Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

Fajne te bransy z LIW. Ładnie się zweżają przy zapięciu, śrubki, frezowany zawias. Miodzio.

 

 

 

 

20231204_142237.jpg

20231204_142423.jpg

Edytowane przez Funky_Koval

quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.12.2023 o 12:21, Dorian06 napisał(-a):

Bez podziału na kategorie wagowe

Koszyczek, kuleczki i losujemy pary 😉


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.12.2023 o 12:18, evilym napisał(-a):

własne Mistrzostwa Świata Nurków Seiko 🙂

To może zacznę. Choć jest to naprawdę trudne. Ma Seiko mnóstwo doskonałych projektów.

Mistrz, to jest najłatwiej.

300 MM prawilny oczywiście.

 

Drugie miejsce już lekko nie jest. Jednak chyba Monster. Oczywiście jedynie słuszna I generacja.

A z trzecim to dopiero koszmar. Może Sumo? Oczywiście jedynie słuszna I generacja.

 

A może 007/009, odmiany BiedaMasa?


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze rozumiem ideę tej strony, to jest to pisane przez AI i ten render chyba też jest zrobiony przez AI (nawet logo jest zmienione). Ale muszę przyznać, że ten zegarek wygląda rewelacyjnie. Ciekaw jestem czy jakiś podobne Seiko faktycznie istnieje?

 

https://ts2.space/en/understanding-seiko-5-watch-pricing/#gsc.tab=0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Dorian06 napisał(-a):

To może zacznę. Choć jest to naprawdę trudne. Ma Seiko mnóstwo doskonałych projektów.

Mistrz, to jest najłatwiej.

300 MM prawilny oczywiście.

 

Drugie miejsce już lekko nie jest. Jednak chyba Monster. Oczywiście jedynie słuszna I generacja.

A z trzecim to dopiero koszmar. Może Sumo? Oczywiście jedynie słuszna I generacja.

 

A może 007/009, odmiany BiedaMasa?

 

Blisko, blisko.

W kategorii nurek, a nie udający nurka:

1. MM 300

2. 51MAS / 53MAS

3. Monster I i II gen

4. Sumo

5. Żółw

 

Co ciekawe, chyba w takiej kolejności świecą :)

 


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A willard ?

 

 

 

A tak wogole mam pytanie do tych co mają żółwia i wilarda , albo mieli żółwia a później wilarda lub odwrotnie 😛😀

czuć różnicę w noszeniu tych kopert ? Niby podobne a jednak inne . Mam 

nadgartek 18 cm noszę żółwia i śmiem powiedzieć to dla mnie to jeden z najwygodniejszych zegarków na nadgarstku jaki miałem. Myślę nad zakupem KW jedyny problem to finanse 😀 i to jak będzie leżał na łapie nie mam gdzie się przymierzyć do niego .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..u mnie a takiej kolejności... na miejscu 5 tuńczyk SBBN031, którego już nie mam

 

IMG_2949.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję założyć osobny temat z ankietą.

Ale bez MM 300, bo tutaj nie ma z czym dyskutować - jeżeli oddajemy jeden głos.

 

Ktoś umie założyć, albo powie jak to ogarnąć?


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe że Koledzy pominęli SKX.....obojętnie czy 007 czy też 009🤔

Według mnie co najmniej w piątce jak nie w trójce 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Sol napisał(-a):

Proponuję założyć osobny temat z ankietą.

Ale bez MM 300, bo tutaj nie ma z czym dyskutować - jeżeli oddajemy jeden głos.

 

Ktoś umie założyć, albo powie jak to ogarnąć?

Ja bym to zrobił tak:

Osobny temat. Każdy postuje np. 3 ulubione nurki Seiko. Przydzielamy punkty od 3 do 1 (według kolejności). Temat otwarty dłuższą chwilę (miesiąc?).

Np.

SPB14x - 3 pkt

SJE093 - 2 pkt

SBDX017 - 1 pkt

Modele które zdobędą najwięcej punktów trafią do fazy "pucharowej" np. 8 modeli i wtedy zrobić ankietę :) 

Lub zamiast ankiety można zrobić drabinkę z parami i głosować na dany model z konkretnej pary. Ale to już więcej roboty.

 

Jak wam pasuje taka wersja to mogę w wolnej chwili założyć temat. Chyba, że inaczej jakoś to zrobić.

I żadnego zegarka który spełnia założenia ISO 6425 bym nie wykluczał. Jak ktoś uważa, że nowa 5 to najlepszy nurek ever, to chyba powinien móc oddać głos 🙂


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Dorian06 napisał(-a):

To może zacznę. Choć jest to naprawdę trudne. Ma Seiko mnóstwo doskonałych projektów.

Mistrz, to jest najłatwiej.

300 MM prawilny oczywiście.

 

Drugie miejsce już lekko nie jest. Jednak chyba Monster. Oczywiście jedynie słuszna I generacja.

A z trzecim to dopiero koszmar. Może Sumo? Oczywiście jedynie słuszna I generacja.

 

A może 007/009, odmiany BiedaMasa?

Masakra. Qwa zapomniałem o Tuńczyku.  :(

A miałem go dość długo. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20231208_130029.thumb.jpg.210272e409768077ea92d25b40c1e4a6.jpgMoże ktoś poszukuje - jest na bazarku , nówka sztuka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SKX jest popularny, ale jakość w porównaniu z jego prekursorami, jest dużo niższa. Seiko zaczęło oszczędzac na etapie 7002. Do konkursu dorzucilbym vintage divery  Seiko: wilarda, 6309, 7548, 6458, 7c43, 7549 i przede wszystkim 6159. Ewentualnie oddzielna kategoria dla "dziadków".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa teoria na temat SKX.

