jörg Schauer


==================

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to już mamy sprawę wyjaśnioną ;):] dzięki za info :)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Model Partitio nie ma już takiego wzięcia w STOWA Advent Calendar 2012. Oferowany jest od 14:00 i nadal można kupić wszystkie 4 szt.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic dziwnego - do najpiękniejszych i... najlepszych nie należy;)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic dziwnego - do najpiękniejszych i... najlepszych nie należy;)

 

Dla mnie to jeden z najładniejszych zegarków od Stowy... W połączeniu z ładnym paskiem wygląda przepięknie.

Kiedyś będę go miał :-)

 

843652d1349812112-white-partitio-mechanical-wind-_mg_8157.jpg

Edytowane przez Flieger

The sun is the same in a relative way but you're older,

Shorter of breath and one day closer to death.

 

Pink Floyd, Time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Flieger, a jeśli właśnie teraz wybiła godzina zero....;). ?

Trza korzystać...i zamówić ...;)

 


,,..warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto.."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli uraziłem - nie było to moim zamiarem - fakt jest jednak taki, że w porownaniu z innymi modelami STOWY ten jakoś nie cieszy się sympatią. Fakt, na tym zdjęciu wygląda całkiem nieźle;)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przyszedł do mnie KS z kalendarza adwentowego i sformułowanie "Like new" nie jest na wyrost. W moim nie doszukałem się żadnych oznak zewnętrznych użytkwania. Jest to prostu nowy zegrek :D.


==================

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nasze gratulacje i zapraszamy do podzielenia się z nami forumowiczami jego wizualnymi aspektami - zapraszamy po prostu do zrobienia fotek i... umieszczenia ich w galerii;):]


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

refleksu i duuużo szczęścia miał forumowicz kaczka:] DOBRA ROBOTA;)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może któremuś z nas udało się w dniu wczorajszym upolować tą JEDYNĄ sikoreczkę:

 

http://www.stowa.de/lshop,showdetail,135617416014672,en,1356174160-14672,zubehoer.spezielle_angebote,advent_21,1,Tshowrub--zubehoer.spezielle_angebote,.htm

 

Ten ktoś miał cholerne szczęście ;):]


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może któremuś z nas udało się w dniu wczorajszym upolować tą JEDYNĄ sikoreczkę:

 

http://www.stowa.de/...e_angebote,.htm

 

Ten ktoś miał cholerne szczęście ;):]

Dzisiaj o 22-iej będzie kremowa, też za 950 Euro.

Będę próbował... A jutro o 23-ej ostatni dzień, ciekawe, co Jorg wymyśli.

 

Pozdrawiam

Tomek

 

P.S. Do kaczki: gdyby się KS nie spodobał, to pisz do mnie na priv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i kupiłem kremowego schauer'a , mam już podobną STOWE, ale co tam w końcu święta :)

_____________________________________________________________________________

Tak sobie szperałem na wus w dziale stowy i znalazłem ciekawy wątek

http://forums.watchuseek.com/f36/ive-received-wrong-watch-792631.html

 

Jak się czyta o "zadowolonych" z serwisu SG to jednak podejście schuera robi wrażenie :)

Edytowane przez tomek123er

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie czaje tej promocji z dzisiaj. Normalnie chronograf kosztuje 1650 euro a dziś jest za 1730 - to jakis żart? ;)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) jest do wzięcia za darmo. Trzeba tylko zrobić datek na cel charytatywny i się zgłosić do losowania.

_______________________________________________________________________________________-

panowie stowa ma trochę pasków w cenie 20E, więc bardzo rozsądnie, jeśli ktoś chce zaoszczędzić na wysyłce, mogę domówić do swojego zegarka i przesłać dalej.

Edytowane przez tomek123er

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpadam, najpierw kupię zegarek - później pasek;)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest do wylicytowania limitowana Stowa Antea na ETA 2660 ze srebrną tarczą, gdyby Ktoś był zainteresowany. A tu więcej zdjęć i opis.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

trochę odejdę od temamtu swoim zapytaniem, ale minęło już ponad 3 lata od kiedy kupiłem swojego Fligera i czas najwyższy na na jego przegląd. Na wachniku pojawiła sie dziwna smuga (jak na zdjęciu, przepraszam za niską jakość) oraz zegarek jest mniej dokładny tzn. opóźnia -12sec./dobę.

