Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, Czolo napisał(-a):

Zwracam sie po rade
Zegarek niby dziala (wskazowka sekundnika rusza), ale brak koronki. W mojej ocenie tarcza, wskazowki w porzadku. 
Pytanie brzmi - czy warto zaryzykować 1000 pln za zegarek w tym stanie. Po pierwszym entuzjazmie, naszly mnie watpliwosci. Serwis, korona i kwota wyjdzie taka ze blisko 6306 sie robi. 

seiko.jpg

seiko2.jpg

Nie lepiej kupić nowy zegarek i napisać mu swoją historię, niż kupować zegarek z czyjąś historią, doprowadzony do takiego stanu i jeszcze wydawać pieniądze na remont?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 hours ago, Czolo said:

Zwracam sie po rade
Zegarek niby dziala (wskazowka sekundnika rusza), ale brak koronki. W mojej ocenie tarcza, wskazowki w porzadku. 
Pytanie brzmi - czy warto zaryzykować 1000 pln za zegarek w tym stanie. Po pierwszym entuzjazmie, naszly mnie watpliwosci. Serwis, korona i kwota wyjdzie taka ze blisko 6306 sie robi. 

seiko.jpg

seiko2.jpg


Jaki to rok i miesiąc produkcji? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Londek napisał(-a):


Jaki to rok i miesiąc produkcji? 

1978 styczen

Godzinę temu, nav napisał(-a):

Nie lepiej kupić nowy zegarek i napisać mu swoją historię, niż kupować zegarek z czyjąś historią, doprowadzony do takiego stanu i jeszcze wydawać pieniądze na remont?

Istota kolekcjonowania zegarków jest chęć posiadania historycznych modeli. Mam już wersje 7040, 7290, 729A. Są cudowne i chce mieć uzupełnienie w kolekcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, rozumiem twój punkt widzenia, po to też zadałem pytanie. Czyli odpowiadając na twoje pytanie, w twoim przypadku warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz takie czasy, że dla większości najlepiej kupić nowy i sprzedać przed serwisem, ew. zużyć i wyrzucić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Burns napisał(-a):

Teraz takie czasy, że dla większości najlepiej kupić nowy i sprzedać przed serwisem, ew. zużyć i wyrzucić...

Nie o to mi chodziło. Mamy różne powody, jeśli chodzi o nasze wybory i preferencje zegarkowe.

Edytowane przez nav

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Burns napisał(-a):

Teraz takie czasy, że dla większości najlepiej kupić nowy i sprzedać przed serwisem, ew. zużyć i wyrzucić...

Kiedyś filozofia Seiko była inna. Mam modele z lat 60-70 które przy odrobinie zadbania są niemal niezniszczalne. Szczególnie ich pierwsze kwarce - nie dość że serwisowalne, to trwałe. Sporo radości sprawia mi przywracanie im życia. Jedyny problem to popularność niektórych modeli i idącą za tym drastycznie rosnąca cena. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, Czolo said:

1978 styczen

Dzięki. 
Trochę trzeba w niego włożyć, ale jakoś najgorzej chyba nie jest, choć tani nie jest. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minutes ago, Czolo said:

Fajny ten LCDek


Zgadzam się… to już drugi (nie pytaj dlaczego 😂).  Mam też ori pasek i pudło, 34mm x 41mm no i ucha na 22mm robią go naprawdę fajną kostką, w szczególności jak na rocznik 82’

IMG_1478.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I do tego nówka sztuka :)

Mniam ;)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Które idą na bazarek? :)

 


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Sol napisał(-a):

Które idą na bazarek? :)

 

Lepiej nie, bo bedzie potrzebna licytacja (przynajmniej o dwa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam takie 4 nówki ogniwa od bransolety Seiko SPB097. Ogólnie wiadomo że sa też kompatybilne z bransoletami do bransolet do starszych biedamasów jak i do mm200 starszych i tych nowszych. Może ktoś reflektuje? Nawet przechodziła mi myśl żeby sobie kupić jakąś spb105 albo inna ale ceny używanych są wyższe niż kiedy kupowałem nowe. Screenshot_20231102-123333.thumb.png.a9364ee2e8261c40f178e84a0fb03b2e.png

Screenshot_20231102-123320.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.