Masz/miałeś do czynienia z modelem 007 lub 009..tak na dłuższą metę?

Osobiście przerobiłem kilka, kilkanaście Seiko w tym vintage również, głównie mój Ojciec ma kilka ciekawych egzemplarzy (głównie to prezenty ode mnie), ale nigdy żadnego skx'a, a tym bardziej właśnie 007 czy 009 nie nazwałbym niskobudżetowym/ gorszym od poprzednika.

Porównaj ceny tych modeli jak wchodziły na rynek do dzisiejszych, oczywiście mowa o egzemplarzach przynajmniej 8/10 z papierami plus ori bransa, a dostaniesz odpowiedź. Jedynie Monster I ew. II generacji może z nimi konkurować. Mowa oczywiście o tej średniej, starej, dobrej półce Seiko bez "X" ( tak dla laików)

Dodam, że jak dla mnie to TOP SEIKO "starej i dobrej" generacji na niezniszczalnym werku, który już dziś przechodzi do historii 😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie wspomniałeś o jubilee jaką dawali do 007/009. Jest to jedna z najwygodniejszych bransolet jakie wyszły. Leży na ręce genialne. 

 

Znajdą się zaraz, którzy napiszą, że szeleści. Tak i cały w tym urok. :)


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie się teraz kupuje tanie Seiko tak jak kiedyś były za oceanem sklepy z skxami?


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postaram się obronić moja opinie. Mam kilka SKXow w tym oba wymienione przez Ciebie oraz pomarańczowego monstera i mniejsza kopertę jak SKX025. Wszystkie działają na tym samym mechanizmie. Z wymienionych w poprzednim poście, brakuje mi jednego.

Wiem jak zbudowany jest 7S26. Nie mam uwag do jego trwałości i prostoty napraw. Tu się nie wyróżnia, bo jego prekursorzy są równie trwali (są opinie że nawet trwalsi. Dostępność części i ceny dają przewagę 7S26. Funkcjonalność jest porównywalna z 6309 i niższa niż 6306.

Uważam że obecne ceny SKX są przesadzone. Modele te bardzo skoczyły w wartości po 2018. Dla mnie to swoiste jungtimery w diverach Seiko.

Dochodząc do sedna: jakość wykonania i wykończenia mechanizmów starszych automatów jest dużo wyższa niż 7S26.

Popularne SKXy osiągają wyższe ceny od 7S26-7290. Ceny jeszcze chyba nie dogoniły "żółwia", ale jak trend się utrzyma to kto wie. Nie rozumiem tego fenomenu. Koperty są identyczne jak w starszych. DNA tarczy również. Seiko wie, że kupuje się oczami i nie oszczędziło na zewnętrznych elementach. Czy to zatem magia cyfr 150m vs 200m dla divera? Może mała popularność i wiedza o tarszych diverach jak 6309 względem dużej dostępności i popularności tych z 7S26?

 

Inną kwestią są divery kwarcowe. Pomijam kwestie preferencji mechanika vs kwarc. 7548 jest genialnym i niepowtarzalnym mechanizmem. Jakością i cena przewyższał w swoim czasie Seamastery. A warto wspomnieć że miał starszego brata 7549, który jest jeszcze lepszy, choć dużych różnic nie ma. Oparte na 7548 divery były niemal 50% droższe katalogowo od 6306-7001. Podobna sytuacja jest z diverami na 7C43, które niesłusznie zostały zapomniane i doceniane są glownie w gronie kolekcjonerów.

 

W kwestii bransolet, trzeba sprostować opinie powyżej. Legendarna Z199 powstała do 6309 / 7558. SKXy koperty odziedziczyły z 6309-7290, więc oczywiście uwielbiane jubilee pasują. 

 

Dopisze jeszcze spostrzeżenie po sprawdzeniu kilkunastu kopert. Seiko musiało zmienić skład metalu w SKX. Sporo starsze divery nie mają śladu korozji pod deklem. W SKXach mniejsze lub większe ślady są widoczne. 

Edytowane przez Czolo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę, że wróciłbym do 009. Może ktoś pozbyłby się w chrześcijańskiej cenie🤔

Może być nawet bez gumy. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa dyskusja. Dodam od siebie:

 

- obecne divery seiko po 7, 8, 12 tysi i więcej są bardzo ładne wizualnie. Niestety QC leży i kwiczy. Byle jak spasowane, dokładność chodu mocno umowna. 

 

- bransoletę skxa da się obecnie za 4 stówki zamienić na pełnoogniwową porządną jubilee. Strapcode czy Long island watches

 

-póki co tuńczyki w kwarcu są porządniej spasowane nawet od droższch kolegów

 

- ich dokładność to również loteria jednak w kwarcu nie ma to aż takiego znaczenia

 

Także moim zdaniem skx i tuny. Mm300 nie do końca

 

20230825_131957.thumb.jpg.ebd68a1559f13274d6b5cf9ca27c5f2a.jpg

 

Edytowane przez Funky_Koval

quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem taką fotę we własnym archiwum.

20170305_132753.jpg

 

Wszystkie fajne. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.