Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

Zegar nieduży, po prostu mikry nadgarstek.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolor żółwia super, na żywo musi fajnie wyglądać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

 

+ dodatkowe pytanie - czy wskazówki np z 7s26 albo 7009 będą pasować do mechanizmu 6309?

Jakiej średnicy wskazówek potrzebuję pasujących pod 6309?

 

Będą, średnica trzpienia jest taka sama. Będzie pasować wszystko od 7009/7s/4r/6r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślicie, że to jest to samo? Jak dla mnie za duża różnica koloru. Imo to dwa nowe modele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecieki zawsze mają prawo kłamać. Szybko wpłynęły skoro sprzedaż w lutym. Styczniowego Sumo nadal w naturze nie ma, ale zdjęcia powyższych zgadzają się kolorystycznie z renderami wiec ew. rozjazd możliwy jest na przeklamaniu zdjęcia bo pochodzą od różnych operatorów... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Widzę, że przesunięte indeksy w Żółwiach weszły SEIKO w krew :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będą, średnica trzpienia jest taka sama. Będzie pasować wszystko od 7009/7s/4r/6r.

 

Dzięki ogromnie za odpowiedź :)

 

 

Jeszcze jedno dodatkowe pytanie - jeżeli chciałbym zamieniać tarczę w 6309 to jest jakaś standardowa średnica i ułożenie nóżek? Czy dopiero jak zdejmę swoją to muszę zmierzyć i konkretny rozmiar szukać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegar nieduży, po prostu mikry nadgarstek.

44 mm nieduży , to jaki bedzie duży ?


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś szukał SKXa to widziałem dziś w outlecie TT wersje na bransolecie w cenie 870 pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, kilka dni temu w factory ursus widziałem.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Średnica w diverach jest standardowa (28.5mm), ułożenie nóżek i/lub wypustek już mniej.

W 6309 sam nigdy nie grzebałem, ale ten gość wie co mówi, więc bez obcinania i klejenia zamontujesz co najwyżej tarczę 6105.

 

http://forums.watchuseek.com/f6/diy-seiko-diver-modding-101-a-466199.html

 

 

Dzięki za podrzucenie tematu - dużo pomógł :)

 

Mam też mechanizm 6349 - ale to jest bliźniaczy z 6309 tylko więcej ma kamieni? Od niego też pewnie większość da się przełożyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może fajny a może przaśny? Trzeba lepszych zdjęć aby ocenić.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Dzięki za podrzucenie tematu - dużo pomógł :)

 

Mam też mechanizm 6349 - ale to jest bliźniaczy z 6309 tylko więcej ma kamieni? Od niego też pewnie większość da się przełożyć?

 

Przełożyć w sensie części pomiędzy mechanizmami? czy zainstalować 6349 w miejsce 6309?

 

W pierwszym przypadku - nie wiem, taką wiedzę prawdopodobnie mogą mieć tylko najstarsze enty ;), ale w tym teamcie jest link do katalogów serwisowych. Jeśli ktoś zeskanował katalogi obu mechanizmów to zobaczysz, które części są takie same.

 

Nie interesowałem się modowaniem tak starych zegarków, więc na drugie pytanie też nie znam odpowiedzi, ale na logikę - jeśli zgadzają się wymiary mechanizmów i pozycja koronki to imo pytaniem jest czy plastik 6309 jest taki sam jak 6349. Plastik, w który wkładasz mechanizm tzw. movement holder. Jeśli nie będzie tego w katalogu serwisowym to zostaje googlować po forach, czy ktoś to zrobił.

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekać aż gdzieś wypłynie na bazarach, nowe to tylko import, to jest model JDM.

Nie wiem czy jeszcze dostępny wogóle. Raczej nie.

 

Nie jestem pewien, czy to jest JDM, skoro jest "cased in China" ;) Edytowane przez oprzemyslaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JDM oznacza tylko, że przeznaczone na rynek japoński, więc może być nawet "cased on Mars" ;)


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przełożyć w sensie części pomiędzy mechanizmami? czy zainstalować 6349 w miejsce 6309?

 

W pierwszym przypadku - nie wiem, taką wiedzę prawdopodobnie mogą mieć tylko najstarsze enty ;), ale w tym teamcie jest link do katalogów serwisowych. Jeśli ktoś zeskanował katalogi obu mechanizmów to zobaczysz, które części są takie same.

 

Nie interesowałem się modowaniem tak starych zegarków, więc na drugie pytanie też nie znam odpowiedzi, ale na logikę - jeśli zgadzają się wymiary mechanizmów i pozycja koronki to imo pytaniem jest czy plastik 6309 jest taki sam jak 6349. Plastik, w który wkładasz mechanizm tzw. movement holder. Jeśli nie będzie tego w katalogu serwisowym to zostaje googlować po forach, czy ktoś to zrobił.

Powodzenia

 

W rozbieranie to już wyższa matematyka, i najstarsza wiedza ze Śródziemia mi nawet nie pomoże :)

 

Ale przełożenie to zupełnie inna sprawa i o to mi właśnie chodziło. Przełożyłem właśnie ten mechanizm pod case z 6309 i wszystko gra, zobaczymy co dalej będzie się dało zrobić... Dzięki za odpowiedź!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

44 mm nieduży , to jaki bedzie duży ?

 

Parametr średnicy z katalogu nie jest miarodajny, średnica bezela jest sporo mniejsza w tym modelu, a L2L w tym zegarku jest bardzo króciutkie.

 

A w temacie JDM ;) :

 

mgn3y8s.jpg


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żółw jest tak samo duży jak Sumo więc małym zegarkiem już nie jest, a jak doliczyć do tego bransoletę 22>20mm to rownież cięższym - zgadzam sie z Pawłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się jakoś nosi jak nieduży zegarek. Np Alpina Alpiner teoretycznie też ma 44 ale jest dla mnie za duża.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem że jest teraz moda na coraz większe zegarki i 44 mm jawi sie jako "nieduży zegarek".

Co byśmy jednak nie mówili taki rozmiar jest już sporym parametrem , pewnie dla wielu ograniczającym użytkowość.

Krótkie uszy , i ukształtowanie koperty to ratunek dla tego modelu .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tego nie musisz mówić bo nie jestem fanem rosnących rozmiarów - większość zegarków mam 36-38mm a sportowe zwykle max 42mm, ale tak jak pisałem żółw jest dla mnie całkowicie akceptowalny.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktoś z was ma na sprzedaż Seiko sndf 87p1?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.