 

Mam pytanie do kolegów, czy jest w Krakowie jakiś zegarmistrz, kóremu można z czystem sumieniem oddać zegarek do przeglądu? Czy też nie warto i lepiej wysłać od razu do Stowy. (koszt ok. 80 Euro + przesyłka ubezpieczona ok. 30 Euro w jedną stronę).

 

Serdecznie dziękuję za pomoc,

Balu23

 

post-24694-0-45780800-1357465898_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wachniku pojawiła sie dziwna smuga (jak na zdjęciu, przepraszam za niską jakość)

Na zdjęciu niestety nie za bardzo widzę, ale wierzę Ci że taka smuga jest.

Moim zdaniem może to być pierwszy objaw pojawiania się patyny.

Niemieckie srebro, z którego jest wykonany rotor, w rzeczywistości nie zawiera srebra, tylko jest szlachetną odmianą mosiądzu, więcej tutaj -> http://zegarkiclub.p...mieckie-srebro/

Szlachetny mosiądz w porównaniu do zwykłego mosiądzu, reaguje z tlenem bardzo powoli, niemniej jednak po wielu latach patyna powinna się pojawić.

Oczywiście patynę można wyczyścić czy spolerować odpowiednimi środkami. Pytanie jest, jak do tego podchodzą panowie ze Stowy. Czy oni podczas standardowego serwisu, czyszczą i polerują ten rotor, i doprowadzają go do stanu "jak nówka"? Czy też wręcz przeciwnie, nie pozwalają sobie na usunięcie patyny?

Bo pytanie jest natury filozoficznej ;)

Na wszelkich starych przedmiotach kolekcjonerskich (monetach, biżuterii i innych wartościowych przedmiotach) wykonanych z "niemieckiego srebra", patyna jest uznawana za atut. Jeśli się takie przedmioty czyści albo myje, to robi się to takimi środkami żeby patyny nie usunąć. Można powiedzieć, że usunięcie patyny, jest wręcz uważane za "zniszczenie" przedmiotu.

No i pytanie filozoficzne, co na to serwis Stowy? :huh:

 

Jest taki producent zegarków, który się nazywa A.Lange&Sohne. Mówią że jeden z najbardziej prestiżowych.

Otóż ten producent stosuje u siebie bardzo dużo "niemieckiego srebra". Produkuje z niego płyty, mostki, półmostki itp..

Jeśli się wczytać w ich strony internetowe, to w odniesieniu do "niemieckiego srebra", oni sobie bardzo cenią cytuję: natural “untreated” state (naturalny stan "nieoczyszczony")

http://www.alange-so...man-silver.html

Czyli należy się spodziewać, że w przypadku zegarków A.L&S, podczas serwisów patyna pojawiająca się np na mostkach, nie będzie usuwana, tylko pozwolą jej "rosnąć".

 

Być może w przypadku rotora Stowy, należy postępować dokładnie tak samo.

Czyli nie pozwolić żadnemu zegarmistrzowi, coby broń Boże użył agresywnego środka czyszczącego w stosunku do rotora. Tylko co najwyżej delikatne obmycie w delikatnym środku myjącym. Po wielu, wielu latach, na rotorze będzie wyhodowana równomierna, "szlachetna" warstwa patyny ;)

 

 

 

Mam pytanie do kolegów, czy jest w Krakowie jakiś zegarmistrz, kóremu można z czystem sumieniem oddać zegarek do przeglądu?

Co do zegarmistrzów w Krakowie, to nie chcę się wypowiadać, bo nie znam. Ale zapewne jakiś jest, któremu można powierzyć. W końcu to tylko ETA

Obowiązku odsyłania do Stowy nie masz. Zwłaszcza jeśli jest drogo.


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taktic, i to jest świetny kierunek :)


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.