Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
LukasS

Klub Miłośników Zegarków STOWA

Recommended Posts

hm... w sumie to nic dziwnego skoro mają takie same mechanizmy, aczkolwiek BRAWO za pomysł na doświadczenie :)

Czas zmienia perspektywę

Szczerze mówiąc spodziewałem się co najmniej kilkusekundowego rozrzutu bowiem wspomniana ETA 2824-2 to raczej dolny skraj

średniej półki. Cena nowego werku w wersji Top nie przekracza 200€.

Edited by Korbowod

Nadal nie przestaję zachwycać się dokładnością chodu Ety wkładanej do Stowy. Swoje dwie Stowy noszę naprzemiennie. Dzień na ręku i dzień w rotomacie  (ale kręcą się nie więcej jak 2 godziny na dobę).

Zegarki ustawiam w poniedziałki rano. Obydwa spieszą min. 12 - max. 15 sekund na tydzień. Nigdy nie było większej odchyłki.

Edited by Korbowod

Jorg bardzo precyzyjnie reguluje mechanizmy. Moja Stowa robi +1 sek/dobę od ładnych kilku lat.

Co-Axial

No proszę, nie tylko ja odnotowuję podobną (choć de facto znacznie

lepszą od moich zegarków) dokładność chodu. Przy okazji spytam, jak tam rezerwa chodu. Przy eksploatacji,którą opisałem we wcześniejszym poście, moje zegarki przekraczają nieznacznie 30 godzin.

Edited by Korbowod

Nie sprawdzałem nigdy rezerwy. Flieger w wersji COSC to najdokładniejszy zegarek jaki kiedykolwiek miałem.

Co-Axial

to już wszystko tłumaczy. dziękuję szanownemu Koledze za informacje:-)

Czas zmienia perspektywę

Zrobiłem tyleż prosty co ciekawy eksperyment. Wstawiłem zatrzymane w ruchu dwa zegarki do rotomatu na dwie doby. Następnie położyłem zegarki na biurku w identycznej pozycji na dobę.

Różnica wskazań pomiędzy zegarkami wyniosła ZERO sekund! W eksperymencie brały udział STOWA Marine i STOWA Flieger,

obydwa na tym samym mechanizmie ETA 2824-2 Top.

Tak było kilka tygodni temu. Teraz pozostawiłem na dwie doby te same zegarki używane normalnie, naprzemiennie, co dwa dni.

Zatrzymały się po 28 godzinach, różnica czasu pomiędzy nimi

wynosiła 3,5 minuty.

Edited by Korbowod

Szanowni Koledzy.
Wszedlem w posiadanie zegarka Stowa jak na zdjeciu. Niestety ma rozne wskazowki. Ktore sa wlasciwe ? Moze ktos pomoze zdobyc wlasciwe ?
Serdecznie pozdrawiam....
Andrzej

PS. 

przepraszam za jakość zdjęcia. Niestety nie jest to moja specjalność   :(

post-44579-0-91698200-1494159910_thumb.jpg

Edited by AWG

pewnie najszybciej będzie, a jednocześnie najpewniej jak zapodasz bezpośrednio pytanie do STOWY -oni lubieją takie akcje :)

Czas zmienia perspektywę

pewnie najszybciej będzie, a jednocześnie najpewniej jak zapodasz bezpośrednio pytanie do STOWY -oni lubieją takie akcje :)

Napisałem..... odpisali, że muszą poszukać i pomyśleć   :) . Czekam więc cierpliwie......

nad czym pomyśleć? nie rozumiem...

a teraz na co jeszcze czekasz? na odpowiedź z forum? :)

Czas zmienia perspektywę

Zapewne na odpowiedź od Stowy ... Stawiam, że sekundowa i godzinowa są OK. Ciekawy jestem co stwierdzi Stowa ...

Dzisiaj przegrał do "garnitury" z innym, ale to ciągle moja ukochana Miss Antea :-)

Stowa-_200.jpg

Zapewne na odpowiedź od Stowy ... Stawiam, że sekundowa i godzinowa są OK. Ciekawy jestem co stwierdzi Stowa ...

No i wreszcie odpowiedzieli. Niestety napisali, ze nie maja w swoim archiwum danych dotyczących wszystkich egzemplarzy zegarków Stowa, które były wyprodukowane i niestety nie mogą mi przysłać zdjęcia właściwych wskazówek. Za to poza gratulacjami z tytułu posiadania zegarka Stowa przysłali gratis książkę o historii Stowy od 1927 do czasów obecnych :)