Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
LukasS

Klub Miłośników Zegarków STOWA

Recommended Posts

Witam kolegów, troche przez przypadek :( stalem sie szczęśliwym posiadaczem 2 sztuk STOWA. Jedna oddalem do renowacji a druga pozostala nietknięta. Ponizej jak to wyglada. Czy ktos z kolegów moglby mi pomoc w określeniu wieku tych zegarkow?

b19268b3d35ef424e35d09c4eacf7d9f.jpgabc6a782b05c27fbc437097ca389a7bd.jpg369091171be86c0505be7fba3f4e357c.jpg

Cześć chłopaki mam dylemat od lat pamietam zastanawiałem się nad fliegerem, mam marine roma genialna podoba mi się I zostanie ze mna. Z tym ze mam już pilota Alpiny startimer pilot i jest naprawdę świetna. Pewnie niedługi wpadnie flieger do kalendarza adwentowego a ja zastanawiam się nad zakupem seiko sarb 033 albo stowa, nie wiem czy kupując drugiego pilota nie zdubluje mi się temat, alpine nisze od czasu do czasu, zastanawiam się czy stowa jest wygodna na codzień i co myślą o niej posiadacze i czy z logo czy bez... Czy może lepiej na codzień sarb a Alpina załatwia mi sprawcę pilota...doradźcie...gdzieś mi siedzi w głowie ten pilot stowy ze względu na miłość do moje stowy i szacunek do marki, klasa wzornictwo.

Edited by KapitanMagellan

Sam musisz zdecydować.

Jeśli chodzi o fliegera od Stowy, to nic złego nie da się powiedzieć. O wygodę się nie martw, będzie leżał idealnie. Logo? Ja bym wolał mieć, chociaż to stare było ładniejsze. To klasyczny pilot, więc trochę będzie się różnić od Alpiny.

Osobiście uważam jednak, że skoro masz już marinę i pilota, to bardziej przydałby się nurek do kompletu. W temacie nurków u Stowy moim zdaniem jest tak sobie.

Pozdrawiam, Mirek

Nurasa już mam, mimo ze to hobby podchodzę trochę pragmatycznie i staram się mieć model który mi się podoba o rożnym charakterze, najbardziej przydałby mi się jeszcze jeden dwa zegary na codzień spodobał mi się sarb z biała tarcza i to jest tzw musi have i czegoś innego nie sprecyzowanego....zastanawiałem się nad stowa, tagiem kwarcowym, inoxem, wbrew pozorom Quartz jest praktyczny na codzień a ja mam same automaty i naciąg. Jeżeli chodzi o stowe to oprócz mariny chciałbym mieć właśnie fliegera pytanie czy teraz. Jeżeli chodzi o logo wiadoma sprawa, pytanie czy na rynku wtórnym pojawia się ten egz, raczej nikt nie będzie się chciał go pozbyć .... Chyba ze ktoś ma ochotę to zapraszam...

Można i tak. Gdybym miał uderzać w totalny minimalizm klasycznego pilota, wziąłbym Stowę na Unitasie. Piękny zegarek.

StowaFliegerNYC_20121225_120022_zps98628

Edited by Mirosuaw

Pozdrawiam, Mirek

Jak się podoba to kupuj. Stowy są fajnie wykonane, ciekawe konotacje historyczne, dobry design. Nie ma się co szczypać jeśli wpadła w oko.

Od dwóch tygodni jestem posiadaczem STOWA Marine z dobrze znanym mechanizmem ETA 2824-2 w wersji Top. Zegarek jest wart każdej wydanej złotówki. Moje zauroczenie Stową, do niedawna tylko platoniczne,  teraz zapewne zaowocuje zakupem Fliegera w pierwszej wolnej od trosk finansowych chwili. Szkoda, że złotówka traci i nadal będzie tracić dystans do euro... 

zdecydowanie popieram przedmówcę - fotki obowiązkowo poprosimy :)

Czas zmienia perspektywę

Czekając na zdjęcia kolegi Korbowod, zrobiłem zdjęcie swojej jedynej Stówki:

i5od55.jpg

Właśnie od tego się moje skrzywienie zaczęło.

Co prawda posiadłem prodivera, ale Aneta dalej kusi i kusi.

Do tego stopnia, ze właśnie czekam na dwie staruszki z lat 50tych i 70tych.

Jak tylko dojdą wrzucę foty.

mowa o zdjęciach a ja widzę ino jedno foto. smaczek jest zatem poprosimy uprzejmie o następne. dużo:-D

Czas zmienia perspektywę

Wysyłam kilka fotek mojej Stowa Marine. Skoncentrowałem się na uchwyceniu

niebieskiego koloru wskazówek i śrubek. Zdjęcia niestety nie wyszły nadzwyczajnie,

ale nie mam teraz dość czasu na popracowanie nad nimi...

post-91005-0-81245800-1481449403_thumb.jpg

post-91005-0-75809600-1481449404_thumb.jpg

post-91005-0-27654400-1481449716_thumb.jpg

Wysyłam kilka fotek mojej Stowa Marine. Skoncentrowałem się na uchwyceniu

niebieskiego koloru wskazówek i śrubek. Zdjęcia niestety nie wyszły nadzwyczajnie,

ale nie mam teraz dość czasu na popracowanie nad nimi...

Piekny jest ten ponadczasowy, design tarczy. Nie bylem jakos do tej pory wielkim fanem tej marki ale te zdjecia spowodowaly dalsze zainteresowanie Stowa.

To fakt, że zegarkom Stowa urody nie brakuje. Ale też trzeba powiedzieć, że stylistyka Stowa trafia tylko do zwolenników minimalizmu formy. Kto szuka ozdobników, to w Stowa ich nie znajdzie. Natomiast co do logo, to stare ma wielu zwolenników, a mnie akurat bardziej podoba się to nowe:) 

Co mnie zastanawia - może ktoś z PT Koleżanek bądź Kolegów wie dlaczego - że z kilku modeli

Stowa zniknął napis Made In Germany. Osobiście nie przypuszczam, aby niszowe i raczej niedrogie

zegarki były produkowane gdzieś indziej niż w Niemczech...

Nie brakuje urody, a przy tym skromności i klasy , a jakość wykonania bardzo dobra... Moja Antea na początku średnio mi się podobała. Minęły dwa lata odkąd ją mam, a ona coraz bardziej w moich oczach zyskuje ...

Co do logo - mam nowe, ale chyba wolałbym stare...  :huh:  Jeśli znika napis 'made in Germany' to szkoda ... zaskoczyło mnie to ...uważam, że niemieckie zegarki powinny się jednak tym napisem nadal wyróżniać, tak jak szwajcarskie swoim Swiss made.

To fakt, że zegarkom Stowa urody nie brakuje. Ale też trzeba powiedzieć, że stylistyka Stowa trafia tylko do zwolenników minimalizmu formy. Kto szuka ozdobników, to w Stowa ich nie znajdzie. Natomiast co do logo, to stare ma wielu zwolenników, a mnie akurat bardziej podoba się to nowe:) 

Co mnie zastanawia - może ktoś z PT Koleżanek bądź Kolegów wie dlaczego - że z kilku modeli

Stowa zniknął napis Made In Germany. Osobiście nie przypuszczam, aby niszowe i raczej niedrogie

zegarki były produkowane gdzieś indziej niż w Niemczech...

Globalizacja Panie .

Na Wus tez o tym dyskutują http://forums.watchuseek.com/f36/stowa-cases-made-germany-they-asia-2452929-7.html

Deus Dona Me Vi